صفحه 1 از 192 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1914

موضوع: تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

Thumbs up تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

دروود بر شما

این تاپیک رو ایجاد کردیم که شما دوستان تجربیات خودتونو در اینجا مطرح کنید

--اینکه در ابتدای ورودتون با چه مسایل و مشکلاتی روبرو شدید و چه کارهایی باید در همون ابتدای ورود کرد ؟؟

--در روزهای اول باید چه کارهایی انجام داد ؟؟؟

--آدرسهای مختلفی که باید در همون روزهای اول بریم ؟؟؟؟

--شرایط ثبت نامها و شروع کلاسها و ....

--و در ادامه در مورد شرایط زندگی و تجربیاتی که فکر میکنید برای دوستان میتونه مفید باشه

**** از همه شما خواهش میکنم اینجا فقط مواردی رو مطرح کنید که در تاپیکهای دیگه در موردشون بحث نمیشه و احساس میکنید میتونه مفید باشه و در موردش حرفی زده نشده

امیدوارم همه ما بعد از رفتنمون بازم بیایم و به اینجا سر بزنیم و یادمون نره که اگه اینجا نبود شاید هیچ وقت نمیتونستیم بریم اتریش

هر چند روز ، فقط نیم ساعت وقت بزاریم و بیایم اینجا و شاید یکی از همین بچه ها با راهنمایی های شما کارش راه بیفته

به هم کمک کنید همونطور که کاربران قدیمی به ما کمک کردن و تجربیاتشون رو در اختیار ما گذاشتن

همیشه در کنار هم باشین

از همه دوستانی که هنوز به اتریش نرفتن خواهش میکنم تا جایی که امکانش هست در این تاپیک سوالاتشون رو مطرح نکنن که تاپیک کاربردی تر باشه و سوالاتتون رو در تاپیکهای عمومی مطرح کنید با تشکر

و برای همتون آرزوی موفقیت دارم

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

Member zohre7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer eng...TU Wien

پیش فرض پاسخ : تجربیات کاربران از زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

--اینکه در ابتدای ورودتون با چه مسایل و مشکلاتی روبرو شدید و چه کارهایی باید در همون ابتدای ورود کرد ؟؟
    من مشکل اینترنت داشتم که باید تحمل کرد
    به دوستم یه خوابگاه فوق العاده افتضاح افتاد که اونم باید تحمل کنه

--در روزهای اول باید چه کارهایی انجام داد ؟؟؟
    هیچی فقط سیم کارت بخرید
    melde شید
    حساب بانکی باز کنید
    و بعد هم ثبت نام

--آدرسهای مختلفی که باید در همون روزهای اول بریم ؟؟؟؟
    من کل وین رو چرخیدم:دی
    اما مهم رفتم خوابگاه و بانک erste و TU و اینا

--شرایط ثبت نامها و شروع کلاسها و ....
    12 مارچ یونی ما یه مراسم ورودیه و اشنایی هست
    که بقیه یونی ها عموما 24 فبریه هستن

--و در ادامه در مورد شرایط زندگی و تجربیاتی که فکر میکنید برای دوستان میتونه مفید باشه
    مهم که من قاشق چنگال و پتو و متکا رو چون نداشتم رفتم از ikeaگرفتم
    ظرف و ظروف هم همینطور
    اولش سخت بود چون من خوردم به شنبه 1 شنبه واسه همین روزای اول رو ی کیسه فریزر چیز میز خوورد می کردم البته خوابگاه داشت اما من خوشم نمی اد اخه تو اشپرخونه بود واسه همه

نکته ی مهم
    من یه کاری کردم که خیلی خوشحالم:دی
    وسایل هواپیما رو بیارید:دی
    یعنی اون قاشق سفید یه بار مصرفا رو بردارید واسه روزای اول
    اگه اونارم نداشتم بد بخت می شدم
    البته من حواسم بود بیارم اما می ترسیدم اضافه بار داشته باشم
    پروازم ایران ایر بود
    خوب نیود:دی اما اضا فه بار 8 کیلو بخشید بهم
    راستی 1 یورو ای بیارید اینجا برای چرخ برداشتن که چمدون یا تو سوپر خوراکی رو بزارید توش یه یوروی می خواد

