صفحه 97 از 161 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 1606

موضوع: دريافت شهروندی کانادا

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دريافت شهروندی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    ببین اینا برای خودشون بیزنس راه انداختن و شده سیستم !
    یه Base fee میگیرن و یه هزینه هم Per Stamp میگیرن !!!
    برای اینکه اولی رو توجیح کنن میگن که صفحه اول 2 تا جمله داره که ترجمه نشده و باید اونها ترجمه بشن و به نوعی برای هر پاسپورت این پول رو میگیرن ، من گفتم ممنون صفحه اول رو نمیخوام - گفتن نمیشه ، شما این پول رو برای هر پاسپورت به عنوان مینیمم پرداخت میکنین ! یه جورایی آش کشک خاله اته....

ولی وقتی بهم گفت پاسپورت دومت رو هم بده صفحه اولش رو ترجمه کنم من گفتم لازم نیست چون هیچ مهر ایرانی توش نبود و میخواستم ریسک کنم ببینم چی میشه -- واقعا هم لازم نبود و آفیسر هم ازم نخواست اصلا هم نگفت چرا صفحه اول اون رو ترجمه نکردی.
    ولی در مورد مهر نمیدونستم که اینقدر ساده میشه ترجمه کرد.

متاسفانه اطلاع رسانی CIC تو این زمینه خیلی خوب نیست و تنها به یک جمله بسنده کردن که اگه جایی از پاسپورت ترجمه نداره لازمه نرجمه بکنین و این یک جمله باعث سوء استفاده این عزیزن مترجم شده تا بالاخره یکنفر مثل شما بیاد و تجربه اش رو به اشتراک بذاره.
    Cic توی FAQ در مورد ترجمه مدارک برای پروسه کلی مهاجرت توضیح داده که ترجمه میتونه از طریق مترجم رسمی باشه یا از طریق پروسه سوگند. منتها دوستانی که از ایران میان با پیش‌زمینه ذهنی ایرانی از ترجمه رسمی میان و اصلا نمیدونن که توی کانادا برای ترجمه لزوما نباید شخص مترجم رسمی باشه. خیلیاشون که ایران ترجمه میکنن حتی مهر دادگستری و خارجه هم میگیرن! دارالترجمه‌ها هم که برای خودشون دکون باز کردن و از این بی اطلاعی استفاده میکنن. توی کانادا برای خیلی از مدارک شما حتی اگه اونا رو به دارالترجمه هم بدین، دارالترجمه دقیقا از طریق همین پروسه سوگند براتون ترجمه میکنن. حتی زبانهای نسبتا رایجی مثل فارسی. چون خیلی مواقع توی خیلی از زبانها اصلا مترجم رسمی که مهر داشته باشه، ندارن!
    تنها پیش نیاز این نوع ترجمه برای CIC اینه که شخصی که براتون ترجمه میکنه از خویشاوندان درجه یک شما نباشه و قسم بخوره.

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    سلام.
    برای ترجمه پاسپورت یا هر چیزی که میخواین بفرستن برای شهروندی، اصلا نیازی نیست هزینه خیلی زیادی که گاها در الترجمه ها شارژ میکنن رو بدین. راه زیر رو دنبال کنین.
    مدارک رو بصورت دقیق خودتون ترجمه کنین. تعداد زیادی نمونه میتونین توی اینترنت پیدا کنین. بعد یه دوست ایرانی پیدا کنین و یه قسم نامه به نام اون دوست بعنوان مترجم به مدارک اضافه کنین. بعد با همون دوستی که در حقیقت نقش مترجم داره، قسم نامه رو ببرین پیش یه commissioner for oath تا براتون مهر کنه. من تو ادمونتون هربار اینکار رو انجام دادم واسه خیلی از دوستام و کامیشنر هم فقط ۲ دلار میگیره واسه مهر کردن! cic هم کاملا قبول میکنه. نیازی به این هزینه های سنگین ترجمه نیست.

اینم نمونه قسم نامه و ترجمه ش.
    این متن قسم. مثل اینکه عکسش خیلی کوچیک اومده.
    اینم بگم همه جا کامیشنر ٢ دلار نمیگیره مثل اینی که من بهش میدم ولی معمولا چیزی حدود ۵ دلار بیشتر نمیگیرن. یکمی کمتر و بیشتر.
    اگر کسی از ادمونتون بود و میخواست، بهم پیام بده من ادرس همین کامیشنر که خودم پیشش میرم رو بهش میدم و ٢ دلار میگیره.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

سلام دوستان. من ۳ تا سوال داشتم.

