صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 97

موضوع: تجربه دو سال زندگی در اتریش

Member
    رشته و دانشگاه
    Bio- Dehli

پیش فرض پاسخ : تجربه دو سال زندگی در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط mas0o0ud نمایش پست ها
    کار روزنامه از شب تا صبح هست و بدون تعطیلی و مرخصی حتی یکشنبه. در این شرایط بهتر بدونید که نمیتونید به درستون برسید. باید در شرایط قرار بگیرید تا بدونید (من این کار رو کردم و میدونم)
    طبق اخرین اطلاعاتم که یکی از دوستان رو برای این کار راهنمایی کرده بودم و رفته بود میگفت یک دفتر گزاشتن جلوم که اسم و شماره تلفنم رو بنویسم و اندازه ی یک دفتر 200 برگ هم پشت سرم ادم بود. حالا شما قکر کنید که چقدر احتمال گرفتن این کار هست.
    حقوقش هم به تعداد روزنامه بستگی داره.
    خب مسعود جان بیشتر بگو....دیگه چه شرایطی واسه کار هس؟ یعنی انقدر سخته؟ الان که شما دو ساله اونجا هستید هیچ درآمدی نداشتید؟

Senior Member mas0o0ud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

نقل قول نوشته اصلی توسط ana1388 نمایش پست ها
    خب مسعود جان بیشتر بگو....دیگه چه شرایطی واسه کار هس؟ یعنی انقدر سخته؟ الان که شما دو ساله اونجا هستید هیچ درآمدی نداشتید؟
    سلام
    شرایط برای کار به خودتان بستگی داره اگر زبان المانیتون خوب باشه مطمئن باشید کار پیدا خواهید کرد ولی باید دنبالش بگردید. هر کاری اینجا کلا سخت هست.
    چرا درامد که داریم وگرنه با این وضع یورو ... .

Member
    رشته و دانشگاه
    Bio- Dehli

مسعود جان آدمایی مثل ما که با خانواده و یه بچه داریم میایم خیلی شرایط بدی داریم...میشه الان خود شما بگید که واقعا از اومدنتون راضی هستید یا واقعا پشیمون شدید...یا ...؟؟

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

نقل قول نوشته اصلی توسط ana1388 نمایش پست ها
    مسعود جان آدمایی مثل ما که با خانواده و یه بچه داریم میایم خیلی شرایط بدی داریم...میشه الان خود شما بگید که واقعا از اومدنتون راضی هستید یا واقعا پشیمون شدید...یا ...؟؟
    سلام دوست عزیز
    سوالتون خیلی بستگی به خود فرد داره . من راضی هستم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مهندسی کشاورزی

با تشکر از شما که تجربیاتتون رو در اختیار دانشجویان قرار میدین. به نظر شما دانشجویانی که مجبور میشن کارهای رستورانی مثل سرویس رسانی رو انجام بدن، میتونن کل هزینه زندگیشون رو با 2 تا 3 روز کار در هفته جبران کنند.

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

نقل قول نوشته اصلی توسط sahossein نمایش پست ها
    با تشکر از شما که تجربیاتتون رو در اختیار دانشجویان قرار میدین. به نظر شما دانشجویانی که مجبور میشن کارهای رستورانی مثل سرویس رسانی رو انجام بدن، میتونن کل هزینه زندگیشون رو با 2 تا 3 روز کار در هفته جبران کنند.
    برای دوره ی لیسانس 10 ساعت اجازه کار دارید که حقوق شما بین 330 تا 400 یورو هست حالا بستگی به شما داره که بتونید با این پول زندگی کنید یا نه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پرستاری/دانشگاه ازاد واحد خوراسگان اصفهان

سلام خسته نباشید .من کارشناس پرستاری هستم و شوهرم گلفروشی داره میخواهیم برای زندگی بیاییم اتریش .میخواستم بدونم باتوجه به حرفه شوهرم شرایط کار برای ایشون در اتریش چطوریه و حدودا چه مبلغی ماهانه میشه یه مغازه اجاره کرد تا بتونه کارشو اونجا ادامه بده .سطح گل ارایی تا اونجایی که من اطلاع دارم مثل ایران اونقدر قوی نیست خیلی ساده کار میشه آیا در اتریش هم شرایط به همین منوال است یا خیر ؟ممنون میشم از راهنماییتون .در مورد شغل من چی راحت میتونم کار پیدا کنم یا برای من هم شرایط مثل بقیه رشته های دانشگاهی دشواره البته منهای فرمایشاتتون در مورد زبان آلمانی

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط m5275 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید .من کارشناس پرستاری هستم و شوهرم گلفروشی داره میخواهیم برای زندگی بیاییم اتریش .میخواستم بدونم باتوجه به حرفه شوهرم شرایط کار برای ایشون در اتریش چطوریه و حدودا چه مبلغی ماهانه میشه یه مغازه اجاره کرد تا بتونه کارشو اونجا ادامه بده .سطح گل ارایی تا اونجایی که من اطلاع دارم مثل ایران اونقدر قوی نیست خیلی ساده کار میشه آیا در اتریش هم شرایط به همین منوال است یا خیر ؟ممنون میشم از راهنماییتون .در مورد شغل من چی راحت میتونم کار پیدا کنم یا برای من هم شرایط مثل بقیه رشته های دانشگاهی دشواره البته منهای فرمایشاتتون در مورد زبان آلمانی
    دوست عزیز توضیح ندادید که نحوه اومدنتون به اتریش چیه؟ پذیرش دارید و واسه ادامه تحصیل دارید میاید یا هنوز میخواید برای پذیرش اقدام کنید؟ در مجموع
    به عنوان دانشجو نه شما و نه همسرتون اجازه کار نخواهید داشت، مگر اینکه در شرایط خاص و با پیدا کردن کارفرما بتونید اجازه کار محدود بگیرید که جزئیاتش توی فروم هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پرستاری/دانشگاه ازاد واحد خوراسگان اصفهان

