صفحه 2 از 94 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 931

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2014

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط

سلام
    شانسم چقدره برای پذیرش دانشگاه های خوب استرالیا معرفی کنید یه دانشگاه به من
    لیسانس نرم افزار صنعتی اصفهان ( معدل 18.5)
    فوق لیسانس هوش مصنوعی شریف تا الان ترم اول ( معدل 17.2)
    ielts 6
    مقاله دارم کار می کنم ولی تا الان چیزی منتشر نکردم
    Member coronaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

با سلام به دوستان گلم
    من میخوام ببینم با این مشخصاتی که پایین مینویسم میتونم در مقطع ارشد رشته برق کنترل از دانشگاههای استرالیا بورسیه بگیرم؟

• فوق دیپلم مخابرات با معدل 15.22 از دانشگاه غیر انتفاعی
    • لیسانس برق با معدل 16.34 از دانشگاه غیر انتفاعی
    • یک مقاله ISI در مبحث ریاضیات (غیر مرتبط با رشته)
    • سه مقاله داخلی (کنفرانس)
    • زبان IELTS با نمره 6
    • مدیر عامل یک شرکت برقی ( از سال 89 تا کنون )

دست همگی درد نکنه.
    ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط coronaa نمایش پست ها
    با سلام به دوستان گلم
    من میخوام ببینم با این مشخصاتی که پایین مینویسم میتونم در مقطع ارشد رشته برق کنترل از دانشگاههای استرالیا بورسیه بگیرم؟

[LISTy][*]فوق دیپلم مخابرات با معدل 15.22 از دانشگاه غیر انتفاعی[*]لیسانس برق با معدل 16.34 از دانشگاه غیر انتفاعی[*]یک مقاله ISI در مبحث ریاضیات (غیر مرتبط با رشته)[*]سه مقاله داخلی (کنفرانس)[*]زبان IELTS با نمره 6[*]مدیر عامل یک شرکت برقی ( از سال 89 تا کنون )[/LIST]

دست همگی درد نکنه.
    در استرالیا بورس ارشد بییار کم و اکثرا به اشخاصی که دارای رزومه پژوهشی فوق العاده و معدل بالا و فارغالتحصیل دانشگاه های معروفند بورس می شوند. امسال یکی از دوستان با معدل 19.5 بورس شد حالا شما خود بخوان این قصه را... در ضمن نمره ایلتس شما کم هست
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

نقل قول نوشته اصلی توسط mossab نمایش پست ها
    سلام
    لیسانسم نرم افزار دانشگاه صنعتی اصفهان بودم معدل 18.6 (رتبه دوم) الانم دانشجوی ترم اول هوش مصنوعی شریف هستم
    می خواستم بدونم برای این که بتونم توی یکی از دانشگاه های سیدنی ، ملبورن و NSW شانس فول فاند داشته باشم
    بیشتر روی معدل ارشدم کار کنم یا این که برم توی کار پژوهش؟
    می خواهم برای ارشد اقدام کنم . این که یه ارشد توی ایران دارم نقطه منفی برای من محسوب میشه؟

ممنون میشم اگر بنده را راهنمایی فرمایید با تشکر
    معدل ارشد برای ملبورن حساب میشه. من با معدل ۱۵ لیسانس شریف و ۱۹.۲ فوق شریف بدون مقاله فکر کنم برای دکتری بیارم (هنوز نتیجه اعلام نشده). ولی حتما علاوه بر استرالیا امریکا و کانادا هم اقدام کنید. شما حتما اگه معدل فوقتون بالای ۱۸ باشه ملبورنو میارید نیاز به مقاله برای ملبورن ندارید. منبع: اینجا
    به نظر من فوقتونو با معدل بالا بگیرید بعد اقدام کنید چون برای ارشد تعداد بورسها کمتره ولی خوب معدل شما و دانشگاه شما خیلی خوبه. به نظر من شما با این معدل توی امریکا و کانادا شانس بیشتری دارید برای ارشد بورس بگیرید با لیسانستون. اگه بخواین بعد ارشد بگیرین ملبورنو میدونم معدل ارشد برای ارزیابی اسکولارشیپش مهمترین فاکتوره و معدل لیسانستون تاثیری نداره.
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-Structure

