صفحه 177 از 183 نخستنخست ... 77127167168169170171172173174175176177178179180181182183 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,761 تا 1,770 , از مجموع 1822

موضوع: آرشیو شده : روادید دانشجویی استرالیا - مدارک مورد نیاز/سوال های کلی- تا سال 2015

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی استرالیا - مدارک مورد نیاز/سوال های کلی-سال 2014(پست اول را بخ

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    من دو سه سال پیش مدارکم رو دادم ترجمه کردن با مهر دادگستری و وزارت خارجه....الان برای ویزا واقعا ترحمه و مهر ناتی نیاز هست دوباره؟ (قدیمی بودن ترجمه ها مشکل ایجاد نمیکنه؟) و چون تو همین تاپیک دیدم ظاهرا پاسپورت هم نیاز به ترجمه داره، آیا فقط اگر پاسپورت رو مهر ناتی بدم بزنن و بقیه مدارک ترجمه و مهر خارجه و دادگستری داشته باشن مشکلی هست؟
    من کپی پاسپورت ها رو دارم دارالترجمه مهر برابر اصل زد برای هر مهر هم 1000 تومن گرفت یعنی سرجمع برا هر پاسپورت شد 3000 تومن همونطور که دوست عزیزمون گفتن نیازی به ترجمه مدارک انگلیسی نیست
    Be a soldier to your wishes
    submit EOI :28 DEC , invitation : 8 Jun, Lodge : 18 Jun, CO: 20 Jul, Medical : 31 Jul < Grant Visa

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی استرالیا - مدارک مورد نیاز/سوال های کلی-سال 2014(پست اول را بخ

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    همین ترجمه هایی که دارین خوبه و مشکلی نداره.

خیر دوست عزیز، گذرنامه نیازی به ترجمه نداره. مدرکی که خودش انگلیسی هست رو که ترجمه نمیکنن!
    منظوزم همینی بود که دوستمون پایین گفت. برای کپیش من فکر می کردم مهر ناتی میخواد. اگر دارالترجمه های معمولی هم برابر اصل کنن که مشکلی نیست
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

نه شما باید بدید ناتی برابربا اصل کنه... دارالترجمه های دیگه همچین چیزی ندارن و مهر دارالترجمه ارزش نداره و غیر رسمی به حساب میاد و وقتی دادگستری و وزارت خارجه تاییدش کنند اوکی هست و به تنهایی ارزش نداره ... دفتر اسناد رسمی هم مهرش معتبر نیست برای خارج چون فارسی هست و فقط میتونه مدارک داخلی را برابر با اصل کنه... حواستون باشه پس ندید اشتباهی دفترخونه.... مهر ناتی معتبر هست جون کلا چندتا مرکز هستند و مهرشون شناخته شده هست توی عمان...

من کل پاسپورت را دادم ناتی برام برابر با اصل کرد تمام صفحات را ... مثل یک جزوه شد که 11 12 صفحه داره و فکر کنم 30 یا 40 تومان دادم ...برای اینکه نشون بدید صفحات پاسپورت چه مهرهایی داره بهتر هست این کاری که من کردم را انجام بدید... چون باید مشخص بشه شما کدوم کشورا رفتید اخیرا ... یا برای کجاها درخواست دادید قبلا و رد یا قبول شدید...

پاسپورت پدر مادرم را هم دادم دارالترجمه معمولی که باز اونم همین کارو انجام داد و از همه صفحات پاس کپی گرفته و با وزارت خارجه و دادگستری برابر با اصل کرده... (برای تای خانوادگی که فکر میکنم جزو مدارک اضافی بود که ترجیح دادم بزارم)
    کلا بهتره بدید ناتی که ارزون بیافته و سریع هم تحویل بدن
    مثلا پدر مادرم جند بار سفر زیارتی داشتن و مهرهاشون را دارم توی مدارکم اینطوری.... (البته من دیگه خیلی سخت گیری کردم)
    برای هر حرفی که میزنید توی فرم ها باید دلیل بیارید... من کشور دیگری نرفتم یا رفتم؟ اینم مدرکش!
    باید همه چیز را شفاف بگید و صادقانه همرو بر اساس منطق بیان کنید تا متقاعد بشن به درستی

برای مدارک تحصیلی هم سفارت به سفارت فرق داره... بعضی کشورها میگن نباید بیش از 6 ماه گذشته باشه از ترجمه مدرک... مثلا مهریکیشون تقریبا یک سال پیش عوض شده و شاید گیر بدن به این موضوع پس حواستون باشه... (مهر های معتبر را برای جلوگیری از ج ع ل و کپی کردن هر چند وقت یک بار عوض میکنند)
    استرالیا را نمیدونم گیر میده یا نه اما یک کشور اروپایی که گیر بود رو این موضوع...
    ضمنا اگر مدرک دیپلم هم میگذارید یا میبرید استرالیا بدونید اداره اموزش پرورش کل هم یک مهر میزنه و این قانون توی یک سال گذشته اضافه شده...
    منم دو سری ترجمه سال 2012 داشتم و از اونا استفاده نکردم و دوباره 3 سری ترجمه جدید به همراه مهر جدید اموزش پرورش روی مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم زدم...
    موارد فوق با خودتون هست که رعایت کنید یا خیر...

