صفحه 13 از 245 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 2443

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط mit67 نمایش پست ها
    - دانشگاه لیسانس پیام نور مهندسی کامپوتر معدل 14.23
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس آزاد رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار معدل18
    ۳- نمره زبان ندارم فکر میکنم آیلتس 6.5 بتونم بگیرم
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writingندارم
    ۵- 2مقاله کنفرانسی داخلی 1 ژورنال خارجی در دست بررسی
    ۶- سابقه کار مرتبط ندارم
    7-سه تا توصیه نامه
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه شبکه و امنیت و داده کاوی
    ۹- نیم‌سال مورد نظر پاییزیا بهار 2015
    ۱۰- در ایران دوره ccna(cisco)-mcseرفتم و حتماfull fund می خوام احتمالش چقدره؟
    فول فاند یعنی یا اسکالرشیپ یا فلوشیپ یا TA یا RA یا گزینۀ پنجمی که میتونه وجود داشته باشه ولی خیلی رایج نیست.

اسکالرشیپ و فلوشیپ معمولاً به دانشجوهای خوب و ممتاز داده میشه که معدل لیسانس شما برای این دو آیتم، چندان مناسب نیست.

TA به نمرۀ اسپیکینگ خوب و بالا نیاز داره که اگر آیلتس امتحان میدید، معمولاً 7.5 یا 8 میخواد.

RA به نظر استاد بستگی داره و معمولاً نیاز به اثبات توانمندی پژوهشی داره که مثلاً 2 مقالۀ چاپ شدۀ معتبر بین المللی، میتونه ابزار مناسبی باشه.

در مورد پذیرش هم، چون دانشگاه های امریکا عمدتاً به معدل ارشد کمتر از معدل لیسانس بها میدند، شما قدرت رقابت بالایی ندارید؛ مگر اینکه با نمرۀ آیلتس حداقل 7 و نمرۀ GRE عمدتاً بالای 310 بتونید به رزومۀ خودتون وزن بدید.

فعلاً باید برای آزمون ها برنامه ریزی و تلاش کنید تا بشه بعدش ارزیابی معقولی ارائه کرد.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید

سلام دوستان
    کارشناسی ارشد علم سنجی از دانشگاه شاهد تهران
    1 سال کار در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
    مقصد ایالات متحده
    2016
    رنک دانشگاه برام مهمن نیست مقطع تحصیلی دکترا
    مرسی از راهنمایی تون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ucb نمایش پست ها
    بازهم با اون GRE احتمال ریجکت خیلی بالا بوده! من خودم رزومه های بهتری سراغ دارم که از برکلی به راحتی ریجکت شدن. حالا اگه قراره شما شانس پذیرشت رو بالا ببری واضحه که باید نمره رقابتی از GRE بیاری. اینکه چون یک فردی با GRE پایین موفق به اخذ پذیرش شده دلیل عاقلانه ای برای تلاش نکردن برای آزمون مهمی مثل GRE نیست. بهتره بجای پیدا کردن موارد نادری که از اینجور پذیرش ها گرفتن برید توی یک مسیر منطقی تلاش کنید رزومه رو قوی کنید

این رزومه ای که گفتید خیلی هم قوی نیست. خوبه ولی برای برکلی بهتر از اینا هم ریجکت شده. اما اپلای به شانس و شرایط خاص زمانی هم مربوط میشه و خوب ایشون حالشو برده ولی نمیشه خیلی روی این چیزا حساب باز کرد
    له، من خودم امسال اقدام کردم، امیدوارم جور شه که نخوام باز به این چیزا فکر کنم
    100% که نه، 200% موافقم که باید بچه ها همه تلاششون رو بکنند و تا می تونن رزومه بهتری بسازن که شامل GRE هم هست. من خیلی از این سایت استفاده کردم ولی تا حالا پیامی نذاشته بودم. راستش الان حس کردم که این بحث پذیرش داره به سمتی می ره که انگار GRE همه چیزه. واسه همین، دوستم رو که مثال عینی و بارز یه نفر با GRE متوسط هست رو گفتم که بچه ها اگه نمرشونم خوب نشده، نا امید نشن آرزوهاشون رو فراموش نکنن اگه دوست منم می خواست نا امید شه و برکلی نفرسته الان اونجا نبود. البته به قول شما اپلای به شانس و شرایط خاص زمانی هم خیلی ربط داره. تا جایی که می دونم کار این استاده خیلی به کارای دوستم نزدیک بود. چیزی که من از دوستاییم که در زمینه اپلای تجربه موفقی داشتند، فهمیدم این بود که سعی می کردن استادی رو پیدا کنن که علایق تحقیقاتیشون خیلی باشون منطبق باشه و هم اینکه سعی می کردن که به اون استاده نشون بدن واقعا علاقه مند و توانمندن در موضوع تحقیقاتشون. البته اینم بگم که همین دوست من از jhu و penn state به خاطر GRE رد شد.

