صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 97

موضوع: تجربه دو سال زندگی در اتریش

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

Lightbulb تجربه دو سال زندگی در اتریش

دروود بر همه دوستان عزیز
    میدونم که خیلی از دستم شاکی هستید چون دیگه خیلی اینجا نمیام ولی باور کنید خیلی سرم شلوغ بوده تویه این مدت
    الانم تعطیلات زمستانی بین ترم هست و کمی بیکارم
    چند روز پیش یه بنده خدایی ازم خواست به عنوان کسی که مدتها مدیر بخش اتریش بودم ، تجربیات این 2 سال رو در قالب یک تاپیک بنویسم تا بقیه استفاده کنن
    منم دیدم شاید مفید باشه و سعی میکنم مواردی رو اینجا ذکر کنم :
    در وحله اول اینو بگم اگه بازم برگردم به 2-3 سال پیش و قرار باشه برم خارج از کشور یکی از 3 تا گزینه اولم در اروپا حتما اتریش هست

این سوال خیلی ها هست که راضی هستی ؟؟؟
    جوابش خیلی سخته چون من با توجه به خصوصیات و تمایلات شخصی خودم باید جواب بدم ولی من راضیم
    ولی خیلی های دیگه شاید اینو نگن

ببینید اینجا در وحله اول براتون قشنگ هست و جذاب ولی کم کم که پول روبه تموم شدن میره شرایط سخت میشه و اون موقع باید دید که کی ، چند مرده حلاجه ؟؟
    کسی که از ایران براش پول میاد قطعا اوضاش بدک نیست و اگه اهل کار باشه میتونه با 2-3 روز کار در هفته کلی خوش بگذرونه
    ولی ، ولی کسی که پولی براش نمیاد یا کم میاد باید خیلی کار بکنه تا هزینه هاش جبران بشه و بتونه بدونه استرس زندگی بکنه
    بعد از یه مدت میبینی 1 سال گذشته و تویه این مدت همه روزهات تکراری بوده : کلاس -- کار-- خونه
    دیگه حتی وقت بیرون رفتن با دوستای روزهای ابتدایی رو نداری و اصلا نمیبینیشون
    ---------------------------
    حالا اگه بتونی تویه این شرایط دووم بیاری و یه 2 سالی با این شرایط زندگی کنی ، ( سخته و خیلی هم سخته مخصوصا برای کسی که تا حالا کار نکرده و شرایط سختی تویه زندگیش نداشته ) بعدش اوضاع کم کم خوب میشه
    چون زبانت تویه این مدت راه افتاده ، کم کم با چم و خم کار آشنا شدی ، شرایط مدیریت کار و درس برات آسون تر شده ، و دیگه میتونی کار مرتبط با رشته تحصیلیت رو پیدا کنی

----------------------------------------------
    ولی این شرایطم تا یه مدتی برات خوبه ، حالا دیگه به این فکر میکنی که : خوب من درسم تموم شد چکار بکنم ؟؟؟
    این قسمتش خیلی سخته و استرس زا
    من خوشبختانه هنوز به اون مرحله نرسیدم ولی بچه هایی که رسیدن رو دیدم و خوب دیگه برای موندن باید دنبال کار باشی و اونم کاری که زیر سقف حقوقی اداره کار نباشه که بتونی به واسطه اون ویزای کار بگیری که این قسمتش خیلی سخته ، کار پیدا میشه ولی با سقف درآمدی خیلی خیلی به ندرت
    ------------------------------------------

شرایط زندگی روزمره در اینجا خوبه و آرومه
    از ایران با خودتون خوراکی نیارین و نهایتا پلوپز که اونم خیلی واجب نیست کلا بجز لباس چیزی نباید بیارین و البته لوازم الکترونیکی شخصی
    اینجا همه چیز هست و الان دیگه تقریبا به قیمت همون ایران شده با این وضع یورو و الکی برای خودتون اضافه بار درست نکنید
    ----------------------------

سعی کنید با یه حداقلی معلومات زبان آلمانی اینجا بیاین و فکر نکنین : خوب برم اونجا در محیط قرار بگیرم خودش راه میفته ، اینجا اگه صفر کیلومتر بیاین میرین واسه 2 سال زبان خوندن خیلی خیلی راحت
    پس سعی کنید حتی تویه خونه هم که شده با دانسته های ابتدایی زبان آلمانی اینجا بیاین
    ---------------------------------

اینجا درس خوندن اولاش سخته ولی کم کم که زبان راه میفته اوضاع خوب میشه

-------------------------------------

مردم اینجا آروم هستند و کاری به کارتون ندارن و با خارجی ها خوبن چون خیلی خارجی تویه کشورشون زیاده