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    منظوزم همینی بود که دوستمون پایین گفت. برای کپیش من فکر می کردم مهر ناتی میخواد. اگر دارالترجمه های معمولی هم برابر اصل کنن که مشکلی نیست
    ویرایش توسط hamed_golden7 : December 21st, 2014 در ساعت 01:54 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    اگر فامیل درجه اول دارید باید بگید... چون از روی شناسنامه مادرتون مشخص هست که اونجا فامیل دارید... کلا صداقت داشته باشید باهاشون بهتر هست... تای ایران را قوی کنید...
    انشاالله ایرادی نگیرند.. من شناسنامه پدر و مادرم و پاسپورتشونم ترجمه کردم... اگرم نگید و بفهند بعدا شاید براتون مشکل ایجاد بشه... یک بار گفتم ایدتو درست کن کسی جواب نمیده ملت از این فرشته میترسند!
    یک سوال برای من پیش آمد.
    مگر شناسنامه ی پدر و مادر را هم می خواهند؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

نه جزو مدارک نبود اما برای اینکه تای خانوادگی را ثابت کنید بد نیست بزارید... اجباری نیست.. من شناسنامه همه اعضای خانواده را ترجمه کردم که مشخص بشه برادر خواهرهام کیا هستند و همه ایران ساکن هستند... طبق اسم سرچ کنند مشخص میشه این افراد استرالیا نیستند...

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamian نمایش پست ها
    یک سوال برای من پیش آمد.
    مگر شناسنامه ی پدر و مادر را هم می خواهند؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    نه جزو مدارک نبود اما برای اینکه تای خانوادگی را ثابت کنید بد نیست بزارید... اجباری نیست.. من شناسنامه همه اعضای خانواده را ترجمه کردم که مشخص بشه برادر خواهرهام کیا هستند و همه ایران ساکن هستند... طبق اسم سرچ کنند مشخص میشه این افراد استرالیا نیستند...
    من یک مرور مختصری روی مدارک مورد نیاز داشتم. ولی جایی ندیدم از ما بخواهد که بازگشتمان را ثابت کنیم. آیا این کار ضرورتی دارد؟
    (حدس من این است که این کار را برخی دانشجو ها به تقلید از مهاجرت به برخی کشورهای دیگر انجام می دهند)

Junior Member

سلام به همگی

آیا کسی میدونه که این character clearence چی هست؟! من از آفیسرم که نوشته بود این مورد برام pending هست پرسیدم جواب نداده بهم! توی ایمی اکانتم که رفتم دیدم فرم 80 یعنی character assessment رو برام گذاشتن تا دانلود کنم!
    cv رو هم که ازم خواسته بود توهمون ایمیلم براش فرستادم اما هیچی ج نداده!

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط galardo نمایش پست ها
    توی ایمی اکانتم که رفتم دیدم فرم 80 یعنی character assessment رو برام گذاشتن تا دانلود کنم!
    شما ایمی اکانت دارید یعنی اپلای کردنتون آنلاین بوده یا از طریق پست به اردن هم اقدام کنید ایمی اکانت بهتون میدند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hesh نمایش پست ها
    شما ایمی اکانت دارید یعنی اپلای کردنتون آنلاین بوده یا از طریق پست به اردن هم اقدام کنید ایمی اکانت بهتون میدند؟
    وقتی پست می کنید و امان بهتون ای دی می ده می شه با اون ایمی اکونت رو فعال کرد
    Be a soldier to your wishes
    submit EOI :28 DEC , invitation : 8 Jun, Lodge : 18 Jun, CO: 20 Jul, Medical : 31 Jul < Grant Visa

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamian نمایش پست ها
    ولی جایی ندیدم از ما بخواهد که بازگشتمان را ثابت کنیم. آیا این کار ضرورتی دارد؟
    نمی دونم. فکر می کنم منظورشون بیشتر این باشه که ثابت کنید می روید برای درس و نه کار دیگری.

من قبلا با ویزای ۴۷۶ در استرالیا بودم و بعد از یک سال از ورودم (شش ماه قبل از اتمام ویزا) باز گشتم. آیا این تاثیر خوبی در پروسه ی ویزای دانشجویی من خواهد داشت یا تاثیر بد؟

آیا کسی می دونه که بورس داشته باشی چقدر از هزینه ی ویزا پوشش داده می شود؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)