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ashilham نمایش پست ها
    با سلام

من خودمم معتقدم که GRE نقش مهمی داره ولی واقعا همه چیز نیست. دوست من الان داره UCB می خونه. نمره ی GRE شم به ترتیب 145و 164و 3 بود. البته ایشون تو آیتمای دیگه خیلی قوی بودن.
    با توجه به این که میگید الان داره می خونه پس پارسال ادمیشن گرفته... این نمره ای که گفتید اصلاً بد نیست... پارسال همه با رنج 162 تا 166 کارشون راه افتاد چون با GRE قدیمی مقایسه میشدند که این نمره میشد بین 780 تا 800.. ولی از این به بعد سال به سال اپلیکنت هایی که revised رو دادن بیشتر میشن و انتظار ها هم میره رو 166 به بالا... به هر حال یه GRE خیلی خوب در قست Q مطمئناً آدم رو خیلی خیلی میندازه جلو
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    با توجه به این که میگید الان داره می خونه پس پارسال ادمیشن گرفته... این نمره ای که گفتید اصلاً بد نیست... پارسال همه با رنج 162 تا 166 کارشون راه افتاد چون با GRE قدیمی مقایسه میشدند که این نمره میشد بین 780 تا 800.. ولی از این به بعد سال به سال اپلیکنت هایی که revised رو دادن بیشتر میشن و انتظار ها هم میره رو 166 به بالا... به هر حال یه GRE خیلی خوب در قست Q مطمئناً آدم رو خیلی خیلی میندازه جلو
    بله، پارسال ادمیشن گرفته. به نظر منم این نمره، بد نیست ولی من توی این سایت دیدم که بعضا می گن وربال بالای 155، کوانت 166 و رایتینگم حداقل 3.5 که تازه بتونی واسه دانشگاههای تاپ دنیا فکر کنی. این دوست من با این نمره ها رفته. این یعنی اینکه GRE همه چیز نیست و فرایند پذیرش خیلی پیچیده هستش. هرچند که آوردن نمره خوب GRE کار رو به اما و اگر نمی کشونه دیگه

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    1- لیسانس م. پزشکی دانشگاه امیرکبیر/معدل 15.7
    2- -
    3- تافل 105 (R:25, L:28, S:26, W:26)
    4- ندادم هنوز ولی شما فرض کنید کوانت 165-170 و وربال 150-155 شدم (فرصت برای مطالعه دارم تا مهروآبان)
    5- یه مقاله کنفرانس از پروژه کارشناسیم دارم که تو یه ژورنال ISI با ایمپکت 4.4 چاپ شده
    6- سابقه کار ندارم ولی مدرک فنی حرفه ای مرتبط با رشته ام دارم
    7- هرچند معدل لیسانسم کارو خراب کرده و رزومه خفنی ندارم ولی نمیخوام به هر قیمتی مشکلات رفتن به آمریکا رو تحمل کنم، دانشگاهی باشه که ارزششو داشته باشه
    8- من گرایشم بیوالکتریک بود و دوس دارم تو حوزه neural engineering کارکنم (BCI,neural implant,…)
    9- از اونجایی که حتما باید فول فاند باشم تا بتونم برم، ترم پاییز ترجیحا باید مورد نظر باشه
    10- اگه تو ارزیابی تفاوتی ایجاد میکنه باید بگم فیلدی که مقاله دادم و مربوط به پروژم بوده با فیلدی که میخوام کارکنم تو postgraduate یکی نیستا

