صفحه 13 از 22 نخستنخست ... 345678910111213141516171819202122 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 213

موضوع: تحریم مستقیم استرالیا برای دانشجوهای ایرانی و مسایل مرتبط

Member pedram1987 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Mechanical Eng, Robotic & Control

پیش فرض پاسخ : تحریم مستقیم استرالیا برای دانشجوهای ایرانی و مسایل مرتبط - سال های 2014 و 201

دوستان به نظرتون مدیکال ربوتیک پروپزال تحریمی به حساب میاد؟ من ارشد مکانیکم کلا داره ۳ زمینه کار کردم که همش دینامیک و کنترل هست:
    mobile robot navigation, unmanned vehicles, manipulator robots

پیش فرض پاسخ : تحریم مستقیم استرالیا برای دانشجوهای ایرانی و مسایل مرتبط - سال های 2014 و 201

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir0072000 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان،
    من برای دانشگاه کوئینزلد اپلای کردم، سوپروایزرم هم از دوستان است. رشته من هم مدیریت و پروپزالم هم خیلی به درد استرالیا می خوره. دانشگاه گفته که جواب Admission تا 10 جولای اعلام میشه و اگر جواب Admission مثبت باشه بعدش جواب Scholarship تا 10 اگوست اعلام میشه. ولی گفتند که چون ایرانی هستی Application شما باید به DFAT فرستاده بشه. (لازم به ذکره که من از دانشگاه امستردام هم پذیرش فول فاند گرفتم و شروع دوره هم 10 سپتامبر هست). حالا بنظرتون DFAT خیلی دیر جواب میده و آیا نتیجه بررسی اونها (اعم از منفی یا مثبت که من تکلیف خودم رو بدونم) طوری میاد که دانشگاه جواب Admission و Scholarship رو بتونه تا 10 اگوست بده.

سلام به همه دوستان
    خوشبختانه جواب Admission من 17 جون اومد. دانشگاه گفته بود که اگر DFAT زود جواب بده و اگر جوابش مثبت باشه، باید تا 10 جولای صبر کنی. خوشبختانه DFAT برای من که رشته ام مدیریت است و رشته حساسی نیست زود جواب داده و دانشگاه ادمیشن را تقریباً یک ماه زودتر از موعدش صادر کرده است. حالا باید منظر جواب Scholarship بمونم.

Junior Member

سلام

من برای دانشگاه کوئینزلند اپلای کرده بودم و با وجود موافقت استاد، در راستای تحریم‌ها قرار گرفتم:
    Unfortunately I have to advise you that your proposed research project did not pass UQ’s sanctions review process due to the restrictions around advanced ICT technologies.

حالا دو تا سوال دارم:

۱. من دقیقا همون موضوع پروژه رو برای دانشگاه ملبورن هم فرستادم و منتظر نتیجه‌ی پذیرشم. به نظرتون چقدر احتمال داره که ملبورن هم ریجکت کنه؟ به عبارت دیگه، «بررسی هم‌راستا بودن پروژه با لیست تحریم‌ها» رو دانشگاه انجام میده یا یک واحد مرکزی تو دولت استرالیا؟

۲. به نظرتون اگه موضوع پروژه رو عوض کنم و دوباره اپلای کنم، یا اصلا برای یه دانشگاه دیگه اپلای کنم، چقدر احتمال داره باز هم ریجکت بشم؟ (با فرض این که موضوع جدید هیچ ربطی به تحریم نداشته باشه). منظورم اینه که الان خودم هم بلک‌لیست شدم؟ یا مثلا به خاطر پروژه‌ای که قبلا پیشنهاد دادم، حساسیت بیشتری روی خودم هست؟

ممنون
    ویرایش توسط hadian : June 23rd, 2015 در ساعت 07:15 AM

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط hadian نمایش پست ها
    سلام

من برای دانشگاه کوئینزلند اپلای کرده بودم و با وجود موافقت استاد، در راستای تحریم‌ها قرار گرفتم:
    Unfortunately I have to advise you that your proposed research project did not pass UQ’s sanctions review process due to the restrictions around advanced ICT technologies.

حالا دو تا سوال دارم:

۱. من دقیقا همون موضوع پروژه رو برای دانشگاه ملبورن هم فرستادم و منتظر نتیجه‌ی پذیرشم. به نظرتون چقدر احتمال داره که ملبورن هم ریجکت کنه؟ به عبارت دیگه، «بررسی هم‌راستا بودن پروژه با لیست تحریم‌ها» رو دانشگاه انجام میده یا یک واحد مرکزی تو دولت استرالیا؟

۲. به نظرتون اگه موضوع پروژه رو عوض کنم و دوباره اپلای کنم، یا اصلا برای یه دانشگاه دیگه اپلای کنم، چقدر احتمال داره باز هم ریجکت بشم؟ (با فرض این که موضوع جدید هیچ ربطی به تحریم نداشته باشه). منظورم اینه که الان خودم هم بلک‌لیست شدم؟ یا مثلا به خاطر پروژه‌ای که قبلا پیشنهاد دادم، حساسیت بیشتری روی خودم هست؟

ممنون
    1. من دقیقا نمیدونم پروسه بررسی موضوع پروژه ها چطوریه، اما احتمال میدم اول خود دانشگاه بررسی میکنه و بعد اونایی رو که تأیید میکنن میفرستن وزارت امور خارجه هم تأیید کنه (البته این فقط یه حدسه). اما تا جایی که من توی این دو سه سال اخیر دیدم، دانشگاه کوئینزلند یکی از سختگیرترین دانشگاههای استرالیا در زمینه تحریمهاست.

