صفحه 12 از 245 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 2443

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    تارکان عزیز با تمام احترامی که برای شما بعنوان یک لیدر و پیشکسوت قائلم این صحبت شما رو اصلا تایید نمیکنم.
    من از 8 دانشگاه دو سال قبل بدلیل نداشتن مینیمم جی ار ای رد شدم.نمره ای من با اینکه تغذیه هستم و نمیتونم با فنی ها مقایسه بشم 301 بود. برای مثال من از دانشگاه اورگان استیت مثل اب خوردن ریجکت شدم،با اینکه استادی داشتم که یکسال باهاش ارتباط نزدیک داشتم و بشدت پشتم بود و بیشتر از صد بار با هم صحبت کرده بودیم و حتی فاندم رو هم اکی کرده بود.مثلا میسوری اصلا پرونده منو به دپارتمان نفرستاد. پردو منو بخاطر نیم نمره رایتینگ رد کرد.
    و موارد دیگه....
    با سلام

من خودمم معتقدم که GRE نقش مهمی داره ولی واقعا همه چیز نیست. دوست من الان داره UCB می خونه. نمره ی GRE شم به ترتیب 145و 164و 3 بود. البته ایشون تو آیتمای دیگه خیلی قوی بودن.

Member
    رشته و دانشگاه
    sharif- electrical eng

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید

سلام دوستان
    شاید جای درستی واسه مطرح کردن سوالم نباشه ولی ممنون میشم جواب بدید.
    من واسه فال 2014 اپلای کردم. شرایطم هم به شرح زیره:
    لیسانس: امیرکبیر (معدل 13.95 یا 2.5/4 :-( ) رشته برق قدرت
    ارشد: شریف: 17.23 یا 3.91/4 الکترونیک قدرت و ماشین
    تافل 103: R:30 , L:25 , S:23 , W:25
    GRE: Q=170 , V=161 , AW =3.5
    4 تا مقاله کنفرانس IEEE اسم سوم و چهارم
    یه مقاله کنفرانس معمولی (اسم اول)
    ریکامندیشنهای نسبتا خوب از اساتید شریف
    واسه این دانشگاهها اپلای کردم:
    Virginia tech , NCSU, ASU, IOWA State, Northeastern, Texas dallas , Washington state, Missouri S&T, Michigan Tech, Nebraska linkoln
    در حال حاضر فقط یه ادمیشن خشک و خالی از میشیگان تک اومده که احتمالا کلا به ورودی جدیدها فاند نمیدن.
    سوالم اینه که معدل ارشد من مهمتره یا لیسانسم؟ به نظر خودم تنها ایراد رزومم معدل لیسانسمه و این که با اساتید مکاتبه نکردم. و این که جی آر این چقدر در گرفتن فاند میتونه کمکم کنه؟
    در کل به نظرتون از کدوم یک از دانشگاه های بالا شانس پذیرش فول فاند دارم؟
    پیشاپیش سپاسگذارم

شما که شرایطتت خیلی خوبه. حتما فول فاند میشی. وقتی میبینن تو ارشد معدلت خوبه یعنی تلاش کردی. ارشد واسشون مهمتر باید باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashilham نمایش پست ها
    با سلام

من خودمم معتقدم که GRE نقش مهمی داره ولی واقعا همه چیز نیست. دوست من الان داره UCB می خونه. نمره ی GRE شم به ترتیب 145و 164و 3 بود. البته ایشون تو آیتمای دیگه خیلی قوی بودن.
    ایشون چه مقطعی پذیرش شد؟ چه رشته ای؟ بقیه شرایط شون چی بود؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ucb نمایش پست ها
    ایشون چه مقطعی پذیرش شد؟ چه رشته ای؟ بقیه شرایط شون چی بود؟
    مقطع دکترا، اگه اشتبا نکنم م. پزشکی

شاگرد سوم لیسانس ما بود تو برق-مخابرات امیرکبیر
    شاگرد اول ارشد م. پزشکی شریف

2 تا ژورنال داشت. نزدیک 5 6 تا کنفرانس داشت.
    تافلم 97 شد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BS. Mechanical eng