حالا با توجه به اینا من چندتا سوال دارم، میدونم که معدلم کارو خراب کرده و اگه بخوام واسه دکترامستقیم اقدام کنم دانشگاه خوبی شاید نتونم پذیرش فول فاند بگیرم (یا میتونم؟ اگه آره بگید که امیدوار شم)، واسه همین تو فکرش بودم واسه مستر برم یه دانشگاه متوسط آمریکا و رزومه ام رو هم تقویت کنم تا واسه دکترا بتونم از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیرم ولی ظاهرا واسه مستر احتمال فاند خیلی کمه درسته؟ از دوستان باتجربه خواهش میکنم راهنمایی کنن چیکار باید بکنم

یه سوال دیگه! آیا اگه کسی واسه دکترا مستقیم از یه دانشگاه پذیرش گرفت میتونه بعد مثلا 1 سال یا 1 ترم دانشگاشو عوض کنه؟ یعنی مثلا با یه استادی از یه دانشگاه دیگه ارتباط داشته باشه و اونم راضی بشه که طرف بیاد؟ اگه امکان پذیره کار درستیه اصلا؟ تکلیف فاندی که از استاد اولش گرفته چی میشه؟ من اینو هم شنیدم که آمریکا راحت میتونی دانشگاتو عوض کنی ولی منطقی نیس خب..اینجوری همه همین کارو میکنن اعتماد استادا هم سلب میشه که

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti_m نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    2- -
    4- ندادم هنوز ولی شما فرض کنید کوانت 165-170 و وربال 150-155 شدم (فرصت برای مطالعه دارم تا مهروآبان)
    5- یه مقاله کنفرانس از پروژه کارشناسیم دارم که تو یه ژورنال ISI با ایمپکت 4.4 چاپ شده
    7- هرچند معدل لیسانسم کارو خراب کرده و رزومه خفنی ندارم ولی نمیخوام به هر قیمتی مشکلات رفتن به آمریکا رو تحمل کنم، دانشگاهی باشه که ارزششو داشته باشه
    8- من گرایشم بیوالکتریک بود و دوس دارم تو حوزه neural engineering کارکنم (BCI,neural implant,…)
    9- از اونجایی که حتما باید فول فاند باشم تا بتونم برم، ترم پاییز ترجیحا باید مورد نظر باشه
    10- اگه تو ارزیابی تفاوتی ایجاد میکنه باید بگم فیلدی که مقاله دادم و مربوط به پروژم بوده با فیلدی که میخوام کارکنم تو postgraduate یکی نیستا

حالا با توجه به اینا من چندتا سوال دارم، میدونم که معدلم کارو خراب کرده و اگه بخوام واسه دکترامستقیم اقدام کنم دانشگاه خوبی شاید نتونم پذیرش فول فاند بگیرم (یا میتونم؟ اگه آره بگید که امیدوار شم)، واسه همین تو فکرش بودم واسه مستر برم یه دانشگاه متوسط آمریکا و رزومه ام رو هم تقویت کنم تا واسه دکترا بتونم از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیرم ولی ظاهرا واسه مستر احتمال فاند خیلی کمه درسته؟ از دوستان باتجربه خواهش میکنم راهنمایی کنن چیکار باید بکنم

یه سوال دیگه! آیا اگه کسی واسه دکترا مستقیم از یه دانشگاه پذیرش گرفت میتونه بعد مثلا 1 سال یا 1 ترم دانشگاشو عوض کنه؟ یعنی مثلا با یه استادی از یه دانشگاه دیگه ارتباط داشته باشه و اونم راضی بشه که طرف بیاد؟ اگه امکان پذیره کار درستیه اصلا؟ تکلیف فاندی که از استاد اولش گرفته چی میشه؟ من اینو هم شنیدم که آمریکا راحت میتونی دانشگاتو عوض کنی ولی منطقی نیس خب..اینجوری همه همین کارو میکنن اعتماد استادا هم سلب میشه که
    سلام

