صفحه 7 از 245 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 2443

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramm نمایش پست ها
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    باتشکر... یعنی تمرکزم رو فقط روی جی آر ای بزارم کافیه؟ یا هر دو رو بگیرم..البته میدونم با توجه به شرایط دانشگاه تعیین میشه کدومش لازمه....
    در ضمن اگه مقالات دیگه ای دارم اما در مورد مخازن نفتی باشه یا مثلا کاربرد هوافضایی داره از ذکرشون خودداری کنم؟
    میشه در مکاتبات اولیه نمره زبان نباشه و دیرتر بهشون اعلام کرد؟
    نمرۀ زبان که هر جا برید، الزامیه. پس اون رو حتماً باید بگیرید.
    نمرۀ GRE برای اکثر دانشگاه های امریکا الزامی هست و ارتباطی به تافل نداره.
    پس باید هر دو آماده بشه.

داشتن مقالات معتبر، باعث افزایش شانس میشه اما مقالات بی ربط، چندان قدرت مانور به شما نمیده. مثلاً اگر مقاله ای داشته باشید توی حوزۀ ترمودینامیک (حتی توی ژورنال معروف) و بخواید مقطع بعدی مثلاً توی حوزۀ رباتیک ادامه بدید، اساساً مقاله و تجربۀ تحقیقاتی قبلی شما، شانس ویژه ای به شما نمیده و فقط بیانگر این هست که شما قبلاً با الفبای پژوهش آشنا شدید.

در مورد حوزۀ هوافضا و حوزه های خاصی که حساسیت برانگیز هست، تا حد امکان ازشون فاصله بگیرید تا دچار مشکل پذیرش و ویزا نشید.

نداشتن نمرۀ زبان، اشکالی در ارتباط سازی با استاد، ایجاد نمیکنه. ولی هر چه رزومه تون موقع مکاتبه کردن، باکیفیت تر باشه، شانس جلب نظر استاد هم بالاتر میره.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ ۲۰۱۵ (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    نمرۀ زبان که هر جا برید، الزامیه. پس اون رو حتماً باید بگیرید.
    نمرۀ GRE برای اکثر دانشگاه های امریکا الزامی هست و ارتباطی به تافل نداره.
    پس باید هر دو آماده بشه.

داشتن مقالات معتبر، باعث افزایش شانس میشه اما مقالات بی ربط، چندان قدرت مانور به شما نمیده. مثلاً اگر مقاله ای داشته باشید توی حوزۀ ترمودینامیک (حتی توی ژورنال معروف) و بخواید مقطع بعدی مثلاً توی حوزۀ رباتیک ادامه بدید، اساساً مقاله و تجربۀ تحقیقاتی قبلی شما، شانس ویژه ای به شما نمیده و فقط بیانگر این هست که شما قبلاً با الفبای پژوهش آشنا شدید.

در مورد حوزۀ هوافضا و حوزه های خاصی که حساسیت برانگیز هست، تا حد امکان ازشون فاصله بگیرید تا دچار مشکل پذیرش و ویزا نشید.

نداشتن نمرۀ زبان، اشکالی در ارتباط سازی با استاد، ایجاد نمیکنه. ولی هر چه رزومه تون موقع مکاتبه کردن، باکیفیت تر باشه، شانس جلب نظر استاد هم بالاتر میره.
    -----------------------------------------------------
    با تشکر دوباره
    اشتباه متوجه شدید... موضوع کاری من در حیطه ی خستگی و مکانیک شکست هست.. اما مقالاتی که تا حالا کار کردم (در راستای پایان نامه) سعی کردم به دور از صنابع خاص باشه... اما چند تا مقاله در همین شاخه شکست و خستگی هم به هوافضا و صنعت نفت ربط داره....پس اونا رو ذکر نمیکنم--و در همین شاخه هم ادامه میدم.
    ** در مورد مقالات کنفرانسی داخلی حتی برگردوندن چکیده یا کل مقاله به انگلیسی هم اثر مثبت نداره؟!!
    من حیث المجموع شانسی در 100 دانشگاه اول واسه فاند کامل هست آیا؟

- دانشگاه صنعتی اصفهان- لیسانس مهندسی معدن- 12/95
    2- دانشگاه صنعتی اصفهان- فوق لیسانس مهندسی معدن- 16/06
    3- مقاله ندارم
    4- آیلتس 6.5 تافل PBT 537 iv n هر دو Expire شده
    5- Gre
    VER-132& QUANT-158 & WRIT-NS
    6- هفت (7) سال سابقه کاری در زمینه معدن و ژئوتکنیک
    7- گرفتن فول فاند اولویت اوله ، دانشگاه های مد نظر : Colorado School of Mines، The Pensylvania state university، Michigan technological university، West virginia university
    8- ترم مورد نظر (بهار 2014، پاییز 2015)

