صفحه 52 از 94 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 931

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2014

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    یه راهنمایی از دوستان باتجربه ، به نظر شما آیا با این رزومه شانسی دارم؟؟؟
    لیسانس مهندسی مکانیک (سراسری) 15.30
    ارشد مهندسی مکانیک (سراسری) 17.00
    مدرک زبان تافل 96
    تعداد 3 مقاله ISI در ژورنالهای خوب

آیا شانسی برای دانشگاههای تاپ 10 دارم؟؟
    یک نکته دیگه اینکه مدرک زبان من تافل هست، مشکلی نداره؟؟؟ اگر نه آیا نمره زبان آیتم مهمی حساب میشه؟ آیا این نمره کافیه؟
    سوال دیگه اینکه با توجه به اینکه دانشگاههای استرالیا نمره GRE نمی خوان، چه آیتمهایی براشون مهم هست؟؟ مثلا تو آمریکا GRE مهمه.

فکر کنم معدل هاتون مناسب باشه برا پذیرش و بورس. مقاله هم تا حدی خوب هست. نمره تافل مشکلی نداره. نمره زبان هیچ مزیتی برای برنده شدن بورس نداره تا انجایکه من میدونم. GRE لازم نیست اما اگر دارین شاید در شرایط برابر یا یکی دیگه مفید باشه اما زیاد روش حساب نکنید. فکر کنم مقاله و معدل مهمترین فاکتور باشه در کنار پروپوزال و شایدم مدرک دانشگاهی که تو ایران بودین. شانس هم مهمه که چه کسانی با شما رقابت می کنند با چه رزومه ای.

ApplyAbroad Veteran
    h_solimanineja آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    The University of Melbourne

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط mah_pari نمایش پست ها
    دوست عزیز توی چند پست دیدم که در جواب سوالات بچه ها بهشون گفتید که مدل لیسانسشون تاثیر زیادی نداره و ارشد مهمه. منبع خاصی واسه این حرفتون دارین؟
    والا من سال پیش توی هر دانشگاه استرالیا که اپلای کردم توی سیستم امتیازبندیشون (فایلی که خود دانشگاه توی سایتش معمولا میزاره) وزن بیشتری رو به معدل لیسانس میدادند تا ارشد.
    اگه منبع موثق ندارین اشتباه راهنمایی نکنید.
    سلام
    ممنون از تذکر بجاتون
    بله، منبع اصلی این ادعا خودم هستم
    من معدل لیسانسم 13.64 بود و ارشدم 17.60 و تونستم از یه دانشگاه معدل محور سخت گیر مثل ملبورن، بهترین بورس هاشو بگیرم
    پس می بینید که شدنیه،این که شما پذیرش نگرفتید دلیل نمی شه

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

شما غیر از این شرایط لابد مقاله هم زیاد داشتی دوست عزیز... و دانشگاه ارشدت احتمالا خوب بوده...

نقل قول نوشته اصلی توسط h_solimanineja نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از تذکر بجاتون
    من معدل لیسانسم 13.64 بود و ارشدم 17.60 و تونستم از یه دانشگاه معدل محور سخت گیر مثل ملبورن، بهترین بورس هاشو بگیرم

ApplyAbroad Veteran
    h_solimanineja آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    ضمن تایید فرماییش شما عرض کنم که...
    در کشور استرالیا هر دو معدل لیسانس و ارشد مهم هست... مگر در یک حالت این کمبود معدل جبران بشه... اونم با تعداد مقالات بالا..... دوست من دیکین و فلیندرز بورس شد... معدل لیسانسش 12 بود اما 11 مقاله ای اس ای با ایمکت بالا داشت... سال قبل هم دوست دوستم بورس شد ایشون هم معدلش خیلی بالا نبود اما مقاله زیاد داشت....
    دانشگاه دیکین را چک کنید بطور مثال اگر اشتباه نکنم 40 درصد از امتباز را به معدل نسبت داده.... هر دانشگاهی امتیاز دهی خاص خودش را داره... با 2 تا ای اس ای و معدل زیر 14 فکر نمیکنم شانس بالا باشه... توی نتایج سایت خودتون چک کنید... دوستان سال قیل رزومه خودشون را گذاشتن و این اختلاف نظر ها کم میشه...
    ضمن اینکه استاد توی استرالیا نقشی نداره و یک تیم تصمیم گیری میکنه .... مثلا دیکین 10 درصد از امتیاز را به استاد دادن.... فقط نقشش زمانی پررنگ میشه که مثلا ایشون اون سال 3 تا اپلیکنت را میخواد ساپورت کنه و 2 تای اون ها اومدن توی شورت لیست نهایی و حالا استاد فرضا یک نفر را ترجیح میده و دیگران را قانع میکنه این دانشجو بهتر هستش... این مورد را من از جند تا استادها پرسیدم خودم و از خودم به هیچ عنوان نگفتم و نمیگم...
    ساپورت استاد هم برمیگرده به پروپوزال شما و معدل و مقالات شما... با دست خالی امید واهی هست فقط.....
    دوستم سام استادهای زیادی قول دادن بهش توی استرالیا اما جون معدل لیسانسش مثل ارشدش بالا نبود قبولش نکردن... بالای 6 دانشگاه هم اپلای کرده بود...
    غیر از استرالیا جاهای دیگه هم اپلای کنید و شانس خودتون را به اینجا محدود نکنید.... دیکین من پارسال اپلای کردم استادم گفت بالای 200 تا اپلیکنت بوده و فقط 10 تا بورس دادن..... من ریسک نکردم و بلژیک را انتخاب کردم چون فاندش عالی بود... از استرالیافقط دیکین اپلای کردم جون زمینه کاری را دوست ندارم عوض کنم.... امیدوارم امسال ایرانی های بیشتری را بورس کنند.... راستی از اون10 تا بورس هم فقط 2 تاش ایرانی بودن......
    دوستم و یک نفر دیگه که نمیشناسم
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?52944

