نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: تفاوت MEng و BEng از انگلستان و تاثیر آن در ادامه تحصیل و کار در سایر کشورها

Junior Member Qeshmi آواتار ها

پیش فرض تفاوت MEng و BEng از انگلستان و تاثیر آن در ادامه تحصیل و کار در سایر کشورها

من در حال تحصیل در دانشگاه ماتینگهام در سال دوم مهندسی هستم. تا آخر امسال باید در مورد تحصیل در MEng که 4 ساله است و BEng که سه ساله میباشد تصمیم بگیرم.
    همانطور که میدانید لیسانس 3 ساله مورد پذیرش برخی ار کشورها نیست. برنامه من ادامه تحصیل تا مقطع دکترا در آمریکاست. از آنجا که دانشگاه های آمریکا BEng را برای درخواست پذیرش قبول دارند به نظر شما تصمیم درست در این شرایط چیست؟ آیا شما یا دوستانتان تجربه مشابهی داشته اید؟
    بلندی جهان به کوتاهی عمر ماست.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تفاوت MEng و BEng از انگلستان و تاثیر آن در ادامه تحصیل و کار در سایر کشورها

BEng مناسب تره و بعد از اون می تونید MSc یک ساله بگیرید که به اندازه MEng طول می کشه.

Junior Member Qeshmi آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تفاوت MEng و BEng از انگلستان و تاثیر آن در ادامه تحصیل و کار در سایر کشورها

ممنونم.
    من اینو تو سایت IET پیدا کردم که منطبق بر چیزیه که شما میگید:
    The list below sets out the different ways in which you may demonstrate the knowledge and understanding to underpin the competences for CEng registration:

• An accredited Bachelors degree with Honours in engineering or technology, plus either an accredited Masters degree, or appropriate further learning to Masters level;
    • An accredited, integrated MEng degree;

یعنی اگه فوق داشته باشیم مشکلی نیست ولی این برای انگلیس درسته اما تو آمریکای شمالی چجوریه؟ چه موسسه یا سازمانی مثل IET مدارک رو ارزیابی میکنند؟ کسی اطلاعاتی در این زمینه داره؟
    بلندی جهان به کوتاهی عمر ماست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Qeshmi نمایش پست ها
    ممنونم.
    من اینو تو سایت IET پیدا کردم که منطبق بر چیزیه که شما میگید:
    The list below sets out the different ways in which you may demonstrate the knowledge and understanding to underpin the competences for CEng registration:

• An accredited Bachelors degree with Honours in engineering or technology, plus either an accredited Masters degree, or appropriate further learning to Masters level;
    • An accredited, integrated MEng degree;

یعنی اگه فوق داشته باشیم مشکلی نیست ولی این برای انگلیس درسته اما تو آمریکای شمالی چجوریه؟ چه موسسه یا سازمانی مثل IET مدارک رو ارزیابی میکنند؟ کسی اطلاعاتی در این زمینه داره؟
    IET هم کارش ارزشیابی مدارک نیست و صرفا یه موسسه است که نظرش هم خیلی مهم نیست و برای کافرماها یا دانشگاه ها ارزش خاصی نداره. MEng های انگلیس رو در خارج از انگلیس خیلی خوب متوجه نمیشن چون MEng در آمریکای شمالی معنی متفاوتی داره در حالی که مثلا موسسات ارزشیابی این ها رو می دونند ولی یک استاد دانشگاه یا یک کارفرما ممکنه ندونه و برای همین توصیه میشه همه چیز رو تا حد ممکن ساده نگه دارید. یک BEng + MSc از نظر هزینه هم فرق زیادی با MEng نداره و هیچ دلیلی نداره وقتی میشه یک کار ساده و استاندارد کرد که همه دنیا به خوبی متوجه میشن بیایم و قضیه رو تا حدی پیچیده کنیم که در رزومه مون مجبور باشیم سه خط توضیح بنویسیم مدرکمون یعنی چی!

دوستان با مدک کارشناسی توی ایران (لیسانس مهندسی ) آیا میشه مستقیما برای دکترا اپلای کرد ؟
    واگر میشه این در مورد کدوم کشور ها صدق میکنه ؟کشور های اروپایی یا آمریکایی؟
    اردتمند شما: لبخند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

MEngفقط یه سال بعد کارشناسیه 4سال نیس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)