صفحه 103 از 103 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,028 , از مجموع 1028

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه McGill

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه McGill

با سلام خدمت همه دوستان.
    من از طریق ایمیل با یکی از اساتید دانشکده عمران دانشگاه مک گیل در ارتباط بودم و ایشون گفتن که رزومه ات خوبه و بیا توی zoom مصاحبه کنیم. خواستم ببینم قراره چه موضوعاتی رو مطرح بکنن؟ آیا در مورد فاند ازشون بپرسم؟ چه سوالاتی رو میتونم ازشون بپرسم به طور کلی؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین..

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

این خبر بسیار عالی است و نشان از توان شما دارد. گرفتن مصاحبه از یک پروفسور مک گیل در دوره کرونا یعنی شما خیلی خوب هستید بنابراین از توانایی هایتان خودتان مطمین باشید و با دلگرمی به مصاحبه بروید.

البته باید دقیق باشید. مصاحبه کار ظریفی است. یک ارتباط بین فردی است و شما باید خیلی دقیق و حساب شده ورود کنید. به قولی استراتژی داشته باشید.

اول مروری روی کارهای خودتان داشته باشید و در مورد خودتان به روز باشید. پایان نامه ارشد /مقاله ها/ همکاری با اساتید روی پروژه ها. حتما از شما در مورد اینها وسال خواهد شد. معمول ترین سوال این است که در پایان نامه ارشد چه کرده اید.

دوم استاد و دپارتمان و دانشکده و دانشگاه را خوب بشناسید. کارهای به حصوص اخیر این استاد را ببینید. رابطه انها را با کارهای خودتان پیدا کنید ممکن است در تقابل باشند ممکن است همراستا باشند و هر دو عالی است ولی از ان مطلع باشید. استاد احساس نکنند تصادفی او را پیدا کرده اید - هرچند که ممکن است اینطور باشد - استاد متوجه شوند با دقت انتخابشان کرده اید که همکار شما برای دکتری باشند.

همینطور مسیر تحقیقات دپارتمان را ببنید پروژهای فعال فعلی را مطالعه کنید. بدانید که زیر پوست و روی پوست دپارتمان و دانشکده چه میکذرد.

سوم از شما در مورد انگیزه ها و بعدها میخواهید چه کار کنید ... سوال میشود که خیلی مهم است نشان دهید برای زندگیتان مسیر مشخصی را تعریف کرده اید و این مسیر اکادمیک و دست کم علمی است حتی اگر غیر دانشگاهی باشد مثلا در بخش خصوصی یا یک شرکتی چیزی...

چهارم راحتی مصاحبه و نرمش استاد شما را گول نزند که پرحرفی کنید! عذرخواهی میکنم ولی این یک واقعیت است خیلی زا دانشجوها در بخش مصاحبه کار را خراب میکنند. از ارزوهای آسمانی و دست نیافتنی صحبت میکنند و ... یکی دو سوال خیلی خوب را فکر کنید و استاد بپرسید و مواظب باشید کار به سوال پشت سوال نرسد. اگر جواب استاد کامل کامل نبود ایرادی ندارد به سوال بعدی بروید.

حرفه ای باشید!

امید که کمکی کرده باشم.

منتظر خبر های خوب از شما هستیم مه همه را اینجا خوشحال کنید.

