صفحه 235 از 245 نخستنخست ... 135185225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,341 تا 2,350 , از مجموع 2449

موضوع: آرشیو شده : تجربه دریافت روادید استرالیا و مسائل مرتبط - تا سال 2015

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    جیمزکوک

پیش فرض پاسخ : تجربه دریافت روادید استرالیا و مسائل مرتبط - سال 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    سلام اقا یک نگاهی به این لینک بندازید بیمه را فکر کنم ... برای 4.5 سال یعنی از تاریخ (2015-04-01) تا (2019-10-01) را مثلا برای ارزون ترین بیمه زده 19130 دلار
    https://oshcaustralia.com.au/en/quot...-quote-builder
    می تونید از دانشگاه بیمه نخرید.. ما از بوپا بیمه گرفتیم کاپل برای 4 سال شد حدود 5500..

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

اره منظورم 1913 دلار بود...
    دوره من را زده 3 سال و حداکثر تا 3.5 سال قایل افزایش هست طول میکشه... با توجه به اینکه باید 10 هفته کلاس زبان هم برم.... کلا چند ماه باید بیمه بخرم...
    شروع دوره را زدم از 1 اپریل 2015....

به نظرتون 50 ماه بخرم کافی هست؟
    ارزون ترین نوع بیمه هم همون طوری که اون سایت اعلام کرده NIB هستش
    دوستانی که استرالیا هستند و در این مورد اطلاعات دارند اطلاع بدند لطفا... دانشگاه فلیندرز میخوام برم...

نقل قول نوشته اصلی توسط jomid نمایش پست ها
    1930 دلار منظورته؟
    بله مال من 4 سال و 10 ماه هست. البته خود دانشگاه گرفته و از Allianz هم گرفته.
    ویرایش توسط hamed_golden7 : November 21st, 2014 در ساعت 09:12 PM

Member mohamadmohsen آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MECHENG, Ph. D., The University of Adelaide, since Oct, 2015 in Ozland

با سلام. دوستان عزیز اگر امکان داره به من پاسخ واضح و با جزییات بدید و من رو راهنمایی کنید. ببینید من پذیرش از دانشگاه (queensland (QU در رشته مهندسی شیمی با بورس IPRS گرفتم. رشته من مهندسی شیمی هستش. متاسفانه یا خوشبختانه من یه دکتری مهندسی شیمی از دانشگاه سراسری هم دارم. اما میخوام مجددا بخونم . رزومه من هم نسبتا قویه و حدود 40 مقاله ای اس ای و تالیف کتاب و چهار کنفرانس خارج شفاهی دارم. سابقه کار در شرکت دانش بنیان حدود سه سال و پروژه های کلان ملی و ...نمره زبانم هم 6.5 اکادمیک هست. میخواستم بدون من میتونم ویزا بگیرم یا شانس ریجکت من بالاست. قبلا در زمان دبیرستان چند سفر خارج داشتم، پدر و مادرم بالای 60 سال و پیر هستند. تک پسر هستم و فقط یه خواهر خیلی کوچکتر از خودم دارم . سربازی هم سپری شده و سنم 31ساله تا اخربهمن امسال دکترامم میگیرم. لطفا کاملا راهنماییم کنید که چکار کنم . ممکنه بخاطر رزومم بهم رحم کنن؟!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadmohsen نمایش پست ها
    با سلام. دوستان عزیز اگر امکان داره به من پاسخ واضح و با جزییات بدید و من رو راهنمایی کنید. ببینید من پذیرش از دانشگاه (queensland (QU در رشته مهندسی شیمی با بورس IPRS گرفتم. رشته من مهندسی شیمی هستش. متاسفانه یا خوشبختانه من یه دکتری مهندسی شیمی از دانشگاه سراسری هم دارم. اما میخوام مجددا بخونم . رزومه من هم نسبتا قویه و حدود 40 مقاله ای اس ای و تالیف کتاب و چهار کنفرانس خارج شفاهی دارم. سابقه کار در شرکت دانش بنیان حدود سه سال و پروژه های کلان ملی و ...نمره زبانم هم 6.5 اکادمیک هست. میخواستم بدون من میتونم ویزا بگیرم یا شانس ریجکت من بالاست. قبلا در زمان دبیرستان چند سفر خارج داشتم، پدر و مادرم بالای 60 سال و پیر هستند. تک پسر هستم و فقط یه خواهر خیلی کوچکتر از خودم دارم . سربازی هم سپری شده و سنم 31ساله تا اخربهمن امسال دکترامم میگیرم. لطفا کاملا راهنماییم کنید که چکار کنم . ممکنه بخاطر رزومم بهم رحم کنن؟!؟
    سلام عزیز جان. شرایطت خیلی خیلی شبیه منه فقط اینکه شما سال آخری.
    من نظر خودم رو میگم تا حالا اساتید فروم چه نظری داشته باشن.

