صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 71

موضوع: فرق رزومه (Resume) و CV

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Champion

پیش فرض فرق رزومه (Resume) و CV

این بعضا برای خیلی‌ها سواله که فرق رزومه و CV چیه.
    مهمترین فرق این دو تا اینه که CV شامل تمام سوابق تحصیلی و کاری شماست، در حالی که رزومه خلاصه‌ای از CV ایه که مربوط به کاریه که دارید براش Apply می‌کنید.
    به عنوان مثال، ممکنه من در ۳ تا زمینه مختلف کار کرده باشم و تمام این سوابقم رو در CV آورده باشم. حالا می‌خوام برای ادامه تحصیل در یکی از این زمینه‌ها اقدام کنم. در رزومه‌ای که می‌فرستم اون دو تا زمینه دیگه که کاملا نامربوط هستند رو حذف می‌کنم و فقط سوابق کاری مرتبط رو قرار می‌دهم.
    این تقریبا یک قانون کلی است که رزومه نباید بیشتر از ۲ صفحه باشه (در بعضی مواقع تا حداکثر ۳ صفحه هم قابل قبوله اما توصیه نمی‌شه) اما CV ممکنه ده‌ها صفحه باشه.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرق رزومه (Resume) و CV

من اینو تو wikipedia خوندم گفتم بد نیست اینجا هم بذارم.

In the business world, the word résumé, also spelled resumé and resume, is used especially in the United States and in English Canada.

In North America, the terms "résumé" and "CV" may be used interchangeably. However, a résumé more often has a free-form organizational style and is used for seeking employment in the private sector, whereas a curriculum vitae (also called vita) usually has a more standardized look and format for the purpose of seeking positions in academic or educational institutions. Another difference is that a résumé tends to be more descriptive and tailored for a specific purpose or target audience, whereas a curriculum vitae tends to be organized in a way that presents data about one's self in a compact fashion, with a clear chronology. For example, a résumé may begin with a statement about a personal goal, followed by a list of most significant accomplishments or characteristics in order of significance, while a curriculum vitae often includes complete and unembellished lists of data such as educational institutions attended, degrees received, positions held, professional affiliations, publications authored, etc. A résumé may or may not be represented by the person as a complete history of themselves without omission, whereas a curriculum vitae usually implies that there are no omissions, and in particular, no temporal gaps between listed items.

The Latin term curriculum vitae (plural: curricula vitae; often abbreviated CV) is used preferentially in Europe, Africa, Asia, South America, Arctic, New Zealand, French Canada and some British Commonwealth countries, as well as in many languages other than English.

In some regions of the world (such as Australia and India) CV and résumé are used interchangeably.

Curriculum vitae is Latin meaning "course of life" and résumé is French meaning "summary
    ".
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

CV هم بصورت استاندارد بهتره از 2 صفحه بيشتر نشه:
    http://www.cvtips.com/writing_of_a_CV.html
    مشكلي نيست كه آسان نشود<br />مرد&nbsp; بايد&nbsp; كه&nbsp; هراسان&nbsp; نشود

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط rf
    CV هم بصورت استاندارد بهتره از 2 صفحه بيشتر نشه:
    http://www.cvtips.com/writing_of_a_CV.html
    فكر كنم داري اشتباه مي كني اون Resume است كه نبايد طولاني باشه اتفاقاً اكثر CV ها 4-5 صفحه هستن.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

سلام
    CV خيلي کامل تر از Resume است من خودم CV چند استاد دانشگاه ميشيگان را دارم که 47 صفحه و بيشتر است. در CV همه چي ذکر شده است مثلاً اينکه استاد چند تا دانشجو داشته و موضوعات تحقيقاتي و پايان نامه هاي دانشجوهاش چي بوده و ....
    اما در Resume اين چيزها لازم نيست ساختار آن بايد شامل اطلاعات مختصر و مفيد درباره کار شما و هدفتان باشد. همه چيزهايي که در اين سايت درباره رزومه موجود است کافي است.
    البته ناگفته نماند بعضي از اساتيد CV را مي خواهند. حداقل اش براي من اينگونه است ولي در حال حاضر براي من CV و Resume زياد فرقي نمي کند چون خيلي اطلاعات ديگري که در CV مي آيد را من هنوز ندارم در نتيجه براي من زياد فرق نمي کند.
    پيشنهاد مي کنم به دپارتمان هوافضا دانشگاه ميشيگان برويد اونجا اساتيد CV خودشان را براي دانلود قرار داده اند.
    موفق باشد.

Junior Member

ars عزيز لطفا ميشه نكات رعايت شده ي cv و رزومه اي كه براي استنفورد فرستادي رو بگي

سلام به همه

اولا این واژه توسط خیلیها به جای هم استفاده میشود (حتی بسیار از اساتید). با توجه به این شاید حساسیت در این باره خیلی بهره ای نداشته باشد اگر چه دانستن تفاوت این د ونشان می دهد شما آدم بسیار نکته سنجی هستید!!!!

ظاهرا CV کوتاه تر است و فقط مطالب مهم Resume را بیان می کند.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

تا جایی که من میدونم CV حتی تا 10 صفحه هم میتونه باشه و همونطور که از اسمش معلومه (curriculum vitae) بیشتر توش سوابق آموزشی نوشته میشه و برای پیدا کردن کار استفاده نمیشه. در حالی که resume بیشتر برای منظور کاری استفاده میشه و حداکثر باید 3-2 صفحه باشه
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    فكر كنم داري اشتباه مي كني اون Resume است كه نبايد طولاني باشه اتفاقاً اكثر CV ها 4-5 صفحه هستن.
    سلام
    پس چرا خيلي ها ميگن كه CV دو الي نهايت سه صفحه اي خيلي بهتر هست و اساتيد توجه بيشتري به اون ميكنند؟ ???

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    سلام
    پس چرا خيلي ها ميگن كه CV دو الي نهايت سه صفحه اي خيلي بهتر هست و اساتيد توجه بيشتري به اون ميكنند؟ ???
    فکر کنم کسی که اینو گفته منظورش این بوده که چرت و پرت تو CV ننویسین آخه من بعضی CV ها رو دیدم که هرچی دلش خواسته توش نوشته.
    باید مطالب مهم مثل سوابق تحقیقی و پژوهشی به خوبی توی CV تشریح بشه حالا اگه خیلی سابقه دارین اگه بزرگ هم شد عیبی نداره ولی الکی پرش نکنین.
    سوابق پژوهشی و تحصیلی توی Resume خیلی خلاصه در حد یک عنوان بیان می شن به همین خاطر Resume کوتاهه و CV بلند.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)