صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 97

موضوع: تجربه دو سال زندگی در اتریش

Member hossein68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ulm University

پیش فرض پاسخ : تجربه دو سال زندگی در اتریش

دوست عزیز اگر ممکنه در مورد شرایط یعد از پایان تحصیل یکمی توضیح بدین ! ایا بعد از درس هم نیاز به ساپورت مالی از طرف خانواده هست ( مدت زمانی که طول میکشه کار مناسب پیدا کرد؟)
    آیا کار مناسب با سقف حقوقی مورد نظر گیر میاد یا خیلی سخته؟ دوستانی که کار گیرشون نمیاد یعنی به همین راحتی باید برگردن ایران !!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein68 نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر ممکنه در مورد شرایط یعد از پایان تحصیل یکمی توضیح بدین ! ایا بعد از درس هم نیاز به ساپورت مالی از طرف خانواده هست ( مدت زمانی که طول میکشه کار مناسب پیدا کرد؟)
    آیا کار مناسب با سقف حقوقی مورد نظر گیر میاد یا خیلی سخته؟ دوستانی که کار گیرشون نمیاد یعنی به همین راحتی باید برگردن ایران !!!!
    بله.خب معلومه که اگر کسی نتونه اینجا کار پیدا کنه چاره ای جز برگشت نداره.اتفاقی که تا حالا برای خیلی از دوستانمون افتاده.البته تفاوتش با خیلیای دیگه اینه که اینا حداقل درسشونو تموم کردن و روی بازگشت به ایران رو دارن.خیلیا به خاطر سیستم آموزشی اینجا ممکنه نتونن حتی درسشون رو تموم کنن و با توجه به اینکه پلای پشت سرشون رو هم خراب کردن برگشتن واسشون خیلی سخت تره......

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein68 نمایش پست ها
    دروود بر شما
    دوست عزیز شما بعد از فارغ التحصیلی 6 ماه تا 1 سال با توجه به رشته و مقطع وقت دارین کار پیدا کنید ( مهم نیست مرتبط یا غیر مرتبط ) و البته باید ویزاتون رو جوری تمدید کنید که در این مدت ویزا داشته باشین
    بعد از پیدا کردن کار باید از صاحب کار درخواست کنید که براتون درخواست نیروی کار بده ، پس باید بدونین که این اتفاق 1 یا 2 ماهه نمیفته و باید قبل از اینکه تحصیل تموم بشه کارتون رو زیر سر بزارین
    من نمیدونم این دوستمون که میگن خیلی ها مجبور به برگشتن میشن روی چه حسابی میگن ولی چیزی که من تویه این مدت دیدم و افراد بسیار زیادی که باهاشون آشنا شدم و تحقیقاتی که خودم کردم به این نتیجه منو رسوند که کسی که میخواد اینجا بمونه و کار بکنه میتونه ولی :::: اگر کار با سقف درآمدی پیدا نکنه روند گرفتن پاسپورت اتریشیش خیلی خیلی طولانی میشه
    اما مادامی که داره کار میکنه حتی با حداقل حقوق که الان 870 یورو هست میتونه ویزاش رو به صورت کاری تمدید کنه
    اما اینم بگم کار پیدا کردن با سقف حقوقی مد نظر اداره کار اتریش ، حتی برای یک تحصیل کرده اتریشی هم یک رویا محسوب میشه و بسیار سخت هست
    بعد از تحصیل ساپورت خیلی معنی نداره چون زمانی ندارین و به واسطه ساپورت دیگه ویزایی تمدید نمیشه و باید کار پیدا کنید
    امیدوارم تونسته باشم کمک بکنم