به عقیده من اگه امکانش هست اصلا اعلام نکنید که دکتری خوندید. چون معمولا وقتی یه مقطع رو دوباره بخواهید بخونید آفیسر شک میکنه که قصد عدم برگشت به ایران دارید.

از لحاظ کاری و سوابق کاری تا جایی که میشه توی CV قضایای حساس رو اصلا صحبتی ازشون به میون نیارید. البته قبول دارم بعضیاش رو اصلا نمیشه حذف کرد. اما سعی کنید سوابق کاری از جاهای غیر حساس بگیرید و سالهاتون رو با اون پر کنید.

رششتتون رشته حساسیه و مطمئنا کارهاتون هم در سطح خیلی بالاییه اما یه اشتباهی که خود من هم کردم اینه که ما فکر میکنیم هر چی رزومه بهتری داشته باشیم بهتره. اما متاسفانه وقتی رزومه از یک سطح منطقی بالاتر میره شک بر انگیز میشه برای آفیسر. اون هم خیلی سخت قبول میکنه که بابا این طرف پیره خودش رو دراورده و شب و روزش یکی شده که حاصل شده این و خلاصه بگم همون بلایی که اینجا داره سرمون میاد، توی سفارت هم سرمون میاد. از طرفی دوستان توصیه میکنن رزومه ای که زمان اپلی و ویزا فرستاده میشه یکی باشه چون ممکنه سفارت چک کنه. بنابراین این کار خیلی سخته و باید با ظرافت انجام شه. مطالب حساس، پروژه های حساس، مقالات حساس، اختراعات حساس، سابقه کاری حساسو ... اینا مشکل ساز و لااقل تاخیر اندازن.

از لحاظ بحث خانوادگی و سربازی و... نوشتن یک SOP خوب و ارائه مدارکی که تضمین میکنه بر میگردید مشکلات رو حل میکنه.
    باز اگه تونستید از یک وکیل خوب هم مشورت بگیرید خیلی بهتره.
    نوع پر کردن فرمها رو هم اینجا رو بخونید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...6%DB%8C%D8%AF)

و اول همه اینا به خدا توکل کنید. یه دوستی اینجا داشتیم که ایشون هم رشتش شیمی بود و کارهای حساس و سابقه کار حساس هم داشت که حدود 2 هفته پیش ویزاشو گرفت.

Junior Member

سلام
    دوستان من یه تحلیل آماری انجام دادم که گفتم شاید بعضی ها دوس داشته باشن نتیجشو ببینن. بر اساس جدول روادیدهای دانشجویی، حساب کردم به طور میانگین طی این چند وقتی که ثبت شده داده ها:
    80% کمتر از 60 روز
    60% کمتر از 50 روز
    40% کمتر از 40 روز
    20% کمتر از 30 روز
    و 10% کمتر از 20 روز
    از زمان ارسال تا گرفتن ویزا طول کشیده است. و بیشترین تعداد متقاضیان بین 40-50 روز ویزای خود را دریافت می کنند به طوری که از هر 4 نفر 1 نفر در بازه 40 تا 50 روز پس از ارسال ویزای خود را دریافت کرده است و پس از آن بازه های 30-40، 20-30 و 50-60 پر تکرار ترین بازه ها بودند. به طوری نزدیک به 70 درصد متقاضیان در بازه این بین 20 تا 60 روز پس از ثبت دریافت نموده اند.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

سلام برای ویزای 574 بایستی شناسنامه همه اعضای خانواده را ترجمه کرد؟ که نشون بده Tie داری به ایران؟ یا فقط پدر و مادر کافی هست؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_r_1366 نمایش پست ها
    سلام عزیز جان. شرایطت خیلی خیلی شبیه منه فقط اینکه شما سال آخری.
    من نظر خودم رو میگم تا حالا اساتید فروم چه نظری داشته باشن.

به عقیده من اگه امکانش هست اصلا اعلام نکنید که دکتری خوندید. چون معمولا وقتی یه مقطع رو دوباره بخواهید بخونید آفیسر شک میکنه که قصد عدم برگشت به ایران دارید.

از لحاظ کاری و سوابق کاری تا جایی که میشه توی CV قضایای حساس رو اصلا صحبتی ازشون به میون نیارید. البته قبول دارم بعضیاش رو اصلا نمیشه حذف کرد. اما سعی کنید سوابق کاری از جاهای غیر حساس بگیرید و سالهاتون رو با اون پر کنید.

