صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 71

موضوع: فرق رزومه (Resume) و CV

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

پیش فرض پاسخ : فرق رزومه (Resume) و CV

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram gharib نمایش پست ها
    اغلب موسسات تحقیقاتی که من می شناسم برای استخدام محقق و پژوهشگر ، CV اونها رو می خوان که مسلما به خاطر توضیحاتیه که فرد در رابطه با کارهای پژوهشیش می تونه بده ، پس CV می تونه تا چند صفحه هم باشه . اما همین موسسات برای استخدام کارمند رزومه می خوان که نشون می ده خیلی حال و حوصله خوندن ندارن ، در واقع نیازی هم نیست پس رزومه بهتره کوتاه در حد 2 تا3 صفحه و مفید باشه .

توجه کنید که دوستمون گفته بود برای یک دانشگاه ایرانی می خواد رزومه بنویسه ، نه اغلب موسسات تحقیقاتی !
    پس باید حتما تمام مقالات و سوابق پژوهشی رو بیارن .

در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

Junior Member mhoseink آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business and Technology- TUT

کتاب عالی زیر درباره CV و CV نویسیه. یک لینک را انتخاب کنید.
    http://freebooksearcher.info/downloadbook.php?id=8440
    http://w17.easy-share.com/1700882688.html
    دریای آرام ناخدای قهرمان نمی سازد

ApplyAbroad Hero

با سلام هفته قبل تو کلاس سمینار و مهارت ها بحث تقاوت این دو مطرح شد و من خواستم اینجا نظر استاد اون کلاس که بریتانیایی بود رو اینجا بیاورم شاید مفید باشه.

همانطور که در پست های قبل دوستان اشاره نمودند، cv اطلاعات تکمیلی را شامل می شود، که می تونه چندین ده صفحه باشه ولی روزمه علاوه بر اینکه خلاصه ای از نکات برجسته سوابقتون هست، بهتره یک صفحه بیشتر نشه، دیگه نهایت دو صفحه.

این نقل قول مستقیم این استاد بود.

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

سلام. من کامل این تاپیک رو خوندم. بالاخره دانشگاه ها کدوم رو می خوان معمولا؟؟ و اونی که تو مکاتبات برای استاد می فرستیم رزومه باید باشه، درسته؟

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    سلام. من کامل این تاپیک رو خوندم. بالاخره دانشگاه ها کدوم رو می خوان معمولا؟؟ و اونی که تو مکاتبات برای استاد می فرستیم رزومه باید باشه، درسته؟
    بله درسته......برای دانشگاه ها سعی کنید کامل ترین حالت (یعنی CV) را ارسال کنید. موفق باشید
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

Junior Member

Question: Curriculum Vitae vs. Resume؟
    What is the difference between a curriculum vitae (CV) and a resume?
    Answer: The primary differences between a resume and a curriculum vitae (CV) are the length, what is included and what each is used for. A resume is a one or two page summary of your skills, experience and education. While a resume is brief and concise - no more than a page or two, a Curriculum Vitae is a longer (at least two page) and more detailed synopsis.

A Curriculum Vitae includes a summary of your educational and academic backgrounds as well as teaching and research experience, publications, presentations, awards, honors, affiliations and other details. In Europe, the Middle East, Africa, or Asia, employers may expect to receive a curriculum vitae.
    In the United States, a curriculum vitae is used primarily when applying for academic, education, scientific or research positions. It is also applicable when applying for fellowships or grants.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Eng.

پیش فرض پاسخ : SOP چند صفحه باشه؟

نه!
    رزومه با CV فرق داره...
    رزومه detail نداره اما CV همه detail ها رو باید داشته باشه