البته بورس شدن کلا شانس هم دخیل هست و شما اصلا نا امید نشید حتما اپلای کنید...
    حامد این پستت خیلی قویه و نکات خوبی داره، اما در اپلای همه چیز قطعی نیست، به نظر من یه نکته اساسی که همه نمی بینن اینه اولا قوانین ثابتی وجود نداره، به ایم معنی که شما مثلا معدلت فلان باشه و فلان تا مقاله داشته باشی اکسپتی یا رجکتی، قوانین ثابت نیستند!
    و دوما این که خیلی مهمه اینه که شما در رقابت با اپلیکنت های دیگه قیاس میشید! به این معنی که مثل کنکور ممکنه یه رتبه پایین یه جای خوبم قبول بشه ، اگه دیگران در رقابت با او قوی نباشن، اینا میان امتیاز می دن، sort می کنن، بعد از بالا بورس می دن، حالا شما ممکنه تو اون رقابت پایین باشی با یه CV قوی یا بالا لیست باشی بایه Cv متوسط

امید ک منظورمو رسونده باشم

ApplyAbroad Veteran
    h_solimanineja آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    شما غیر از این شرایط لابد مقاله هم زیاد داشتی دوست عزیز... و دانشگاه ارشدت احتمالا خوب بوده...
    مقاله که 1کی ISI داشتم و دانشگاه ارشدم شهید بهشتی بود،
    اما یه سری فعالیت های جنبی خاصی داشتم مثلا برگزاری یه مسابقه ملی یا ریاست انجمن علمی دانشگاه، به نظر من این ها هم امتیاز داره،
    احساس می کنم ما ایرانی ها خیلی نمره محوریم، و ملاک های اونارو با ملاک های خودمون (که مثلا آزمون کنکور و نمرش برای ورود به دانشگاه) می سنجیم
    من دارم میبینم که اینا مثلا به یه ورزشکار ممکنه بورس بدن، بخاطر تمایزش، اما ما اینارو نمی بینیم و فقط معدل-مقاله-معدل-مقاله-معدل-مقاله-معدل-مقاله-معدل-مقاله- می بینیم

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

میدونم منظور شما چی هست.. اما ما اینجا براساس شانس صحبت نمکنیم... دیدید که من تو پستام میگم شانس هم دخیل هست... منظورم همین رقبا هست... شاید حتی طرف از چند دانشگاه پذیرش بگیره و نیاد و کسی که توی شورت لیست بوده و انتخاب نشده مرحله اول در حالت رزو قرار بگیره...
    کلا این موارد شانسی را کنار بگذاریم و اون چیزی که اکثریت دانشجو های ایرانی داشتن را مد نظر قرار بدیم....
    کلا معیار همونی هست که خودشون اعلام میکنند توی سایت مرجع .... من این جمله شانسی بودن بورس را به استادم در دیکین گفتم و جواب داد اصلان هم شانسی نیست و همه بچه های قوی هستند....
    کلا اگر معدل بالای 17 داشته باشی و 3 تا ای اس ای هم داشته باشی و حداقل 2 یا 3 دانشگاه اپلای کنی.. شانس بالایی دارید برای هر دانشگاهی...
    حالا داستان های دیگه هم مهمه... ساپورت استاد... کیفیت مقاله... پروپوزال....
    شاید مثلا طرف 10 تا هم مقاله داره اما موضوع پروپوزالی که داده در راستای اهداف دانشگاه و بودجه و تحقیقات اونا نباشه و کارش را خوب بدونند اما قبولش نکنند... در پذیرش المانهای بیشماری دخالت دارند و اصلا قابل پیش بینی نیست اما چیزی که مهم هست اینه که دانشجوی قوی جاش همه جا میتونه باشه ....

یک موضوع دیگه اینکه اونا دانشگاه های خوب ایرانی را طی سالها میشناسن و قبول شدن در دانشگاه یک دلیلش هم میتونه همین باشه... جزو 100 دانشکاه برتر اسیا بودن میتونه شانست را بالا ببره...