2. مسلما شما بلک لیست نشدین و فقط موضوع پروژه ای که ارائه دادین رد شده. خیلی از دوستانی که الان در استرالیا در حال تحصیل هستن تجربه رد شدن موضوع پروژه رو به خاطر تحریمها داشتن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    1. من دقیقا نمیدونم پروسه بررسی موضوع پروژه ها چطوریه، اما احتمال میدم اول خود دانشگاه بررسی میکنه و بعد اونایی رو که تأیید میکنن میفرستن وزارت امور خارجه هم تأیید کنه (البته این فقط یه حدسه). اما تا جایی که من توی این دو سه سال اخیر دیدم، دانشگاه کوئینزلند یکی از سختگیرترین دانشگاههای استرالیا در زمینه تحریمهاست.

2. مسلما شما بلک لیست نشدین و فقط موضوع پروژه ای که ارائه دادین رد شده. خیلی از دوستانی که الان در استرالیا در حال تحصیل هستن تجربه رد شدن موضوع پروژه رو به خاطر تحریمها داشتن.
    ممنون.

الان اگه من بخوام به عنوان intern یا نیروی تحقیقاتی یا یه چیزی تو این مایه‌ها باهاشون کار کنم (یعنی استاده فاندم رو بده و من بدون این که مدرک بخوام تو آزمایشگاهش ریسرچ کنم) باز هم باید زمینه تحقیقاتی از نظر تحریم بودن کنترل بشه؟ یا این کنترلها فقط مختص پذیرش دانشجو هست؟

سلام. راستش من اصلا درجریان مسئله تحریم ها نبودم. همین الان به طور اتفاقی توی سایت می گشتم که این تاپیک رو دیدم. من از دانشگاهی توی استرالیا پذیرش گرفتم ولی متاسفانه اسکالرشیپ ندادن. تصمیم گرفتم که ترم اول و یه جوری با پول خودم بگذرونم و برای ترم های بعدی با توجه به این که مقاله ام در یکی از کنفرانس های خوب که ماه آینده برگزار میشه اکسپت شده روی اسکالرشیپ حساب کنم. ولی آیا ممکنه به دلیل همین تحریم ها به من اسکالرشیپ نداده باشن؟ اگه این طور باشه یعنی برای ترم های بعدی هم امیدی نیست؟

Member mohamadmohsen آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MECHENG, Ph. D., The University of Adelaide, since Oct, 2015 in Ozland

دوست عزیز به نظر من این کار ریسک بزرگیه واسه کشوری مثل استرالیا. یا الان بورستون رو تعیین تکلیف کنید یا اینکه به امید گرفتن بورس در سالهای بعد کشور رو به مقصد دومین کشور گران دنیا ترک نکنید. یادتون باشه هزینه اقامت و خورد و خوراک به طور متوسط حدود 1700-1800 تاست و اگه یک سرمایه قوی و حمایت مالی کافی دارید این ریسک رو بکنید. ضمنا من از رزومتون فهمیدم که شما فقط یه مقاله کنفرانس دارید. با این رزومه خیلی دشواره که بتونید بورس بشید. بهتره به در باغ سبز اساتید توجه نکنید و تا زمانی که فاندتون اوکی نشده نرید. پذیرش یا admission اسانترین کار در استرالیاست و دانشگاه ها بدون هیچ دردسری به شما پذیرش میدهند. مهم شرکت در راند بورس هست برای اینترنشنال ها که به شدت رقابتی شده این چند سال. برادران و خواهران ما در ملت دوست و برادر غزیزمان یعنی چین ، مثل مور و ملخ در این راندها شرکت میکنند و سه کیلو صد تومن هم مقاله با ایمپکت بالا دارند. اصلا معلوم نیست این مقالات از کجاشون در میارن. یک سری به لیست current phd در griffith بزنید. همه بورس IPRS و همگی چینی هستند! همینطور curtin رو هم ببینید

