صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: ساعت‌های کاری دانشجوها در آمریکا

پیش فرض ساعت‌های کاری دانشجوها در آمریکا

دوستان ببخشید اگر سوال مبتدیانه است ، میخواستم ببینم کسی که فول فاند بشه(دکترا) آیا موظف هست هر 5 روز هفته از صبح تا عصر در دانشگاه حضور داشته باشه؟ یا مثلا اگر TA هست فقط روزایی که کلاس داره یا آزمایشگاهی چیزی ، باید بره دانشگاه؟ و یا مثلا اگر RA هست فقط موظفه مثلا هر هفته یا دو هفته گزارش کارش رو ارائه کنه و حتما نباید هر روز دانشگاه حضور داشته باشه؟
    اگر هر روز باید توی آفیسش باشه ساعت کاری چند تا چند هست؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    دوستان ببخشید اگر سوال مبتدیانه است ، میخواستم ببینم کسی که فول فاند بشه(دکترا) آیا موظف هست هر 5 روز هفته از صبح تا عصر در دانشگاه حضور داشته باشه؟ یا مثلا اگر TA هست فقط روزایی که کلاس داره یا آزمایشگاهی چیزی ، باید بره دانشگاه؟ و یا مثلا اگر RA هست فقط موظفه مثلا هر هفته یا دو هفته گزارش کارش رو ارائه کنه و حتما نباید هر روز دانشگاه حضور داشته باشه؟
    بستگی به خواسته های استادتون خواهد داشت و معمولا انتظار کار تمام وقت از شما رو دارند. بعضی استادها هستند که اصلا براشون مهم نیست شما کجا هستید و چکار می کنید همین که کار پیش بره کافیه ولی بعضی ها هم انتظار دارند همیشه در دسترس باشید. معمولا ساعات کاری داشنجوهای دکترا از 9:30 یا 10 صبح تا 5:30 یا 6 عصر هست البته ساعت ها Flexible هستند معمولا.

خیلی ممنون از شما
    آخه یادم نیست توی کدوم تاپیک بود ولی چنتا از بچه ها نوشته بودن گویا اساتید خیلی سختگیرند و در طول سال تنها 2 هفته مرخصی میدند! (فکر کنم تاپیک سر زدن به ایران بود)

این بود به ذهنم رسید بپرسم آیا اونجا شبیه یک کارمند حساب میشیم و هر روز باید سر ساعت دانشگاه باشیم یا نه اینقدر ها هم سختگیرانه نیست ، که فرمودید بسته به استاد هست .