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    سلام
    من از دانشگاه علم و فرهنگ چیزی نمی دونم اما معدل شما برای لیسانس خوبه. اگر وضعیت زبانت هم خوب باشه (IELTS 7 fi به بالا) خب از این نظر مشکلی لااقل نداری. گفتی GRE لازم نداره این رشته، به هر حال GMAT/GRE یک روشه برای اثبات توانایی خودت و می تونی رشته های مشابه که به عنوان ادمه مهندسی صنایع معقول هستند رو انتخاب کنی، و با داتشن نمره خوب GMAT/GRE شانست رو افزایش بدی. ّبین رد مورد CV خب بله اگر بخویا فقط فکر کین که CV یعنی فقط سابقه کار چیزی چه چیز نداری بنویسی. اما می دونی چیه فرض کن شما استاد دانشگاهی هستی و می خوای دانشجو بگیری چه چیز هایی برات مهمه؟ خیلی چیز ها: دانشجو چه درس هایی داشته و چه چیز های خونده، چه کتاب هایی چه موضوعاتی و چه چیزهایی رو یاد گرفته و بلده و نمراتش چه طور بوده و تو چه زمینه هایی بهتر بوده و علاقه مند بوده، و .................................................. ....................
    من هم وقتی می خواستم CV بنویسم طرز فکر تو رو داشتم اما الان می بینم خیلی(خیلی، خیلی) چیز ها رو میشه تو CV نوشت مثلا بنویس چه Course هایی داشتی که مرتبط با رشته مورد نظرت هستند و چه کتاب ها یا کقالاتی رو خوندی و چه موضوعاتی رو یاد گرفتی در هر course و بعد چه استفادهای کردی یا چه استعدادی در یه course داری و ...................
    می بینی نوشتن cv اینقدر ها هم فقط این نیست که بگی من فلان تحقیق رو داشتم یا فلان سابقه کاری بلکه هر چیز که فکر می کنی فلان استاد رو کمک می کنه که بدونه تو چه چیز هایی رو بلدی و چه قایلیت هایی داره مناسبه و لازم، مثلا همین شرح کتاب ها و مقالات مرتبط با هر درس، درسته که course ها در کارنامه شما هستند اما یه استاد فرسنگ هل دورتر چه می دونه شما چی خوندی تو اون course چی بلد هستی و ........، اینا رو توضیح بده،
    البته نمی دونم واقعا روی CV چقدر وقت میگذارند اما به هر حال هر چه کاملتر و قوی تر نوشته بشه بهتره،لا اقل ضرر نداره و شانست رو امتحان کردی.
    خب ایمیل به تنها یک استاد و جواب ندادن اون بسیار طبیعیه و بسیاری از اساتید جوابی نمی دن و .....، به خصوص ایرانی ها(!)،
    حالا بیشتر در این تاپیک بگردی و اطلاعات بیشتری کسب کن از سایرین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط em65 نمایش پست ها
    سلام به همگی،من امشب برای اولین بار نشستم و نظرات را خواندم ولی در کل نا امید که بودم ناامیدترم شدم!(از بس که همه از دانشگاههای دولتی با کلی مقاله بودند!) شرایط من به عنوان یک فارغ التحصیل 24 سالهخیلی مزخرفه:لیسانس مهندسی صنایع از علم و فرهنگ،معدل 16.40 ،هیچ مقاله ای ندارم حتی پایان نامه درست و حسابی ندارم.زبانم خوبه و و وقت امتحانIELTS ام 22 مهر است احتمالا 7 به بالا می آورم (در حالیکه دانشگاههای امریکا تافل می خواهند!) GRE il h'v ghcl fhai pjlh ldnl , jghal, fvha ld ;kl....مدارکم را همراه Recommendation letters با یکی از آشناهامون که برای یکی از California state univesity ها پذیرش گرفته بود فرستادم تا اگر شد شخصا برای چندتا از دانشگاههای کالیفرنیا که شرایط منو قبول می کنند، ببرد ولی باید قبل از اپلای به صورت انلاین نظر استادها را جلب می کردم برای همین من یک mailبدون CV (چون آخه چی بنویسم تو رزومه نه سابقه کاری نه هیچی)برای استاد مربوطه(برای رشته Management Engineering) که ایرانیم هست زدم 6 روز پیش ولی جوابی نگرفتم.حالا دوباره می خام بزنم شما بگین چی کار کنم ؟کلا اصلا شانسی برای پذیرش nhvl ],k thkn ;i fudn ldfdkl؟مثلا برای ترم بهvا که از الان شروع شده(لطفا واقعیت را بگین نه از روی دلسوزی)
    یه نکته رو در مورد CV بگم فقط، اگر چه باید در تاپیک مربوطه بهش پرداخت ولی چون یکی از اساتید نظر دادند در مورد حرف من بنده، به خصوص CV و رزومه که ایشون معادل هم به کار بردند و از این به اون Shift کردند،من هم می خوام پاسخم رو بگم:
    در کل میشه resume و CV رو به جای هم به کار برد و تعریف دقیق و قطعی ندارند اما در آمریکا (به خصوص) CV یه معرفی کلی از خودتونه که می تونه 20 یا 30 صفحه هم باشه، و شامل موارد متنوعی هم می تونه باشه مثلا Hobby های شما و .........،
    Resume عمدتا متمرکز بر یک هدف نوشته میشه، یعنی رزومه شما برای Apply برای یه Job با رزومه شما برای Apply برای تحصیل در یک دانشگاه فرق می کنه و دذ عین حال رزومه خلاصه تر و به قولی to the point تره،
    من فکر می کنم چون دونستن چیزهایی که شما می دونید می تونه برای اساتید جالب باشه لااقل ضرری نداره که موضوعاتی که خوندید و یا کتاب هایی رو که مرور کردید در CV (نه رزومه) عنوان کنید، البته نه اینکه الزامی باشه و برای تمام دروس، ولی برای دروسی که به رشته مد نظرتون هم مربوطه می تونه مفید باشه، چون تنها ذکر عنوان یک درس ممکنه اطلاعات زیادی به یه استاد که چندان هم با سیستم آموزشی ما آشنا نیست نده و ذکر جزئیات در عین حال می تونه بهش نشون بده که شما با موضوعاتی که ذکر می کنید آشنا هستید و اطمینان بیشتری به استاد بده،
    البته این رو گفتم که اینکه چقدر حاضر باشند بر روی CV شما وقت بگذارند جای سواله،
    این رو فراموش کرده بودم بگم که بله چندان نیاز قطعی به Toefl ندارید چون دانشگاه های زیادی IELTS رو هم قبول می کنند،
    inactive account

