صفحه 53 از 245 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 2443

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید

سلام دوستان،

۱- دانشگاه شریف + مهندسی صنایع + 15.72
    ۲- دانشگاه شریف + مهندسی صنایع + 15.98
    ۳- تافل 111، R=30, L=27, S=28, W=26
    ۴- نمره (GRE (152/167/3.5
    ۵- یک مقاله خارجی IEEE
    ۶- 2 سال سابقه کار
    ۷- دانشگاه‏های آمریکا و کانادا
    8- Fall 2015

ممنون میشم اگر نظرتون رو بدونم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    حالا چرا اوکلاهما ؟! البته خب دانشگاهاش نسبتا خوب ایرانی میگیرن...بتونید مقاله ISI بدید که خوبه....به نظرم با توجه به معدلهاتون به فکر GRE بالایی باشید...بالای 315.......همینطور تافل هم دیگه زیر 80 تا 90 نیارید ....در هر صورت با همت زیاد و آوردن دو نمره خووووب تو این دو آزمون، چرا که نه ؟! میتونید ..موفق باشید.
    خیلی ممنون جواد خان .
    به این علت اوکلاهما را پرسیدم چون که یکی از استادامون اونجا فارغ تحصیل شده ازش تعریف میکرد واسه همون میخوام ببینم میتونم منم اونجا برم یا نه.ممنون از لطفت که پاسخ دادی .

سلام.
    1-سراسری شهرستان+مهندسی برق قدرت+17.99
    2-تافل 103 , w=24. s=27, l=26 , r=26
    3-gre v=150 q=164 w=3.5
    4-gre subject math (755)
    5- یک مقاله isi که با استادم نوشتم(البته ایشون اسم اول بودن من اسم دوم)
    6-ریکام قوی
    7- برا 5 تا درس حل تمرین بودم
    برا کدوم دانشگاه ها میتونم بذیرش با فاند بگیرم ؟ چون برا من بدون فاند همون ریجکت هست.
    با توجه به اینکه هر دانشگاه 50 الی 100 دلار application fee داره نمیخوام الکی تو جایی که شانس ندارم بیخودی هزینه تلف کنم.
    ممنون میشم اگه جواب بدید..

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط motivation7 نمایش پست ها
    سلام.
    1-سراسری شهرستان+مهندسی برق قدرت+17.99
    2-تافل 103 , w=24. s=27, l=26 , r=26
    3-gre v=150 q=164 w=3.5
    4-gre subject math (755)
    5- یک مقاله isi که با استادم نوشتم(البته ایشون اسم اول بودن من اسم دوم)
    6-ریکام قوی
    7- برا 5 تا درس حل تمرین بودم
    برا کدوم دانشگاه ها میتونم بذیرش با فاند بگیرم ؟ چون برا من بدون فاند همون ریجکت هست.
    با توجه به اینکه هر دانشگاه 50 الی 100 دلار application fee داره نمیخوام الکی تو جایی که شانس ندارم بیخودی هزینه تلف کنم.
    ممنون میشم اگه جواب بدید..
    دوست عزیز

کلیت رزومۀ شما میگه بدون شک top 50 میتونید پذیرش دکترای مستقیم (و صد البته ارشد) فول فاند بگیرید؛ اما به دلیل اینکه در دانشگاه های تاپ، آیتم های فرعی معمولاً اهمیت بیشتری به نسبت دانشگاه های متوسط دارند (چون رقابت در حد اعلای خودش در جریانه)، شما هم بهتره جزئیات بیشتری از رزومه تون بگید.

مثلاً معدل لیسانس شما که واقعاً خوب و رقابتی هست، اگر در دانشگاه شناخته شده ای مثل صنعتی اصفهان کسب شده باشه، میتونید در دانشگاه هایی که فارغ التحصیل های قبلی صنعتی اصفهان رفتند و سابقۀ خوبی به جا گذاشتند، به خوبی به چشم بیاید. البته صنعتی اصفهان فقط یک مثال بود و دلیل خاصی برای این مثال ندارم که تصور بشه بایاس ذهنی دارم.

در کنار معدل خیلی خوبی که دارید، نمرۀ تافلتون هم خوبه و نکتۀ مهمش هم اینه که اسپیکینگ بالای 25 دارید که با احتمال زیادی میتونید فاند TA بگیرید؛ البته معدل بالای شما میتونه اسکالرشیپ و یا فلوشیپ براتون به همراه بیاره و شما رو از فاند TA و RA بی نیاز کنه.

داشتن مقالۀ ISI پوئن مثبتی هست برای رایزنی با استادهای مورد نظرتون؛ ولی نکتۀ بسیار مهمتر در دانشگاه های تاپ این هست که به صرف ISI بودن مقاله، ارزش ویژه ای برای مقاله قائل نمیشند و براشون ناشر ژورنال و خود ژورنال بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

داشتن نمرۀ GRE سابجکت فعلی، قدرت رقابت قابل توجهی به شما میده؛ ولی ای کاش کوانت GRE جنرال هم بالای 165 بود تا بتونم با قاطعیت بگم که دانشگاه های تاپ میتونید پذیرش بسیار خوبی بگیرید. به نظر من، تنها آیتمی که ممکنه شانس شما در TOP 20 رو کاهش بده، همین نمرۀ مجموع GRE جنرال هست!

با این رزومه، به نظر میاد کیفیت توصیه نامه ها و صد البته کیفیت SoP بسیار بسیار حائز اهمیت باشه؛ توصیۀ اکید میکنم که برای این دو آیتم، حسابی انرژی بگذارید.