۱- دانشگاه لیسانس:آزاد واحد نیریز معدل 15.36
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس:ندارم
    ۳- نمره زبان:IELTS 6 دارم در حال اماده شدن برای گرفتن 6.5
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing: ندارم در حال آماده شدن
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله): 5 مقاله به صورت گروهی پابلیش شده در جورنال های خارجی که 2 تاش ای-اس-ای هست
    ۶- سابقه کار مرتبط:خیر
    ۷- دانشگاه های مورد نظر :دانشگاه پوردو ایندیانا و دیگر دانشگاه ها , یکی از اساتید
    دانشگاه پوردو ایندیانا گفته اسمش رو یه عنوان رفرنس بنویسم
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه
    ۹- نیم‌سال : 2014
    ۱۰- موارد دیگر
    :2 ثبت اختراع داخلی + 2 مدرک نرم افزار های مرتبت با رشته مکانیک

یا امکان گرفتن فاند هست ؟ اگر خیر چند درصد امکان گرفتن پذیرش دارم ؟

Junior Member

مقطع دکترا، اگه اشتبا نکنم م. پزشکی

شاگرد سوم لیسانس ما بود تو برق-مخابرات امیرکبیر
    شاگرد اول ارشد م. پزشکی شریف

2 تا ژورنال داشت. نزدیک 5 6 تا کنفرانس داشت.
    تافلم 97 شد.
    بازهم با اون GRE احتمال ریجکت خیلی بالا بوده! من خودم رزومه های بهتری سراغ دارم که از برکلی به راحتی ریجکت شدن. حالا اگه قراره شما شانس پذیرشت رو بالا ببری واضحه که باید نمره رقابتی از GRE بیاری. اینکه چون یک فردی با GRE پایین موفق به اخذ پذیرش شده دلیل عاقلانه ای برای تلاش نکردن برای آزمون مهمی مثل GRE نیست. بهتره بجای پیدا کردن موارد نادری که از اینجور پذیرش ها گرفتن برید توی یک مسیر منطقی تلاش کنید رزومه رو قوی کنید

با سلام

این رزومه ای که گفتید خیلی هم قوی نیست. خوبه ولی برای برکلی بهتر از اینا هم ریجکت شده. اما اپلای به شانس و شرایط خاص زمانی هم مربوط میشه و خوب ایشون حالشو برده ولی نمیشه خیلی روی این چیزا حساب باز کرد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alisaket نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شاید جای درستی واسه مطرح کردن سوالم نباشه ولی ممنون میشم جواب بدید.
    من واسه فال 2014 اپلای کردم. شرایطم هم به شرح زیره:
    لیسانس: امیرکبیر (معدل 13.95 یا 2.5/4 :-( ) رشته برق قدرت
    ارشد: شریف: 17.23 یا 3.91/4 الکترونیک قدرت و ماشین
    تافل 103: R:30 , L:25 , S:23 , W:25
    GRE: Q=170 , V=161 , AW =3.5
    4 تا مقاله کنفرانس IEEE اسم سوم و چهارم
    یه مقاله کنفرانس معمولی (اسم اول)
    ریکامندیشنهای نسبتا خوب از اساتید شریف
    واسه این دانشگاهها اپلای کردم:
    Virginia tech , NCSU, ASU, IOWA State, Northeastern, Texas dallas , Washington state, Missouri S&T, Michigan Tech, Nebraska linkoln
    در حال حاضر فقط یه ادمیشن خشک و خالی از میشیگان تک اومده که احتمالا کلا به ورودی جدیدها فاند نمیدن.
    سوالم اینه که معدل ارشد من مهمتره یا لیسانسم؟ به نظر خودم تنها ایراد رزومم معدل لیسانسمه و این که با اساتید مکاتبه نکردم. و این که جی آر این چقدر در گرفتن فاند میتونه کمکم کنه؟
    در کل به نظرتون از کدوم یک از دانشگاه های بالا شانس پذیرش فول فاند دارم؟
    پیشاپیش سپاسگذارم
    واقعیت اینه که از همشون برای فاند شانس دارید ولی چون معدل لیسانس شما غیر رقابتی هست هیچ قطعیتی در کار نیست. نگران نباشید من فکر می کنم که چون GRE شما بسیار خوب هست امسال بی فاند نمی مونید
    مکاتبه با اساتید برای رزومه شما و دانشگاه هایی که اقدام کردید میتونه خیلی مهم باشه ولی برای دانشگاه های تاپ چندان کاربردی نداره. بهتر بود مکاتبه می کردید. حالا که نکردید از همین امروز شروع کنید. بهتره برای فاند RA مکاتبه رو با اساتید مورد علاقه شروع کنید ولی فلوشیپ و TA ربط خاصی به مکاتبه نداره. توصیه میکنم در عنوان ایمیل بنویسید که پذیرش شدید و در متن ایمیل نظر استاد رو برای دادن پروژه RA جلب کنید

