صفحه 73 از 94 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980818283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 931

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2014

Member
    رشته و دانشگاه
    Queen's University Belfast, Electrical Enginering

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط mah_pari نمایش پست ها
    اینکه با داشتن یک دکتری بخوان دوباره دکتری بخونن شاید به چند دلیل خوب باشه اما به چند دلیل هم بد میتونه باشه.
    1. واسه دانشگاه سوال پیش میاد که چرا ایشون میخواد دوباره phd بگیره و احتمالا فکر کنه که ایشون روی ریسرچ تسلط کافی نداره که البته مقالاتشون میتونه این قضیه رو رد کنه. این سوال واسه اساتید هم ممکنه پیش بیاد.
    2. واسه ویزا، افیسر پرونده فکر میکنه که ایشون با وجود داشتن دکتری قصدش از استرالیا ممکنه چیزی غیر از تحصیل باشه و مثل پناهندگی و موندن، و در واقع باعث میشه اتو دست افیسر داده باشه و با توجه به رشته ایشون که شیمی هم هست، افیسر رو واسه ریجکت کردن بیشتر متقاعد میکنه.

اگر این فاصله زمانی بین ارشد و اپلای رو با کار تحقیقاتی بتونن پوشش بدن هم خودش یه جور سابقه کار هست و هم احتمال ریجکت نشدن ویزا بیشتر میشه. البته این درصورتی امکان داره که در تمامی مقالاتشون اسمی از دانشجوی دکتری بودن نباشه و افیلیشن ایشون فقط دانشگاه ازاد باشه که با young researchers club شاید بشه حلش کرد، البته در صورت عضویت.

تحصیل در دانشگاه ازاد هم اینطور نیست که واسه همه دانشگاه های استرالیا نکته منفی باشه. اتفاقا برعکس بعضی از دانشگاه های استرالیا مثل مناش به دانشگاه ازاد رنک خیلی بهتری نسبت به دانشگاه های دولتی غیر تهران و شاید حتی برخی دولتی های تهران میدن. چون تمام دانشگاه های ازاد کل کشور رو یک دانشگاه حساب کرده و تعداد مقالات منتشره از کل کشور در این دانشگاه بسیار بیشتر از سایر دانشگاه هاست و این باعث شده رنک جهانی دانشگاه ازاد خیلی بهتر از خیلی از دانشگاه های دولتی های باشه. در مورد مناش هم این قضیه رو مستقیم از یکی از استادش که در کمیته بورس هست نقل میکنم. احتمالا باشن دیگر دانشگاه هایی که این طور امتیاز دهی کرده باشند.
    من با شما کاملا مخالفم
    چرا که دوستانم تمامی در مقطع دکتری و در هنگام دانشویی رفتند و داشتن دکتری مزیت بزرگی هست، و علت اصلی گرفته شدن اونها هم دکتری بودنشون بوده، دانشگاه آزاد رو هم یکی نیکنن، هر جا برا خودش رنک داره، سایت های معتبری هستند که تمامی دانشگاه های ایران رو رنک بندی کردند، این معنی نداره که شما دانشگاه آزاد برازجان خونده باشی اما همه رو دانشگاه آزاد حساب کنند، اون رنکینگ مسخره times رو ول کنید که همه دانشگاه آزادهارو یکی کرده و رنک دانشگاه آزاد رو حتی از شریف هم بالاتر زده!! اگر اینطوری بود بجای شریفیا این دانشگاه آزادیا بودن که کرور کرور الان رفته بودن، همانطور که گفتم داشتن مقاله ISI هم فقط شرط نیس، چون هوارتا ژوزنال ISI هست که اصلا ارزش یه کنفرانس رو حتی ندارند، به محض واریز پول مقاله اون سمت اکسپتش میاد! تازه فرستادن به ژ.رنالای کره ای ژاپنی و ترکیه ای و .... غیر پولی هم ارزشی نداره، چرا که تو سال این جور ژوزنالا تعداد معدودی مقاله دریافت میکنند و به همین علت بیشتر مقالات دریافتی رو اکسپت میکنند!! بهتره که حرف هامون با سند و با منطق باشه که عزیزان رو گمراه نکنیم و رو گمانه زنی حرف نزنیم