امیدوارم هوشمندانه عمل کنید و فرصت های بسیار زیاد موجود در رزومه تون رو به کار ببندید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

بسیار ممنون جناب مکاترونیک...فقط چنتا نکته موند که از قلم افتاده:
    1.یکی از ریکام هام از دانشگاه های کانادا هست واون یکی ها هم دست کمی از این ندارن.
    2.من سرچ کردم از دانشگاه ما تو رشته برق هیچ کس حتی ابلای هم نکرده چه برسه به بذیرش!! این میتونه تاثیر منفی تو رزومه داشته باشه ؟
    3.معدل دو ترم اخر 18.9 بود
    4.بایان نامه کارشناسی ام بهترین بایان نامه شد.
    4.چند بار هم تو مسابقات روبوتیک شرکت کردم ولی هیج مقامی نیاوردیم.
    خیلی ببخشدا طولانی شد باید اینارو بار اول میگفتم که از قلم افتادن.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط rezareza5589 نمایش پست ها
    جواد جان خیلی ممنونم از پاسخت خیلی امیدوارم کردی حتما GRE امتحان میدم منتها من شدیدا فاند لازمم میشه بگی کجا ها شانس دارم برای فاند بیشتر (حدود رنک دانشگاه ها)
    باز هم متشکرم
    خواهش میکنم..راجع به رشته شما خبر ندارم. شما باید تو رنک های مختلف و تعداد زیاد اپلای کنید..کسی پاسخی نمیتونه بده به این سوال شما. موفق باشید.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ZO_JA نمایش پست ها
    ممنون بابت جواب،زبان هارو دوباره شرکت می کنه اما من ترسم از معدل ها و نداشتن مقاله معتبره که فرصت نداره روش کار کنه،به نظرتون امیدی به فاند هست؟ مدل ارشدش 16:70 .
    تاثیر تافل و بخصوص GRE از مقاله و معدل بیشتره....بالاخره معدل که گذشته !نمیتونه کاریش کنه که! با "ترس " هم نمیشه وارد پروسه اپلای شد. کار کنه واسه بیشتر و بیشتر شدن GRE ...

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط aghmenar نمایش پست ها
    خیلی ممنون جواد خان .
    به این علت اوکلاهما را پرسیدم چون که یکی از استادامون اونجا فارغ تحصیل شده ازش تعریف میکرد واسه همون میخوام ببینم میتونم منم اونجا برم یا نه.ممنون از لطفت که پاسخ دادی .
    تقریبا هرکسی از هرجایی که مدرک گرفته ، تعریف میکنه دیگه....هیچ وقت انتخابهاتون را محدود به یک ، دو یا حتی سه تا ایالت نکنید...موفق باشید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط motivation7 نمایش پست ها
    بسیار ممنون جناب مکاترونیک...فقط چنتا نکته موند که از قلم افتاده:
    1.یکی از ریکام هام از دانشگاه های کانادا هست واون یکی ها هم دست کمی از این ندارن.
    2.من سرچ کردم از دانشگاه ما تو رشته برق هیچ کس حتی ابلای هم نکرده چه برسه به بذیرش!! این میتونه تاثیر منفی تو رزومه داشته باشه ؟
    3.معدل دو ترم اخر 18.9 بود
    4.بایان نامه کارشناسی ام بهترین بایان نامه شد.
    4.چند بار هم تو مسابقات روبوتیک شرکت کردم ولی هیج مقامی نیاوردیم.
    خیلی ببخشدا طولانی شد باید اینارو بار اول میگفتم که از قلم افتادن.
    1- پس میشه به کیفیت توصیه نامه ها، امیدوار بود.
    2- اصلاً نگران نباشید؛ رزومۀ شما به قدر کافی خوب هست.
    3- هر چقدر معدل دروس اصلی و تخصصی بالاتر باشه، شانستون بهتر میشه.
    4- میتونید توی SoP به طور هوشمندانه از این آیتم بهره برداری کنید؛ البته توی توصیه نامه هم انعکاس پیدا میکنه.
    5- بهتر از هیچ هست؛ به هر حال نشون میده که اکتیو بودید.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام دوستان عزیز، من برای آمریکا اقدامی نکردم اما می خوام لطف کنید و شانسم رو برای ترم بهار 2015 ارزیابی کنید.
    مرسی

۱- دانشگاه لیسانس: دانشگاه ارومیه + رشته تحصیلی: مهندسی آب + معدل: 13.06
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس: دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران + رشته تحصیلی: مهندسی سازه های آبی + معدل: 17.86
    ۳- نمره زبان: تافل آی.بی.تی: 86
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing: هنوز ندادم و بیشتر بستگی به این داره که شانس دارم یا خیر! تخمینی که می زنم: (3.5:Verbal:150/Quantitative:165/Writing)
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس: 8 فارسی/مجله: 3 فارسی) + ژورنال ISI : یک مقاله انگلیسی سابمیت شده در river research
    ۶- سابقه 4 سال کار مرتبط در شرکت مشاور و در زمینه کاری مرتبط
    ۷- من با معدل لیسانسی که دارم امیدی به دانشگاه های سطح بالا ندارم اما برام فاند مناسب برای زندگی اهمیت داره!
    ۸- رشته عمران، محیط زیست با گرایش منابع آب و رودخانه
    ۹- بهار 2015
    ۱۰- موارد دیگر: تالیف یک جلد کتاب با استاد راهنمام (در دست داوری توسط ناشر)
    یک طرح تحقیقاتی با استادم برای شرکت مدیریت منابع آب ایران (وزارت نیرو – در دست انجام)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)