بهتره 2 یا 3 استاد رو که زمینه تحقیقاتی و مقالات شون مورد علاقه هست مشخص بشه و بعد با دلایل منطقی و موجه بگین که قصد دارم روی پروژه های شما همکاری داشته باشم. بهتره در ایمیل ذکر کنید که دارید به دلایل معقولی این پیشنهاد رو مثلاً به 2 استاد میدید. نباید خودشون بفهمن که شما به بیش از یک استاد و بصورت افراطی ابراز علاقه می کنید. فقط به 2 یا 3 استاد بصورت منطقی ایمیل بزنید و در اون ایمیل ها بگید که به فلانی و فلانی هم ایمیل زدم حالا هرچی دانشکده صلاح بدونه برای من قابل قبوله و از اینجور صحبت ها

در مورد جلب نظر استاد تاپیک مصاحبه تلفنی رو ببینید یا تاپیک ایمیل به اساتید

Junior Member

- دانشگاه لیسانس پیام نور مهندسی کامپوتر معدل 14.23
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس آزاد رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار معدل18
    ۳- نمره زبان ندارم فکر میکنم آیلتس 6.5 بتونم بگیرم
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writingندارم
    ۵- 2مقاله کنفرانسی داخلی 1 ژورنال خارجی در دست بررسی
    ۶- سابقه کار مرتبط ندارم
    7-سه تا توصیه نامه
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه شبکه و امنیت و داده کاوی
    ۹- نیم‌سال مورد نظر پاییزیا بهار 2015
    ۱۰- در ایران دوره ccna(cisco)-mcseرفتم و حتماfull fund می خوام احتمالش چقدره؟
    Junior Member omidrey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering (M.Sc.) - QIAU

1 > دانشگاه آزاد کرج + مهندسی الکترونیک + GPA : 3.1 / 4
    2 > فوق لیسانس : ندارم
    3 > سن : متولد تابستان 1371
    4 > آیلتس 7.0
    5 > GRE : فعلا امتحان ندادم ولی برای آپریل یا می ثبت نام می کنم که البته آپریل همه صندلی هاش پر شدن . پیش بینیم وربال : 140 کوانت : 165 رایتینگ هم 3.5
    6 > مقاله : هیچ
    7 > سابقه کار : معلم خصوصی کامپیوتر و تعمیرکار کامپیوتر . بنیانگذار اورژانس رایانه ای امید24 در کرج
    8 > توصیه نامه : از 3 استاد که هیئت علمی دانشگاه خودمونن و دکترا دارن
    9 > دانشگاه های مورد نظر : IIT , NYIT , NJIT , California State University , Northbridge , Texaus Austin , VT
    10 > سابقه TA در دو درس و مدرس MATLAB به دانشجویان کارشناسی برق
    11 > نیمسال مورد نظر : بهار 2015

آیا امکان فاند هست برام ؟

با تشکر از دوستان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)