Member mah_pari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc, Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط amiirali نمایش پست ها
    من با شما کاملا مخالفم
    چرا که دوستانم تمامی در مقطع دکتری و در هنگام دانشویی رفتند و داشتن دکتری مزیت بزرگی هست، و علت اصلی گرفته شدن اونها هم دکتری بودنشون بوده، دانشگاه آزاد رو هم یکی نیکنن، هر جا برا خودش رنک داره، سایت های معتبری هستند که تمامی دانشگاه های ایران رو رنک بندی کردند، این معنی نداره که شما دانشگاه آزاد برازجان خونده باشی اما همه رو دانشگاه آزاد حساب کنند، اون رنکینگ مسخره times رو ول کنید که همه دانشگاه آزادهارو یکی کرده و رنک دانشگاه آزاد رو حتی از شریف هم بالاتر زده!! اگر اینطوری بود بجای شریفیا این دانشگاه آزادیا بودن که کرور کرور الان رفته بودن، همانطور که گفتم داشتن مقاله ISI هم فقط شرط نیس، چون هوارتا ژوزنال ISI هست که اصلا ارزش یه کنفرانس رو حتی ندارند، به محض واریز پول مقاله اون سمت اکسپتش میاد! تازه فرستادن به ژ.رنالای کره ای ژاپنی و ترکیه ای و .... غیر پولی هم ارزشی نداره، چرا که تو سال این جور ژوزنالا تعداد معدودی مقاله دریافت میکنند و به همین علت بیشتر مقالات دریافتی رو اکسپت میکنند!! بهتره که حرف هامون با سند و با منطق باشه که عزیزان رو گمراه نکنیم و رو گمانه زنی حرف نزنیم
    من هیچ حرفی رو از روی حدس نگفتم. در مورد اعلام اینکه دکتری بخونن فقط توصیه کردم بهشون چون دیدم کسانی که به همین دلیل ریجکت شدن. همسر من هم در ایران دانشجوی دکتری بود و اپلای کرد واسه دکتری مجدد و بهمین دلایل اعلام نکرد که دانشجوی دکتری هست. به هر حال نمیتونه تنها دلیل ریجکت شدن باشه این موضوع اما شاید در کنار عوامل دیگه باعث ریجکت در فرایند ویزا بشه. در مورد دانشگاه ازاد هم من این حرف رو حضوری در دانشگاه مناش با یکی از اساتید (که در کمیته تصمیم گیری بورس هم هستند ایشون) صحبت میکردم به بنده گفتند و از خودم در نیاوردم. در کامنت قبلی هم گفتم که فقط این دانشگاه رو میدونم اما میشه انتظار داشت که دانشگاه های دیگه ای هم باشن که مثل مناش دانشگاه ازاد رو حساب کنن. بله واسه خیلی از دانشگاه ها هم ازاد رو دانشگاه خوبی حساب نمیکنن. مثل دیکین که بازم از استاتید این دانشگاه نقل میکنم. منظور من این نبوده و نیست که کسی که دانشگاه ازاد خونده شانس بیشتری داره، منظور من این هست که اون هم یه جاهایی شانس داره و دانشگاه ازاد بودنش حتی یه جاهایی میتونه براش مزیت باشه.
    اما در مورد مقالات: (من دانشگاه دیکین هستم الان و در مورد فقط این دانشگاه نظرمو میدم چون کاملا اشنا هستم با اینجا). نکته اول اینکه ببینید اون کسانی که پرونده ها رو بررسی میکنن و به سی وی اپلیکنت ها امتیاز میدن و اپلیکنت ها رو رنک بندی میکنن staff های معمولی هستند. اگه دو تا دانشجو رو فرض کنین با دو مقاله با ایمپکت برابر برای هر کدوم که یکی معتبره ژورنالش و یکی به قول شما ای اس ای هست ولی ازین پولی های اوپن اکسس، اونا نه تشخیص میدن نه اصلا بررسی میکنن که ایا کدوم معتبر تره تا امتیاز بیشتری به اون اپلیکنت بدن نسبت به اون نفر دیگه. هر دو یک امتیاز بهشون میدن. دو نفر رو میشناسم اینجا که فقط با این مقاله پولی ها اومدن دیکین، با ایمپکت های زیر یک، یعنی برای اینکه به ددلاین برسن مقاله پولی دادن تا شانس بورس داشته باشن. حتی خود استاد من اینجا بهم پیشنهاد داد مقالاتی که داشتم مینوشتم رو بفرستم این پولی ها که سریع اکسپت بشه و بتونم بورس بگیرم امسال، اما من قبول نکردم و گفتم حیف زحماتی هست که من واسه این مقاله ها کشیدم. حتی چند ماهه پیش که میخواستم مقالاتم رو سابمیت کنم رفتم مستقیم این قضیه رو از مسئول پذیرش پرسیدم و به من گفتن فقط ای اس ای بودن ژورنال و داشتن ایمپکت فکتور مهمه واسه ما. نکته دوم اینکه واسه این دانشگاه و در مرحله پذیرش و بورس، کمیت مقالات مهم تر از کیفیت مقالات است. این رو خود مسولین دیکین در جمع دانشجویان دکتری این دانشگاه ذکر کردند و به تمام دانشجویان دکتری اعلام کردند که اگه واسه پست داک میخواید اپلای کنید اینجا هرچه تعداد مقالاتتون بیشتر باشه بهتره و به کیفیتش خیلی نگاه نمیکنن. وقتی واسه پذیرش پست داک اینطوریه دیگه واسه دکتری که بعید میدونم اینطوری نباشه.