سلام به دوستای عزیزم خسته نباشید
    من از استرالیاخیلی کم میدونم میخواستم راهنماییم کنید ببینید شانسی برای پذیرش و بورس از استرالیا دارم یانه؟
    ممنون میشم بگید واسه چه دانشگاههایی میتونم اقدام کنم.
    خیلی ممنونم از لطفتون

1- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: دانشگاه آزاد سنندج-- مهندسی عمران - عمران-- 16.58 -- رتبه اول و معرفی به سازمان مرکزی
    2- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل:
    دانشگاه لرستان- خرم آباد-- مهندسی عمران - سازه -- 18.19-- رتبه اول تقدیرنامه از ریاست دانشگاه و پژوهشگر برتر دانشگاه
    3
    - نمره زبان تافل 83
    4- نمره GRE
    ندارم
    5- تعداد مقالات داخلی و خارجی :
    یک ISI با ایمپکت 0.4، یک Scopus، یک کنفرانس بین المللی، هفت کنفرانس ملی
    6- سابقه کار :
    دو سال کار در یک شرکت مهندسی ساختمان
    7- دانشگاه های مقصد مد نظر
    (اگر وجود دارد) G8 و فول فاند -- در صورت امکان معرفی بفرمایید
    8- موارد دیگر : تقدیرنامه از انجمن ریاضیدانان جوان و انجمن بتن ایران، داور و مربی دفاع شخصی سطح A، مربی بادیگاردی ارمنستان، چندین توصیه نامه خوب و ....

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_y نمایش پست ها
    من از استرالیاخیلی کم میدونم میخواستم راهنماییم کنید ببینید شانسی برای پذیرش و بورس از استرالیا دارم یانه؟
    خیلی ممنونم از لطفتون

1- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: دانشگاه آزاد سنندج-- مهندسی عمران - عمران-- 16.58 -- رتبه اول و معرفی به سازمان مرکزی
    دانشگاه لرستان- خرم آباد-- مهندسی عمران - سازه -- 18.19-- رتبه اول تقدیرنامه از ریاست دانشگاه و پژوهشگر برتر دانشگاه
    3
    - نمره زبان تافل 83
    4- نمره GRE
    ندارم
    6- سابقه کار :
    8- موارد دیگر : تقدیرنامه از انجمن ریاضیدانان جوان و انجمن بتن ایران، داور و مربی دفاع شخصی سطح A، مربی بادیگاردی ارمنستان، چندین توصیه نامه خوب و ....
    نکته اول در گرفتن پذیرش هست. شما باید یک استاد در زمینه کاریتون پیدا کنید که پروپوزال بهش بدید و تایید کنه. این اولین قدمه و شاید مهمترین قدم برای گرفتن پذیرش (نه فاند)
    نکته دوم اینه که بدونید استرالیا دانشگاههای ایران رو درجه بندی کردند. پس بدونید که دانشگاههایی که شما درس خوندید جزو دانشگاههای رده اول اونا قرار نمیگیره. هر
    چند شما خیلی خوب درس خوندید اما اونا به هر حال اون درجه بندیشونو اعمال میکنن. اما شما معدل خوبی دارید.
    من میدونم که دانشگاه ملبورن ارزیابیشو برای اسکولارشیپ بر اساس معدل ارشد انجام میده و نه لیسانس. بعدا اون درجه بندی دانشگاه رو اعمال میکنه. پس شما مثلا فرض کنید با یه نفر از شریف یا امیرکبیر که یکی دو نمره معدلش از شما کمتره معادل میشید از نظر معدل.

به نظر من با توجه به اینکه شما مشکل مالی هم ندارید (با توجه به سابقه کارتون عرض میکنم) شما هرچی دانشگاه توی استرالیا هست اپلای کن. ضرر نداره که. نیوزیلند و اروپا هم اپلای کن.
    فکر میکنم تافلتون البته نیاز به تقویت نمره داشته باشه. حداقل نیازمندیهای دانشگاهها رو چک کنید. اگه هزینه براتون مهم نیست با توجه به روحیه ورزشکاریتون کانادا و امریکا هم اپلای کنید. هر جا شد همونو انتخاب کنید.
    به نظر من هر شخصی که میخواد اپلای کنه باید تا ماکزیمم حد ممکن اپلای کنه. ماکزیمم حد ممکن رو بودجه شما - علایق شما - تعداد توصیه نامه اساتید - مشخص میکنه. شما ۱۰۰ تا دانشگاه رو انتخاب کن اونها رو به ترتیب مرتب کنید و حداکثر تعدادی رو که براتون ممکنه اپلای کنید.

