صفحه 99 از 245 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103104105106107108109149199 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 2449

موضوع: آرشیو شده : تجربه دریافت روادید استرالیا و مسائل مرتبط - تا سال 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه ها و نتایج دریافت روادید دانشجویی استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mani2541 نمایش پست ها
    همان طور که دوست خوبمون گفتن هدف بررسی سابقه شما هستش ... اما نکته مهمتر از ترک آن کشور قبل از اتمام روادید .... مساله در خواست اقامت از اون کشور هستش .... اونا میخوان بدونن با توجه به وضع بد اقتصادی و اجتماعی هدف نهایی شما آیا تحصیل در استرالیا هستش یا گرفتن اقامت .... یکی از مواردی که بهشون کمک می کنه در این زمینه تصمیم بگیرن سابقه مسافرت های شماست که نشون میده که شما در سفر به کشورهای خارجی آیا درخواست اقامت کردید یا نه ... فراموش نکنید که استرالیا با کشورهای دیگه در ارتباط هستش و میتونه در صورت نیاز ازشون بخواد که در مورد شما و سفر شما به اون کشور اطلاعاتی بده .... این چیزی هستش که اونا دنبالش هستند ....
    دوستان میدونید این چکی‌ که آقای مانی بهش اشاره کردن (اینکه چک می‌کنن آیا برای اقامت اقدام کردید یا نه‌؟!) در چه مرحله ای‌ صورت میگیره؟کار آفیسره ؟
    آخه من شنیدم که اینجور چک ها جزو پروسه ویزای دانشجویی‌ نیست؟!
    ایا کسی رو میشناسید که همزمان برای هر دو اقدام کرده باشه سفارت متوجه شده و رویدادش رد شده باشه؟
    سابکلس 574 : ارسال مدارک :27 جون- لاج پرونده: 30 جون-فایل نامبر : 4 جولای - ایمیل مدیکال: 10 جولای
    انجام مدیکال:14 جولای

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

همان طور که دوست خوبمون گفتن هدف بررسی سابقه شما هستش ... اما نکته مهمتر از ترک آن کشور قبل از اتمام روادید .... مساله در خواست اقامت از اون کشور هستش .... اونا میخوان بدونن با توجه به وضع بد اقتصادی و اجتماعی هدف نهایی شما آیا تحصیل در استرالیا هستش یا گرفتن اقامت .... یکی از مواردی که بهشون کمک می کنه در این زمینه تصمیم بگیرن سابقه مسافرت های شماست که نشون میده که شما در سفر به کشورهای خارجی آیا درخواست اقامت کردید یا نه ... فراموش نکنید که استرالیا با کشورهای دیگه در ارتباط هستش و میتونه در صورت نیاز ازشون بخواد که در مورد شما و سفر شما به اون کشور اطلاعاتی بده .... این چیزی هستش که اونا دنبالش هستند ....
    نقل قول نوشته اصلی توسط shima_354 نمایش پست ها
    دوستان میدونید این چکی‌ که آقای مانی بهش اشاره کردن (اینکه چک می‌کنن آیا برای اقامت اقدام کردید یا نه‌؟!) در چه مرحله ای‌ صورت میگیره؟کار آفیسره ؟
    آخه من شنیدم که اینجور چک ها جزو پروسه ویزای دانشجویی‌ نیست؟!
    ایا کسی رو میشناسید که همزمان برای هر دو اقدام کرده باشه سفارت متوجه شده و رویدادش رد شده باشه؟
    من با حرف های مانی جان موافقم ولی خیلی بعید میدونم که آفیسرها برای ویزای دانشجویی اینقدر وقت و انرژی بذارن که حتی سابقه فرد متقاضی رو در مورد درخواست اقامت برای خود استرالیا چک بکنن چه برسه به اینکه از کشورهای دیگه استعلام بکنن. برداشت من این هستش که در مورد ویزاهایی مثل ویزای دانشجویی و ویزای توریستی، ملاک تصمیم گیری آفیسر همون اطلاعات و مدارکی هستش که خود متقاضی میفرسته و بسیار بعید میدونم که آفیسر تحقیق و تفحصی در زمینه صحت این اطلاعات بکنه چون اساسا و به هیچ وجه فرصت این کار رو نداره. الان میانگین زمان صدور ویزای دانشجویی حدود یک ماه هستش که عمده این زمان هم صرف چک امنیتی میشه پس آفیسر اصلا فرصتی برای استعلام از مراجع و سازمانهای دیگه نداره! (البته این قضیه ای که عرض کردم به احتمال فراوان در مورد چک امنیتی صادق نیست و سازمان های مسئول چک امنیتی مسلما منابع خودشون رو برای بررسی سابقه امنیتی افراد دارند و صرفا به اطلاعات ارائه شده از طرف متقاضی کفایت نمیکنن). این زمان یک ماهه صدور ویزای دانشجویی رو مقایسه بکنید با زمان مورد نیاز برای ویزای اقامت دائم استرالیا که حداقل یک سال هستش. برای صدور این ویزا هست که استعلام از مراجع و سازمانهای مختلف انجام میشه و چک امنیتی هم به صورت مبسوط تری انجام میشه که حداقل یک سال طول میکشه.