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها
    دروود بر شما
    دوست عزیز شما بعد از فارغ التحصیلی 6 ماه تا 1 سال با توجه به رشته و مقطع وقت دارین کار پیدا کنید ( مهم نیست مرتبط یا غیر مرتبط ) و البته باید ویزاتون رو جوری تمدید کنید که در این مدت ویزا داشته باشین
    بعد از پیدا کردن کار باید از صاحب کار درخواست کنید که براتون درخواست نیروی کار بده ، پس باید بدونین که این اتفاق 1 یا 2 ماهه نمیفته و باید قبل از اینکه تحصیل تموم بشه کارتون رو زیر سر بزارین
    من نمیدونم این دوستمون که میگن خیلی ها مجبور به برگشتن میشن روی چه حسابی میگن ولی چیزی که من تویه این مدت دیدم و افراد بسیار زیادی که باهاشون آشنا شدم و تحقیقاتی که خودم کردم به این نتیجه منو رسوند که کسی که میخواد اینجا بمونه و کار بکنه میتونه ولی :::: اگر کار با سقف درآمدی پیدا نکنه روند گرفتن پاسپورت اتریشیش خیلی خیلی طولانی میشه
    اما مادامی که داره کار میکنه حتی با حداقل حقوق که الان 870 یورو هست میتونه ویزاش رو به صورت کاری تمدید کنه
    اما اینم بگم کار پیدا کردن با سقف حقوقی مد نظر اداره کار اتریش ، حتی برای یک تحصیل کرده اتریشی هم یک رویا محسوب میشه و بسیار سخت هست
    بعد از تحصیل ساپورت خیلی معنی نداره چون زمانی ندارین و به واسطه ساپورت دیگه ویزایی تمدید نمیشه و باید کار پیدا کنید
    امیدوارم تونسته باشم کمک بکنم
    در مورد مرتبط نبودن رشته و کار مطمئنین؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط dichter نمایش پست ها
    در مورد مرتبط نبودن رشته و کار مطمئنین؟؟؟؟؟؟؟
    دوست عزیز اگه قررا باشه کار غیر مرتبط پیدا بشه که از همون بدو ورود هم این امکان وجود داره ولی معمولا اینجا باید برای کار مدرک فارغ التحصیلی اتریشی داشته باشید مگر اینکه در زیمنه خاصی محارت خوبی داشته باشین و خوب کار غیر مرتبط پیدا کنید ولی در 90% موارد نیاز به مدرک مرتبط با رشته از اتریش هست

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

Junior Member

سلام. سبحان جان این کارهایی که گفتید مثلا پخش کردن روزنامه چقدر حقوق داره؟ میشه کاری پیدا کرد که از شب تا صبح باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture , azad university of shoushtar

Question پاسخ : تجربه دو سال زندگی در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط mahfarman نمایش پست ها
    بله.خب معلومه که اگر کسی نتونه اینجا کار پیدا کنه چاره ای جز برگشت نداره.اتفاقی که تا حالا برای خیلی از دوستانمون افتاده.البته تفاوتش با خیلیای دیگه اینه که اینا حداقل درسشونو تموم کردن و روی بازگشت به ایران رو دارن.خیلیا به خاطر سیستم آموزشی اینجا ممکنه نتونن حتی درسشون رو تموم کنن و با توجه به اینکه پلای پشت سرشون رو هم خراب کردن برگشتن واسشون خیلی سخت تره......
    سلام سبحان عزيز ، يه سوال ، من دارم براى كارشناسي به اتريش اپلاى ميكنم ، ميخواستم ببينم مينونم بعد از اتمام كارشناسي براي فوق اقدام كنم همونجا و همينطور دكترا ؟؟ اينجوري ويزاي تحصيليمو تمديد ميكنن ؟؟؟ شما اطلاعاتى در اين زمينه داري ؟؟؟ يعنى بعد از كارشناسي براي موندن دنبال كار نگردم و بازم ادامه تحصيل بدم ؟!!!

Senior Member mas0o0ud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

با سلام دوستان
    با دیدن پستی که دوست خوبم سبحان نوشته گفتم یکم در این مورد من هم کمک بکنم کم کم داره 2 سال من هم پر میشه.
    دوستان اول از اینکه بهتر هست بدونید قوانین شهر وین با بقیه ی شهرها بعضا فرق میکنه اگر وین نمیرید نگید بعدا که مثل اونی که سبحان میگفت نشد.

Senior Member mas0o0ud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

نقل قول نوشته اصلی توسط hooa نمایش پست ها
    سلام. سبحان جان این کارهایی که گفتید مثلا پخش کردن روزنامه چقدر حقوق داره؟ میشه کاری پیدا کرد که از شب تا صبح باشه؟
    کار روزنامه از شب تا صبح هست و بدون تعطیلی و مرخصی حتی یکشنبه. در این شرایط بهتر بدونید که نمیتونید به درستون برسید. باید در شرایط قرار بگیرید تا بدونید (من این کار رو کردم و میدونم)
    طبق اخرین اطلاعاتم که یکی از دوستان رو برای این کار راهنمایی کرده بودم و رفته بود میگفت یک دفتر گزاشتن جلوم که اسم و شماره تلفنم رو بنویسم و اندازه ی یک دفتر 200 برگ هم پشت سرم ادم بود. حالا شما قکر کنید که چقدر احتمال گرفتن این کار هست.
    حقوقش هم به تعداد روزنامه بستگی داره.

Junior Member

سلام...من 5-6 ساله رزمی کار میکنم و دوبارم رتبه ی اول کشوری اوردم...تو اتریش میشه ازش برای مثلا اموزش یا کارنیمه وقت استفاده کرد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)