خوشحال میشم دوستان دیگه هم تجربیاتشون رو بگند

با سلام

در ارتباط با TA یا RA باید بگم که این کلا یه استاد بستگی داره و با گفته های S03 کاملا موافقم. بعضی از اساتید از دانشجو نمی خواهند که بیاد اینجا ساعت بزنه و بره بلکه رابطه استاد با دانشجو میتونه یه تعهد اخلاقی باشه و تا زمانی که استاد از کار شما راضی باشه مشکلی پیش نمیاد حالا اینکه چند ساعت کار کنی به نظر من بستگی به سوادت داره یکی کلا هیچی بلد نیست باید 7 روز هفته تحقیق کنه یکی با یه نصف روز کارش حل میشه. این موضوع به این بستگی داره که استاد ازتون چی می خواد این موردی که من گفتم در مورد تحقیق بود. حالا در مورد تدریس هم یکی تونایی رهبری بالایی داره و میتونه کلاس و دانشجو ها رو خوب support and stimulate کنه و به راحتی صحبت می کنه و با نرم افزارهای آفیس آشنایی داره جهت کارهای اداری که بعضی وقت ها اساتید مسن به دانشجوها میدن با این اوصاف کلا زمانی نمی بره ولی نکته ای که اینجا هست اینکه هر چی سوادت کمتر باشه از اون چیزی که استاد مد نظرشه باید بدونی که این مشکل تو هستش نه استاد چون اگه استاد راضی نباشه در پایان ترم میگه برای ترم بعد برات آرزوی موفقیت می کنم به همین سادگی. به نظر من اگه کسی می خواد برای فوق این پست ها رو بگیره بهتره با استاد جون بگیره چون خیلی راحت تر هستند و آخر هفته هم یا میری فوتبال یا والیبال و اگه طرف اهل دل باشه که ... . راحت تر درکت می کنند و تو هم راحت تری البته نظر منه. برای PhD شخصا توصیه اکیدم فقط با اساتیدی بگیرید که توی زمینه کاریتون فوق العاده هستند حتی اگه اون استاد توی دانشگاه 500 هم باشه. چون اگه نگاه کنید اعضای هیئت علمی دانشگاه های خوب رو می تونید افرادی رو ببینید که از دانشگاه های متوسط هستند. خواهشا اصلا برای PhD به حرف های بعضی از افراد که فقط تنها چیزی که میدونند از دانشگاه های آمریکا سایت USnews و کلا طرف حاضره بره دانشگاه top 10 فقط آبیاری گیاهان دریایی کار کنه. اولین و آخرین چیز به نظر من علاقه هستش اگه علاقه دارید موفق هستید اگه نه با فول پروفسور شدن هم ناراضی هستی و همیشه می نالی که چرا عمرتو صرف اینکار کردی (البته در خلوت خودت وگرنه اینجا طرفو میبینی کلا 6و 8 میزنه تو آمریکا ولی همین که پش میرسه ایران آقا دکتر، آقا مهندس ، خارج رفته و از این القاب دهن پر کن بهش میدن طرف هم مثل مهران مدیری در مرد هزار چهره جو میگیردش حالا بیا جمعش کن انگاری آپولو ساخته) در کل به نظر من قبل از اینکه 1-2 سال از عمرتون رو صرف این پروسه کنید با تمام استرس هاش ببینید با خودتون چند چند هستید بعدش با یه عزم راسخ و توکل به خدا کارتون رو پیش ببرید و مطمئن باشید اگه واقعا شایستگی داشته باشید به همه چی میرسید.
    خواهشا جوگیر نشید که حالا همه رفتن اونجا منم باید برم این یه تفکر کاملا غلطیه که توی بچه های دانشجو جا افتاده ( افرادی هستند که با چشم و گوش باز حرکت می کنند و میدونند چی می خواهند و یهو مثل یه آدمی نمی مونند که خودشو از چاله انداخته تو چاه)
    در آخر هم بگم کلا فکر اینکه میرم اونجا عشق و حال و از این چیزا رو از ذهنتون بکنید بیرون مگه اینکه بخواید از جیب خودتون( البته جیب باباه) خرج کنید وگرنه توی دوران دانشجویی پولی که بهتون میدن برای داشتن یه زندگی مناسب ( اجاره پرداخت کنید، خوراک خوبی داشته باشید تا حدودی در ماه جند بار برید رستوران و اگه یه چند سال هم صبر کنید ماشین بخرید) این حالت نرمالش بود حالا یکی مقاله زیاد کار میکنه یا دانشگاه خوب پول میده یکی برعکس ولی 68 درصد افراد اینجوری قصه شون. این زندگی هم که من دارم بهتون میگم اینطوری نیست که بیاد اینجا صبح ساعت 10 از خواب بلند بشید و با نازو عشوه برید دانشگاه که حالا استاد کاری داره یا نداره. اینجا واسه تک تک دلار هایکه خرج میکنند برنامه دارند و اصلا هم شوخی ندارند اگه تیز و بز باشی برنده هستی بعضیا اینجا اومدن از هیچ واسه خودشون یه زندگی مستقل ساختن و جا داره بهشون تبریک هم بگیم ولی بعضی های دیگه فقط پول بابا رو اومدن اینجا خرج می کنند و یه چیزایی تو فیلم ها دیدن که آره اگه بریم اونجا دیگه تمامه دم فرودگاه با جنیفر لوپز میریزیم رو هم بعدش هم که خدا کریم از تک تک دپارتمان های دانشگاه شروع می کنیم واسه پارتی و ...
    اینجا از این خبر ها نیست به خدا به قدری دختر های آمریکایی متین و مبادی آداب هستن که تو ایران به ندرت پیدا میشه. ( البته من مید وست هستم جاهای دیگه رو خبر ندارم)

موفق و سربلند باشید
    خیلی ممنون از شما
    آخه یادم نیست توی کدوم تاپیک بود ولی چنتا از بچه ها نوشته بودن گویا اساتید خیلی سختگیرند و در طول سال تنها 2 هفته مرخصی میدند! (فکر کنم تاپیک سر زدن به ایران بود)

این بود به ذهنم رسید بپرسم آیا اونجا شبیه یک کارمند حساب میشیم و هر روز باید سر ساعت دانشگاه باشیم یا نه اینقدر ها هم سختگیرانه نیست ، که فرمودید بسته به استاد هست .

