صفحه 8 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 97

موضوع: تجربه دو سال زندگی در اتریش

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه دو سال زندگی در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط pym_hamidi نمایش پست ها
    دانشگاه تکنیک وین مرکز زبان نداره تنها کمپوس که ماله دانشگاه وین هست که بنده میرم من هم تکنیک وین هستم کتاب هاش SICHER هست اگه عوض نشه و شهریش هم 845 تاهس امیدوارم منظورتون این باشه
    من تا اول اپریل که باید اونجا باشم 4ماه از 6 ماه سطح ب2 رو خوندم.شنیدم که امتحان ب2 خییییلی سختتر از ب1 هست(تازگیا ب1 دادم و قبول شدم)بخاطر همین خیلی ترسیدم.فکر میکنید با این شرایطی که هنوز ترمم کامل نشده من چیکار کنم که بتونم اول اپریل دانشگاهو شروع کنم؟امتحان تعیین سطحی که دانشگاه وین میگیره خیییلی سخته؟مدرک ب2 گوته یا اوکا اف رو قبول دارن اونا؟

Member ata210 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau, TU Wien

نقل قول نوشته اصلی توسط violet_m نمایش پست ها
    من تا اول اپریل که باید اونجا باشم 4ماه از 6 ماه سطح ب2 رو خوندم.شنیدم که امتحان ب2 خییییلی سختتر از ب1 هست(تازگیا ب1 دادم و قبول شدم)بخاطر همین خیلی ترسیدم.فکر میکنید با این شرایطی که هنوز ترمم کامل نشده من چیکار کنم که بتونم اول اپریل دانشگاهو شروع کنم؟امتحان تعیین سطحی که دانشگاه وین میگیره خیییلی سخته؟مدرک ب2 گوته یا اوکا اف رو قبول دارن اونا؟
    اصلا نگران نباشین ...امتحان ب 2 سخت هست اما نه خیلی 100 درصد اگر روزی 2 3 ساعت المانی بخونین قبول میشن ... من چند تا از دوستام دو بار امتحان EPD دادن اما قبول نشدن و رفتن صحبت کردن و گفتن که ما المانی بلدیم نمی خوایم دیگه کلاس زبان بریم و دانشگاهم بهشون یه وقت داد رفتن با یه پرفسور مصاحبه کردن قبول کردن وارد دانشگاه بشه.... شما هم این کار امتحان کنین شاید جواب داد ..... اما کلا برای وارد شدن به دانشگاه عجله نکنین خوب یاد بگیرین بعدا کمتر دچار مشکل میشین
    wöllen ist können

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ata210 نمایش پست ها
    اصلا نگران نباشین ...امتحان ب 2 سخت هست اما نه خیلی 100 درصد اگر روزی 2 3 ساعت المانی بخونین قبول میشن ... من چند تا از دوستام دو بار امتحان EPD دادن اما قبول نشدن و رفتن صحبت کردن و گفتن که ما المانی بلدیم نمی خوایم دیگه کلاس زبان بریم و دانشگاهم بهشون یه وقت داد رفتن با یه پرفسور مصاحبه کردن قبول کردن وارد دانشگاه بشه.... شما هم این کار امتحان کنین شاید جواب داد ..... اما کلا برای وارد شدن به دانشگاه عجله نکنین خوب یاد بگیرین بعدا کمتر دچار مشکل میشین
    ممنون.من میخوام المانی روادامه بدم ولی از اخر اپریل درسم روهم شروع کنم.میدونید امتحان تعیین سطحی که میگیرن چجوریه؟سخته؟مثل همینه که ما تو ایران میدیم؟

Member ata210 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau, TU Wien

نقل قول نوشته اصلی توسط violet_m نمایش پست ها
    ممنون.من میخوام المانی روادامه بدم ولی از اخر اپریل درسم روهم شروع کنم.میدونید امتحان تعیین سطحی که میگیرن چجوریه؟سخته؟مثل همینه که ما تو ایران میدیم؟
    زیاد سخت نیست در حده اینه که خودتونو معرفی کنین و چرا می خواین این رشته رو بخونین
    wöllen ist können

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Bauingenieurwesen

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme20 نمایش پست ها
    سلام ببخشید نمیدونستم سوالمو کجا بپرسم ولی تاجوابمو بگیرم ارسالمو پاک میکنم
    میشه یکی توضیح بده بهم که 1110 یا 1010 یا 110 چه مناطقین و این اعداد و چطوری بلد بشم؟

1100 منطقه 11 میشه ...1010 منطقه 1 میشه....110 نداریم تمامی مناطق در وین 4 رقمی هستن و 2 رقم وسط نشانگر منطقه هست مثلا 1080 میشه منطقه 8
    Um etwas zu tun, muss man es sehr lieben. Um etwas sehr zu lieben, muss man bis zur Verrücktheit daran glauben.

Senior Member Austrian آواتار ها

دوستان یه چند مورد بود درباره مشکلات داخل خانه که ازم پرسیده بودند گفتم در جریان باشید بد نیست:

اینجا وقتی خونه اجاره می کنید، خانه ها بیمه هستند پس استرس اتفاقی رو نداشته باشید
    مورد دیگه در رابطه با تعمیراتی مثل مسدود شدن لوله های آب هست که تو ایران چاه باز کن میومد انجام میداد، اینجا یا صاحبخونه این کار رو باید بکنه از طریق شرکت ها یا به سرایدار اطلاع میدید یا اینکه شماره مسئوول نگهداری خونه در داخل تابلو اعلانات هست ، روز شنبه و یکشنبه حتی دیروقت هم باید بیان جزو قرارداد شون با خونه هست و داخل قرارداد شما هم ذکر شده.

