نقل قول نوشته اصلی توسط mannan نمایش پست ها
سلام من و دوست پسرم احتمالا تا 6 ماه دیگه قصد ازدواج داریم و امکان داره زمان اپلای کردن من همچنان مجرد باشم (من اپلای می کنم و اون به عنوان همراه با من میاد) دقیقا چه زمانی در مورد وضعیت تاهی از آدم سول میشه و اگر در اون زمان مجرد باشم باید چه جوابی بدم؟ در ضمن برای دکترا apply می کنم و فاند هم می خوام میشه کمکم کنید؟ ممنونم
موقع اپلای کردن، دانشگاه از شما چیزی راجع به تاهل یا تجردتون سوال نمی کنه. اما اگه پذیرفته بشید و بخواید برید، توی فرمی که برای امضای قرارداد به عنوان دانشجوی دکترا بهتون میدن ازتون راجع به تاهلتون سوال میشه و شما چیزی که واقعا هست رو بنویسید. بعدا هم اگه ازدواج کردید هیچ مشکلی پیش نمی یاد. چون در واقع اون تاهل شما وقتی ضرورت پیدا میکنه که بچه داشته باشید. برای من توی مدارک نوشته بود گواهی ازدواج هم میخوان اگه متاهل هستین. من بردم دادم ترجمه ولی هنوز ترجمه دستم نبود که مدارک رو مجبور شدم بفرستم. بهشون گفتم که من این یکی مدرکمو دیر میفرستم گفت اونو فقط اگه بچه داری لازمه!!!! ( از اول ننوشته بود اگه بچه دارین، نوشته بود اگه متاهلید!!). در مورد ویزا هم اگه تا اون موقع ازدواج کرده باشید، که خب شما درخواستتون رو میدید و اونم به عنوان پیوست به همسر میاد ولی من نمی دونم آیا اگه اون موقع ازدواج نکرده باشید، باز هم قانون همراه وجود داره یا نه؟ چون اون قانونی که من میشناسم همون " پیوست به همسره"، نمی دونم چیزی به اسم همراه هم هست یا نه.