صفحه 5 از 245 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 2443

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید

سلام
    من یه دوستی دارم که الآن آمریکا زندگی میکنه. پارسال درسش تموم شد و رفت. دانشگاه شیراز، مهندسی مکانیک با معدل 15.6. هنوز زبان و GRE رو نداده اما میخواد بدونه کلا با این معدل واسه چه دانشگاه هایی شانس داره. مقاله و کار تحقیقاتی نداره.
    ممنون میشم اگر اسم چند تا دانشگاه رو بگین که ممکنه یه مقدار دانشگاه شیراز رو بشناسن.
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط hmf_4919 نمایش پست ها
    با سلام
    یه سوال ابتدایی داشتم از دوستان اهل فن در رابطه با استارت پروسه apply بنده.من دانشجوی ترم 5 کارشناسی هستم.نشستم یه برنامه ریزی کردم دیدم که من 76 واحد دیگه دارم تا لیسانسو بگیرم(به اجتساب ترم بهمن 92 93).یعنی انشااله خرداد 1394 لیسانس دستمه...از طرفی من سطح زبانم خوبه خدارو شکر و میتونم واسه مهر و ابان 93 نمرات مکفی از تافل وGRE رو کسب کنم و بقیه مدارک مورد نیاز پذیرش رو هم انشاالله از الان دنبالشون هستم و جوره تا قبل از آبان اذر.یعنی تمامی مدارک جور هست واسه پذیرش fall 2015 به جز معدل کل...با توجه به این شرایط بنده و آماده نبودن مدرک لیسانس به نظر شما من شانسی دارم واسه FALL 2015 اقدام کنم ؟ آیا راهی هست که دانشگاه مقصد بر اساس همین نمرات فعلی من بهم پذیرش بده؟یا اینکه من باید حتما حتما مدرک لیسانس و معدل کل دستم باشه اقدام کنم؟اگر اینجور باشه یعنی من باید نزدیک به یکسال و نیم عقب بیوفتم از زندگی به خاطر 20 30 واحد که نتونستم قبل از admission پاس کنم؟
    این موضوع به هیچ وجه مشکلی رو برای شما ایجاد نمیکنه.
    درصد بسیار بالایی از دوستان با همین وضع، یعنی در پایان ترم 6، یا حداکثر پایان ترم 7 اپلای میکنند. در نتیجه معمولاً حدود 15 تا 30 واحد مونده وجود داره که مشکلی نداره. شما با همون شرایط اپلای میکنید و بعد از فارغ التحصیلی در تابستان، همراه با مدرکتون میتونید به دانشگاه جدیدتون برید.

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arg110 نمایش پست ها
    سلام
    من یه دوستی دارم که الآن آمریکا زندگی میکنه. پارسال درسش تموم شد و رفت. دانشگاه شیراز، مهندسی مکانیک با معدل 15.6. هنوز زبان و GRE رو نداده اما میخواد بدونه کلا با این معدل واسه چه دانشگاه هایی شانس داره. مقاله و کار تحقیقاتی نداره.
    ممنون میشم اگر اسم چند تا دانشگاه رو بگین که ممکنه یه مقدار دانشگاه شیراز رو بشناسن.
    ممنون
    همین امسال من چند نفر رو میشناسم که رفتن از دانشگاه شیراز و مشکلی هم نیست.. کنتاکی، تمپل، اوکلاهما استیت... و نوادا رفتند... به نظر من اگر یه Q 170 بزنند هیچ مشکلی نخواهند داشت... ولی تو رشتشون سعی کنند بیشتر بین 40 تا 100 اپلای کنند...
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

نقل قول نوشته اصلی توسط Javadshafiei نمایش پست ها
    ۱- علم و صنعت + عمران + 15.03
    ۲- شريف + هيدروليك + 16.77
    ۳- 92
    ۴- نمره 314 (145/169/3(
    ۵- 2 تا سابميت شده + 2 تا كنفرانس بين المللي + 6 تا داخلي + 1 كتاب (استاندارد ) در حال چاپ
    ۶- 6 سال + 2 سال مديريت پروژه
    ۷- آمريكا + كانادا
    ۸- هيدروليك + مديريت منابع آب + محيط زيست
    ۹- fall
    ۱۰- --

شما هیچ مشکلی برای گرفتن پذیرش و فاند از آمریکا ندارید و همه چیز در تعادل خوبیه.. .30 تای اول رو نزنید ترجیحاً گرچه که شانس بدون فاند رو 100% دارید! حتی امکان فاند هم خواهید داشت. مورد فوق العاده ضعیف تر دیدم... با شرایط مشابه شما... که Texas A&M رفته بدون فاند و در بدو ورود گرفته... در مورد کانادا اطلاعات ندارم!