-------------------------

به هیچ عنوان به هیچ عنوان و به هیچ عنوان با موسسات اعزام دانشجو کار نکنید ، الان قوانین خیلی سخت شده ،خیلی از این موسسات بدون اینکه بهتون بگن ، با توجه به اینکه شرایط پذیرش گرفتن سخت شده ، براتون مدرک سازی جعلی میکنن و به دانشگاه به اسم شما تحویل میدن و اگه خدایی نکرده دانشگاه استعلام بگیره و شما به واسطه اون مدرک اینجا باشین ، براتون خیلی خیلی گرون تموم میشه
    پس این کار رو نکنین و بدونین که خودتون میتونین این کار رو انجام بدین
    -------------------------

هزینه های زندگیتون در سال اول چیزی بین ماهیانه 650-750 یورو هست ( بدون ریخت و پاش ) ولی میشه کم کم از سالهای بعد کمش کرد و در کنارش هم کار کرد
    کارهای که اینجا قالب بچه های دانشجو انجام میدن : کار تویه رستوران به عنوان ظرفشور-کمک آشپز-گارسون-نظافتچی و گاها پخش روزنامه هست ، البته کارهای دیگه ای هم هست ولی اینها کارهایی هست که اکثر بچه ها انجام میدن و باید در نظر بگیرین که شاید مجبور باشین این کارهارو انجام بدین
    با کار نیمه وقت مثلا 2-3 روز در هفته میشه نصف هزینه هارو جبران کرد ولی اگه قرار باشه کل هزینه هارو با کار دربیارین یه ذره اوضاع سخت میشه و اون موقع میفهمین که چجوری میشه که یکی که هر روز 7-8 ساعت اینجا میومد دیگه نمیتونه بیاد و باید هر روز کار بکنین تا بتونین هزینه هاتون رو جبران کنید و قطعا در روند درس خوندتون هم تاثیر میزاره و خیلی خیلی باید مدیریت زمانیتون قوی باشه که بتونین وقتی هم برای درس خوندن در بیارین

------------------------------------
    من سعی میکنم این تاپیک رو کاملتر بکنم و بازم میگم تویه مدت خیلی خیلی درگیر بودم و وقت نداشتم که بیام اینجا
    با تشکز از همه شما

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

پیش فرض پاسخ : تجربه دو سال زندگی در اتریش

سلام سبحان عزیز،

بازگشتتون رو خوش آمد می گم، گرچه خونه ی خودتونه!
    خیلی ممنون از ارائه تجربیات ارزشمندتون.
    یک سوال اینکه درس خوندن تو اتریش با ایران چه فرق هایی داره؟ و آیا خیلی بیشتر باید وقت براش در نظر بگیریم؟
    و دیگه اینکه تو دانشگاه میشه کار کرد؟ مخصوصا دانشجوهای دکترا، مثلا آزمایشگاه و کتابخانه و ...
    مبلغ خرج ماهانه هم از برآوردهای من بیشتر شد ولی هم خوب همینکه می گویید اگه دوباره پیش بیاد باز هم اتریش را انتخاب می کنید، برای من جای امیدواری زیادی است.
    موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط asaria نمایش پست ها
    سلام سبحان عزیز،

بازگشتتون رو خوش آمد می گم، گرچه خونه ی خودتونه!
    خیلی ممنون از ارائه تجربیات ارزشمندتون.
    یک سوال اینکه درس خوندن تو اتریش با ایران چه فرق هایی داره؟ و آیا خیلی بیشتر باید وقت براش در نظر بگیریم؟
    و دیگه اینکه تو دانشگاه میشه کار کرد؟ مخصوصا دانشجوهای دکترا، مثلا آزمایشگاه و کتابخانه و ...
    مبلغ خرج ماهانه هم از برآوردهای من بیشتر شد ولی هم خوب همینکه می گویید اگه دوباره پیش بیاد باز هم اتریش را انتخاب می کنید، برای من جای امیدواری زیادی است.
    موفق باشید
    ممنون از لطفتون
    درس خوندن اینجا خیلی درگیرانه تر هست و خوبیش اینه که معمولا اساتید خوب درس میدن و اگه زبانتون در حد خوبی باشه ، بعد از پایان کلاس قسمت زیادی از درس رو متوجه شدید و یاد گرفتین
    برای دانشجوهای دکترا خیلی بیشتر شرایط کار در دانشگاه هست ولی بقیه مقاطع نه
    امیدوارم موفق باشید

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

Member
    رشته و دانشگاه
    Bio- Dehli

مدارک فنی و حرفه ای توی آلمان معتبره!! توی اتریش هم این جور هس؟!!!!