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    یه نکته رو در مورد CV بگم فقط، اگر چه باید در تاپیک مربوطه بهش پرداخت ولی چون یکی از اساتید نظر دادند در مورد حرف من بنده، به خصوص CV و رزومه که ایشون معادل هم به کار بردند و از این به اون Shift کردند،من هم می خوام پاسخم رو بگم:
    در کل میشه resume و CV رو به جای هم به کار برد و تعریف دقیق و قطعی ندارند اما در آمریکا (به خصوص) CV یه معرفی کلی از خودتونه که می تونه 20 یا 30 صفحه هم باشه، و شامل موارد متنوعی هم می تونه باشه مثلا Hobby های شما و .........،
    Resume عمدتا متمرکز بر یک هدف نوشته میشه، یعنی رزومه شما برای Apply برای یه Job با رزومه شما برای Apply برای تحصیل در یک دانشگاه فرق می کنه و دذ عین حال رزومه خلاصه تر و به قولی to the point تره،
    من فکر می کنم چون دونستن چیزهایی که شما می دونید می تونه برای اساتید جالب باشه لااقل ضرری نداره که موضوعاتی که خوندید و یا کتاب هایی رو که مرور کردید در CV (نه رزومه) عنوان کنید، البته نه اینکه الزامی باشه و برای تمام دروس، ولی برای دروسی که به رشته مد نظرتون هم مربوطه می تونه مفید باشه، چون تنها ذکر عنوان یک درس ممکنه اطلاعات زیادی به یه استاد که چندان هم با سیستم آموزشی ما آشنا نیست نده و ذکر جزئیات در عین حال می تونه بهش نشون بده که شما با موضوعاتی که ذکر می کنید آشنا هستید و اطمینان بیشتری به استاد بده،
    البته این رو گفتم که اینکه چقدر حاضر باشند بر روی CV شما وقت بگذارند جای سواله،
    این رو فراموش کرده بودم بگم که بله چندان نیاز قطعی به Toefl ندارید چون دانشگاه های زیادی IELTS رو هم قبول می کنند،
    دوست عزیز CV اصطلاح انگلیسی برای Resume هست، اما در تعریف رزومه معمولا کوتاه و مختصر و CV میتونه بلندتر باشه، البته نه اینکه قصه ای باشه در مورد استعداد هامون و آنچه که ما یاد گرفتیم! ضمنا من هم CV سی صفحه ای دیدم. اما فرستادن cv 20-30 صفحه ای برای اپلای کردن اشتباه محض! رزومه شما باید تا جاییکه میتونه خلاصه باشه و محدود به مهمترین کاراتون. می تونید امتحان کنید. موفق باشید!
    The best way to predict the future is to invent it

Junior Member

تو سایت دانشگاهی که من میخوام درخواست بدم نوشته Curriculum Vitae،در حد دو صفحه بنویسم کافیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)