صفحه 6 از 161 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1606

موضوع: دريافت شهروندی کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سختر شدن شرایط اعطای شهروندی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam33 نمایش پست ها
    اما با تفسیر شما هم اگر متقاضی یک روز طی این 4 سال خارج از کانادا باشه بازم 6 ماه باید اضافه بمونه. اصلا این قانون 183 روز خیلی عجیب است شاید اصلا تصویب نشه.
    نه دیگه اگر یک روز خارج کانادا باشید همون یک روز اضافه میشه چون چهار سال در یک بازه شش ساله حساب میشه. مثلا فرض کنید شما اول جولای 2014 لند کنید و بعد از اول دسامبر تا اول ژانویه (یعنی یکماه) بیرون کانادا باشید. در این صورت اول آگوست 2018 شما چهار سال را پر کرده اید چون در محدوده شش ساله قبل از آن (از اول آگوست 2012 تا اول آگوست 2018) شما 1460 روز در کانادا بوده اید و درچهار سال قبل از آن یعنی از آگوست 2014 تا آگوست 2018 هیچوقت بیشتر از شش ماه در یکسال خارج از کانادا نبوده اید. بنابراین بازای یکماه بیرون بودن یکماه به زمان اپلای شما اضافه میشود.

البته این قانون 183 روز نیاز به تفسیر دارد که این ابهاماتی که شما هم اشاره فرمودید را روشن کند، ولی تصویبش تقریبا قطعی بنظرمیرسد. دولت فعلی دارای اکثریت مطلق در پارلمان است و احزاب مخالف هم احتمالا مخالفت چندانی با این روش جدید ندارند.

Senior Member hooran آواتار ها

به نظر بعضی از کارمندان مرتبط امور مهاجرت کانادا قوانین فوق بر ورودی های جدید بعد از تصویب قانون شامل میشه و برای کسانی که قبلا لند کرده اند شامل نمیشه( همون عطف به ما سبق... ). فرض بفرمایید آقا یا خانم وزیر دیگری دو سال دیگه بگه نه قوانین موجود بدرد نمی خوره و باید اعطای شهروندی 10 سال طول بکشه !!! تا نظر شما دوستان و سایر کارشناسان چی باشه و چی تفسیر کنند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hooran نمایش پست ها
    به نظر بعضی از کارمندان مرتبط امور مهاجرت کانادا قوانین فوق بر ورودی های جدید بعد از تصویب قانون شامل میشه و برای کسانی که قبلا لند کرده اند شامل نمیشه( همون عطف به ما سبق... ). فرض بفرمایید آقا یا خانم وزیر دیگری دو سال دیگه بگه نه قوانین موجود بدرد نمی خوره و باید اعطای شهروندی 10 سال طول بکشه !!! تا نظر شما دوستان و سایر کارشناسان چی باشه و چی تفسیر کنند.
    نه قوانین مهاجرت و شهروندی کاملا مستقل هستند. بمحض تصویب این قوانین شامل تمام کسانی که از این لحظه به بعد برای شهروندی اقدام کنند میشود. عطف بما سبق نشدن در این خصوص یعنی اینکه این قوانین جدید شامل کسانی که درخواست خود را قبلا برای شهروندی فرستاده اند نمیشود ولی کسانی که لند کرده اند ولی به مرحله اقدام برای شهروندی نرسیده اند طبعا شامل قوانین جدید خواهند بود. مهاجرت و شهروندی دو امرمستقل است (مهاجرینی وجود دارند که هیچ وقت برای شهروندی کانادا اپلای نمی کنند بخصوص کسانی که تابعیت امریکا یا انگلیس دارند).

قوانین شهروندی کانادا در طول بیست و چند سال گذشته تغییر نکرده بود بنابراین وقتی این تغییرات اجرایی شوند بعید است دوباره بزودی تغییرش بدهند. اصولا تغییرات عمده قوانین در کانادا تابع این وزیر و آن وزیر نیست چون وزرا در کانادا صرفا نماینده پارلمان در وزارتخانه هستند و بدنه مدیریتی و اجرایی وزارتخانه بندرت با تغییر دولتها دچار تغییرات عمده میشود. تغییرات جدید سیستم مهاجرت و شهروندی هم سالها مطرح بود و حالا به مرحله قانون و اجرا رسیده است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hooran نمایش پست ها
    مساله عطف به ماسبق چندان قوت ندارد . دولت کانادا اعلام کرده شهروندی Right نیست . هیچ تعهدی هم به آن نداشته و ندارد و اصلا یک PR نباید حتما منتظر شهروندی باشد. بله 2 سال دیگه وزیر با تصویب پارلمان میتونه بگه اصلا از این به بعد هیچ PR ی شهروند نخواهد شد. اگر اعتراض هم کنیم جواب میدهد موقعی که PR گرفتید ما کی گفته بودیم شهروندی جز حقوق قانونیتان است؟

