صفحه 16 از 33 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 324

موضوع: برخورد آمریکایی ها با ما

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : برخورد آمریکایی ها با ما

نقل قول نوشته اصلی توسط chrome نمایش پست ها
    دوستان هیچی کسی نمی خواد در مورد نظر ایشون حرف خاصی بزنه، یا رد و تکذیبش کنه؟
    خیلی برام جالب و مهمه که بیشتر در این مورد بدونم.
    ممنون
    بنا ندارم که پست جنجالی بزنم. برای همین جوابش را ندادم
    من فقط در حد رد یا تکذیب می گویم.
    از کاربر disguise نیز خواهش می کنم جواب ندهد. چون بالاخره مشاهدات هر فرد متفاوت است.

نقل قول نوشته اصلی توسط disguise نمایش پست ها
    من در یک شهر کوچیک در کالیفرنیا زندگی می‌کنم
    من در یک شهر بسیار بزرگ کالیفرنیا زندگی می کنم
    بنابراین ممکن است disguise در یکی از محیط های ایزوله زندگی می کند

بعنوان یه ایرانی بارها احساس درجه دوم بودن کردم. این اتفاق بارها برای من افتاده
    من تا حالا به عنوان ایرانی بودن مشکلی نداشتم
    البته مشکل با اینترنشنال بودن داشتم. که این ربطی به نژاد و ملیت ندارد.
    خیلی از چیز ها مخصوص آمریکایی ها است. که این ربطی به شهر و ایالت ندارد کل آمریکا این طور است

با دوستهای اروپاییم که اونها هم انگلیسی زبان اولشون نیست به یک رستوران یا یک محل عمومی می‌ریم و فروشنده می‌پرسه اهل کجا هستید،‌وقتی طرف مقابل جواب می‌ده،‌اتریش، آلمان، اسپانیا، فروشنده کلی استقبال می‌کنه و تحویل می‌گیره. ولی وقتی می‌گم ایران، انگار نقطه سر خط گذاشته شده. هیچ حرفی رد و بدل نمی‌شه و سریع حرف عوض می‌شه.
    من تا حالا چه به صورت انفرادی چه به صورت گروهی (نه با اروپایی ها بلکه با آمریکایی ها یا اعراب یا هندی ها یا ایرانی ها) به رستوران یا فروشگاه محلی رفتم فروشنده از من نپرسیده که کجایی هستم

این که شما کجایی هستید یا دینتان چیست به فروشنده ربطی ندارد

بعضی مواقع هم طرف مقابل در مورد احمدی نژاد یه سوالی می‌پرسه اگر خیلی آدم مطلع و به روزی باشه. ولی برخورد عموم واقعا جالب نیست.
    خیلی کم پیش می آید کسی در مورد آحمدی نژاد سوال بپرسد

موارد کمی هم که پرسیده بودند طرفدارش بودند!

یکی به من گفت احمدی نژاد خیلی آدم خوب و پاکی است و می گفت احمدی نژاد در قلبش جا دارد

به من می گفت نمی دانم چرا بعضی از ایرانی ها با ایشان مشکل دارند

ولی همان طور که گفتم اکثر مردم سیاسی نیستند

ولی برخورد عموم واقعا جالب نیست. در این حد که گاهی طفره می‌رم از جواب این سوال که اهل کجایی یا مثلا می‌گم اهل ترکیه.
    ولی من با افتخار می گویم ایران (بعضی دوستام می گویند پرشین)
    تا حالا هم مشکلی ندیدم
    خیلی ها گفتند که ایران کشور قشنگی است می خواهند سفر کنند

یه بار توی یه جمعی از آمریکایی‌ها تو دانشگاه پرسیدن کجایی هستم و من گفتم ایرانی. یه دختره گفت من یه دوست پسر ایرانی داشتم بهم خیانت کرد.
    این را نمی توانم تکذیب کنم تا حالا دو مورد دیدم

اما تعداد زیادی هم هستند که می گویند دوستم ایرانی است ، هم خانه ایم ایرانی است.
    حتی بعضی ها می گویند سلام!

از دیدگاه مهندسی ! می توانی از این دو نفر در مقابل بقیه صرف نظر کنی

کلا تصور شایع از ایرانی‌ها آدم‌های سطح پایین از نظر فرهنگی هستش و یک آمریکایی تیپیکال معمولا از بالا به ما نگاه می‌کنه.
    این که آمریکایی ها از بالا به اینترنشنال ها نگاه کنند ، طبیعی است

همان طور که ایرانی ها خودشان را برتر از دیگران می دانند

یک بار یک آمریکایی این حرف را به من زد که چرا چینی ها به آمریکایی ها معمولا از بالا نگاه می کنند و تحویلشان نمی گیرند!