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ana1388 نمایش پست ها
    مدارک فنی و حرفه ای توی آلمان معتبره!! توی اتریش هم این جور هس؟!!!!
    اگه اون دوره 18 ماهه فنی حرفه ای باشه که مهر سازمان فنی حرفه ای آلمان هم زیرش هست بله قابل قبوله ولی در غیر این صورت فقط جهت اینکه بگین یه مدرکی در این زمینه دارین به کار میاد و ارزش دیگه ای نداره و نمیشه ازش به عنوان مدرک مهارتی استفاده کرد مگر اینکه یک شرکت خصوصی کوچیک باشه که دوست داشته باشه شمارو استخدام بکنه که حالا داشتن یا نداشتن اون مدرک هم بهتون کمکی نمیکنه

Junior Member

سلام دوستان
    مفیدترین مهارت واسه کار( همزمان با تحصیل )در اتریش چیست؟مثلا ارایشگری...تعمیر موبایل...اشپزی...عکاسی با تصویربرداری..و...؟

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط merda نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مفیدترین مهارت واسه کار( همزمان با تحصیل )در اتریش چیست؟مثلا ارایشگری...تعمیر موبایل...اشپزی...عکاسی با تصویربرداری..و...؟
    دروود بر شما
    آرایشگری خوبه
    آشپزی هم میتونه مفید باشه ولی تعمیر موبایل و عکاسی و تصویربرداری فکر نمیکنم کمکی بهتون بکنه

Member hossein68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ulm University

دوست عزیز اگر ممکنه در مورد شرایط یعد از پایان تحصیل یکمی توضیح بدین ! ایا بعد از درس هم نیاز به ساپورت مالی از طرف خانواده هست ( مدت زمانی که طول میکشه کار مناسب پیدا کرد؟)
    آیا کار مناسب با سقف حقوقی مورد نظر گیر میاد یا خیلی سخته؟ دوستانی که کار گیرشون نمیاد یعنی به همین راحتی باید برگردن ایران !!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein68 نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر ممکنه در مورد شرایط یعد از پایان تحصیل یکمی توضیح بدین ! ایا بعد از درس هم نیاز به ساپورت مالی از طرف خانواده هست ( مدت زمانی که طول میکشه کار مناسب پیدا کرد؟)
    آیا کار مناسب با سقف حقوقی مورد نظر گیر میاد یا خیلی سخته؟ دوستانی که کار گیرشون نمیاد یعنی به همین راحتی باید برگردن ایران !!!!
    بله.خب معلومه که اگر کسی نتونه اینجا کار پیدا کنه چاره ای جز برگشت نداره.اتفاقی که تا حالا برای خیلی از دوستانمون افتاده.البته تفاوتش با خیلیای دیگه اینه که اینا حداقل درسشونو تموم کردن و روی بازگشت به ایران رو دارن.خیلیا به خاطر سیستم آموزشی اینجا ممکنه نتونن حتی درسشون رو تموم کنن و با توجه به اینکه پلای پشت سرشون رو هم خراب کردن برگشتن واسشون خیلی سخت تره......

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture , azad university of shoushtar

Question پاسخ : تجربه دو سال زندگی در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط mahfarman نمایش پست ها
    بله.خب معلومه که اگر کسی نتونه اینجا کار پیدا کنه چاره ای جز برگشت نداره.اتفاقی که تا حالا برای خیلی از دوستانمون افتاده.البته تفاوتش با خیلیای دیگه اینه که اینا حداقل درسشونو تموم کردن و روی بازگشت به ایران رو دارن.خیلیا به خاطر سیستم آموزشی اینجا ممکنه نتونن حتی درسشون رو تموم کنن و با توجه به اینکه پلای پشت سرشون رو هم خراب کردن برگشتن واسشون خیلی سخت تره......
    سلام سبحان عزيز ، يه سوال ، من دارم براى كارشناسي به اتريش اپلاى ميكنم ، ميخواستم ببينم مينونم بعد از اتمام كارشناسي براي فوق اقدام كنم همونجا و همينطور دكترا ؟؟ اينجوري ويزاي تحصيليمو تمديد ميكنن ؟؟؟ شما اطلاعاتى در اين زمينه داري ؟؟؟ يعنى بعد از كارشناسي براي موندن دنبال كار نگردم و بازم ادامه تحصيل بدم ؟!!!

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)