احتیاج به آرزوی موفقیت هم ندارید.. فقط سی وی و اس او پی رو خیلی زمان بذارید که خیلی خوب خودتون رو پرزنت کنید و رو ریکام ها هم با اساتید خیلی کار کنید!!

اگر Q میشد 163 164 شاید اینطوری حرف نمیزدم!

از قسمت نتایج سایت grad cafe کمک بگیرید برای انتخاب دانشگاه و جاهایی رو انتخاب کنید که حداقل 3 تا استاد تو زمینه شما داشته باشند و با ایرانی ها خوب باشند و ایرانی زیاد رفته باشه. این 4 تا ایالت رو هم درصدر بذارید: تگزاس، کالیفرنیا، ایلینویز (بیشتر شیکاگو)، فلوریدا... فقط تو فلوریدا بعضی دانشگاه ها رو وربال حساسند... مثل florida state و مینیمم دارند که معمولاً اعلام هم نمیشه باید زحمت بکشی پیدا کنی... ولی 148 دیدم از Florida State ریجکت شده.
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

سلام من لیسانسم ازاد گرگان بود رشتم میکروبیولوژی هست معدلم 13/5الان ارشدم ازاد تنکابن ترم بعد پایان نامم هست سوالم اینه که دفاع کنم و مقاله isi داشته باشم ایا امیدی هست؟برای امریکا?موضوع پایان نامم جدید هست تا حالا تو دنیا کار نشده و من نفر اولم!استادراهنما م گفته از توش خیلی ای اس ای در میادمعدلم ترم قبل 15/5بود البته بیشتر میشه بعد دفاع چون 6واحد پایان نامس

Junior Member

1.کارشناسی دانشگاه باهنر کرمان( کارشناسی ارشد دانشگاه باهنر کرمان)
    2.معدل 17.1 ( معدل 18)
    3. مهندسی صنایع
    4. IELTS 7.5
    5.GRE یا GMAT امتحان ندادم
    6. 3تا کنفرانس بین المللی (2تا خارجی و یکی داخلی)
    7. دو ترم سابقه تدریس و دو سال خدمت در وزارت نفت قسمت کنترل پروژه
    8.فاند لازم دارم
    وضعیتم الان چطوره؟! چه دانشگاههایی شانس دارم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل (مهندسی کامپیوتر-دولتی شهرستان- 16.97)
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل (مهندسی کامپیوتر-دانشگاه شیراز-17.80(GPA:3.89) میشه با پروژه و سمینار ایشالا)
    ۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل) ()
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله):یک کنفرانس ملی فارسی - یک پیپر ارسال کردم تازه واسه یه ژورنال الزویر با ایمپکت 1.5 که میدونم اکسپت میشه(چه پر رو هستم من)، شاید هم نشه ولی سطح پیپرم بالاتر از این ژورنال نباشه کمترم نبود. تا اون زمان یه ژورنالی ISI دیگه هم در همین حدود i.f=1.5 حداقل دارم چون دارم روش کار میکنم.
    ۶- سابقه کار مرتبط(تا الان 2 ترم تدریس در دانشگاه غیر انتفاعی تا زمان اپلی میشه 2 سال)
    ۷- دانشگاه های مورد نظر (خیلی ایالت کالیفرنیا رو دوس میدارم چون فک کنم واسه رشته من بهترینه)
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه(کامپیوتر ساینس)
    ۹- نیم‌سال مورد نظر( فال 2016! بدلایل مختلفی از قبیل آزاد سازی مدرک کارشناسی و ارشد و مدارک زبانم)
    ۱۰- موارد دیگر : یه نکته در مورد زبان بگم. من کلا الان شروع کردم به کار ولی اندر خم یه کوچه ام. اگه امید بدید دارم واسه بالای 100 تافل و 315 GRE کار میکنم. ماشالا وقتم که دارم فک کنم واسش.
    اگر لطف کنید بگید با این شرایطی که گفتم بیشتر بین چه رنکی شانس بالا و چه رنکی امید دارم.
    ضمنا فول فاند نباشه مثل چایی بدون قند باید بریزمش توی چاه دستشویی!
    دوستان خیلی خیلی خوشحال میشم منو از نظرات خودتون بی بهره نگذارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط alborz68 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزيز
    از دوستان عزيز تقاضاي راهنمايي دارم.
    ١. دانشگاه شيراز ، مهندسي شيمي ( معدل ١٧.١١) رتبه ٤، فارغ التحصيل ٢٠١٢
    ٢. دانشگاه ميشيگان استيت ، مهندسي مكانيك ( الان ترم سوم و تا الان جي پي اي ٤.٠)، ٢٠١٣- حال حاضر،( دايركت پي اچ دي) قصد تغيير به مستر( به صورت course base ya project)
    ٣. تافل ٩٨، ريدينگ ٢٢، ليسنينگ ٢٦، اسپيكينگ 22, رايتينگ ٢٨، قبل از ورود به امريكا
    ٤. جي ، ار ، اي ، چون مي خوام جديد اپلاي كنم ، مي خوام جديد بدم ، تا اخر تابستون
    ٥. مقاله ندارم، ولي يك كنفرانس شركت كردم
    ٦.حدود يك سال يا دو ترم سابقه TA, تو امريكا، دو ماه سابقه كار در شركت طراحي صنايع مهندسي شيمي
    ٧.يكي از دانشگاه هاي زير در رشته مهندسي شيمي يا مهندسي مفت
    1.U of MarryLand College Park
    2.Penn state University Park
    3.U of Texas Austin
    4.U of Michigan Ann Arbor
    5.UC Los Angeles Westwood, LA
    6.UC SanDiego
    7.Ohio State University, Columbus
    8.University of Illinois at Urbana-Ch
    9.UC Santa Barbara
    10.U of Washington Seattle
    11. Carnegie Mellon, Pittsburgh
    12. North Western University, Evane
    و مواردي مشابه...( اگر نظري داريد منو از راهنماييتون دريغ نكنيد خواهشا)

