نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 213

موضوع: تحریم مستقیم استرالیا برای دانشجوهای ایرانی و مسایل مرتبط

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : تحریم مستقیم استرالیا برای دانشجوهای ایرانی و مسایل مرتبط - سال های 2014 و 201

سلام دوست عزیز،
    منم جزو همون دور اولی ها بودم. ولی اینکه گفتی به خاطر اینکه DFAT پروژتو تایید نکرد مجبور به ترک استرالیا شدی واسه من خیلی تعجب برانگیز بود. توی دانشگاه ما هم DFAT همون سال ۲۰۱۳ پروژه چندتا از ایرانی ها رو ریجکت کرد، ولی هیچ کدوم مجبور به ترک استرالیا نشدن. دانشگاه با DFAT چندتا جلسه گذاشت و نهایتا بعد از ۶ ماه پروژه های همه رو با تغییرات جزئی تایید کردن. توی اون چند ماه هم همشون داشتن روی همون موضوع خودشون کار میکردن و فقط یکیشون نمیتونست با استادش جلسه در مورد تزش داشته باشه. همشونم الان فارغ التحصیل شدن یا در شرف فارغ التحصیلی هستن.
    در مورد سوالاتم، جوابش سلیقه ای هست و کسی نمیتونه جواب قطعی بده بهت. ولی به نظرم برای اپلای مجدد اصلا به دانشگاه چیزی از این اتفاقات قبلی نگو که شانس بورس گرفتنت کم نشه. موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط sshadi2012 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

من سال 2013 از RMIT پذیرش با فاند در رشته دکترا شیمی داشتم. من سریعا ویزا گرفتم و ما جزو اولین سری از دانشجویانی بودیم که در خاک استرالیا پروژه آنها بررسی مجدد توسط DFAT میشد و متاسفانه بعد از 8 ماه معطل موندن تو استرالیا پروژه من تایید نشد و من مجبور به ترک استرالیا شدم. البته سوتی استاد استرالیایی من بود که هی به من میگفت که صبر کنم و حاضر به عوض کردن موضوع پروژه نبود. امسال من دوباره اقدام برای پذیرش کردم و چندتا سوال داشتم. اگر کسی تجربه ای داره این چند تا سوال من رو جواب بده:

1- آیا تا کنون کسی در این وضعیت قرار گرفته که بعد تونسته باشه پذیرش بگیره؟

2- به نظر شما برای دانشگاههایی که اپلای کردم این موضوع را ذکر کنم یا نه؟

3- من بیشتر نگران گرفتن ویزا هستم. آیا در صورت گرفتن پذیرش این برای من نکته مثبت محسوب میشه یا منفی؟

در ضمن باید بگم دانشگاه بسیار به من کمک کرد و چند نامه هم به من داد و هزینه برگشت من را نیز داد.

ممنونم
    هرگز به آرزوهای دیگران نخند؛
    كسانی كه آرزو ندارند چیز زیادی ندارند ...

پیش فرض پاسخ : تحریم مستقیم استرالیا برای دانشجوهای ایرانی و مسایل مرتبط - سال های 2014 و 201

با سلام

قصه چیز دیگه ای هست. پروپوزال من رو استاد استرالیایی ام از قبل نوشته بود و فقط در همون زمینه کار می کرد و اصرار فراوان داشت در همون زمینه هم ادامه بدیم. اما از نظر دولت استرالیا، پروپوزال متعلق به دانشجوست و هرگونه اصراری بر پروپوزال معنا و تفسیری از دور زدن را دارد یعنی طرف مثلا اومده حتما تو این زمینه کار کنه. کلا استاد من بی تجربه بود و فکر می کرد با صبر کردن و دادن برخی توضیحات میتونه پروژه رو به نتیجه برسونه. برخی دوستان من هم مثل دوستان شما با عوض کردن پروژه به نتیجه رسیدند. الان بیشتر نگرانی من بر سر ویزا هست. کسی اگر تجربه ای داره بسیار ممنون میشم به من هم بگه

نقل قول نوشته اصلی توسط challenge نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    منم جزو همون دور اولی ها بودم. ولی اینکه گفتی به خاطر اینکه DFAT پروژتو تایید نکرد مجبور به ترک استرالیا شدی واسه من خیلی تعجب برانگیز بود. توی دانشگاه ما هم DFAT همون سال ۲۰۱۳ پروژه چندتا از ایرانی ها رو ریجکت کرد، ولی هیچ کدوم مجبور به ترک استرالیا نشدن. دانشگاه با DFAT چندتا جلسه گذاشت و نهایتا بعد از ۶ ماه پروژه های همه رو با تغییرات جزئی تایید کردن. توی اون چند ماه هم همشون داشتن روی همون موضوع خودشون کار میکردن و فقط یکیشون نمیتونست با استادش جلسه در مورد تزش داشته باشه. همشونم الان فارغ التحصیل شدن یا در شرف فارغ التحصیلی هستن.
    در مورد سوالاتم، جوابش سلیقه ای هست و کسی نمیتونه جواب قطعی بده بهت. ولی به نظرم برای اپلای مجدد اصلا به دانشگاه چیزی از این اتفاقات قبلی نگو که شانس بورس گرفتنت کم نشه. موفق باشی

ApplyAbroad Veteran
    h_solimanineja آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    The University of Melbourne

نقل قول نوشته اصلی توسط sshadi2012 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

