صفحه 6 از 245 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2449

موضوع: آرشیو شده : تجربه دریافت روادید استرالیا و مسائل مرتبط - تا سال 2015

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : Final Visa

دوستان
    آیا این mandatory check رو برای همه نوشتن ؟ اگر همه بیان و اعلام کنن برای اونا چطوری بوده ممنون میشم

اول هم برای خودم رو بگم که بعد از فایل نامبر، تو ایمیل درخواست CV و پروپوزال نوشته بود: Please provide us with the following documents asap to initiate the mandatory checks

انتهای همین ایمیل هم برام زده بود:

You have 28 days to respond
    You are requested to provide the above documentation no later than 28 days from the date of this letter. After that time a decision will be made on your application based on the information provided

این 28 روز رو برای همه نوشتن؟ چک اجباری رو چطور؟
    اگر بخوایم طبق اون چیزی که بمن گفتن حساب بکنیم ، این چک نباید 28 روز بیشتر طول بکشه که
    شما چی فک میکنین؟
    سابکلاس 574
    لاج و دریافت شماره پرونده: 17 ژانویه|درخواست مدیکال،رزومه،پروپوزال: 18 ژانویه|درخواست خلاصه تز لیسانس و فوق:21 ژانویه|انجام مدیکال: 22 ژانویه|ارسال مدیکال از تهران به امان: 7 فوریه|گرنت ویزا: 10 ژوئن

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana_m نمایش پست ها
    نه کلا میشه 70 روز. عرض کردم 50 روزه تو مرحله mandatory checks هستش.
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnams نمایش پست ها
    ----------
    پس خدا بهمون صبر بده مال من که شده 50 روز از تاریخ لادج به اردن
    احتمالا شماها باید تعطیلات کریسمس رو ازین گذشت زمان کم کنید....
    امیدوارم بزودی خبر گرنت ویزاتونو بزنین همینجا
    سابکلاس 574
    لاج و دریافت شماره پرونده: 17 ژانویه|درخواست مدیکال،رزومه،پروپوزال: 18 ژانویه|درخواست خلاصه تز لیسانس و فوق:21 ژانویه|انجام مدیکال: 22 ژانویه|ارسال مدیکال از تهران به امان: 7 فوریه|گرنت ویزا: 10 ژوئن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin65 نمایش پست ها
    احتمالا شماها باید تعطیلات کریسمس رو ازین گذشت زمان کم کنید....
    امیدوارم بزودی خبر گرنت ویزاتونو بزنین همینجا
    آخه برای بعضیا خیلی زودتر اومد (یه ماه پیش)! واسه همین دارم ناامید میشم دیگه کلا

دوستان
    آیا این mandatory check رو برای همه نوشتن ؟ اگر همه بیان و اعلام کنن برای اونا چطوری بوده ممنون میشم

اول هم برای خودم رو بگم که بعد از فایل نامبر، تو ایمیل درخواست CV و پروپوزال نوشته بود: Please provide us with the following documents asap to initiate the mandatory checks

You are requested to provide the above documentation no later than 28 days from the date of this letter. After that time a decision will be made on your application based on the information provided

اگر بخوایم طبق اون چیزی که بمن گفتن حساب بکنیم ، این چک نباید 28 روز بیشتر طول بکشه که
    شما چی فک میکنین؟
    ایمیلی که به من زدن هم دقیقا متنش همین بود. ولی من فکر نمی کنم معنی این جمله این باشه که چک 28 روز طول می کشه و به نظر من فقط معنیش اینه که اگر ظرف 28 روز این مدارک رو نفرستین براشون دیگه پروسه ویزاتون رو با این فرض پیش می برن و روش تصمیم می گیرن که شما این مدارک رو ارائه نکرده اید یا مثلا ندارید.
    سابكلاس 574. دلیوری مدارک در اردن: 30 دسامبر. دریافت شماره پرونده: 14 ژانويه. درخواست مدیکال،رزومه،پروپوزال: 15 ژانویه. انجام آزمايشات مديكال: 20 ژانويه. ارسال مديكال از تهران به اردن: 31 ژانويه. گرنت ويزا 27 فوريه