خوشحال میشم دوستان دیگه هم تجربیاتشون رو بگند

Senior Member

من تا الان ندیدم به کسی بگن بیا ساعت بزن. ولی خوب این قدر کار می دن هر روزت پره دیگه. با این حال کم دیدم دانشجو اسیر باشه. من فقط یکی دو تا استاد دیدم که زور می کردن دانشجو هر روز از صبح تا عصر توی آزمایشگاه باشه که اونها هم شکست خوردند چون دانشجوهاشون ولشون کردند و رفتند تو گروه اساتید دیگه. بقیه را می بینم که منطقی ترند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    بستگی به خواسته های استادتون خواهد داشت و معمولا انتظار کار تمام وقت از شما رو دارند. بعضی استادها هستند که اصلا براشون مهم نیست شما کجا هستید و چکار می کنید همین که کار پیش بره کافیه ولی بعضی ها هم انتظار دارند همیشه در دسترس باشید. معمولا ساعات کاری داشنجوهای دکترا از 9:30 یا 10 صبح تا 5:30 یا 6 عصر هست البته ساعت ها Flexible هستند معمولا.
    معمولا فاند ها بر اساس حداکثر بیست ساعت کار در هفته داده میشه، و برای دانشجویان خارجی غیر قانونیه که بیشتر کار کنن. من نمی دونم چطور استاد میتونه دانشجو رو موظف به حضور تمام وقت کنه یا کار تمام وقت ازش بخواد؟ یعنی حداقل بستر قانونی برای این کار وجود نداره!
    البته حساب اینکه شما مثلا به عنوان یه دانشجو دکترا باید تقریبا تمام وقت برای خودت و با راهنمایی استاد راهنمات کار کنی جداست به نظرم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali262 نمایش پست ها
    معمولا فاند ها بر اساس حداکثر بیست ساعت کار در هفته داده میشه، و برای دانشجویان خارجی غیر قانونیه که بیشتر کار کنن. من نمی دونم چطور استاد میتونه دانشجو رو موظف به حضور تمام وقت کنه یا کار تمام وقت ازش بخواد؟ یعنی حداقل بستر قانونی برای این کار وجود نداره!
    البته حساب اینکه شما مثلا به عنوان یه دانشجو دکترا باید تقریبا تمام وقت برای خودت و با راهنمایی استاد راهنمات کار کنی جداست به نظرم.
    شما به ازای فاندتون 20 ساعت در هفته برای استادتون کار می کنید ولی وقت باقیمونده رو هم باید برای دکترای خودتون کار کنید (خیلی مواقع این دو تا چیزی جدا از هم نیستند) و در کل اساتید از شما اکثرا انتظار دارند تمام وقت کاریتون در اختیار کارهای دانشگاهی باشه. این ربطی به مسائل قانونی ساعات کاری نداره.

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    شما به ازای فاندتون 20 ساعت در هفته برای استادتون کار می کنید ولی وقت باقیمونده رو هم باید برای دکترای خودتون کار کنید (خیلی مواقع این دو تا چیزی جدا از هم نیستند) و در کل اساتید از شما اکثرا انتظار دارند تمام وقت کاریتون در اختیار کارهای دانشگاهی باشه. این ربطی به مسائل قانونی ساعات کاری نداره.
    دوست عزیز من هم یه سوال داشتم

تو دوره دکترا تقریبا همزمان هست با دوره سنی که آدم یواش یواش به فکر ازدواج میوفته. من تو چند جا میخوندم به علت busy-schedule افراد تو دوره دکترا date گذاشتن تو این دوران سخت میشه. به غیر از درس ها و کار ریسرچ هفته ای یه سه ساعت واسه آدم پیدا میشه آدم marriage life آیندشو بسازه؟
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    دوست عزیز من هم یه سوال داشتم

تو دوره دکترا تقریبا همزمان هست با دوره سنی که آدم یواش یواش به فکر ازدواج میوفته. من تو چند جا میخوندم به علت busy-schedule افراد تو دوره دکترا date گذاشتن تو این دوران سخت میشه. به غیر از درس ها و کار ریسرچ هفته ای یه سه ساعت واسه آدم پیدا میشه آدم marriage life آیندشو بسازه؟
    نه از اون نظر مسئله ای نیست چون شما بعد از ساعت 5-6 وقتتون در اختیار خودتون هست و البته آخر هفته ها و همینطور یک روز زودتر رفتن برای این مسائل که مشکلی ایجاد نمی کنه. نگران این مسئله نباشید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali262 نمایش پست ها
    درخیلی جاها research assistanship رو اصولا با عنوان award میدن نه حقوق، و در این حالت جزو ساعات کاری حساب نمیشه. چون تعبیر اینه که شما روی تز خودتون دارید کار میکنید یعنی بخشی از تحصیلتونه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)