٨. نانو پارتيكل و بايو پراسس ( زياد فرقي نداره )
    ٠٩ اسپرينگ يا فال ٢٠١٥ يا ترم هاي متوال بعدي
    ١٠. دو پذيرش بدون كنكورارشد در ايران ، شيراز و امير كبير، چند پذيرش فول فاند ب صورت فلوشيپ در امريكا، دو مدرك وورك شاپ شركت توتال فرانسه، چندين پريزنتيشن در ايران شركت پيدك و دانشگاه تگزاس استيت
    پاس كردن ١٥ واحد مقطع دكتري و ارشد مهندسي شيمي بصورت داوطلبانه

سپاس فراوان از تمامي دوستان گرامي
    سعی کنید همون research محور باشید و یه مقاله بدبد... واسه NWU باید حتماً رایتینگ رو 4 بزنید و لوس بازی زیاد داره دانشگاهش! من برای همش شانست رو بالا میبینم و اگر وضعیت شما رو داشتم (با معدل 4 از آمریکا و اینکه ویزا نمی خوای) حتماً جاهای دیگه مثل MIT رو هم اقدام میکردم! به نظرم ارزش داره تافل رو هم یه بار دیگه در آخرین لحظات بدی! به نظرم NWU چون شانست به خاطر مسخره بازی هاشون کمه رو حذف کن... و یه دانشگاه خیلی خوب جایگزین کن. به نظرم اگر این 12 رو بزنی یه حداقل 5 تاش رو با فاند میگیری! اگر شک داری که کار درستی می کنی که داری PHD رو به MS تبدیل می کنی باید بگم با این معدلی که الان اونجا داری خیلی هم اشتباه نمی کنی... گرچه 100% سختی می کشی و به مشکلات می خوری اما آخرش خوب در میاد ... سعی کن حتماً یک مقاله یه جوری جور کنی که دیگه کامل بشه همه چیز!