۱. من چک لیست رو که نگاه میکنم نوشته که فقط صفحه اول پاسپورت رو میخواد. ولی میبینم که یه سری از دوستان همه صفحات یا گاهی فقط صفحات مهر خورده و ترجمه شونو هم میزارن. من شخصا همیشه تلاش کردم چیزی اضافه تر از اونی که میخوان نذارم. واسه همین میخواستم ببینم کسی بوده که فقط صفحه اول رو گذاشته باشه و پرونده شو برگردونن؟ آیا واقعا نیازه که کپی صفحات مهر خورده و ترجمه شونو بذاریم یا همون روز مصاحبه ببریم کافیه؟

۲. من در مدت زمانی که کانادا بودم، خیلی شغلای مختلف کار کردم. توی دانشگاه هم یک ترم TA بودم و یک ترم RA و هر ترم عوض شده. یه تایتل شغلی دائم نداشتم. الان وقتی همه اون شغلا رو وارد میکنم، صفحه پر میشه و نمیره صفحه بعد که من بتونم بقیه شغلا رو وارد کنم. الان به نظرتون چکار کنم؟ داشتم فکر میکردم که یه فرم رو کامل پر کنم. بعد توی یه فرم دیگه بقیه شغلا رو وارد کنم و همون صفحه رو پرینت بگیرم، و اضافه کنم به فرم اصلی که میخوام بفرستم. یا اینکه بنویسم از سال فلان تا فلان TA بودم و از سال فلان تا فلان RA بودم و بعد ریز ایمپلویمنتم رو از HR دانشگاه بگیرم ضمیمه کنم. کسی نظری داره چکار کنم؟ دیروز زنگ زدم از خودشون بپرسم جواب ندادن.

۳. من یه مدتی یه کار کانترکتی برای دولت استانی کردم که از خونه انجام میشد. الان برای name of employer, school, business or other بنویسم self-employed یا دولت استانی رو بنویسم؟ آدرس محل کار و شماره تلفن رو چی بزنم؟ آیا اون واحدی که براشون کار میکردم رو بزنم، یا آدرس و شماره خونه خودمو بدم؟ چون نوشته آدرسی که بصورت فیزیکی درش حضور داشتید و واسه من خونه خودم بوده!

ممنون.

سلام دوستان.
    ممنون میشم اگر اطلاع دارید پاسخ بدید. من توی پاسپورتم فقط یه دونه مهر فارسی هست که مربوط به زمان خروج از ایران هست. به نظرتون ترجمه لازمه یا بیخیال بشم؟ یا اینکه محض محکم کاری ترجمه رو انجام بدم.

همچنین اگر معنای کلمات مخفف این جدول citizenship applicants رو هم اگر بگید.
    https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1791859454
    ویرایش توسط rz4 : March 25th, 2018 در ساعت 03:47 AM

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط rz4 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    ممنون میشم اگر اطلاع دارید پاسخ بدید. من توی پاسپورتم فقط یه دونه مهر فارسی هست که مربوط به زمان خروج از ایران هست. به نظرتون ترجمه لازمه یا بیخیال بشم؟ یا اینکه محض محکم کاری ترجمه رو انجام بدم.

همچنین اگر معنای کلمات مخفف این جدول citizenship applicants رو هم اگر بگید.
    https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1791859454
    بحث محکم کاری نیست که ، شما هر چیزی که تو پاسپورتتون باشه که طرف نتونه بخونه رو باید ترجمه کنین.
    من و شما میتونیم بخونیم اون مهر رو ، اون آفیسر مطمئنا سوال میکنه این مهر چیه !؟

برای مخفف ها سرچ کنین هرچی رو نمیدونین مثلا من یکی رو اینجا مینویسم
    AOR - Acknowledgement of Receipt.

If means your application has been received by the visa post. Once you get it, you also get a file #. Then you have to wait for further instructions from the visa post (medical, decision, interview etc).
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط samiraazizi نمایش پست ها

۱. من چک لیست رو که نگاه میکنم نوشته که فقط صفحه اول پاسپورت رو میخواد. ولی میبینم که یه سری از دوستان همه صفحات یا گاهی فقط صفحات مهر خورده و ترجمه شونو هم میزارن. من شخصا همیشه تلاش کردم چیزی اضافه تر از اونی که میخوان نذارم. واسه همین میخواستم ببینم کسی بوده که فقط صفحه اول رو گذاشته باشه و پرونده شو برگردونن؟ آیا واقعا نیازه که کپی صفحات مهر خورده و ترجمه شونو بذاریم یا همون روز مصاحبه ببریم کافیه؟

۲. من در مدت زمانی که کانادا بودم، خیلی شغلای مختلف کار کردم. توی دانشگاه هم یک ترم TA بودم و یک ترم RA و هر ترم عوض شده. یه تایتل شغلی دائم نداشتم. الان وقتی همه اون شغلا رو وارد میکنم، صفحه پر میشه و نمیره صفحه بعد که من بتونم بقیه شغلا رو وارد کنم. الان به نظرتون چکار کنم؟ داشتم فکر میکردم که یه فرم رو کامل پر کنم. بعد توی یه فرم دیگه بقیه شغلا رو وارد کنم و همون صفحه رو پرینت بگیرم، و اضافه کنم به فرم اصلی که میخوام بفرستم. یا اینکه بنویسم از سال فلان تا فلان TA بودم و از سال فلان تا فلان RA بودم و بعد ریز ایمپلویمنتم رو از HR دانشگاه بگیرم ضمیمه کنم. کسی نظری داره چکار کنم؟ دیروز زنگ زدم از خودشون بپرسم جواب ندادن.