امکان داره ویزا بعد از تاریخ شروع بیمه دانشجویی بیاد یا اگر بخواد بیاد حتماقبل اون تاریخ میاد، تجربه ای نظری دارین مرسی؟

Junior Member

دوستان شنیدین هموطنانمون تو استرالیا دست به تظاهرت زدن و پلیس درگیر شده و 150تا ایرانی رو دستگیر کرده؟ کسی جزییات بیشتری داره
    حالا ربطی به ما پیدامیکنه؟ من تازه فردا مدیکالم از بیمارستان پست میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_a85 نمایش پست ها
    دوستان شنیدین هموطنانمون تو استرالیا دست به تظاهرت زدن و پلیس درگیر شده و 150تا ایرانی رو دستگیر کرده؟ کسی جزییات بیشتری داره
    اونجا که خیلی اوضاع خراب بوده امیدوارم ربطی به ما پیدا نکنه ما که سه هفته هست تو سکیوریتی چک هست نمیودنیم چی میشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehhhhhhhhhh نمایش پست ها
    امکان داره ویزا بعد از تاریخ شروع بیمه دانشجویی بیاد یا اگر بخواد بیاد حتماقبل اون تاریخ میاد، تجربه ای نظری دارین مرسی؟

به نظرم شروعش خیلی ربطی به بیمه نداره، کار خودشونو میکنن. آخرشو با بیمه ست میکنن

ApplyAbroad Veteran

دوست خوبم .... تاریخ شروع روادید شما همزمان یا بعد از تاریخ شروع بیمه شما هستش به احتمال خیلی زیاد .... البته ممکنه استثناهایی هم در این زمینه وجود داشته باشه .... ولی این جا بسیار تاکید دارن که شخص بدون حتی یک روز بیمه وارد استرالیا نشه ... چون اگر بیاد و در همون یک روز اتقاقی بیفته که نیاز به دوا و دکتر پیدا کنه .... هزینه سنگینی رو باید شخصن پرداخت کنه ...
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_a85 نمایش پست ها
    دوست خوبم .... متاسفانه این هموطنای عزیر ما که دست به این کار زدن در خاک استرالیا مستقر نیستند و در جزیره دور افتاده در اقیانوس آرام نگهداری میشن .... با این کارشون اوضاع رو بدتر کردن و رسمن وزیر کشور استرالیا اعلام کرده که این اقدام ها مجرمانه هستش و هر کس این کار رو کرده باید بره زندان .... نمیدونم این واکنش تند موجب پیامدهایی برای سایر روادید هم خواهد شد یا نه .... اما یه فرضیه اینه که ممکنه فرایند دادن روادید رو آسانتر کنن تا بگن اگر قانونی تشریف بیارید این جا راحت تره .... به هر حال تا روزی که در استرالیا انتخابات برگزار نشه و مشخص نشه که دولت بعدی چه کسایی خواهند بود این موضوع پناهنده ها از داغ ترین بحث ها هستش که فکر کنم اگر از اخبار استرالیا بگیرن هیچی ندارن که دیگه پخش کنن ...
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

دوست خوبم .... متاسفانه این هموطنای عزیر ما که دست به این کار زدن در خاک استرالیا مستقر نیستند و در جزیره دور افتاده در اقیانوس آرام نگهداری میشن .... با این کارشون اوضاع رو بدتر کردن و رسمن وزیر کشور استرالیا اعلام کرده که این اقدام ها مجرمانه هستش و هر کس این کار رو کرده باید بره زندان .... نمیدونم این واکنش تند موجب پیامدهایی برای سایر روادید هم خواهد شد یا نه .... اما یه فرضیه اینه که ممکنه فرایند دادن روادید رو آسانتر کنن تا بگن اگر قانونی تشریف بیارید این جا راحت تره .... به هر حال تا روزی که در استرالیا انتخابات برگزار نشه و مشخص نشه که دولت بعدی چه کسایی خواهند بود این موضوع پناهنده ها از داغ ترین بحث ها هستش که فکر کنم اگر از اخبار استرالیا بگیرن هیچی ندارن که دیگه پخش کنن ...
    منم نا حدودی همین برداشت را دارم که این شرایط باعث بشه روند صدور ویزا به صورت قانونی تسریع بشه البته باید اینم در نظر گرفت که اینگونه اقدامات اثر بدی روی جامعه ایرانی داخل استرالیا داره اطلاعات کامل داخل بی بی سی فارسی نوشته

منم نا حدودی همین برداشت را دارم که این شرایط باعث بشه روند صدور ویزا به صورت قانونی تسریع بشه البته باید اینم در نظر گرفت که اینگونه اقدامات اثر بدی روی جامعه ایرانی داخل استرالیا داره اطلاعات کامل داخل بی بی سی فارسی نوشته
    -----------------------
    به نظر من که هیچ گونه تاثیری نخواهد داشت (لا اقل تا چند ماه اخیر) والا مگه اونجا روستاست که سه سوت همه چیز تغییر کنه یه بورکراسی طولانی داره
    به نظرم بریم خدا را شکر کنم مثل درخواست ویزای آلمان مجبور نشدیم بریم 4 5 صبح تو صف بخوابیم،که اخرش هم ماهها منتظر ویزا باشیم (به جز درصد خوش شانس ها که یکی دو ماهه ویزاشون اومد)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)