نقل قول نوشته اصلی توسط alirrrrrr نمایش پست ها
    ۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل (مهندسی کامپیوتر-دولتی شهرستان- 16.97)
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل (مهندسی کامپیوتر-دانشگاه شیراز-17.80(GPA:3.89) میشه با پروژه و سمینار ایشالا)
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله):یک کنفرانس ملی فارسی - یک پیپر ارسال کردم تازه واسه یه ژورنال الزویر با ایمپکت 1.5 که میدونم اکسپت میشه(چه پر رو هستم من)، شاید هم نشه ولی سطح پیپرم بالاتر از این ژورنال نباشه کمترم نبود. تا اون زمان یه ژورنالی ISI دیگه هم در همین حدود i.f=1.5 حداقل دارم چون دارم روش کار میکنم.
    ۶- سابقه کار مرتبط(تا الان 2 ترم تدریس در دانشگاه غیر انتفاعی تا زمان اپلی میشه 2 سال)
    ۷- دانشگاه های مورد نظر (خیلی ایالت کالیفرنیا رو دوس میدارم چون فک کنم واسه رشته من بهترینه)
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه(کامپیوتر ساینس)
    ۹- نیم‌سال مورد نظر( فال 2016! بدلایل مختلفی از قبیل آزاد سازی مدرک کارشناسی و ارشد و مدارک زبانم)
    ۱۰- موارد دیگر : یه نکته در مورد زبان بگم. من کلا الان شروع کردم به کار ولی اندر خم یه کوچه ام. اگه امید بدید دارم واسه بالای 100 تافل و 315 GRE کار میکنم. ماشالا وقتم که دارم فک کنم واسش.
    اگر لطف کنید بگید با این شرایطی که گفتم بیشتر بین چه رنکی شانس بالا و چه رنکی امید دارم.
    ضمنا فول فاند نباشه مثل چایی بدون قند باید بریزمش توی چاه دستشویی!
    دوستان خیلی خیلی خوشحال میشم منو از نظرات خودتون بی بهره نگذارید.
    معدل ها خوبه!
    سابقه تدریس رو باید بگم شاید خیلی ها فکر کنند ارزشی نداره ولی باورت نمیشه تو نظر کیس که میخواد کیست رو بررسی کنه چقدر تاثیر داره... عالیه! فقط حتماً یک ریکام هم اضافه بر سازمان از یه نفر تو اون دانشگاه بگیر!
    اگر حداقل یک ISI چاپ کنی عالیه!

تافل 100 105 به بالا بشی خوبه! به نظرم هر کاری میتونی بکن که Q رو 170 بشی... برعکس چیزی که همه می گن کار خیلی سختی هم خواهد بود و زحمت میبره... چون تست ها خیلی غلط انداز هستند.... اگر بیای زیر 166 شانست یهو افت شدیدی می کنه. چون سال به سال داره percentage ها بهبود پیدا می کنه....

من راجع به رنک می گم که شما محدودیت آنچنانی ندارید... فقط شاید به خاطر ناشناخته بودن دانشگاهتون دیگه 1 تا 20 نتونی بری... اصلاً هم از این نظر ناراحت نباش... مهم ادمیشن با فاند هست و آمریکا هم انقدر کشور بزرگی هست که مثل ایران فقط به 5 تا دانشگاه اولش نگاه نکنند و تقریباً تو دکتری همه چیز بررسی به جنم و عرضه خودت داره...

تو خود آمریکا میگن دانشگاه تاپ 10 فقط کار اولت رو راحت تر برات پیدا می کنه... بقیه اش رو خودت هستی!

شما از رنک 30 به بالا شانس فول فاندت هست... فقط ISI و GRE Q رو دریاب... بعداً پیدام کن بگم کجاها بزنی!

ما چایی با قند رو میریزم دور!!!

پس نوشت: دانشگاه شیراز خیلی خوب و معتبره. مشکل اینه که دانشگاه های تاپ 10 20 انقدر اپلیکیشن براشون از شریف ، امیرکبیر و تهران میره که شاید بقیه رو ***** کنند.. شما با چند تا ISI شانس دیده شدن تو تاپ 10 20 هم داری ... البته باز فاند رو نمی دونم... تاپ 10 20 معمولاً غیر خطی ترن...

Junior Member

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل (مهندسی مکانیک ماشین های کشاورزی-دولتی شهرستان- 13.20)
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل (مهندسی مکانیک ماشین های کشاورزی-دانشگاه تهران-17.50)
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله):دوتا مقاله isiدر رابطه با رشته مکانیک
    ۶- سابقه کار مرتبط(فعلا اترم تدریس تو دانشگاه علمی کاربردی)
    ۷- دانشگاه های مورد نظر (کارولینای شمالی و یا هرجا شد تو آمریکا مهم رفتن با فاند هستش)
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه(مکانیک بیو سیستم از انرژی های تحدید پذیرم خوشم میاد)
    ۹- نیم‌سال مورد نظر( فال 2016،برای تکمیل مدارک)
    ۱۰- موارد دیگر : gre , ieltsمیتونم نمره مورد نظرو بگیرم پایم قویه فقط ناامیدم نکنید اصلا اینجا دیگ نمیشه موند
    برا دکترا میخام برم اگ در مورد هزینه رفتن هم با داشتن فاند راهنمایی کنید ممنونم
    یعنی اگ فاند داشته باشیم با چقد پول تو جیبمون باید بریم هزینهای رفتن تا اونجام بفرمایید سپاس گذارم
    اگ یذره که چه عرض کنم خیلی مبتدیانه پرسیدم عفو بفرمایید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)