هدف من نقض حرف های شما نیست. خیلی از نظرات شما درست و منطقی هست. فقط میخواستم بگم که نمیشه تصور کرد همه دانشگاه ها مثل هم عمل میکنن. دیکین یه مثالی بود که اینجا به عینه دیدم و تجربه کردم.
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری *** دانی که رسیدن هنر گام زمان است

Member
    رشته و دانشگاه

من هیچ حرفی رو از روی حدس نگفتم. در مورد اعلام اینکه دکتری بخونن فقط توصیه کردم بهشون چون دیدم کسانی که به همین دلیل ریجکت شدن. همسر من هم در ایران دانشجوی دکتری بود و اپلای کرد واسه دکتری مجدد و بهمین دلایل اعلام نکرد که دانشجوی دکتری هست. به هر حال نمیتونه تنها دلیل ریجکت شدن باشه این موضوع اما شاید در کنار عوامل دیگه باعث ریجکت در فرایند ویزا بشه. در مورد دانشگاه ازاد هم من این حرف رو حضوری در دانشگاه مناش با یکی از اساتید (که در کمیته تصمیم گیری بورس هم هستند ایشون) صحبت میکردم به بنده گفتند و از خودم در نیاوردم. در کامنت قبلی هم گفتم که فقط این دانشگاه رو میدونم اما میشه انتظار داشت که دانشگاه های دیگه ای هم باشن که مثل مناش دانشگاه ازاد رو حساب کنن. بله واسه خیلی از دانشگاه ها هم ازاد رو دانشگاه خوبی حساب نمیکنن. مثل دیکین که بازم از استاتید این دانشگاه نقل میکنم. منظور من این نبوده و نیست که کسی که دانشگاه ازاد خونده شانس بیشتری داره، منظور من این هست که اون هم یه جاهایی شانس داره و دانشگاه ازاد بودنش حتی یه جاهایی میتونه براش مزیت باشه.
    اما در مورد مقالات: (من دانشگاه دیکین هستم الان و در مورد فقط این دانشگاه نظرمو میدم چون کاملا اشنا هستم با اینجا). نکته اول اینکه ببینید اون کسانی که پرونده ها رو بررسی میکنن و به سی وی اپلیکنت ها امتیاز میدن و اپلیکنت ها رو رنک بندی میکنن staff های معمولی هستند. اگه دو تا دانشجو رو فرض کنین با دو مقاله با ایمپکت برابر برای هر کدوم که یکی معتبره ژورنالش و یکی به قول شما ای اس ای هست ولی ازین پولی های اوپن اکسس، اونا نه تشخیص میدن نه اصلا بررسی میکنن که ایا کدوم معتبر تره تا امتیاز بیشتری به اون اپلیکنت بدن نسبت به اون نفر دیگه. هر دو یک امتیاز بهشون میدن. دو نفر رو میشناسم اینجا که فقط با این مقاله پولی ها اومدن دیکین، با ایمپکت های زیر یک، یعنی برای اینکه به ددلاین برسن مقاله پولی دادن تا شانس بورس داشته باشن. حتی خود استاد من اینجا بهم پیشنهاد داد مقالاتی که داشتم مینوشتم رو بفرستم این پولی ها که سریع اکسپت بشه و بتونم بورس بگیرم امسال، اما من قبول نکردم و گفتم حیف زحماتی هست که من واسه این مقاله ها کشیدم. حتی چند ماهه پیش که میخواستم مقالاتم رو سابمیت کنم رفتم مستقیم این قضیه رو از مسئول پذیرش پرسیدم و به من گفتن فقط ای اس ای بودن ژورنال و داشتن ایمپکت فکتور مهمه واسه ما. نکته دوم اینکه واسه این دانشگاه و در مرحله پذیرش و بورس، کمیت مقالات مهم تر از کیفیت مقالات است. این رو خود مسولین دیکین در جمع دانشجویان دکتری این دانشگاه ذکر کردند و به تمام دانشجویان دکتری اعلام کردند که اگه واسه پست داک میخواید اپلای کنید اینجا هرچه تعداد مقالاتتون بیشتر باشه بهتره و به کیفیتش خیلی نگاه نمیکنن. وقتی واسه پذیرش پست داک اینطوریه دیگه واسه دکتری که بعید میدونم اینطوری نباشه.