من یک نفر رو میشناسم با شرایط شما... فقط 0.5 نمره معدلش بالاتر بود... همین ژانویه تو دانشگاه Maryland که خیلی هم خوبه استارت زد... فول فاند... شما سعی کنید هر جور شده Q رو 170 بزنید... هر کی هم گفت راحته دروغ گفته... و اگر یکم بی دقت باشید خیلی تمرین می خواد... معدلتون اصلاً کار رو خراب نکرده ولی GRE مسلماً همه چیز رو بهتر خواهد کرد!

بقیه قسمت های سوالاتتون جاش اینجا نیست.. گودلاک!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

نقل قول نوشته اصلی توسط ashilham نمایش پست ها
    بله، پارسال ادمیشن گرفته. به نظر منم این نمره، بد نیست ولی من توی این سایت دیدم که بعضا می گن وربال بالای 155، کوانت 166 و رایتینگم حداقل 3.5 که تازه بتونی واسه دانشگاههای تاپ دنیا فکر کنی. این دوست من با این نمره ها رفته. این یعنی اینکه GRE همه چیز نیست و فرایند پذیرش خیلی پیچیده هستش. هرچند که آوردن نمره خوب GRE کار رو به اما و اگر نمی کشونه دیگه
    اصلاً اینطور نیست... من چیزی که میبینم اینه که همه دنبال بهترین دانشگاه ها هستند ولی حاضر نیستند بشیننن 2 3 هفته به کوب برای GRE بخونند... شاید یک تک نمره Q خیلی تاثیر داشته باشه از نظر دانشگاه ها! البته تو تاپ 10 و تاپ 20 واقعاً بحث فرق می کنه!
    ویرایش توسط Heisenberg7 : February 16th, 2014 در ساعت 09:23 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti_m نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    2- -

سلام
    من هم درسته که الکترونیک می خونم ولی هم تز لیسانسم و هم تحقیقات مسترم در زمینه BCI هستش ، من با چند تا از ایرانی های UT at Dallas و همینطور Texas A&M و Rice ارتباط دارم و بجز رایس و تگزاس آستین فکر می کنم برای همه دانشگاه های تگزاس شانس داشته باشید ، بقیه ایالت ها رو نمیشناسم خوب ولی حتماً از دو دانشگاهی که گفتم و همینطور دانشگاه ما (TTU) می تونید پذیرش دکتری و فاند بگیرید
    دوست خودم هم از IIT با یک مقاله با ایمپکت 0.6 دکتری مستقیم با فاند گرفتند (دانشگاه آزاد بودند نه امیرکبیر هم!)
    فقط GRE رو خوب بخونید اینجا نمره ها حدود 313-317 هستند ، TAMU هم می دونم حدود 315-320 هستند

Junior Member omidrey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering (M.Sc.) - QIAU

1> دانشگاه آزاد کرج + مهندسی الکترونیک + GPA : 3.1 / 4
    2 > فوق لیسانس : ندارم
    3 > سن : متولد تابستان 1371
    4 > آیلتس 7.0
    5 > GRE : فعلا امتحان ندادم ولی برای آپریل یا می ثبت نام می کنم که البته آپریل همه صندلی هاش پر شدن . پیش بینیم وربال : 140 کوانت : 165 رایتینگ هم 3.5
    6 > مقاله : هیچ
    7 > سابقه کار : معلم خصوصی کامپیوتر و تعمیرکار کامپیوتر . بنیانگذار اورژانس رایانه ای امید24 در کرج
    8 > توصیه نامه : از 3 استاد که هیئت علمی دانشگاه خودمونن و دکترا دارن
    9 > دانشگاه های مورد نظر : IIT , NYIT , NJIT , California State University , Northbridge , Texaus Austin , VT
    10 > سابقه TA در دو درس و مدرس MATLAB به دانشجویان کارشناسی برق
    11 > نیمسال مورد نظر : بهار 2015

آیا امکان فاند هست برام ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)