دوستان من یه کم گیج شدم ، من مثلا فال ۲۰۱۵ میخوام وارد دوره ی دکتری بشم تو کانادا و اقامت هم بگیرم ، یعنی با این تفاسیر که شما فرمودید به دوره ی حداکثر ۵ ساله دکتری من که اصلا قد نمیده که بخوام درخواست اقامت بدم و اونو بررسی هم بکنن !؟ یعنی چی ؟
    ویرایش توسط mohsen_rafiei : February 17th, 2014 در ساعت 09:14 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_rafiei نمایش پست ها
    دوستان من یه کم گیج شدم ، من مثلا فال ۲۰۱۵ میخوام وارد دوره ی دکتری بشم تو کانادا و اقامت هم بگیرم ، یعنی با این تفاسیر که شما فرمودید به دوره ی حداکثر ۵ ساله دکتری من که اصلا قد نمیده که بخوام درخواست اقامت بدم و اونو بررسی هم بکنن !؟ یعنی چی ؟
    شما هر زمان بخواهید و اگر دارای شرایط باشید میتوانید درخواست اقامت بدهید. بحث ما در مورد اقامت نیست بلکه در مورد شرایط شهروندی است. برای شهروندی باید 4 سال از 6 سال را با و یزای اقامت دایم در کانادا سپری کرده باشید و قصد تدوام حضور هم داشته باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار - تهران

سلام دوستان
    آیا کسی میدونه شرایط قانون شهروندی در مورد زن و شوهر چطوریه؟

منظورم اینه که اگه مثلا من از روزی که لند کردم از کانادا خارج نشم تا 4 سالم پر بشه و بعدش برای شهروندی اقدام کنم ولی همسرم 4 سال رو در کانادا پر نکرده باشه و به ایران رفت و آمد کرده باشه آیا اگه من citizen بشم خود به خود همسر و بچه ام که در ایران به دنیا اومده هم citizen میشن؟

ممنون
    ویرایش توسط nima_ezz : February 20th, 2014 در ساعت 01:47 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ezz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا کسی میدونه شرایط قانون شهروندی در مورد زن و شوهر چطوریه؟

منظورم اینه که اگه مثلا من از روزی که لند کردم از کانادا خارج نشم تا 4 سالم پر بشه و بعدش برای شهروندی اقدام کنم ولی همسرم 4 سال رو در کانادا پر نکرده باشه و به ایران رفت و آمد کرده باشه آیا اگه من citizen بشم خود به خود همسر و بچه ام که در ایران به دنیا اومده هم citizen میشن؟

ممنون
    نخیر سیتیزن شیپ برای هر فرد جداست. شما سیتیزن شوید همسر و خانواده تان اتوماتیک سیتیزن نمیشوند.

Junior Member be2011 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam33 نمایش پست ها
    شما هر زمان بخواهید و اگر دارای شرایط باشید میتوانید درخواست اقامت بدهید. بحث ما در مورد اقامت نیست بلکه در مورد شرایط شهروندی است. برای شهروندی باید 4 سال از 6 سال را با و یزای اقامت دایم در کانادا سپری کرده باشید و قصد تدوام حضور هم داشته باشید.
    دوستان میشه توضیح بدید فرق اقامت دایم و و شهروندی چیه؟ با این قانون جدید، اگه کسی برای دوره دکترا برای چهار سال پذیرش داشته باشه، میتونه امیدوار باشه که بعد از اخذ مدرک دکترا، درخواست اقامت دایم یا شهروندی بکنه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط be2011 نمایش پست ها
    دوستان میشه توضیح بدید فرق اقامت دایم و و شهروندی چیه؟ با این قانون جدید، اگه کسی برای دوره دکترا برای چهار سال پذیرش داشته باشه، میتونه امیدوار باشه که بعد از اخذ مدرک دکترا، درخواست اقامت دایم یا شهروندی بکنه؟
    اقامت دائم معادل همون گرین کارت امریکاست؛ یعنی شما اجازه اقامت و کار به مدت نامحدود در کانادا دارید و برای ورود به کانادا نیاز به ویزا ندارید. ولی کانادایی نیستید یعنی پاسپورت کانادایی نمیتونید بگیرید و در انتخابات نمیتونید رای بدهید. برای حفظ کارت اقامت دائم هم باید دوره های زمانی مشخصی را در کانادا باشید (طبق قانون فعلی دو سال از پنج سال). غیر از این موارد در سایر امور مزایای یکسانی مانند کانادایی ها دارید.

شهروندی یعنی اینکه شما تبعه کانادا میشوید و پاسپورت کانادایی میگیرید و حق رای داریدو از تمام حقوق کانادایی ها برخوردار میشوید. برای شهروند شدن باید اول اقامت دائم کانادا را بگیرید و بعد چهار سال با آن اقامت دائم درکانادا بمانید تا بتوانید برای شهروندی اقدام کنید.

قانون جدید مربوط به شهروندیه و به اقامت ارتباطی نداره. برای گرفتن اقامت دائم باید برای مهاجرت به کانادا اپلای کنید و هر سال مقررات وقوانین مشخصی در این خصوص اعلام میشود. در موردیکه شما فرمودید در حال حاضر اگر دو سال درکانادا در مقطع دکترا تحصیل کرده باشید میتونید برای اقامت دائم(یا همان مهاجرت) اپلای کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)