هدف من نقض حرف های شما نیست. خیلی از نظرات شما درست و منطقی هست. فقط میخواستم بگم که نمیشه تصور کرد همه دانشگاه ها مثل هم عمل میکنن. دیکین یه مثالی بود که اینجا به عینه دیدم و تجربه کردم.
    حتی دانشگاه امیرکبیر که همین staff معمولی میگین، برای معتبر بودن ژورنال از مسترلیست چکش میکنن و اگر Open acess باشه هیچ ارزشی براش قائل نیستن، اگر اینجوری که شما میگید باشه باید فاتحه این دانشگاه رو خوند اما بعید میدونم

رشته و دانشگاه

هر دانشگاهی سیستم خودش رو داره. این فرایند بررسی پرونده ها در دیکین رو به هیچ دانشگاهی تعمیم نمیدم. اما در مورد دیکین مطمئن باشید. برای همین دیکین که یه دانشگاه درجه یک محسوب نمیشه سالی بیش از 400-500 داوطلب داره اپلای میکنه (امسال رو نمیدونم اما پارسال 416 اپلیکنت داشتند) و بررسی پرونده تک تک اونها و امتیاز دهی بهشون اگه قرار باشه دقیق صورت بگیره نیاز به وقت و انرژی بسیار زیادی برای این دانشگاه هست. مطمئنن تعداد اپلیکنت های دانشگاه های G8 باید در مقایسه با دیکین بسیار فراتر باشه. اما خداکنه اونها روی کیفیت حساس تر باشن تا کمیت...

رشته و دانشگاه

در مورد امیرکبیر اگه برای دکتری منظورتونه، تعداد کسانی که دعوت میشن به مصاحبه مگه چند نفره؟ بیشتر از 30 نفر؟ بعید میدونم حتی مجازین برای مصاحبه یک رشته در امیر کبیر بیشتر از 20 نفر بشن، یررسی سوابق و کیفیت مقالات 20 نفر اصلا قابل مقایسه با 400 نفر نیست و کاملا طبیعی هست که دقت و حساسیت کافی در اینجا وجود نداشته باشه و به همین دلیل هست که یک نفر با رزومه بهتر از دانشگاه بورس نمیشه و میبینیم یه نفر تونست با رزومه پایین تر بورس بشه.