من اگه جای شما بودم همزمان هم ۱۰ تا توی استرالیا اپلای میکردم هم ۲ تا توی کانادا هم ۲ تا توی امریکا و هم ۲۰ تا توی اروپا. نکته مهم در مورد اروپا اینه که توصیه نامه رو وقتی که شما رو انتخاب کردن در لیست کوتاهشون میخوان.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_y نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از لطفتون

3
    - نمره زبان تافل 83
    4- نمره GRE
    ندارم
    6- سابقه کار :
    Nowadays, Australia is one of the major destinations of international students for getting a higher degree......Therefore, competition for the scholarship is tough and every applicant must have precious points in its CV to be distinguished and selected by the committee ......In this regard, GPAs and ISI papers are considered as two fundamental component of every applicant which has profound effect on its chance......As such,you need more ISI papers to raise your chance to be awarded a scholarship, especially in G8 universities......your GPAs are quite well, but there is no guarantee that you will be successful in competition just based upon your GPAs.....
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

Junior Member

سلام دوستان

من از دانشگاه uts فقط فاند تحصیلی گرفتم و از LTU فاند کامل...متاسفانه از همه درخواست هایی که داده بودم دانشگاهی بهم فاند داد که کمترین تسلط رو در اون موضوع و حتی علاقه داشتم...

آیا میشه من برم اونجا و سال بعدش واسه یه جای دیگه تو استرالیا اقدام کنم؟

به نظرتون من واسه سال دیگه اقدام کنم شانسم تغییری میکنه؟ میتونم تو CV بگم که این دوتا بورس رو بردم؟

ممنون.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط v_shahin نمایش پست ها
    سلام دوستان

من از دانشگاه uts فقط فاند تحصیلی گرفتم و از LTU فاند کامل...متاسفانه از همه درخواست هایی که داده بودم دانشگاهی بهم فاند داد که کمترین تسلط رو در اون موضوع و حتی علاقه داشتم...

آیا میشه من برم اونجا و سال بعدش واسه یه جای دیگه تو استرالیا اقدام کنم؟

به نظرتون من واسه سال دیگه اقدام کنم شانسم تغییری میکنه؟ میتونم تو CV بگم که این دوتا بورس رو بردم؟

ممنون.
    ,Yes, I think so.....You can do such thing, but your action has so dramatically terrible effect on other iranian applicant and your case will be considered for future...Besides there is no guarantee that you will be successful in the next round of the competition, since you haven't added any markedly point to your CV such as ISI papers and ....By the way, I have heard an iranian guy that went through your proposed way and he is now experiencing tough time, working in two institutes simultaneously in two different !cities under terrible circumstances.....be careful when you are going to make decision
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng, Hydraulic Structures

سلام دوستان
    من چند وقت پیش با یکی از اساتید دانشگاه موناش مکاتبه داشتم که بم گفت رزومت خوبه و پروپوزال بفرست و برای فاند MIGR اپلای کن (راند می آینده)، منم خوشحال که دیگه حله قضیه بی خیال جاهای دیگه شدم تا اینکه اتفاقی به اینجا برخوردم و فهمیدم مثکه اینجور که اساتید میفرمایند استاد تو دانشگاههای استرالیا خیلی تاثیر گذار نیست با توجه به اینکه ددلاینای کانادا و امریکام تموم شده فک کنم خواستم بدونم با این رزومه بنظرتون چقدر شانس بردن MIGR رو دارم؟؟
    1- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل شهید چمران اهواز- عمران- 16.28
    2- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل شهید چمران اهواز- عمران سازه هیدرولیکی- 19.2
    3- نمره زبان (آیلتس و تافل) 85
    4- نمره GRE ندارم
    5- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس و مجله) 2 مقاله Springer و 1 ASCE و 1 علمی پژوهشی
    6- موارد دیگر سابقه کار در شرکت مهندسی مشاور و مشغول کار بر روی چند پروژه تحقیقاتی...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)