صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 97

موضوع: تجربه دو سال زندگی در اتریش

Moderator

پیش فرض پاسخ : تجربه دو سال زندگی در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط dr01 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا میشه اونجا خانه خرید ؟
    برا این میگم که نخوام خوابگاه بگیریم یا خانه اجراه کنم ؟
    یک خانه کوچک چه قیمت هست؟
    خرید خونه و ملک برای اتباع کشور ایران بلامانع است منتها یک سری مسائل حقوقی باید حل بشه. مثلن یک اپارتمان 60 - 70 متری توی مرکز وین حدود 200 تا 250 هزار یورو میتونه باشه.
    یعنی چیزی حدود 1 میلیارد تومن. خب کسی که این پول 1 میلیارد تومن رو از ایران میاره و ملک میخره باید برای دولت اتریش محرز بشه که این پول رو از کجا اورده.
    تا شائبه پولشویی یا اختلاس پیش نیاد.
    ضمنن در نظر داشته باشید که با خریدن ملک درسته که به نامتون میشه منتها هیچ تاثیری توی روند اقامتی نداره. یعنی اگر یه نفر 3 تا خونه هم خریده باشه ولی
    باز نیاز به ویزا داره و بهش به خاطر املاکش اقامت دائم نمیدن!

Banned
    رشته و دانشگاه
    IT Klagenfurt

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    خرید خونه و ملک برای اتباع کشور ایران بلامانع است منتها یک سری مسائل حقوقی باید حل بشه. مثلن یک اپارتمان 60 - 70 متری توی مرکز وین حدود 200 تا 250 هزار یورو میتونه باشه.
    یعنی چیزی حدود 1 میلیارد تومن. خب کسی که این پول 1 میلیارد تومن رو از ایران میاره و ملک میخره باید برای دولت اتریش محرز بشه که این پول رو از کجا اورده.
    تا شائبه پولشویی یا اختلاس پیش نیاد.
    ضمنن در نظر داشته باشید که با خریدن ملک درسته که به نامتون میشه منتها هیچ تاثیری توی روند اقامتی نداره. یعنی اگر یه نفر 3 تا خونه هم خریده باشه ولی
    باز نیاز به ویزا داره و بهش به خاطر املاکش اقامت دائم نمیدن!
    میشه با خرید خونه اقامت گرفت ولی بحثش کاملا با روند گرفتن پذیرش برای ویزای دانشجویی جداست و باهاتون موافقم و در تکمیل حرف هاتون کسی که اینجا صرفا خونه خرید و اقامت نداره باید هر 5 سال ویزاش رو تمدید کنه و هزینه ای جدا گونه شامل عوارض و ... برای خونه پرداخت کنه.
    ولی اگه ایشون توان مالی داشته باشند با خرید خونه می تونند به عنوان محل سکونت به سفارت ارائه کنند بجای گرفتن خوابگاه و اجاره خونه .

Junior Member nmn آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط HataMo نمایش پست ها
    میشه با خرید خونه اقامت گرفت ولی بحثش کاملا با روند گرفتن پذیرش برای ویزای دانشجویی جداست و باهاتون موافقم و در تکمیل حرف هاتون کسی که اینجا صرفا خونه خرید و اقامت نداره باید هر 5 سال ویزاش رو تمدید کنه و هزینه ای جدا گونه شامل عوارض و ... برای خونه پرداخت کنه.
    ولی اگه ایشون توان مالی داشته باشند با خرید خونه می تونند به عنوان محل سکونت به سفارت ارائه کنند بجای گرفتن خوابگاه و اجاره خونه .
    میشه لطفا راجع به گرفتن اقامت با خرید ملک توضیح بیشتری بدید. ممنون میشم