Member
    رشته و دانشگاه

در مورد امیرکبیر اگه برای دکتری منظورتونه، تعداد کسانی که دعوت میشن به مصاحبه مگه چند نفره؟ بیشتر از 30 نفر؟ بعید میدونم حتی مجازین برای مصاحبه یک رشته در امیر کبیر بیشتر از 20 نفر بشن، یررسی سوابق و کیفیت مقالات 20 نفر اصلا قابل مقایسه با 400 نفر نیست و کاملا طبیعی هست که دقیت و حساسیت کافی در اینجا وجود نداشته باشه و به همین دلیل هست که یک نفر با رزومه بهتر از دانشگاه بورس نمیشه و میبینیم یه نفر تونست با رزومه پایین تر بورس بشه.
    بازم میگم که اگر اینطوری باشه، کلا باید فاتحه اینجا رو خوند، من بیشتر جاها اپلای کردم، معلوم میشه جواباشون، اگر بهم آفر بدن که حقمه (بجز معدل لیسانسم) من هم تعداد مقاله بالا دادم هم همشون با کیفیتن و همشونم نفر اولم جفت دانشگاههای لیسانس و فوقمم جزو بهترینای تهرانن، اگر من آفر نگیرم به حرفتون ایمان میارم، امیدوارم فرق بذارن، چون وقتی با من کار کنند میفهمن فرق چجوریه، یعنی اصولش اینه که فرق بدن، چون فرق بسیار است و قابل لمس

Member
    رشته و دانشگاه

در مورد امیرکبیر اگه برای دکتری منظورتونه، تعداد کسانی که دعوت میشن به مصاحبه مگه چند نفره؟ بیشتر از 30 نفر؟ بعید میدونم حتی مجازین برای مصاحبه یک رشته در امیر کبیر بیشتر از 20 نفر بشن، یررسی سوابق و کیفیت مقالات 20 نفر اصلا قابل مقایسه با 400 نفر نیست و کاملا طبیعی هست که دقت و حساسیت کافی در اینجا وجود نداشته باشه و به همین دلیل هست که یک نفر با رزومه بهتر از دانشگاه بورس نمیشه و میبینیم یه نفر تونست با رزومه پایین تر بورس بشه.
    حتی تو سایت دانشگاه اینطور نوشته

• independently refereed journal articles, publications, or conference papers

Member
    رشته و دانشگاه

پس براشون مهمه که ژورنالا معتبر باشن وگرنه نمینوشت ژورنالایی دارای داوری

رشته و دانشگاه

بازم میگم که اگر اینطوری باشه، کلا باید فاتحه اینجا رو خوند، من بیشتر جاها اپلای کردم، معلوم میشه جواباشون، اگر بهم آفر بدن که حقمه (بجز معدل لیسانسم) من هم تعداد مقاله بالا دادم هم همشون با کیفیتن و همشونم نفر اولم جفت دانشگاههای لیسانس و فوقمم جزو بهترینای تهرانن، اگر من آفر نگیرم به حرفتون ایمان میارم، امیدوارم فرق بذارن، چون وقتی با من کار کنند میفهمن فرق چجوریه، یعنی اصولش اینه که فرق بدن، چون فرق بسیار است و قابل لمس
    شما نگران بورس نباشین. رزومه تون قویه و با توجه به رزومه خوبتون حتما از دانشگاههای G8 بورس میشین. در بورس گرفتن پارامترهای خیلی زیادی دخیله، از جمله نقش استاد. استاد اگه یه دانشجو رو بخواد به هر دلیلی که باشه دانشگاه رو میتونه مجاب کنه واسه گرفتن اون دانشجو. سعی کنین با اساتیدتون زیاد مکاتبه کنید و در این مدت هم اگه میتونین یه ریسرچی باهاشون انجام بدین.

رشته و دانشگاه

من دوس دارم سمستر 1 برم، دیگه زیادی اینجا مونم بسمه، بنظرم استاد اصلا تاثیر نداره تو گرفتن بورس مگر اینکه تو کمیته بورس باشه، گفتم که سوپروایزر من آقای الکس استوچفیکیه، معاون دانشکده مهندسی، اما انگار نه انگار قرار استادم بشه، از همون اول که جواب داد دیگه جوابمو نداد و منو حواله کرد به یه دانشجو عرب ملخورش که اونم درست و حسابی جواب نمیده، اگر به استاده من باید بگیرم پس اما ربطی نداره
    ببین ربطی به اینکه استاد سمتش چیه نداره. استادت احتمالا به هردلیلی یه دانشجوی دیگه مدنظرشه یا شاید به دلیل مشغله کاریشه. حمایت سوپروایزر خیلی مهمه در دیکین. سال پیش واسه همسرم ایمیل ریجکتی فرستاد دیکین بعد استادش رفت کلی صحبت کرد و اعتراض کرد نهایتش به تعداد بورس های خود دیکین یکی اضافه کردن و دادن به همسرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)