صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 93

موضوع: single or married

Junior Member

پیش فرض single or married

این که می پرسن مجردی یا متاهل به خاطر Financial aid هست؟ همسر من جداگانه داره apply میکنه و تصمیم داریم اگه یه دانشگاه نشد اونجا یکیمون transfer کنه. باید چی بنویسم؟
    بعضی جاها که مشخصات همسر رو میخواد دقیقاً تو قسمت financial aid آورده شده

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : single or married

شما موقع Apply کردن در صورتی که متاهل هستید باید حتما بگید، در غیر این صورت اگر پذیرش بگیرید دانشگاه برای همسرتون I-20 نمی‌فرسته و ایشون نمی‌تونه همراه شما بیاد. متاهل بودن یا نبودن تاثیر خاصی در گرفتن یا نگرفتن ساپورت مالی یا مقدار ساپورت نداره.

Junior Member

آخه همسر من که ویزای همراه نمیگیره. اگه پذیرش نگیره میره سربازی بنابراین یه جایی باید پذیرش بگیره. اگخ من بنویسم متاهل اونا میگین که Stipend به اندازه دو نفر نیست و admit نمی کنند. ما مستقلاً میخواهیم apply کنیم و در نتیجه ویزای F1 میگیریم. همون طور که گفتم اکثراً این سوال رو در قسمت financial میکنند. یه دانشگاهی بهم email زد که پول برای هر دوی شما بس نیست.

ApplyAbroad Champion

درسته معمولا پولی که دانشگاه می‌ده برای بچه‌های مجرده و اگر متاهل باشید باید خودتون Bank Statement بگیرید که نشون بده بقیه هزینه رو می‌تونید خودتون بدهید. اگر ساپورت کامل مالی بگیرید هزینه‌ای که برای یک نفر اضافه باقی می‌مونه حدود پنج هزار دلاره. یعنی شما باید حدود پنج هزار دلار bank statement نشون بدهید. به هر حال من فکر می‌کنم به دانشگاه باید راستش رو بگید. اگر بگید مجردید ممکنه بعضا به ضررتون تمام بشه. مثلا دانشگاه ما به دانشجوهای دکترا خونه می‌ده. اگر مجرد باشید یک خونه کامل به شما نمی‌دهند و حداقل یک هم‌خونه‌ای خواهید داشت، اما به متاهلین یک خونه کامل می‌دهند.

بابک جان این جوری که گفتی نگران شدم. یعنی اگه آدم fund کامل هم بگیره، باز باید خودشم هزینه کنه؟ من یادمه قبلا این سوال رو تو yahoo group پرسیده بودم و بچه ها به من گفته بودن با ساپورت مالی کامل راحت میشه دو نفری زندگی کرد! میشه بگی ساپورت مالی کامل یعنی حدودا چقدر پول در سال، که باید 5000 تا هم خودمون داشته باشیم؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

من دوستم پارسال از 2 تا دانشگاه fund داشت یکیشون گفت باید 10 هزار دلار واسه مخارج خانومت bank statement بدی چون ما هزینش رو نمیدیم ولی اون یکی گفت هزینه های خانومت رو هم خودمون میدیم. بستگی به دانشگاه داره.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion

راستش ساپورت کامل مالی در دانشگاه ما حدود ۱۵۰۰ دلار بعد از کسر مالیاته. با این مبلغ به دو نفر می‌تونند زندگی کنند، اما کار سختیه و اصلا زندگی راحتی نخواهد بود. البته بماند که جنوب کالیفورنیا که من زندگی می‌کنم یکی از گرون‌ترین جاهای آمریکاست و شاید ایالت‌های دیگه مثل تگزاس با یک همچین پولی دو نفر هم بتونند راحت زندگی کنند. من خودم ماهی ۱۰۰۰ دلار اجاره خونه می‌دهم. تازه این خونه‌ایه که دانشگاه به دانشجوهای grad می‌ده وگر نه اگر خودم بیرون می‌خواستم خونه بگیرم یک جای کوچک‌تر رو باید ۱۵۰۰ دلار اجاره می‌کردم. این در حالیه که یکی از دوستانم در دالاس تکزاس کمتر از ۵۰۰ دلار اجاره خونه می‌ده و تقریبا هم همین قدر حقوق می‌گیره. به همین دلیل، این که ساپورت مالی برای زندگی دو نفر کافی خواهد بود یا نه به محلی که زندگی می‌کنید هم خیلی بستگی داره.

Junior Member

I have the same problem: I want to apply but my wife doesnt. I am wondering what should I do? when i should say to my ostad that I want fund for 2 person?????
    my wife will graduate on summer? is there any hope that she can apply in USA????

sanaz.f
    Guest

پیش فرض شانس گرفتن فاند برای زوج دانشجو واسه فوق لیسانس چه جوریه؟

سلام
    من دانشجوی مکانیک دانشگاه شیراز هستم و شوهرم هم عمران شیراز می خونه.
    می خواستم بدونم شانس گرفتن فاند برای ما که هر دو قصد ادامه تحصیل داریم(خارج از ایران) واسه فوق لیسانس چه جوریه؟
    و
    اگه بخوایم واسه مدرک زبان کاری کنیم IELTS or TOEFEL

لطفا راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن فاند برای زوج دانشجو واسه فوق لیسانس چه جوریه؟

سوالتون کلی و نامفهومه.
    می خواین با هم حتما تو یه شهر یا تو یه دانشگاه باشید؟ یا اصلا ممکنه فرقی نداشته باشه که از دو کشور مختلف پذیرفته بشید.
    می خواهید با هم از یه دانشگاه فاند بگیرین یا اینکه یکیتون همراه اون یکی بره؟
    کدوم کشور مد نظرتون هست؟

خوب برای مدرک زبان هم باید بخونید و امتحان بدین. برای اینکه بدونید کردوم امتحانارو باید بدید باید کشور مقصدتون معلوم باشه.
    در مورد روشهای مطالعه یا منابع امتحانا هم مفصلا در قسمت مربوطه بحث شده.
    راستی امسال که قصد اپلای ندارید!!!!! چون دیگه با این وضعیتی که برای ثبت نام امتحانا وجود داره کارتون خیلی مشکله.

تازه مدارک و شرایط علمی مثل معدل و مقاله و همین طور تمره های زبانتون برای گرفتن فاند حرف اول رو می زنند.
    اگه منظورتون رو واضح تر بگید بیشتر می تونم کمکتون کنم.

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)