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nmn نمایش پست ها
    میشه لطفا راجع به گرفتن اقامت با خرید ملک توضیح بیشتری بدید. ممنون میشم
    توضیحات کافی توی کامنت قبلی داده شده دوست عزیز، با خریدن ملک نمیشه اقامت دائم گرفت. شما برای گرفتن اقامت دائم
    باید یک پروسه ای رو شروع کنید که این پروسه با ویزای اقامت کوتاه مدت یک ساله (دانشجویی یا کاری) شزوع میشه. یعنی دلیل گرفتن
    اقامت یکساله یا تحصیل باید باشه یا کار. بعد با تمدید سالانه این اقامت تا یک مدت مشخص میشه واسه اقامت دائم اقدام کرد. خرید ملک
    دلیلی برای دادن اقامت یکساله هم محسوب نمیشه چه برسه به دائم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    IT Klagenfurt

یه چیز دیگه الان با کمک یکی از دوستان متوجه شدیم که سیمکارت vectone موقعی که ازش اس ام اس میدید شماره ی انگلیس می افته و هر سری یه شماره ( منظورم به ایرانه ) ، پس حواستون باشه که دچار مشکل نشید و فکذ کنید پیغام بدید به کسی می دونه شمایید و از این حرف ها.

سلام به عزیزان
    از اینجا باید خسته نباشید بگم که با کلی مشکلات صادقانه همه چیز رو با جزئیات میگید
    من یه سوال داشتم : من برنامه نویسی تحت وب رو تقریبا مسلطم ( البته نباید گفت مسلط) با 2 سال تجربه با زبان php ,html, css , ... ایا میتونم یه کار نیمه وقت پیدا کنم وین ؟
    و اینکه حقوق کارای تخصصی به ساعتی چند میشه ؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    IT Klagenfurt

نقل قول نوشته اصلی توسط infomagsad نمایش پست ها
    سلام به عزیزان
    از اینجا باید خسته نباشید بگم که با کلی مشکلات صادقانه همه چیز رو با جزئیات میگید
    من یه سوال داشتم : من برنامه نویسی تحت وب رو تقریبا مسلطم ( البته نباید گفت مسلط) با 2 سال تجربه با زبان php ,html, css , ... ایا میتونم یه کار نیمه وقت پیدا کنم وین ؟
    و اینکه حقوق کارای تخصصی به ساعتی چند میشه ؟
    سلام دوست من
    برای کارهای آی تی کلا کار پیدا میشه ولی تقاضا زیاده و باید براش وقت بذاری تا بتونی کار مناسب پیدا کنی
    روی سال اول حتی روی کارهای تخصصی خیلی نباید حساب کنی مگر اینکه هم زرنگ باشی و هم شانس داشته باشی و بتونی از بعضی ها کار بگیری ببری خونه انجام بدی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک - غیر انتفاعی شهاب دانش

با سلام
    کار برقکاری تو اتریش چه جوریه؟آیا با ویزای کار اومدن اونجا میشه تو 6 ماه کار خوب پیدا کرد؟

Junior Member

درود
    ٣٧ ساله مهندس كشاورزي (دامپروري) متاهل و يك فرزند دارم
    قصد دارم از دانشگاه پذيرش بگيرم اما به محض پيدا كردن كار از دانشگاه انصراف بدم ! هدفم اقامته نه ادامه تحصيل
    حدود ٢٠٠٠ يورو ماهانه از ايران مي تونم داشته باشم
    به نظر شما
    ١: به طور كلي اين روش جواب ميده !؟
    ٢: در صورت انصراف صرف داشتن شغل موجب تمديد ويزا ميشه !؟
    ٣: ٢٠٠٠ يورو براي سه نفر كافيه !؟ با توجه به كودك يك ساله. ؟
    ٤.: ممكن هست مثلا به عنوان راننده تاكسي شاغل شد !؟ تا زمانيكه بشه اقامت رو بگيرم !؟
    ٤: وجود بستگان در اتريش چه كمكي مي تونه بكنه !؟

Junior Member

سلام
    شرمنده مزاحم ميشم شما فرموديد که به هيچ عنوان با موسساتی که ويزا دانشجویی میدن کار نکنيم
    من ارشد کامپيوتر هستم،چطور میتونم پذيرش بگيرم من ی پسر 5 ساله دارم و همسرم هم مهندس عمران هستن
    خواهشا کمک کنيد چطور میتونم پذيرش بگيرم
    ممنون از شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)