سلام دوست عزیز .معذرت میخوام ما تازه میخواهیم اقدام کنیم در مرحله اول هستیم البته برای ادامه تحصیل نمی آییم فقط برای ادامه زندگی میخواهیم مهاجرت کنیم.با وکیلی که مشورت کردیم گفتن که اگه من main applicant بشم راحتتر میشه اقامت گرفت ولی توضیح دیگه ای ندادن.میخواستم بدونم که کار برای کارشناس پرستاری در اتریش خیلی سخت میشه پیدا کرد مثلا در کلینیک های خصوصی ؟ومغازه ای شخصی میتوانیم در اتریش اجاره کنیم برای گل فروشی یا مجوز نمیدهند ؟شرایط رو لطفا برام توضیح بدهید و لطفا اگه سایتی که بتونیم برای گل آرایی به آ ن مراجعه کنیم میشناسید .شرکتی که ثبت شده باشد در اتریش برای دیزاین وجود دارد که با کار فرمایش مکاتبه کنیم و رزومه کاری شوهرم را برایشون بفرستیم یا خیر ممنون از راهنماییتون.ا

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط m5275 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز .معذرت میخوام ما تازه میخواهیم اقدام کنیم در مرحله اول هستیم البته برای ادامه تحصیل نمی آییم فقط برای ادامه زندگی میخواهیم مهاجرت کنیم.با وکیلی که مشورت کردیم گفتن که اگه من main applicant بشم راحتتر میشه اقامت گرفت ولی توضیح دیگه ای ندادن.میخواستم بدونم که کار برای کارشناس پرستاری در اتریش خیلی سخت میشه پیدا کرد مثلا در کلینیک های خصوصی ؟ومغازه ای شخصی میتوانیم در اتریش اجاره کنیم برای گل فروشی یا مجوز نمیدهند ؟شرایط رو لطفا برام توضیح بدهید و لطفا اگه سایتی که بتونیم برای گل آرایی به آ ن مراجعه کنیم میشناسید .شرکتی که ثبت شده باشد در اتریش برای دیزاین وجود دارد که با کار فرمایش مکاتبه کنیم و رزومه کاری شوهرم را برایشون بفرستیم یا خیر ممنون از راهنماییتون.ا
    راستش این نحوه ی مهاجرت برای زندگی روند رایجی توی این فروم نیست. در واقع اکثر افرادی که اینجا اطلاعاتشون رو به اشتراک میذارن
    نحوه حضورشون توی اتریش به صورت دانشجویی بوده، اما در مورد سیستم مهاجرتی و دریافت ویزای متخصص باید بهتون بگم که برعکس
    روند سر راست و واضحی که کشور کانادا برای امتیاز دهی و جذب متخصصین داره، نحوه اخذ ویزای کاری برای اتریش یک مقداری سخت تره و تابعی
    هستش از امتیازات شما که بر اساس سن،تحصیلات، سابقه کار و تخصصتون و از همه مهمتر مدرک زبان آلمانی در نظر گرفته میشه. شما در صورتی
    که بتونید حداقل امتیازات رو کسب کنید میتونید درخواست بدید و برای 6 ماه ویزای جستجوی کار بگیرید و بیاید اتریش و توی این 6 ماه باید جذب بازار کار بشید،
    در عیراینصورت باید کشور اتریش رو ترک کنید.
    اما در مورد نحوه کار پیدا کردن، قطعن شما بایستی در زمینه تحصصیتون کار پیدا کنید و خب این بستگی به زبان آلمانی شما داره
    که بتونید کار در بیمارستان یا کلینیک پیدا کنید. پیشنهاد میکنم حتمن قبل از اومدنتون حددافل سه یا چهار جا رو هماهنگ کنید که بتونید روش حساب کنید
    در غیر اینصورت حیلی سخته توی اون مدت کوتاه بتونید کار پیدا کنید. اگر شما کار پیدا کنید، همسرتون هم میتونن دسترسی به بازار کار داشته باشن
    و دیگه بستگی به سرمایه ای داره که از ایران با خودتون میارید و بخواید مغازه اجاره کنید و کار کنید، شدنی هست ولی فکر نمیکنم ازهمون اول ممکن باشه
    و نیاز به سرمایه خیلی زیاد و همینطور (احتمالن یک سری دوره های تخصصی اداره کار اتریش مرتبط به شغل همسرتون) و از همه مهمتر زبان آلمانی دارید. من فکر میکنم در بدو امر همسرتون باید
    یک کافرمای اتریشی پیدا کنن تا بتونن اونجا شاغل بشن.

من بازهم تاکید میکنم، بدون دانش زبان آلمانی، پیدا کردن کار اون هم از طریق سیستم مهاجرتی نیروی متخصص خیلی خیلی سخته

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)