من سال 2013 از RMIT پذیرش با فاند در رشته دکترا شیمی داشتم. من سریعا ویزا گرفتم و ما جزو اولین سری از دانشجویانی بودیم که در خاک استرالیا پروژه آنها بررسی مجدد توسط DFAT میشد و متاسفانه بعد از 8 ماه معطل موندن تو استرالیا پروژه من تایید نشد و من مجبور به ترک استرالیا شدم. البته سوتی استاد استرالیایی من بود که هی به من میگفت که صبر کنم و حاضر به عوض کردن موضوع پروژه نبود. امسال من دوباره اقدام برای پذیرش کردم و چندتا سوال داشتم. اگر کسی تجربه ای داره این چند تا سوال من رو جواب بده:

1- آیا تا کنون کسی در این وضعیت قرار گرفته که بعد تونسته باشه پذیرش بگیره؟

2- به نظر شما برای دانشگاههایی که اپلای کردم این موضوع را ذکر کنم یا نه؟

3- من بیشتر نگران گرفتن ویزا هستم. آیا در صورت گرفتن پذیرش این برای من نکته مثبت محسوب میشه یا منفی؟

در ضمن باید بگم دانشگاه بسیار به من کمک کرد و چند نامه هم به من داد و هزینه برگشت من را نیز داد.

ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط challenge نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

Dear sshadi2012

your situation is unbelievable .... why you dont change your supervisor or subjects?
    It is a negative point for other admissions from Aus .... I recomment you trying US and euro
    ما کمر به مبارزه با جهل بسته ایم!
    آدمی به امید زنده است!
    مدارک لازم و روند درخواست روادید دانشجویی استرالیا

* راه تشکر از کاربر: اضافه کردن امتیاز به کاربر
    با توجه به محدودیت های جدید ویزای آمریکا تمرکز اپلیکیشن خود را از این کشور بردارید و به امتحان های GRE &TOEFL زیاد مبادرت نورزید.

با سلام

ببینید استاد من اصلا تو باغ این قضایا نبود یعنی اصلا حتی حدس هم نمیزد که ممکن است به اخراج بکشد. ببینید من به یک نکته ای اشاره کردم که کسی توجه نکرد. تو سیستم آموزشی استرالیا، پروپوزال کاملا از طرف دانشجو بحساب میاد یعنی اینکه اونها کاری ندارند که استاد شما کیه یا دانشکده کدوم هست فقط به محتوای پروژه نگاه می کنند و اینکه شما اون رو نوشتید. متاسفانه من پروپوزالم از قبل مشخص بود و در واقع بخشی از یک پروژه بزرگتر بود که چندتا دانشجو در رشته های مختلف داشت و باز متاسفانه استادم این مساله را نیز مطرح کرده بود. این برای اولین بار بود که بررسی ها انجام می شد و وقتی برای اولین بار با اخطار Major Revision ارجاع شد استادم تغییرات لازم را در این زمینه نداد و با تغییرات کوچکی باز همان را فرستاد و حتی در این خصوص با من نیز صحبت نشد و من بعدا فهمیدم. خلاصه من قربانی عدم درک درست دانشگاه و استادم به این قضیه شدم. در این خصوص باید بگویم که شما کاملا مسئول پروپوزال خودتان هستید و باید محتوای آن را بررسی کنید. در این خصوص با کسی رودربایستی نداشته باشید. دو نکته در پروپوزال هست که باعث ریجکت می شود یکی محتوای کلی یا همان کلیدواژه ها و دیگری کاربرد موضوع. مثلا شما احتمال گرفتن تاییدیه در مورد پروژه بیومتریال در دانشکده هوافضا را ندارید ولی همان پروژه ممکن است در دانشکده مهندسی پزشکی تایید شود. همچنین موضوعات نیز به همین منوال است یعنی موضوعات پروژه نباید گنگ باشد یعنی اگر کلیدواژه ها مشکلی نداشته باشند و شما یکی از کاربردها را مطرح کنید مشکل حل است اما اگر کاربرد را ننویسید اونها قطعا نیمه خالی لیوان را با شک و گمان خواهند دید ور رد خواهند کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط h_solimanineja نمایش پست ها
    Dear sshadi2012

your situation is unbelievable .... why you dont change your supervisor or subjects?
    It is a negative point for other admissions from Aus .... I recomment you trying US and euro

Junior Member

سلام دوستان من میخام برای گرایش روسازی برای phd در استرالیا اقدام کنم با توجه به مسایل بوجود امده چقدر میتونم امیدوار باشم؟

Junior Member leon15851 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Mech Wyoming

نقل قول نوشته اصلی توسط h_solimanineja نمایش پست ها
    Dear sshadi2012

Do not try US. Believe me, I'm a victim of Iran-US policies.

Junior Member

سلام
    من از دانشگاه ANU بورسیه کامل گرفتم. ولی موضوع پروپوزالم یکم حساسه. نانو داره، تولید هیدروژن داره، سوخت داره و ... .
    الان میخوام بدونم اینکه به من بورسیه دادن یعنی DFAT بررسیش کرده ؟ یا ممکنه بررسی نکرده باشه ؟ البته استادم گفت من یه سری فرم مربوط به تحریما واست پر کردم.
    چقدر احتمال ویزا دارم ؟

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط rasi296 نمایش پست ها
    سلام
    من از دانشگاه ANU بورسیه کامل گرفتم. ولی موضوع پروپوزالم یکم حساسه. نانو داره، تولید هیدروژن داره، سوخت داره و ... .
    الان میخوام بدونم اینکه به من بورسیه دادن یعنی DFAT بررسیش کرده ؟ یا ممکنه بررسی نکرده باشه ؟ البته استادم گفت من یه سری فرم مربوط به تحریما واست پر کردم.
    چقدر احتمال ویزا دارم ؟
    Yes they most prob. have. I'd say very good chance. Best of luck

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)