۳. من یه مدتی یه کار کانترکتی برای دولت استانی کردم که از خونه انجام میشد. الان برای name of employer, school, business or other بنویسم self-employed یا دولت استانی رو بنویسم؟ آدرس محل کار و شماره تلفن رو چی بزنم؟ آیا اون واحدی که براشون کار میکردم رو بزنم، یا آدرس و شماره خونه خودمو بدم؟ چون نوشته آدرسی که بصورت فیزیکی درش حضور داشتید و واسه من خونه خودم بوده!

ممنون.
    1. این سوال من هم بود. پرس و جو کردم و دیدم لازم نیست اضافه بفرستین. تنها صفحه اول رو کپی کنین و بفرستین بره. ولی برای روز مصاحبه ترجمه مهر های ایران رو همراه داشته باشین که حتما ازتون سوال میکنه و میخوادشون. یه کپی رنگی از همه صفحه های پاسپورت من همراهم بود که آفیسر گفت داری ؟ گفتم آره و ازم اونم گرفت.
    2. من فکر کنم دیگه این خیلی جزییات هست. یه جورایی بهم وصل کنین و تایتل رو ترکیب کنین که جا بشن.
    3. من اینو نمیدونم و نظر نمیدم
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

نقل قول نوشته اصلی توسط samiraazizi نمایش پست ها

ممنون.
    نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    1. این سوال من هم بود. پرس و جو کردم و دیدم لازم نیست اضافه بفرستین. تنها صفحه اول رو کپی کنین و بفرستین بره. ولی برای روز مصاحبه ترجمه مهر های ایران رو همراه داشته باشین که حتما ازتون سوال میکنه و میخوادشون. یه کپی رنگی از همه صفحه های پاسپورت من همراهم بود که آفیسر گفت داری ؟ گفتم آره و ازم اونم گرفت.
    2. من فکر کنم دیگه این خیلی جزییات هست. یه جورایی بهم وصل کنین و تایتل رو ترکیب کنین که جا بشن.
    3. من اینو نمیدونم و نظر نمیدم
    اگر ترجمه‌ی مهرها رو با فایل اولیه‌تون بفرستید کارتون سریع‌تر انجام می‌شه
    چون روز مصاحبه همه رو بررسی کردن و کاری نمونده
    ولی وقتی روز مصاحبه ببرید، دوباره یکی دو هفته کارتون عقب می‌افته چون باید دوباره بره زیر دست آفیسر و بررسی بشه

دوستان سلام
    من در تاريخ ٨ مارچ امتحان شهروندى دادم واز اون موقع پروفايل خودمو چك ميكنم تغييرى نكرده
    وباتوجه به بعضى از پستهاى دوستان ظاهرا چند روز بعد استاتوس به decision made تغيير كرده
    به نظرتون طبيعى هستش ؟ يا ممكنه كلا تغيير نكنه
    من ايرانم ونگرانم براى مراسم سوگند فقط از طريق پست دعوت شم و نامه اى از طريق ايميل يا از طريق پروفايل خودم دريافت نكنم !!!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Heidich نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من در تاريخ ٨ مارچ امتحان شهروندى دادم واز اون موقع پروفايل خودمو چك ميكنم تغييرى نكرده
    وباتوجه به بعضى از پستهاى دوستان ظاهرا چند روز بعد استاتوس به decision made تغيير كرده
    به نظرتون طبيعى هستش ؟ يا ممكنه كلا تغيير نكنه
    من ايرانم ونگرانم براى مراسم سوگند فقط از طريق پست دعوت شم و نامه اى از طريق ايميل يا از طريق پروفايل خودم دريافت نكنم !!!
    ۱. من بعد از ۱۸ روز دیسیژن مید شدم پس نگران نباشین ممکنه طول بکشه.
    ۲. معمولا سایت ۱۰-۱۲ روز پیش از مراسم سوگند آپدیت میشه و مینویسه فلان روز بیاین. اونوقت باید ظرف یکی دوهفته خودتون رو برسونین کانادا که!!
    1. این پست برای شروع

ApplyAbroad Superstar

ما بالاخره امتحان دادیم. زمان بندی را برای اطلاع دوستان می نویسم:

ارسال مدارک 17 اکتبر.
    تایید وصول و دریافت شماره پرونده: 4 دسامبر
    تغییر وضعیت به in process: بیست دسامبر
    دعوت به امتحان: 25 فوریه
    امتحان و مصاحبه: 23 مارس
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)