نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: Jackson State University

Junior Member

پیش فرض Jackson State University

کسی می دونه
    jackson state university

دانشگاه خوبیه یا نه؟!

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : Mississippi State University

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidesut نمایش پست ها
    کسی می دونه
    jackson state university

دانشگاه خوبیه یا نه؟!
    باید تاپیک جدید باز کنید,راحتر جواب میگیرید

این دانشگاه ۴ امین دانشگاه ایالت هست
    http://www.4icu.org/us/Mississippi.htm

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

پیش فرض پاسخ : Jackson State University

اولین باری که تصمیم گرفتم اپلای کنم همینطوری الکی رفتن یه تافل و جی آر ای دادم و تافل شدم 73! جی آر ای بهتر شد 1170 شدم. سال 2012 بود. ارشد شیمی گرایش شیمی معدنی دارم. گشتم دنبال دانشگاه، با این تافل من فقط اینحا بود که 71 میخواست برای دکتری.
    دپارتمان شیمی شو دیدم استاداش و کاراش بد نبود. ایمیل هم به بعضی هاشون زدم جواب ندادن منم تصمیم گرفتم اپلای کنم. 25$ اپلیکیشن فی رو نمیشد از طریق مستر کارت یا ویزا کارت پرداخت کرد . فقط باید بهشون چک میدادی! از دوستم تو کانادا خواستم برام پرداخت کنه و رسیدشو بفرسته. 2 نسخه ریز نمره می خواست من یکی فرستادم و تا زمانی که دومی رو براشون نفرستاده بودم حاضر نشدن جواب نهایی رو بدن. تافل و جی آر ای رو از ای تی اس گزارش دادم بهشون ولی سیستم چنان عقب افتاده بود که به دستشون نرسیده بود! برای همین گفتن تافلت نیومده! منم از روی کارنامه ای که داشتم کپی گرفتم و همراه ریزنمره ی دوم که گیرداده بودن بفرست فرستادم. کلا سیستمشونو درک نمیکردم! هر بار ایمیل میزدم 17 روز بعد جوابم رو به صورت نامه ی پستی عادی دم در خونه تحویل میگرفتم!!! ایمیل جواب دادن سختشون بود؟؟؟ هنوز نامه ی پستی براشون مرسوم بود؟؟؟
    نمی دونم والا!
    کارت واکسنم رو هم ازم خواستن که معمولا اینا مال بعد پذیرشه! ولی از همون اول خواستن! من که کارت بچگیمو نداشتم رفتم یه مرکز بهداشت و پرونده ی مدرسه ام از دبستان تا پیش دانشگاهی رو بردم تا ببینن ایران درس خوندم و بعد برام یکی جدید صادر کردن و منم دادم داروالترجمه و برای دانشگاه پست کردم!
    کلا پدرمو در اوردن وکلی هزینه رو دستم گذاشتن و منم اولین تجربم بود و نمره ی تافلم به جای دیگه ای نمرسید و فکر میکردم همه ی دانشگاهها همچین سیستم مزخرفی دارن. ناگفته نماند از نمره ی تافلم گذشته، رزومه ی خوبی داشتم با 5 تا ای اس آی و چند کنفرانس و پروژه و معدل خوب و ریکام های حسابی از استادای شناخته شده.
    به هر حال گذشت و اواخر آپریل بود که ایمیل اومد تبریک میگیم قبول شدی!
    ازشون پرسیدن فاند؟
    گفتن جی آر ای نداشتی! فاند برای ترم اول نمیتونیم بدیم! بیا اینجا از ترم دوم میدیم! من جی آر ایم بدنبود. ریپورت هم کرده بودم ولی خب همونطور که تافل به دستشون نرسیده بود اینم نرسیده بودوچون اجباری نبود بهم نگفته بودن چرا نداری؟ البته مطمئنم نمره به دانشگاه رسیده بود ولی خب اینا پرت تر از این حرفا بودن!
    منم گفتم دیفرم کنید. قصدم این بود با رزومم از یه دپارتمانی مثل مکانیک فاند RA جور کنم که تا حدودی هم تونستم استادی اونجا بود که می خواست روی یه سری پیل شیمیایی کار کنه و به دانشجوی شیمی احتیاج داشت ولی وقتی دیدم این دانشگاه اصلن اسمش تو لیست دانشگاههای الف و ب مورد تایید وزارت علوم نیست و رنکی حدود 2000 و خورده ای داره کلا بی خیالش شدم!
    این دانشگاه قدمتی از سال 1880 اینطورا داره ولی تا همین چند سال پیش کالج بوده و مدت زیادی نیست که دانشگاه شده و رشته های محدودی برای دکتری داره. شهر جالبی هم نداره. آپ و هواش هم خوب نیست. کلا به نظر من ارزش اپلای نداره.
    اینا به کنار هرگز بعد از دیفر کردن ایمیلی ازشون دریافت نکردم که ترم بعد چه خبره و کی باید بیام و I-20 چی میشه! کلا معلوم نیست چرا اینقدر بی نظم بیخیال و عقب افتاده هستن!
    نمیدونم بعد از این چند سال تغییر کردن یا نه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)