سوم

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz
    سلام دوست عزیز.
    ببخشید مجدداً مزاحمتون شدم. امیدوارم ایام به کامتون باشه. من از یک پروفسور توی دانشگاه McGill ایمیل دریافت کردم و بهم گفتن که با هم توی zoom میتینگ داشته باشیم برای امشب. خواستم ببینم به نظرتون چه مسائلی رو می خوان از من بپرسن؟ آیا براشون پاورپینت آماده کنم یا نه؟ ضمناً به دلیل کرونا من آیلتس و تافل نگرفتم و به جاش duolingo رو گرفتم با نمره 115 که معادل 7 آیلتس هست. ولی مشکل اینجاست که دانشگاه نمره دولینگو رو فقط برای undergraduate قبول میکنه. حالا به نظر شما این موضوع رو چه طوری بهشون بگم؟ چه مطلبی عنوان کنم که بتونم نظرشون رو جلب کنم؟ آیا بهشون بگم که اگه تونستم برای امسال مدرک آیلتس رو میرسونم و اگر نشد برای سال آینده اقدام کنم؟ ضمناً با توجه به مسائل مالی، پرداخت اپلیکیشن فی برام غیر ممکنه. آیا میشه بهش بگم که برام این رو waive کنه؟
    ممنون میشم مثل همیشه بنده رو راهنمایی بفرمائید.
    با آرزوی سلامتی و شادی روزافزون برای شما.
    نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان.
    من از طریق ایمیل با یکی از اساتید دانشکده عمران دانشگاه مک گیل در ارتباط بودم و ایشون گفتن که رزومه ات خوبه و بیا توی zoom مصاحبه کنیم. خواستم ببینم قراره چه موضوعاتی رو مطرح بکنن؟ آیا در مورد فاند ازشون بپرسم؟ چه سوالاتی رو میتونم ازشون بپرسم به طور کلی؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

نکته ای که فراموش کردم

به نظرم میرسد در مورد شرایط نمره زبان خیلی خودتان را تحت فشار میبینید. محکم میگویم در این مرحل اصلا مدخلیت ندارد. وقتی کار از این مرحله گذشت یا اصلا در وسط مصاحبه اگر سوال کردند بفرمایید فلان امتحان را داده ام و قصد دارم مثلا توفل هم بدهم...در فلان موقع. اصلا اصلا به این موضوع در این شب مصاحبه توجه نداشته باشد. دقیقا فکر کنید الان نمره خیلی عالی گرفته اید و مدرک در کیفتان است. با این استحکام مصاحبه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام دوستان
    سوال در رابطه با بورس IDB داشتم. ایا اگر از این بورسیه استفاده کنیم الزام بازگشت به کشور داریم؟ و در پروسه اقامت مشکل ایجاد میشه؟
    استادی در مک گیل به من گفتن برای این بورس اقدام کنم و موضوع پروپوزال هم حتا دادند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من سالها پیش اپلای کرده ام و اطلاعاتی از نزدیک دارم.

پایدار باشید
    سلام دوست عزیز
    سوال در رابطه با بورس IDB داشتم. ایا اگر از این بورسیه استفاده کنیم الزام بازگشت به کشور داریم؟ و در پروسه اقامت مشکل ایجاد میشه؟
    استادی در مک گیل به من گفتن برای این بورس اقدام کنم و موضوع پروپوزال هم حتا دادند. ممنونم از شما

سلام بر همه. یک سوال داشتم در مورد شهریه دانشگاه مک گیل در کارشناسی ارشد مهندسی معدن بدون تز. از سایت دانشگاه شهریه ها رو نگاه کردم یک مقدار گیج شدم :

این هزینه های هر ترمه یا سالانه است. یعنی آخر دوره تقریبا هزینه شهریه می شه 56000 دلار یا 28000 دلار؟ ممنون می شم راهنمایی کنید.
    https://www.mcgill.ca/student-accoun.../graduate-fees

نقل قول نوشته اصلی توسط m.qaredaqi نمایش پست ها
    سلام بر همه. یک سوال داشتم در مورد شهریه دانشگاه مک گیل در کارشناسی ارشد مهندسی معدن بدون تز. از سایت دانشگاه شهریه ها رو نگاه کردم یک مقدار گیج شدم :

این هزینه های هر ترمه یا سالانه است. یعنی آخر دوره تقریبا هزینه شهریه می شه 56000 دلار یا 28000 دلار؟ ممنون می شم راهنمایی کنید.
    https://www.mcgill.ca/student-accoun.../graduate-fees
    مستر بدون تز سالی ۲۸۵۶۲، با تز سالی ۲۱۴۹۹
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    مستر بدون تز سالی ۲۸۵۶۲، با تز سالی ۲۱۴۹۹
    ممنون. فقط یه سوالی چرا تز محورش ارزون تره؟ دو تاش هم دو ساله؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)