البته امتحان زبان IELTS و Gre رو میدونم که دوباره باید ثبت نام کنم. ولی میخام قبل از اینکه امتحان بدم شانس خودمو ارزیابی کنم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhteh نمایش پست ها
    دوست من الان خیلی زوده واسه ناامید شدن ولی باید واقع بین باشی....
    غیر از معدل لیسانست که خیلی پایینه باقی رزومت خوبه....حتما می بایست روز نمرات زبان وقت کافی و وافی بذاری تا بتونی بخشی از ناکامی! های لیسانستو جبران کنی....
    تافل رو برای حدود 100 (اگه فقط آمریکا و کانادا اپلای می کنی تافل بده) برنامه ریزی کن و GRE فکر کنم 320 (با ریاضی بالای 166) رو حداقل باید بیاری تا بتونی آب رفته رو به جوی برگردونی...هر چقدر GREایت بالاتر باشه شانست هم بیشتره ولی رو رنکهای بالا کلا شانست بسیار ناچیزه....
    وضعیت مقاله هم خوب و کافیه...سابقه تدریس قبلی + نمره اسپیکینگ بالا (معمولا بالای 25) شانس TA شدنتو افزایش میده....
    فقط منظورت از فال 2016 یعنی برای 2 سال بعده؟...بنظرم خیلی دیره برای شما که آرداتو بیختی و الک هاتو آویختی...1 سال برای تافل و GRE کافیه بنظرم با توجه به پای زبانت که میگی قویه.....
    اگه فاند کامل بگیری معمولا برای ورود حدود 2000 تا کافیه.....

منظورتون رنک بالا زیر 30 هستش؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramm نمایش پست ها
    -----------------------------------------------------
    با تشکر دوباره
    اشتباه متوجه شدید... موضوع کاری من در حیطه ی خستگی و مکانیک شکست هست.. اما مقالاتی که تا حالا کار کردم (در راستای پایان نامه) سعی کردم به دور از صنابع خاص باشه... اما چند تا مقاله در همین شاخه شکست و خستگی هم به هوافضا و صنعت نفت ربط داره....پس اونا رو ذکر نمیکنم--و در همین شاخه هم ادامه میدم.
    ** در مورد مقالات کنفرانسی داخلی حتی برگردوندن چکیده یا کل مقاله به انگلیسی هم اثر مثبت نداره؟!!
    من حیث المجموع شانسی در 100 دانشگاه اول واسه فاند کامل هست آیا؟
    در مورد برگردوندن چکیده به زبان انگلیسی، تغییری پیش نمیاد! مگر اینکه از بین کارهای علمی چاپ شده در چند مقالۀ فارسی خودتون، یک دو مقالۀ جامع و جدید به زبان انگیسی استخراج کنید و حالا برای ژورنال های خارجی ارسال کنید.

به طور کلی شانس رنک زیر 50 هم دارید؛ البته باید دید تافل و GRE چند میارید. هر چه بالاتر باشه نمرۀ این دو آزمون، شانس شما هم بیشتر میشه. به عنوان مثال، نمرۀ 100 تافل (اسپیکینگ 25) و نمرۀ حداقل 315 در GRE (کوانت حداقل 165) میتونه حاشیۀ امن نسبی براتون به همراه بیاره که شانس قابل قبولی برای رنک زیر 100 داشته باشید.

لیسانس دانشگاه مازندران - مهندسی مکانیک جامدات 14.87
    ارشد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل( دولتی)- مهندسی مکانیک طراحی کاربردی 16.6
    کنفراس داخلی 1 ، ISI 2 تا
    زبان هنوز اقدام نکردم
    تدریس خصوصی و دوره کارآموزی
    قصدم اینه که برای پاییز 2015 آماده بشم
    زبان اگه به این نمرات برسم آیا فاند کامل آمریکا یا کانادا شانس خواهم داشت؟
    TOEFL iBT:94
    Reading:24 Listening:23
    Speaking:23 Writing:24
    GRE:
    Verbal Reasoning:144
    Quantitative Reasoning:157
    Analytical Writing:4.0

Junior Member

1.کارشناسی : دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی رشته:مهندسی مکانیک معدل:14
    2.tofel:95 gre:310
    لطفا راهنمایی کنید!ممنونم!!!!

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط jafay نمایش پست ها
    1.کارشناسی : دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی رشته:مهندسی مکانیک معدل:14
    2.tofel:95 gre:310
    لطفا راهنمایی کنید!ممنونم!!!!
    به نظر میاد که معدلتون در مقیاس امریکایی (از 4) به 3 نمیرسه؛ پس باید دانشگاه هایی رو انتخاب کنید که به معدل 2.5 تا 3 هم پذیرش میدند. نمرۀ تافل بدی ندارید ولی اگر بره بالای 100، شرایط کمی تغییر میکنه. GRE مجموع 310 هم اگر کوانت بالای 165 باشه، نمرۀ متوسطی به حساب میاد. با این شرایط، شانس گرفتن پذیرش دارید اما برای فاند، احتمالش زیاد نیست؛ چون نه شرایط خوبی برای TA شدن دارید و نه سابقۀ کار تحقیقاتی برای گرفتن RA.