حامد این پستت خیلی قویه و نکات خوبی داره، اما در اپلای همه چیز قطعی نیست، به نظر من یه نکته اساسی که همه نمی بینن اینه اولا قوانین ثابتی وجود نداره، به ایم معنی که شما مثلا معدلت فلان باشه و فلان تا مقاله داشته باشی اکسپتی یا رجکتی، قوانین ثابت نیستند!
    و دوما این که خیلی مهمه اینه که شما در رقابت با اپلیکنت های دیگه قیاس میشید! به این معنی که مثل کنکور ممکنه یه رتبه پایین یه جای خوبم قبول بشه ، اگه دیگران در رقابت با او قوی نباشن، اینا میان امتیاز می دن، sort می کنن، بعد از بالا بورس می دن، حالا شما ممکنه تو اون رقابت پایین باشی با یه CV قوی یا بالا لیست باشی بایه Cv متوسط

امید ک منظورمو رسونده باشم

با سلام خدمت دوستان
    لطف بفرمایید در صورتی که تجربه ای دارین به این سوال من جواب بدین. مسلما اگر چند تا از دوستان جواب بدن بهتر از یکی هست. از همتون سپاسگزارم.
    کارشناسی:صنعتی مالک اشتر شاهین شهر، معدل 18.39
    کارشناسی ارشد:صنعتی شریف، معدل 17.34
    مهندسی هوافضا-گرایش دینامیک و کنترل-قصد دارم مکانیک اپلای بدم
    تافل 85
    مقاله :دو سه تا کنفرانس ایرانی دارم
    حالا سوالم اینه که آیا شانسی برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های استرالیا با فاند خوب دارم؟ اگر پاسخ مثبت هست، کدوم دانشگاه ها؟
    ممنون

Member mah_pari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc, Biomedical Engineering

سلام
    ممنون از تذکر بجاتون
    دوست عزیز من خودم رو ملاک نمیگیرم. ملاک من فایل هایی هست که دانشگاه ها توی سایتشون قرار میده و میگه قراره چطور امتیازبندی کنن. من هر دو معدل ارشد و لیسانسم بالای 18 هست و اصلا ضعف معدل ندارم که بخوام نگرانش باشم. توی دانشگاه خوبی هم درس خوندم. سال پیش هم تونستم از یه دانشگاه بورس بشم اما خودم دکلاین کردم. الان هم استرالیام و کامل میدونم هر دانشگاهی چی براش مهم تره چون با استادهای مختلفی از دانشگاه های مختلف ویکتوریا حضوری صحبت کردم. با معدل لیسانس پایین هم بورس شدنیه (نمونه اش همسرمه) اما باید حتما با یه چیزی جبران بشه، مثلا تعداد زیاد ISI یا تعداد کم اما ایمپکت خوب، یا مثلا ثبت اختراع یا هر چیزی که بتونه ضعف معدل رو جبران کنه.
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری *** دانی که رسیدن هنر گام زمان است

رشته و دانشگاه

سلام
    ممنون از تذکر بجاتون
    این که شما با قطعیت به دوستانی که سوال میپرسن میگید اصلا نگران معدل لیسانس نباشن و تاثیر نداره حرف غلطی هست. باید همه شرایط باهم سنجیده بشه. جدای از سیستم امتیاز بندی دانشگاه استاد هم توی یک مرحله از بورس نقش بسزایی داره. استاد اگه بخواد کسی رو بگیره میتونه دانشگاه رو مجاب کنه که این دانشجو صرف نظر از معدل پایینش چرا براش بهتره. کلا فاکتورهای مختلفی بستگی داره و نمیشه واسه همه ادما یه نسخه پیچید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix1367 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    لطف بفرمایید در صورتی که تجربه ای دارین به این سوال من جواب بدین. مسلما اگر چند تا از دوستان جواب بدن بهتر از یکی هست. از همتون سپاسگزارم.
    کارشناسی:صنعتی مالک اشتر شاهین شهر، معدل 18.39
    کارشناسی ارشد:صنعتی شریف، معدل 17.34
    مهندسی هوافضا-گرایش دینامیک و کنترل-قصد دارم مکانیک اپلای بدم
    تافل 85
    مقاله :دو سه تا کنفرانس ایرانی دارم
    حالا سوالم اینه که آیا شانسی برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های استرالیا با فاند خوب دارم؟ اگر پاسخ مثبت هست، کدوم دانشگاه ها؟
    ممنون
    این که شریف بودید یه پوئن خیلی خوب براتون محسوب میشه. نمیشه گفت کدوم دانشگاه اپلای کن کدوم رو نه. واسه هر دانشگاهی که استاد پیدا میکنی اپلای کن. با یکی دو جا اپلای هم نباید ریسک کرد و یک سال عقب افتاد. باید حداقل 5-6 جا اپلای کنی. حتی اگه میشه بیشتر. اگه بتونی یه ای اس ای بنویسی که شرایطت بهتر هم میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)