دوستان

شما چی فک میکنین؟
    نگران نباشید
    برای منم که پزشکم و رشتم حساس نیست هم نوشته بود.
    ایشالا به زودی ویزاهاتون میاد
    علاوه بر کریسمس الان لود کاری بالاتر هست چون نتایج بررسی فاند همه با هم اومد و یهو سرشون شلوغ شده.
    سابکلاس573،لاج 25 سپتامبر 2012با مراجعه حضوری، دریافت شماره پرونده از اردن یک اکتبر ،درخواست انجام معاینه پزشکی و CoE و OSH هفت اکتبر
    ارسال CoE و OSHC پانزده اکتبر ، 24 اکتبر گرنت ویزا ، 29 اکتبر دریافت ویزا

سلام من اول از آرمین واقعا تشکر میکنم....یه سوال این قضیه سر خود پول گرفتن سفارت میتونه در مورد هزینه ویزا برا بورس گرفته ها هم باشه ؟ من از ملبورن بورس گرفتم یکی از بچه های فروم میگفت نیازی نیست پول ویزا بدی . ایمیل زدم سفارت گفتن باید بدی ....

قابل توجه دوستانی که علیرغم label free بودن ویزا، تمایل دارند لیبل بچسبونن تو پاسشون (بنا به دلایلی از قبیل نگهداشتن یک لیبل باارزش در سابقه پاسپورت، رفع نیاز برای بهمراه داشتن یه برگه A4 نامه گرنت ویزا بهمراه پاس برای همیشه، عدم نیاز به توجیه وزارت علوم مبنی بر نبودن لیبل برای ارز دانشجویی و ....)

یکی از دوستان من که چند وقته ویزاش گرنت شده بهم خبر داد که میخاسته اینکار رو انجام بده...تجربه اش برای من جالب بود ، گفتم نقل کنم ازش

گویا فرم مورد نیاز برای درخواست لیبل، فرم شماره 1405 هست که وقتی خونده، توش یکسری افراد (تو صفحه 2) معاف از پرداخت هزینه 70 دلار هستند (مثلا سابکلاس 574 که برای دفعه اول درخواست لیبل میکنند) که منم رفتم دیدم و قسمت مربوطه ازین فرم رو تو عکس زیر میذارم:

فایل پیوست 17268
    اما آفیسر بخش ویزا تو سفارت تهران گفته من نمیدونم کدوم فرم رو میگید این معافیت رو نوشته و ربطی به سابکلاس ویزا نداره و همه باید پرداخت کنن پول رو!!!!!

بعدش این بنده خدا که دیده اینطوریاس، هم اسم و هم فامیل طرف و روال ممکن برای complaint به DIAC رو درخواست کرده از خود خانمه (کما اینکه میگف خودم میدونستم چطوری شکایت کنم و حتی فرم آنلاین هم داره تو سایت DIAC!) و بهش گفته که فقط سفارت تو تهران این قانونو گذاشته و ازین حرفا، که بلافاصله خانمه جواب داده میتونید با ایمیل تماس بگیرید بعدش گفته اجازه بدید من قبلش چک کنم این مساله رو
    بعد از چند دقیقه hold گذاشتن، برگشته دوباره سابکلاس رو سئوال پرسیده، بعدش جواب داده: بله، میتونید رایگان لیبل بچسبونید و آفر لتر و پاس و coe و فرم پرشده 1405 رو بفرستید با پست،حدود 2 هفته طول میکشه و بعدش باهاتون تماس میگیریم برای دریافت پاس لیبل خورده!!!!!!!!!!

بهرحال چون دیدم چندتا از دوستان قبلا دراین مورد سئوال پرسیده بودن و یکی دیگه از دوستان (که فک کنم تا حالا دیگه رسیده باشن استرالیا) و فیش پرداختی 90 تومن (معادل 70 دلار هزینه) رو با مدارک فرستاده بوده سفارت برای لیبل، گفتم اطلاع بدم شاید بدرد کسی خورد که دوست داره لیبل داشته باشه تو پاسش...
    البته بنظر من، لابد برای گرنت شده های این سابکلاس ها، دلیل مثبتی برای لیبل تو پاس وجود داشته که خود DIAC از پرداخت هزینه لیبل در دفعه اول معاف کرده اونارو
    بااین روال دیگه فک کنم (با نگاه مثبت و از جانب خوبِ قضیه) اگر حتی تو تهران اطلاع نداشتن این قضیه رو تا اون موقع، دیگه آگاه شدن و بقیه میتونن طبق همون فرم 1405 رایگان اقدام کنن