هفته‌ی پیش رفته بودم برای یه جلسه رقص اینترنشنال. حتی یکیشون هم از من درمورد رقص ایران نپرسیدن با اینکه دوست اسپانیاییم رو سوال بارون کردن.
    من رقاص نیستم و از رقص هم خوشم نمی آید و به این مراسم نمی روم

اما تا حالا حداقل سه مورد از من در مورد رقص ایرانی سوال کردند

یکی از خانم‌ها پرسید گفتی ایران یا عراق. گفتم: ایران. بعد یکی از مردها گفت it should be Iran because they say I ran from Iran. کلن همچین بساطیه تو کالیفرنیا!
    برای من پیش نیامده ولی احتماش هست که پیش بیاد
    چرا؟
    چون بعضی از آمریکایی ها وقتی از ایرانی می پرسند که بعد از درست می خواهی برگردی یا اینجا بمانی (سوال طبیعی)
    متاسفانه بعضی از دوستان می گویند ما فرار کردیم چرا برگردیم. با بعضی از دوستان می گویند مگر عقلمان کم است و ...
    وقتی یک آمریکایی از چند ایرانی این حرف را بشنود با خودش چه فکر می کند ؟
    بعد از یک مدت این گونه می شود

همان مثل معروف «از ماست که بر ماست»
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    , UC Merced, Computer Science

دوست عزیز من تجربه‌ی شخصیمو گفتم، کسی نمی‌تونه این گفته رو رد کنه. ممکنه در شهرها و ایالت‌های دیگه طور دیگه‌ای باشه و من منکر این نیستم. اما این مهمه که در برابر تجربه‌های خوب، تجربه‌های بد هم گفته بشه! یه نکته‌ی دیگه هم این هستش که آمریکایی‌ها بشدت آدم‌های خوش‌برخورد و نایسی هستن. اینه که در نگاه اول برخوردها بسیار عالی هستش و اصلا نمی‌شه از روی برخورد اولیه‌ای که می‌کنن نتیجه گرفت که آیا مثلا تمایل دارن با ما دوست صمیمی بشن یا نه. جهت اطلاعتون شهری که من توش زندگی می‌کنم یکی از معدود شهرهای جمهوری‌خواه کالیفرنیا هستش.
    نقل قول نوشته اصلی توسط chrome نمایش پست ها
    دوستان هیچی کسی نمی خواد در مورد نظر ایشون حرف خاصی بزنه، یا رد و تکذیبش کنه؟
    خیلی برام جالب و مهمه که بیشتر در این مورد بدونم.
    ممنون

من الآن 4 ماهه اومدم امریکا و به نظرم برخورد امریکایی ها خیلی بهتر از اون چیزی بوده که تصور می کردم. چند مورد از لطف هایی که به من داشتن رو می گم (ممکنه پیش پا افتاده به نظر بیاد ولی خیلی از این کارارو ایرانی ها برای هم دیگه نمی کنن):
    همکلاس امریکاییم وقتی ماشین نداشتم خودش بهم پیشنهاد داد که صبح ها که کلاس داریم بیاد دنبالم و یک ترم تمام با روی باز و بدون هیچ منتی این کارو کرد و وقتی ماشین خریدم گفت چه بد شد که صبح ها دیگه با هم نمی ریم دانشگاه.
    پست چی بسته پستی همسایه مون رو آورده بود که نبود و من تحویل گرفتم وقتی که اومد کلی تشکر کرد و شب برامون ماهی سالمون که خیلی حرفه ای درست رده بود آورد و امشب هم گفت برای کریسمس یه غذای خوشمزه درست می کنم حتما براتون میارم.
    خونه ما ماشین لباسشویی نداره و قبل از اینکه ماشین بگیرم لباس ها رو با دست می شستم. یکی دیگه از همسایه هامون وقتی فهمید سریع گفت که من هر وقت می خوام برم laundry میام بهت می گم با هم بریم.

یکی از دوستای امریکایی که تیرانداز خیلی ماهری هست و بیشتر از 10 تا اسلحه مختلف داره وقتی صحبت شد و دید که برای ما جالبه ما رو (7-8 تا ایرانی که خیلی هم باهاشون آشنا نبود) دعوت کرد خونش (که تو جنگل بود) و حتی خودش اومد دنبالمون و تمام اسلحه ها رو توضیح داد برامون و داد باهاشون تیراندازی کردیم و چند ساعت برای همه وقت گذاشت که واقعا تجربه جالبی بود.

