صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: نحوه نمره دهی در آزمون آیلتس

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نحوه نمره دهی در آزمون آیلتس

نقل قول نوشته اصلی توسط Katauon نمایش پست ها
    دوستان دقت کنید که جای دقیق نیم نمره ها مشخص نیست.بنا به سختی تست هست این مقدار تغییر میکنه.این اعدادی که تو سایت ها هست تقریبیه.ولی جای 5و 6و 7 و... ثابته.
    شما اگه به ویکیپدیا آیلتس مراجعه کنید اینطور نوشته:
    This table can be used for the Listening tests to convert raw scores to band scores. This chart is a guide only, because sometimes the scores adjust slightly depending on how difficult the exam is.
    Band Score 9.0 8.5 8.0 7.5 7.0 6.5 6.0 5.5 5.0 4.5 4.0 3.5 3.0 2.5
    Raw score 39 – 40 37 – 38 35 – 36 32 – 34 30 – 31 26 – 29 23 – 25 18 – 22 16 – 17 13 – 15 10 – 12 8 – 9 6 – 7 4 – 5
    پس ممکنه یک تست با 26 بشه 6.5 یک تست به خاطر سادگیش 27 بشه 6.5.
    سلام
    ممنونم
    اما چرا برای
    32 این سایت میگه 7.5 این میگه 7
    ؟؟؟؟
    http://www.examenglish.com/IELTS/IEL...alculator.html
    http://www.ieltspractice.com/ieltscalculator.php
    I spring over the spring with the spring in the spring

Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering

سلام،

در صورت ناتمام گذاشتن جمله در رایتینگ 1 بعلت اتمام وقت، اگه بیشتر از 150 کلمه نوشته باشیم چقدر تاثیر منفی روی نمره خواهد داشت؟

با تشکر.

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

دوستان آیا نحوه نمره دهی در اسپیکینگ جنرال یا آکادمیک فرق داره؟ یعنی راحت تر میگیرن یا سخت میگیرن؟
    اصلا اگزمینر میدونه برای چی داری آزمون میدی؟

سلام.

یک سوال در مورد نحوه امتیاز دادن به جواب صحیح در IELTS Reading General دارم.
    یکسری سوالات مینیویسه که ماکزیمم 3 تا کلمه باید بنویسیم. من جواب 2 کلمه ای (مثلا authorization form) رو پیدا میکنم و میبینم تو متن حرف اضافه a/an هم داره که با اون میشه 3 تا کلمه. حالا این اشتباه هست که من جواب سوال رو با a/an بنویسم؟ یا که خیر؟

یعنی من چه authorization form تو پاسخ بنویسم و چه an authorization form فرقی میکنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bluebit نمایش پست ها
    سلام.

یک سوال در مورد نحوه امتیاز دادن به جواب صحیح در IELTS Reading General دارم.
    یکسری سوالات مینیویسه که ماکزیمم 3 تا کلمه باید بنویسیم. من جواب 2 کلمه ای (مثلا authorization form) رو پیدا میکنم و میبینم تو متن حرف اضافه a/an هم داره که با اون میشه 3 تا کلمه. حالا این اشتباه هست که من جواب سوال رو با a/an بنویسم؟ یا که خیر؟

یعنی من چه authorization form تو پاسخ بنویسم و چه an authorization form فرقی میکنه؟
    اگه اون کلمه توی پرانتز باشه یعنی اختیاری و ننوشتنش هم درسته . اما اگه تو پرانتز نباشه اجباری و بخاطر همون نمره اون سوال رو بهتون نمیدن.
    منظورم از پرانتز تو کلید سوال هاست که خب تو امتحان اصلی نداریمش .

Junior Member

بزارید یه کوچولو تجربیاتی رو که از یک استاد زبان شنیدم باهاتون در میون بزارم.
    نکته اول اینه که توی محاسبه نمره ها واسه اسپیکینگ و رایتینگ ۴ ستونی که وجود داره نمره هاش از ۱ تا ۹ داده میشه و نیم نمره ای نداره .
    و نکته بعدی این که توی اسپیکینگ نمره رو در صورت داشتن اعشار رو به بالا گرد می کنن و توی رایتینگ به صورت برعکس رو به پایین.
    البته من سایت آبلتس رو چک کردم و خب اونجا زده که ما بند اسکور رو چجوری گرد می کنیم . ولی در مورد نمره مهارت ها به صورت جدا چیزی ندیدم.
    این نحو تصحیحی که استاده گفت تا حدودی نمره های خودم رو توجیح می کرد ولی درست و غلطش رو مطمئن نیستم.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)