همگی موفق باشید

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid22 نمایش پست ها
    سلام من اول از آرمین واقعا تشکر میکنم....یه سوال این قضیه سر خود پول گرفتن سفارت میتونه در مورد هزینه ویزا برا بورس گرفته ها هم باشه ؟ من از ملبورن بورس گرفتم یکی از بچه های فروم میگفت نیازی نیست پول ویزا بدی . ایمیل زدم سفارت گفتن باید بدی ....
    خواهش میکنم حمید جان
    فک نمیکنم درمورد هزینه ویزا اینطوری باشه، چون در مورد خودم باید بگم دانشگاه و استادم میگفتن باید هزینه پرداخت بشه، اما سفارت تهران و امان میگفتند معاف هستم طبق بورسم
    بهترین راه حل برای اطمینان یافتن: ایمیل بزنید به سفارت در امان و بپرسید این قضیه رو....خیلی خوب و زود جواب میدن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Newcastle Master of IT

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز سفارت استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

خوب email سفارت برای من دقايقی پيش اومد که فرم های مديکال رو فرستاده، من برای شنبه وقت گرفتم.
    دقيقاً 2 هفته طول کشيد از زمانی که به دستشون رسيده.

Junior Member

خواهش میکنم حمید جان
    فک نمیکنم درمورد هزینه ویزا اینطوری باشه، چون در مورد خودم باید بگم دانشگاه و استادم میگفتن باید هزینه پرداخت بشه، اما سفارت تهران و امان میگفتند معاف هستم طبق بورسم
    بهترین راه حل برای اطمینان یافتن: ایمیل بزنید به سفارت در امان و بپرسید این قضیه رو....خیلی خوب و زود جواب میدن
    تا اونجایی که من می دونم تنها کسایی که بورس IPRS دارند از دادن هزینه سفارت و بیمه معاف هستند، در واقع بورس اونها هزینه سفارت و OSHC رو پوشش می ده. برای اطلاعات بیشتر می تونید فایل ضمیمه رو که در مورد انواع بورس های دانشگاه UNSW برای دانشجو های اینترنشنال هست رو مطالعه بفرمایید.UNSW international_scholarship_guidelines.pdf

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana_m نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیزم،
    من خیلی وقته مطالب این سایت را مطالعه میکنم اما خودم تا بحال عضو نبودم و همین امروز عضو شدم. همه مطالب این موضوع رو هم مطالعه کردم.
    بچه ها، ویزای من به گفته آنا در حدود 50 روزه که در مرحله mandatory checks هست و واقعا وقتی میبینم ویزای بچه هایی که همزمان با من اپلای کردن یک ماهه اومده بیشتر استرس میگیرم.
    لطفا راهنمایی کنین که این مرحله mandatory checks معمولا چقد طول میکشه و رو چه مواردی ممکنه حساس شده باشند؟ من رشتم مهندسی مکانیکه و فول فاند دارم از UNSW در موضوع انرژیهای نو. شروع ترمم اول مارچه و 12 نوامبر هم برای ویزا اپلای کردم. لطفا یکم توضیح بدین استادا ممنون میشم حالا یا اینجا یا با پیام خصوصی.
    ممنونم
    دوست عزیز، واقعا شرایط شما و بقیه دوستانی که منتظر ویزا هستند رو درک می کنم چون خودم با وجود اینکه از اروپا اقدام کردم و چند وقتی هم آمریکا زندگی کردم حدود 100 روز منتظر ویزا بودم. بعضی از سابکلاس ها و رشته ها شامل streamline processing می شوند به همین خاطر حدود یکماه بررسی مدارک اونها طول می کشه، در بقیه موارد طبق تایم لاین اداره مهاجرت استرالیا بررسی ویزای شهروندان کشورهای high risk مثل ایران حدود سه ماه طول می کشه . پس خیلی نگران نباشید و امیدوارم به زودی خبرهای خوبی دریافت کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)