رششتتون رشته حساسیه و مطمئنا کارهاتون هم در سطح خیلی بالاییه اما یه اشتباهی که خود من هم کردم اینه که ما فکر میکنیم هر چی رزومه بهتری داشته باشیم بهتره. اما متاسفانه وقتی رزومه از یک سطح منطقی بالاتر میره شک بر انگیز میشه برای آفیسر. اون هم خیلی سخت قبول میکنه که بابا این طرف پیره خودش رو دراورده و شب و روزش یکی شده که حاصل شده این و خلاصه بگم همون بلایی که اینجا داره سرمون میاد، توی سفارت هم سرمون میاد. از طرفی دوستان توصیه میکنن رزومه ای که زمان اپلی و ویزا فرستاده میشه یکی باشه چون ممکنه سفارت چک کنه. بنابراین این کار خیلی سخته و باید با ظرافت انجام شه. مطالب حساس، پروژه های حساس، مقالات حساس، اختراعات حساس، سابقه کاری حساسو ... اینا مشکل ساز و لااقل تاخیر اندازن.

از لحاظ بحث خانوادگی و سربازی و... نوشتن یک SOP خوب و ارائه مدارکی که تضمین میکنه بر میگردید مشکلات رو حل میکنه.
    باز اگه تونستید از یک وکیل خوب هم مشورت بگیرید خیلی بهتره.
    نوع پر کردن فرمها رو هم اینجا رو بخونید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...6%DB%8C%D8%AF)

و اول همه اینا به خدا توکل کنید. یه دوستی اینجا داشتیم که ایشون هم رشتش شیمی بود و کارهای حساس و سابقه کار حساس هم داشت که حدود 2 هفته پیش ویزاشو گرفت.
    نکته ای رو که در مورد رزومه باید در نظر بگیرین این هست که به نظر من اصلا لزومی نداره رزومه ای که برای سفارت میفرستین عینا مثل رزومه ای باشه که برای دانشگاه فرستادین. فقط نباید تناقضی با هم داشته باشن.

اساسا شما همیشه باید تنظیم رزومتون رو بر اساس مخاطبی که دارین براش رزومتون رو میفرستین انجام بدین. موقعی که میخواین با استاد مکاتبه کنین مسلما تکیه اصلیتون باید روی بخش علمی سوابقتون باشه. اما در مورد تقاضای ویزا، بعید میدونم سوابق علمی شما امتیازی برای گرفتن ویزا محسوب بشه. بنابراین لزومی نداره خیلی روی این قسمت تاکید کنین و برجستش کنین. اگر سوابق علمی درخشان و مقالات متعددی هم دارین، ذکر گزیده ای از اونا هم کفایت میکنه.

Junior Member

سلام دوستان،
    من و همسرم مدارک لازم برای ویزای 574 رو به طور کامل، دسته بندی شده و با Cover Letter روز 19 نوامبر از طریق TNT پست کردیم برای امان. امروز یعنی 23 نوامبر سایت رو چک کردیم و متوجه شدیم ساعت 12 ظهر مدارک در سفارت دلیور شده. ساعت 5:30 بعدازظهر ایمیلی از سفارت اومد که شما چون هزینه ویزا رو پرداخت نکردید مدارکتون معتبر نیست و ما نمی تونیم اون ها رو بررسی کنیم. این در حالیه که من بورس IPRS دارم و این بورس اپلیکنت رو از پرداخت هزینه ویزا معاف می کنه و این موضوع رو که من بورس دارم هم توی Cover Letter نوشتم و هم نامه های مربوطه رو ضمیمه کردم. قبلا هم برای اینکه مطمئن بشم به دانشگاه ایمیل زدم و ازشون پرسیدم که با وجود این بورس باید هزینه ویزا رو پرداخت کنم و اونها گفتن که با این بورس از پرداخت هزینه ویزا معافم. من به سفارت ایمیل زدم و تمام این مواردو براشون توضیح دادم و ازشون خواهش کردم یه نگاهی به نامه بورس یا CoE بندازن ولی از اونجایی که به نظر می رسه از اون افسرای خوب و با حوصله نصیبمون شده، احتمالا تو بقیه مراحلم مدارکو با دقت بررسی نمی کنه و احتمال ریجکتمون زیاده. البته اگه ایمیلمو ببینن و در نظرش بگیرن و اصلا پرونده رو بررسی کنن. اصلا چطور بدون چک کردن حتی Cover Letter که ببینه چه مدارکی براش ارسال شده همچین ایمیلی می زنه؟ یعنی فکر کردن و بررسی این مورد که اپلیکنتی که برای ویزای دانشجویی اقدام کرده شاید بورسی داره که این بورس باعث شده هزینه رو نده، اینقدر سخت و دور از انتظاره؟!!!من واقعا فکر نمی کردم این همه سختی تو این مسیر منتظرمه. من برای OSHC هم خیلی اذیت شدم و برای تمام موارد و این بی نظمیا و بی برنامگیا خیلی آزارم می ده ...