من خودم به گوشت حلال اهمیت می دادم پس از سوپر های ترکی به اسم aycan خرید می کنم یعنی از فردا چون امروز ماهی گرفتم
    سخت نگیرید
    روزای اول سخته
    من چند شب اول از سرما از خواب می پریدم
    با پالتو می خوابیدم چون متکا اینام ماله خوابگاه بودو کثیف بود
    البته پسرا از این شیک بازیا یا لوس بازیا :دی در نمی ارن با همونا می خوابن:دی

اگه مثل من گوشت و مرغ مهمه براتون روزی اول باید با نون پنیر و هم بر گر های اماده ی سیب زمینی بسازید
    اگه بازم یادم اومد می گم
    راستی من با ب 2 اومدم اما هنگ کردم
    لحجه یه چیزی تو مایه های چینی ژآپنیه
    می فهمما اما باید یه 2 3 ثانیه صبر کنم بره تو مغضم و شبیه سازی شه:دییییییی
    ولی کلا با زبان بهتر اینجا اومدن خیلی خوبه ادم همین جوریش روزای اول می خوره تو ذوقش چون یه ذره وین دلگیره و ادم حس تنهایی می کنه
    اما من الان بعد 4 5 روز واقعا دوسش دارم

Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات کاربران از زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

به به....به سلامتی
    دوست عزیز لطف میفرمایید در این مورد ها بیشتر توضیح بدین:
    • قیمت سیمکارت؟
    • ایا حساب 10000 یورویی واسه اقامت یکساله مهم بود ؟
    • Ikea کجاست؟
    • خوابگاه غذا خوری (سلف یا منزا) داره؟؟یا خودمون باید غذا بپزیم؟(اخه من اشپزیم اصلا خوب نیست)؟؟
    • لهجه چینی !!!!! میشه بیشتر توضیح بدین!من واقعا اگه لهجه داشته باشن متوجه نمیشم!مثل المانی سوئیس !!!!!!؟
    • اوردن وسایلی رو که میگم شما توصیه میکنید بیاری؟ قابلمه-پلوپز-..
    • چه وسایل مهمی الان بنظرتون مهمه و نیاوردین(حالا فراموش کردین یا به ذهنتون نرسید)؟
    ممنون از همکاری شما!!!

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zohre7 نمایش پست ها
    خواهش می کنم
    ممنون از اینکه اینجا هستید و به ما و همه دوستانی که تازه دارن اقدام میکنن اطلاعات میدید و چه روان و شیوا صحبت میکنید یه جوری که آدم دلگرم میشه

من و 3-4 تا از بچه ها برای 29 فوریه میایم وین

راستی منم چنتا سوال دارم :

1- فرودگاه که رسیدم و با توجه به اینکه 2 تا چمدون دارم چطور تا خوابگاه برم با مترو ( اوبان ) میزارن بار ببرم داخل واگن ؟؟؟ خوابگاه من منطقه 4 هست ... یا اینکه با تاکسی بریم ؟؟ ( من و دوستم با هم در یه خوابگاه هستیم )

2- در مورد شروع ترم های کلاس زبان اطلاعاتی دارین الان ؟؟؟

3- شما کدوم دانشگاه هستین ( البته گفته بودین یادم رفته ) ؟؟

4- اون دوستتون از طریق oead خوابگاه گرفته ؟؟؟ و میشه بگین کدوم خوابگاه هست ؟؟؟

5- در مورد انترنت که میگین براتون مشکل ساز شده مگه خوابگاهتون اینترنت نداره ؟؟؟؟

6- من دارم یک روز زودتر از موعد قراردادم میرم وین و خوابگاه به نظرتون مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟

یا تشکر

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zohre7 نمایش پست ها
    واسه من سوزن نخ بیارید:دی
    ممنون از لطفت

