صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 71

موضوع: فرق رزومه (Resume) و CV

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق طراحي كاربردي-شيراز

پیش فرض پاسخ : فرق رزومه (Resume) و CV

نقل قول نوشته اصلی توسط aiat_gamer نمایش پست ها
    تو سایت دانشگاهی که من میخوام درخواست بدم نوشته Curriculum Vitae،در حد دو صفحه بنویسم کافیه؟
    طبق چيزي كه دوستان نوشته اند شما بايد اطاعات نسبتا كاملي از سوابق كاري ،تحصيلي و پژوهشي خودتون رو بنويسي و محدوديتي ندارد

Junior Member

سلام
    CV خيلي کامل تر از Resume است من خودم CV چند استاد دانشگاه ميشيگان را دارم که 47 صفحه و بيشتر است. در CV همه چي ذکر شده است مثلاً اينکه استاد چند تا دانشجو داشته و موضوعات تحقيقاتي و پايان نامه هاي دانشجوهاش چي بوده و ....
    اما در Resume اين چيزها لازم نيست ساختار آن بايد شامل اطلاعات مختصر و مفيد درباره کار شما و هدفتان باشد. همه چيزهايي که در اين سايت درباره رزومه موجود است کافي است.
    البته ناگفته نماند بعضي از اساتيد CV را مي خواهند. حداقل اش براي من اينگونه است ولي در حال حاضر براي من CV و Resume زياد فرقي نمي کند چون خيلي اطلاعات ديگري که در CV مي آيد را من هنوز ندارم در نتيجه براي من زياد فرق نمي کند.
    پيشنهاد مي کنم به دپارتمان هوافضا دانشگاه ميشيگان برويد اونجا اساتيد CV خودشان را براي دانلود قرار داده اند.
    موفق باشد.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra نمایش پست ها
    پس چرا اکثر استادا توی پروفایلشون از عنوان CV بیشتر استفاده می کنن تا Resume ؟ و توی CV هم اطلاعات مختصر از جمله فقط عنوان مقاله هاشون رو میارن.
    آره باهات موافقم، معمولا ت سایت دانشگاه های ایران میتویسن CV، که فکر میکنم اشتباه باشه. در حقیقت باید بنویسن رزومه. آخه فکر کردی مسئول سایتای دانشگاه کیه؟! یه بیسواد. خود استاد که نیست تفاوت رو بدونه!

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

من تاپیکها رو خوندم. کلا نتیجه گیری اینکه CV طولانیتره و بیشتر برای کارهای آکادمیک به کار میره ولی resume کوتاههه در حد 1-2 صفحه و بیشتر هم برای شغل پیدا کردن به کار میره و فقط برای یه منظور خاص تهیه میشه

حالا یه سوالی دارم.
    توی CV شما همه مدارک تحصیلی و معدل و تز و مقاله و ... رو مینویسی. همه تجربیات کاری رو هم مینویسی. برای اینها چقدر توضیح باید بنویسی؟

مثلا من که میخوام تجربه کاریم رو بنویسم، چه چیزهایی رو باید ذکر کنم؟
    1- محلی که کار کردم
    2- عنوان شغلیم (پست/مقام)
    3- زمانی که اونجا بودم. (مثلا از سال x تا y)
    4- تمام وقت/پاره وقت بودنش

به جز اینها دیگه چی باید بنویسم؟

آیا لازمه در حد 3-4 خط مسدولیتهای خودم رو در خر پست عنوان کنم؟ (چون شعلها تعریف مشخصی ندارن و گفتن اینکه کارمند بودی یا مدیر یا مشاور و .... خیلی واضح نیست و مشخص نمیکنه چه مسئولیتی داشتی و چه تواناییهایی برای اون شعل لازم داشته)

آیا لازمه میزان حقوق هم ذکر بشه؟ مخصوصا که معیار برای مقایسه این وجود نداره.

بعد یه سوال خیلی خیلی مهم هم دارم.
    توی سایت دانشگاهها دیدم که درخواست 3 تا چیز رو میدن. CV و Resume اینها 2 تاشه که خب اینجا بحثش شده (هرچند آخرش نتیجه واضحی نمیشه گرفت و خیلی وقتها جای هم به کار میرن)

یه چیز دیگه ای که دیدم درخواست میدن Cover Letter هست. این چیه؟ به چه دردی میخوره؟ توش چی باید نوشته بشه؟ میشه کسی توضیحی در موردش بده؟
    ویرایش توسط mehrabounr : March 11th, 2012 در ساعت 01:56 PM
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science-Dalhousie

سلام

Cover Letter همون نامه اولیه هست که به استاد ایمیل می زنید و باید در نیم صفحه (2-3 پاراگراف) بگید کی هستید و چی هستید و میخواهید چیکار بکنید و متقاعدش کنید که فایل Resume یا CV شما رو که attach کردید بازکنه و بخونه...
    اطلاعات بیشتر رو می تونید تو "تماس با استادان" پیدا کنید...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها

آیا لازمه در حد 3-4 خط مسدولیتهای خودم رو در خر پست عنوان کنم؟ (چون شعلها تعریف مشخصی ندارن و گفتن اینکه کارمند بودی یا مدیر یا مشاور و .... خیلی واضح نیست و مشخص نمیکنه چه مسئولیتی داشتی و چه تواناییهایی برای اون شعل لازم داشته)

آیا لازمه میزان حقوق هم ذکر بشه؟ مخصوصا که معیار برای مقایسه این وجود نداره.
    در حد یک خط و به طور خلاصه توضیح بدید مسئولیت هاتون چی بوده و روی چه پروژه هایی کار کردید. نیاز نیست توضیح اضافه بدید اگه کسی تمایل داشته باشه بیشتر بدونه در مصاحبه یا پاسخ ایمیل از شما می پرسن. میزان حقوق رو نباید بنویسید مگه اینکه ازتون مستقیما درخواست کرده باشند ولی مثلا اگه روی پروژه ای کار کردید که مثلا 100 هزار دلار سرمایه کل پروژه بوده اون رو حتما بنویسید.

اینجا هم من اطلاعات خوبی در مورد شباهت ها و تفاوت های CV و رزومه خوندم.
    http://www.trans24.ir/409/cv-resume-differences.html

Junior Member

سلام من یه سوال دارم نمی دونم مربوط به این قسمت می شه یا نه یه دانشگاه برام میل زده که غیر از رزومه خودم یه cv گرافیکی بدم چون من تو رزومم نوشته بودم که landscape designing کار کردم الان نمی دونم دقیقا چی میخان ازم اگه کسی بدونه ممنون می شم کمکم کنه

منظورشون اینه که یک CV بنویسید مخصوص پیشینه گرافیکتون و نمونه کارها و ... مرتبط.
    ویرایش توسط digitz : June 6th, 2012 در ساعت 11:22 PM

Banned

cv همون واژه بریتیش هست ولی resume امریکن هست.غیر از اینه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)