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti_sharif نمایش پست ها
    سلام. راستش من اصلا درجریان مسئله تحریم ها نبودم. همین الان به طور اتفاقی توی سایت می گشتم که این تاپیک رو دیدم. من از دانشگاهی توی استرالیا پذیرش گرفتم ولی متاسفانه اسکالرشیپ ندادن. تصمیم گرفتم که ترم اول و یه جوری با پول خودم بگذرونم و برای ترم های بعدی با توجه به این که مقاله ام در یکی از کنفرانس های خوب که ماه آینده برگزار میشه اکسپت شده روی اسکالرشیپ حساب کنم. ولی آیا ممکنه به دلیل همین تحریم ها به من اسکالرشیپ نداده باشن؟ اگه این طور باشه یعنی برای ترم های بعدی هم امیدی نیست؟
    If you born poor, it's not your mistake. But if you die poor it's your mistake. Remember that your life would be shorter than you expect, So Never break four things in this short period of existence: Trust, Promise, Relation & Heart. Because, when they are broken, they don't make noise, but twinge a lot

خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون. راستش من چون اقوامم استرالیا هستند روی این که برای ادامه تحصیل استرالیا برم خیلی حساب کردم. و فکر می کردم اگر ترم اول بتونم معدل خوبی بیارم و یکی دو تا هم مقاله بدم می تونم اسکالرشیپ بگیرم. فقط سوال من اینه که استرالیا کلا به همه بد اسکالرشیپ میده یا فقط به ایرانیا به خاطر تحریم و اینجور چیزا؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadmohsen نمایش پست ها
    دوست عزیز به نظر من این کار ریسک بزرگیه واسه کشوری مثل استرالیا. یا الان بورستون رو تعیین تکلیف کنید یا اینکه به امید گرفتن بورس در سالهای بعد کشور رو به مقصد دومین کشور گران دنیا ترک نکنید. یادتون باشه هزینه اقامت و خورد و خوراک به طور متوسط حدود 1700-1800 تاست و اگه یک سرمایه قوی و حمایت مالی کافی دارید این ریسک رو بکنید. ضمنا من از رزومتون فهمیدم که شما فقط یه مقاله کنفرانس دارید. با این رزومه خیلی دشواره که بتونید بورس بشید. بهتره به در باغ سبز اساتید توجه نکنید و تا زمانی که فاندتون اوکی نشده نرید. پذیرش یا admission اسانترین کار در استرالیاست و دانشگاه ها بدون هیچ دردسری به شما پذیرش میدهند. مهم شرکت در راند بورس هست برای اینترنشنال ها که به شدت رقابتی شده این چند سال. برادران و خواهران ما در ملت دوست و برادر غزیزمان یعنی چین ، مثل مور و ملخ در این راندها شرکت میکنند و سه کیلو صد تومن هم مقاله با ایمپکت بالا دارند. اصلا معلوم نیست این مقالات از کجاشون در میارن. یک سری به لیست current phd در griffith بزنید. همه بورس IPRS و همگی چینی هستند! همینطور curtin رو هم ببینید

Member mohamadmohsen آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MECHENG, Ph. D., The University of Adelaide, since Oct, 2015 in Ozland

دوست عزیز اول اینکه داشتن فامیل در سرزمین کانگوروها از نظر افیسر نقطه منفی هستش. اگه ممکنه یه جورایی این مسئله رو پنهان کنید البته اگه تو بحث بکگراند چک لو بره به عنوان dishonest به زیبایی هرچه تمام تر ریجکت میشید. بورس استرالیا نسبت به کشور های دیگر بد نیست، متاسفانه رقابت زیاده و تعداد بورس ها کم. یه سری دانشگاه ها هم بعد از autonomous sanction یه مقدار روند پذیرش دانشجوهای ایرانی رو کندتر کردند. درکل به نظرم شرایط بورس استرالیا برای همه سخته نه فقط ایرانی ها. اما شرایط ویزا فقط برای ایرانی ها سخته. البته assessment level سفارت برای ایران 2 هستش (مقدار 1تا3 که 1 اسان، 2 متوسط و 3 سخت هست).

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti_sharif نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون. راستش من چون اقوامم استرالیا هستند روی این که برای ادامه تحصیل استرالیا برم خیلی حساب کردم. و فکر می کردم اگر ترم اول بتونم معدل خوبی بیارم و یکی دو تا هم مقاله بدم می تونم اسکالرشیپ بگیرم. فقط سوال من اینه که استرالیا کلا به همه بد اسکالرشیپ میده یا فقط به ایرانیا به خاطر تحریم و اینجور چیزا؟
    If you born poor, it's not your mistake. But if you die poor it's your mistake. Remember that your life would be shorter than you expect, So Never break four things in this short period of existence: Trust, Promise, Relation & Heart. Because, when they are broken, they don't make noise, but twinge a lot

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

با سلام
    موضوع پروپوزال من برای پذیرش مقطع دکترای دانشگاههای استرالیا در خصوص سوپر آلیاژها و کاربرد آن در توربینهای گازی هستش یکی از دوستان بهم گفت این موضوع به احتمال زیاد بابت تحریمها ریجک میشه
    من فارغ التحصیل فوق مکانیک از دانشگاه استانبول آیدین ترکیه هستم با معدل 3.93/4 و ده سال سابقه در صنایع مکانیک و موضوع مقالات و تز فوق لیسانسم هم در خصوص متریالهای نوین بوده..ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید راهنماییم کنید تا فرصت هست موضوع پروپوزال رو عوض کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)