باشه حتما میارم چه رنگهایی میخوای ؟؟؟ من واسه خودم ( سفید - مشکی-سورمه ای- خاکستری ) گذاشتم

در مورد کلاس زبان مگه خوب و بد داره ؟؟؟؟ اونی که دانشگاه معرفی میکنه حتما ازون گروناست آره ؟؟؟؟

و یه چیز دیگه : به نظرتون دلارمونو اینجا تبدیل کنیم یا اونجا ؟؟؟ اگه در این زمینه اطلاعی دارین ممنون میشم راهنمایی کنید

پس ما به wellcome day میرسیم

Member zohre7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer eng...TU Wien

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها
    ممنون از لطفت

باشه حتما میارم چه رنگهایی میخوای ؟؟؟ من واسه خودم ( سفید - مشکی-سورمه ای- خاکستری ) گذاشتم

در مورد کلاس زبان مگه خوب و بد داره ؟؟؟؟ اونی که دانشگاه معرفی میکنه حتما ازون گروناست آره ؟؟؟؟

و یه چیز دیگه : به نظرتون دلارمونو اینجا تبدیل کنیم یا اونجا ؟؟؟ اگه در این زمینه اطلاعی دارین ممنون میشم راهنمایی کنید

همون سفید و مشکی خوبه البته باید برم ببینم جعبه کاملش چنده شاید ارزون باشه مرسییییییی
    ارررهههه کلا یونی 3 تا کلاسو معرفی می کنه
    خوبه پر شده
    نه قیمتش ارزون تره همون 3 ماه 420 یورویی هست

یکی می گفت اینجا بهتره تازه مگه اونجا یوزو پیدا میشه؟اما یه 10 20 یورو بیارید
    بعله بدون ما اصلا بر گزار نمی کنن:دییییییییییییییی

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها
    ممنون از لطفت

sobijoon‌عزیز
    چرا دلار خریدین؟؟؟امگر اینکه ارز دانشجویی باشه!!!!
    من از بعضی دوستان اونجا شنیدم که بهتره تو ایران بدیل کنی...ولی متاسفانه هیچ صرافی فعلا اینکارو نمیکنه و باید اشنا پیدا کنی تا واست تبدیلش کنن...

شما به ازای هر 1000 دلار باید توی اتریش 20 یورو کارمزد بپردازین!!!!!البته بهتر بازم بپرسین و لی من از هر کسی پرسیدم همینو میگفت

اگرم ارز مسافرتی منظورتون هست چاره ای نیست!!!منم میخوام اونجا تبدیلش کنم!!!!

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    sobijoon‌عزیز
    چرا دلار خریدین؟؟؟امگر اینکه ارز دانشجویی باشه!!!!
    من از بعضی دوستان اونجا شنیدم که بهتره تو ایران بدیل کنی...ولی متاسفانه هیچ صرافی فعلا اینکارو نمیکنه و باید اشنا پیدا کنی تا واست تبدیلش کنن...

شما به ازای هر 1000 دلار باید توی اتریش 20 یورو کارمزد بپردازین!!!!!البته بهتر بازم بپرسین و لی من از هر کسی پرسیدم همینو میگفت

اگرم ارز مسافرتی منظورتون هست چاره ای نیست!!!منم میخوام اونجا تبدیلش کنم!!!!
    دوست عزیز من ارز دانشجویی گرفتم و نمیدونم اینجا تبدیل کنم یا اونجا ولی گویا دلار رو خیلی قبول دارن و اونجا با همون دلار میشه حساب باز کرد

فقط یه مقدار پول خورد یورو میبرم برای خورده کاریها

Member zohre7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer eng...TU Wien

نه بابا دوست من تبدیل کرد هیچی هم اضافه نداد
    البته بانک ها
    اتریشم بود

Senior Member shabgard25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Music-Tehran Art University

پیش فرض پاسخ : وسایل لازم، تهیه بلیط و هماهنگی جهت سفر به اتریش

دوستان قفل دوچرخه حتما با خودتون بیارین.من به همه توصیه میکردم ولی خودم یادم رفت بیارم و هزینه زیادی بابتش دادم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)