پیشنهاد:

University of Massachusetts Amherst
    معدل لیسانس 3 از 4 میخواد اما به معدل 2.75 تا 3 پذیرش مشروط (conditional) میده.

Villanova University
    معدل لیسانس 3 از 4 میخواد اما پذیرش مشروط هم داره.

University of Kansas
    برای معدل بین 2.5 تا 3 هم شرایط خاص پذیرش داره.

University of Akron
    معدل لیسانس حداقل 2.75 میخواد و برای 2.5 تا 2.75 هم پذیرش مشروط داره.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط caspiansea نمایش پست ها
    زبان هنوز اقدام نکردم
    GRE:
    چون معدل لیسانستون نزدیک 15 هست، ممکنه که بعد از تبدیل به مقیاس امریکایی، حداقل 3 رو بیارید. بررسی بیشتر بکنید. معدل 3.01 با معدل 2.99 برای بعضی دانشگاه ها، فرق قابل توجهی داره!
    معدل ارشد که متوسط هست و ایجاد مشکل نمیکنه.
    اوضاع مقاله هم مناسب هست و نشون میده که الفبای پژوهش رو میدونید.

در مورد نمرۀ تافل و GRE: نمیدونم از اعداد بر چه اساسی فهرست شده! کوانت 157 با رایتینگ تحلیلی 4 !!! کمی ناهمگون هست.
    به هر حال، نمرۀ تافل مفروض، نرمال هست و ایجاد مشکل نمیکنه اما ممکنه شانس TA شدنتون به دلیل 25 نبودن اسپیکینگ، افت قابل توجهی بکنه.
    نمرۀ GRE مجموع 301 هم نمرۀ متوسط رو به پایین هست و چون کوانت هم زیر 160 شده، اصلاً نمرۀ جالبی نیست؛ نمرۀ رایتینگ هم علیرغم قابل توجه بودن، به کار نمیاد چون کوانت پایین، باعث خراب شدن کار میشه.

پیشنهاد: تافل بالای 100 (اسپیکینگ حداقل 25) و GRE مجموع بالای 315 (کوانت حداقل 165) بیارید تا حاشیۀ امن نسبی برای خودتون ایجاد کنید. هر چه نمرۀ GRE بالاتر بره، شانس موفقیت هم بالاتر میره؛ خصوصاً زمانی که از نمرۀ 320 هم بالاتر بره، شانس موفقیت هم به طور محسوسی بالا میره.

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط caspiansea نمایش پست ها
    زبان هنوز اقدام نکردم
    GRE:
    تجربه نشون داده که معدل آخرین مقطع مهم تره. مثلاً من معدل لیسانسم شرط اونا رو نداشت...!! و تازه WES هم خواسته بودند که پایین تر از 3 شد... لیسانس!! تقسیم بر 5 میکردم هم باز زیر 3 شد...

ارشدم هم با این که معدلم شبیه شما بود و با تقیسم بر 5 میشد 3.3!! به خاطر چند تا نمره درخشان خیلی پایین... با WES میشد 2.7!!! چون نمراتم اکثراً 19 20 بود... ولی 3 تا 12 13!!

خلاصه سرت رو درد نیارم... من 15 تا دانشگاه (بین 30 تا 80) که تو گرایش خودم بیشتر از 3 تا استاد داشتند اپلای کردم و 13 تاش رو گرفتم. اتفاقاً همین دانشگاهی که WES می خواست فول فاندم کرد!!

شاید کلمه شانس به ذهنتون بیاد... ولی در کنارش من یه تافل خیلی بابا و یه GRE خوب داشتم ... البته من اولین سری GRE جدید بودم و الان احتمالاً نمره خیلی بالایی نمیشد نمرم...
    رزومه خوبی داشتم... از نظر پژوهشی و آموزشی... و ریکامندیشن های خیلی خوبی داشتم 4 5 مورد...
    موضوعات تحقیقاتی و اینترست هام هم جدید و جذاب بود...
    خلاصه bottom line... به خیر گذشت... :دی...

من به شخصه فکر می کنم شما اگر گیر رنک نباشی.... و GRE رو هم یه ریاضی 170 بزنی و وربال رو هم بکنی 150 مشکلی نخواهی داشت برای آمریکا! فقط باید واقع بین باشی و یه 10 تا دانشگاهی که به ایرانی و اینترنشنال خوب پذیرش میدن بزنی.... و هدف اولت گرفتن ادمیشن بدون فاند باشه... بعد که پروندت اونجا موند.... این احتمال وجود داره یه استادی که فاند داره ببینه و برت داره!!

در مورد کانادا فکر می کنم کار به خاطر معدل سخت باشه و خیلی گیرن... اطلاعاتی راجع به کانادا ندارم!

خلاصه اصلاً نا امید نباش و حتماً دوباره GRE بده چون با این GRE شانست نزدیک به صفره!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)