نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: تجربيات خريد از Goodwill براى صرفه جويى در هزينه هاى زندگى در امريکا

Member
    رشته و دانشگاه
    atomic physics

Lightbulb تجربيات خريد از Goodwill براى صرفه جويى در هزينه هاى زندگى در امريکا

دوستان عزيز
    در اين تاپيک به بررسى خريد از فروشگاه هاى Goodwill مى پردازيم اگر کسى تجربه خريد از انها رو داشته لطف کنه اينجا اعلام کنه. هدف من، معرفى راه هاى خريد وسايل اوليه زندگى با قيمت بسيار بسيار پايين هست که باعث ميشه يه سرى وسايل ضرورى رو بدون صرف هزينه هاى هنگفت توى امريکا به دست بياريد.
    اميدوارم مورد استقبال قرار بگيره.
    ابر آمد و زار بر سر سبزه گریست
    بی باده گل رنگ نمی شاید زیست
    این سبزه که امروز تماشاگه ماست
    تا سبزۀ خاک ما تماشاگه کیست

Member
    رشته و دانشگاه
    atomic physics

پیش فرض پاسخ : تجربيات خريد از Goodwill براى صرفه جويى در هزينه هاى زندگى در امريکا

تا اونجايى که من اطلاع دارم اين فروشگاه ها تحت نظر کليسا کار ميکنند و کارشون به اين صورت هست که يه سرى وسايلى رو که مردم به اين مراکز اهدا ميکنند، (همه بايد نو يا در حد نو باشند، بدون اسيب ديدگى و مناسب براى فروش)، با قيمتهاى بسيار بسيار کم ميفروشند و پول اونها رو صرف خيريه ها و کمک به بيماران سرطانى و نيز حقوق کارمندانشون ميکنند. به کسى هم که وسيله اى رو اهدا ميکنه، صرف نظر از ارزش اون چيزى که اهدا کرده يه کارت تخفيف ماليات داده ميشه.
    پس شما چه اهدا کننده باشيد و چه خريدار هم منفعت مالى داشتيد و هم معنوى.
    هدف ،Goodwill اينه که مردم با سطح درامد کم هم بتونند خوب زندگى کنند و چيزى رو به خاطر قيمت بالا به دلشون نذارن. اين کار صرف نظر از منفعت مالى يه جور فرهنگ همزيستى مسالمت اميز هم هست به نظر من... اون کارگرى که درامدش به حدى نيست که واسه بچه اش يه اسباب بازى 100 دلارى بخره اينجا ميتونه همون رو با 2-3$ بخره و شرمندهء اون بچه نباشه.
    کاش همچين فرهنگى هم توى ايران ما وجود داشته باشه.
    ابر آمد و زار بر سر سبزه گریست
    بی باده گل رنگ نمی شاید زیست
    این سبزه که امروز تماشاگه ماست
    تا سبزۀ خاک ما تماشاگه کیست

Junior Member iris87 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربيات خريد از Goodwill براى صرفه جويى در هزينه هاى زندگى در امريکا

نقل قول نوشته اصلی توسط royal65 نمایش پست ها
    دوستان عزيز
    در اين تاپيک به بررسى خريد از فروشگاه هاى Goodwill مى پردازيم اگر کسى تجربه خريد از انها رو داشته لطف کنه اينجا اعلام کنه. هدف من، معرفى راه هاى خريد وسايل اوليه زندگى با قيمت بسيار بسيار پايين هست که باعث ميشه يه سرى وسايل ضرورى رو بدون صرف هزينه هاى هنگفت توى امريکا به دست بياريد.
    اميدوارم مورد استقبال قرار بگيره.
    خرید وسایل دست دوم یه فرهنگیه که در آمریکا باهاش با فروشگاههای زنجیره ای Goodwill و حتی خیلی مغازه های کوچیک دست دوم فروشی آشنا میشین. مزیت این فروشگاه اینه که معمولا تو همه شهرهای آمریکا شعبه داره؛ با کارت دانشجویی شنبه ها 10 درصد تخفیف بیشتر میده. امتیازات خرید هم تا یه حدی برسه؛ گیفت کارت خرید میده. به نظرم برای خرید ظرف و ظروف؛ وسایل خونه و گهگاه ابزارآلات کار راه انداز ؛ ورزشی و ... بسیار جای خوبیه. حداقل برای کسانی که تازه آمریکا میان و هنوز مطمئن نیستن که چقدر و چطور خرج وسایل زندگی کنن؛ میتونه انتخاب خوبی باشه. خرید لباس هاش رو از نظر خودم پیشنهاد نمی کنم چرا که در طول سال خیلی از فروشگاهها تخفیف های خوبی می ذارن که شما میتونید پوشاک نو رو با قیمتی حتی مناسب تر از اینجا بخرید.
    THE ONLY PERSON WHO IS EDUCATED IS THE ONE WHO HAS LEARNED HOW TO LEARN - AND CHANGE. CARL ROGERS

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)