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

خوب پولش را پرداخت کنید سریع بهانه دستشون ندید... نهایتا بعدا از دانشگاه میگرید...
    شما پاسپورت را ترجمه رسمی کرده بودید؟

من برام هنوز سوال هست که پاسپورت جزو مدارک فارسی به حساب میاد و باید ترجمه رسمی بشه توسط وزارت خارجه و دادگستری هم مهر بشه یا نه؟ پاسپورت پدر مادرم را دادم اما مال خودم را ندادم هنوز...
    دارالترجمه که به من گفت این مدرک را دفتر اسناد رسمی نمیتونه برابر اصل کنه و این را ما باید انجام بدیم و حدودا 90 تومان میشه برای هر پاسپورت... جدیدا باز یک تمبر اضافه میزنند به همین علت گرون تر شده....

نقل قول نوشته اصلی توسط yas65 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من و همسرم مدارک لازم برای ویزای 574 رو به طور کامل، دسته بندی شده و با Cover Letter روز 19 نوامبر از طریق TNT پست کردیم برای امان. امروز یعنی 23 نوامبر سایت رو چک کردیم و متوجه شدیم ساعت 12 ظهر مدارک در سفارت دلیور شده. ساعت 5:30 بعدازظهر ایمیلی از سفارت اومد که شما چون هزینه ویزا رو پرداخت نکردید مدارکتون معتبر نیست و ما نمی تونیم اون ها رو بررسی کنیم. این در حالیه که من بورس IPRS دارم و این بورس اپلیکنت رو از پرداخت هزینه ویزا معاف می کنه و این موضوع رو که من بورس دارم هم توی Cover Letter نوشتم و هم نامه های مربوطه رو ضمیمه کردم. قبلا هم برای اینکه مطمئن بشم به دانشگاه ایمیل زدم و ازشون پرسیدم که با وجود این بورس باید هزینه ویزا رو پرداخت کنم و اونها گفتن که با این بورس از پرداخت هزینه ویزا معافم. من به سفارت ایمیل زدم و تمام این مواردو براشون توضیح دادم و ازشون خواهش کردم یه نگاهی به نامه بورس یا CoE بندازن ولی از اونجایی که به نظر می رسه از اون افسرای خوب و با حوصله نصیبمون شده، احتمالا تو بقیه مراحلم مدارکو با دقت بررسی نمی کنه و احتمال ریجکتمون زیاده. البته اگه ایمیلمو ببینن و در نظرش بگیرن و اصلا پرونده رو بررسی کنن. اصلا چطور بدون چک کردن حتی Cover Letter که ببینه چه مدارکی براش ارسال شده همچین ایمیلی می زنه؟ یعنی فکر کردن و بررسی این مورد که اپلیکنتی که برای ویزای دانشجویی اقدام کرده شاید بورسی داره که این بورس باعث شده هزینه رو نده، اینقدر سخت و دور از انتظاره؟!!!من واقعا فکر نمی کردم این همه سختی تو این مسیر منتظرمه. من برای OSHC هم خیلی اذیت شدم و برای تمام موارد و این بی نظمیا و بی برنامگیا خیلی آزارم می ده ...

Member blueearth آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست

میدونم شما دارید محکم کاری میکنید اما من فکر میکنم بابت خیلی جزییات دارید حساسیت نشون میدید
    شما چرا با سفارت استرالیا تماس نمیگیرید تمامی جزیات رو از خودشون بپرسید؟ من قبلا یه سوالی راجع به دانشگاه ها و بورس تاثیرش تو ویزا داشتم خیلی خوب جواب منو دادن
    ای کاش شما قبل این همه هزینه با سفارت تماس بگیرید و راجع به مدارک مورد نیاز ازشون بپسید
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    خوب پولش را پرداخت کنید سریع بهانه دستشون ندید... نهایتا بعدا از دانشگاه میگرید...
    شما پاسپورت را ترجمه رسمی کرده بودید؟

من برام هنوز سوال هست که پاسپورت جزو مدارک فارسی به حساب میاد و باید ترجمه رسمی بشه توسط وزارت خارجه و دادگستری هم مهر بشه یا نه؟ پاسپورت پدر مادرم را دادم اما مال خودم را ندادم هنوز...
    دارالترجمه که به من گفت این مدرک را دفتر اسناد رسمی نمیتونه برابر اصل کنه و این را ما باید انجام بدیم و حدودا 90 تومان میشه برای هر پاسپورت... جدیدا باز یک تمبر اضافه میزنند به همین علت گرون تر شده....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)