به شرکت های خصوصی زنگ نزنید که کلی هزینه برای خودتون می تراشید کسی هم پولتون رو پس نمیده.

داخل خوابگاه هم که حتما اگه داخل برگه ای که بهتون میدن مطالعه کنید نام بخشی فنی ذکر شده که حتی تعویض لامپ هم بدون هزینه با خوابگاهه.

Senior Member Austrian آواتار ها

هشدار به دانشجویان و افراد تازه وارد به اتریش:

در سالهای گذشته و همچنین اخیرا چند مورد کلاه برداری از طریق سایت‌های خانه یابی‌ اتفاق افتاده است. اگر قصد پیدا کردن و کرایه آپارتمان یا اتاق دانشجوی از طریق اینترنت را دارید، حتما به مورد زیر توجه کنید!
    ۱. کلاه برداری‌ها به این صورت اتفاق افتاده اند که صاحب خانه به صورت کاملا تصادفی (!!) در حال گذراندن تعطیلات در یک کشور آفریقایی (در بعضی‌ موارد در انگلیس) هست و از شما درخواست می‌کند که پول پیش (سه ماه کرایه) و یک ماه کرایه ماه اول را از طریق Western Union به دستش برسانید تا بعد از دریافت پول کلید منزل در وین به شما تحویل داده شود! هیچ صاحب خانه معتبری از طریق Western Union از شما درخواست پول نمیکند! به هیچ عنوان این پول را واریز نکنید که پول دادن همانا و کلید و پول را هیچ وقت ندیدن همانا!

۲. حتی اگر صاحب خانه شخصا در اتریش حضور دارد و از شما درخواست پرداخت پول به صورت نقد را کرد یا پرداخت نکنید یا از او درخواست یک رسید کنید. توجه داشته باشید که اسم، فامیل و تاریخ تولد فردی که به او پول را تحویل میدهید را از طریق یک کارت شناسایی عکس دار، پاسپورت یا گواهینامه معتبر با اسم و فامیل قید شده در رسید مقایسه کنید.
    همچنین توجه داشته باشید که در رسید حتما علت دریافت پول قید شده باشد. (مثلا Kaution برای پول پیش یا Miete für Dezember 2015 برای کرایه ماه دسامبر ۲۰۱۵. در صورت آشنا نبودن به زبان آلمانی‌ از یک نفر که به زبان آلمانی‌ مهارت دارد کمک بگیرید.
    ۳. بهترین راه برای پرداخت کرایه یا پول پیش یک حساب بانکی‌ در یکی‌ از بانک‌های اتریش هست. در این مورد حتما توجه داشته باشید که برای پرداخت پول پیش در قسمت Verwendungszweckحتما کلمه Kaution و برای پرداخت کرایه ماهانه مثلا Miete für Dezember برای کرایه ماه دسامبر ۲۰۱۵ را قید کنید. فقط در این صورت هست که شما در دادگاه شانسی برای پس گرفتن پول خود خواهید داشت، چون علت پرداخت قید شده است.

با سلام خدمت دوستان عزیز،
    در بیشتر کشورهای اروپایی منجمله اتریش، طول روز کوتاه تر از ایران است و نور خورشید کمتر به پوست می رسد. لذا ممکن است دچار کمبود ویتامین D شویم که با تابش نور خورشید در بدن تولید می شود. گرچه شیوع کمبود ویتامین D در ایران هم، بالاست؛ اما شرایط اروپا آنرا تشدید می کند. این ویتامین نقش مهمی در سلامتی دارد. کمبود این ویتامین با انجام یک آزمایش خون ساده، قابل تشخیص است. و راه درمان کمبود آن هم مصرف قطره ویتامین D است. این دارو در داروخانه های اتریش بدون نسخه پزشک هم فروخته می شود. اتریشی ها هم اکثرا از این مکمل استفاده می کنند. البته در مصرف آن نباید زیاده روی شود چون از جمله ویتامین های محلول در چربی بوده و مصرف بیش از حد آن ممکن است سمیت ایجاد کند. مقدار مصرف آن 30 قطره، یکبار در هفته است. ترجیحا به همراه کره حیوانی در وعده صبحانه مصرف شود تا جذب آن بهتر انجام شود. این مقدار مصرف، مخصوص یک فرد بزرگسال بوده و مشکلی ایجاد نمی کند. از طریق برخی غذاها مانند تخم مرغ و غلات و شیرهای غنی شده هم می توان کمبود آنرا جبران نمود. با آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه دوستان

Junior Member

دوست عزیز من به شما پیشنهاد نمیدم این کار رو انجام بدید .من هم با همین هدف اومدم ولی اینجا اونطوری نیست که فکر میکنید!!اگر اینطوری بود اوضاع الان ه اینجا ( ایرونیای عزیز) خیلی بهتر بود!
    .به سختی ویزای تحصیل رو به کار تبدیل میکنند.مگر اینکه شما خلاق باشید و ایده قوی کاری داشته باشید ... ک اونم داستان خاص خودش رو داره
    .در کل به هیچ عنوان فکر نکنید اینجا خیلی کارا میشه کرد مطمن باشید ایران خیلی بهتر میشه پول در اورد .این حرفارو من تو یکماه اخیر از چند وکیل و ... که ازشون مشاوره گرفتم شنیدم.شما اگر هدفتون درسه حتما موفق میشید و اگر هم از لحاظ مالی اوکی باشید که عالیه.
    .ولی اگر به بهونه تحصیل میاید که ویزای کار بگیرید اشتباه میکنید‌.

بر خورد مردم با ایرانیا بعد از بحران پناهجویان اونجا چجوریه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)