اینها فقط چند نمونه از برخورد های خوبشون بود توی مدت کوتاه. واقعا من برخورد بد یا نگاه از بالا از امریکایی ها ندیدم. به نظرم بیشتر انسانیت براشون مهمه تا ملیت. اگر زبانت خوب باشه خیلی خوب می تونی باهاشون ارتباط برقرار کنی. البته شاید هر ایالتی فرق کنه ولی اینجا که من رفتار منفی ندیدم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط manelzzz نمایش پست ها
    من الآن 4 ماهه اومدم امریکا و به نظرم برخورد امریکایی ها خیلی بهتر از اون چیزی بوده که تصور می کردم. چند مورد از لطف هایی که به من داشتن رو می گم (ممکنه پیش پا افتاده به نظر بیاد ولی خیلی از این کارارو ایرانی ها برای هم دیگه نمی کنن):
    همکلاس امریکاییم وقتی ماشین نداشتم خودش بهم پیشنهاد داد که صبح ها که کلاس داریم بیاد دنبالم و یک ترم تمام با روی باز و بدون هیچ منتی این کارو کرد و وقتی ماشین خریدم گفت چه بد شد که صبح ها دیگه با هم نمی ریم دانشگاه.
    پست چی بسته پستی همسایه مون رو آورده بود که نبود و من تحویل گرفتم وقتی که اومد کلی تشکر کرد و شب برامون ماهی سالمون که خیلی حرفه ای درست رده بود آورد و امشب هم گفت برای کریسمس یه غذای خوشمزه درست می کنم حتما براتون میارم.
    خونه ما ماشین لباسشویی نداره و قبل از اینکه ماشین بگیرم لباس ها رو با دست می شستم. یکی دیگه از همسایه هامون وقتی فهمید سریع گفت که من هر وقت می خوام برم laundry میام بهت می گم با هم بریم.

یکی از دوستای امریکایی که تیرانداز خیلی ماهری هست و بیشتر از 10 تا اسلحه مختلف داره وقتی صحبت شد و دید که برای ما جالبه ما رو (7-8 تا ایرانی که خیلی هم باهاشون آشنا نبود) دعوت کرد خونش (که تو جنگل بود) و حتی خودش اومد دنبالمون و تمام اسلحه ها رو توضیح داد برامون و داد باهاشون تیراندازی کردیم و چند ساعت برای همه وقت گذاشت که واقعا تجربه جالبی بود.

اینها فقط چند نمونه از برخورد های خوبشون بود توی مدت کوتاه. واقعا من برخورد بد یا نگاه از بالا از امریکایی ها ندیدم. به نظرم بیشتر انسانیت براشون مهمه تا ملیت. اگر زبانت خوب باشه خیلی خوب می تونی باهاشون ارتباط برقرار کنی. البته شاید هر ایالتی فرق کنه ولی اینجا که من رفتار منفی ندیدم.
    دوست من این موردی که شما گفتید تقریبا و یا حتما میشه گفت استثنا هستش. هیچ کسی حتی دوست صمیمی شما اینکار رو نمیکنه که هر روز صبح شما رو برداره ببره دانشگاه! و یا هربار laundry. البته در اینکه رفتارشون خوبه و بستگی به ایالت داره شکی نیست ولی بعید میدونم چنین اتفاقاتی خیلی بیفته!
    البته جسارته ولی من خودم واسه یکبار ok هست ولی بیش از اون هیچ وقت کاری رو که خودم میتونم انجام بدم به عهده دیگری نمیسپارم!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

بين مواردي كه دوستمون گفت فقط اون قضيه دعوت به تيراندازي مقداري عجيب و غيرمتعارف بود. بقيه موارد اصلا عجيب نيست. اين جور كمك كردنها بين مسيحيهاي معتقد كاملا عاديه و اين كارها رو جزء اعتقاداتشون مي دونن. حتي بين آدمهاي غيرمذهبي هم چيز عجيب و استثنايي نيست. نيكوكاري و كمك كردن به بقيه جزء فرهنگ آمريكايي هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    بين مواردي كه دوستمون گفت فقط اون قضيه دعوت به تيراندازي مقداري عجيب و غيرمتعارف بود. بقيه موارد اصلا عجيب نيست. اين جور كمك كردنها بين مسيحيهاي معتقد كاملا عاديه و اين كارها رو جزء اعتقاداتشون مي دونن. حتي بين آدمهاي غيرمذهبي هم چيز عجيب و استثنايي نيست. نيكوكاري و كمك كردن به بقيه جزء فرهنگ آمريكايي هست.
    دوست من البته این مساله ربطی به مذهب نداره. همینجاشم من آدمهای مسیحی دیدم که زیاد هم اون چیزی که شما میگین نشون ندادن.
    ولی اینکه هر روز ببرنت دانشگاه باید خیلی خوش شانس باشی و شما هم هر وقت تجربه کردید میتونید این ادعا رو بکنید.
    هرچند من خودم هیچ گاه این درخواست رو از هیچ کسی نمیکنم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    دوست من البته این مساله ربطی به مذهب نداره. همینجاشم من آدمهای مسیحی دیدم که زیاد هم اون چیزی که شما میگین نشون ندادن.
    ولی اینکه هر روز ببرنت دانشگاه باید خیلی خوش شانس باشی و شما هم هر وقت تجربه کردید میتونید این ادعا رو بکنید.
    هرچند من خودم هیچ گاه این درخواست رو از هیچ کسی نمیکنم.
    عدم مشاهده برخي رفتارهاي جاافتاده در فرهنگ آمريكايي به معناي نبود اون چيزها نيست. تنها نتيجه گيري كه ميشه كرد اينه كه شما مشاهده نكرديد. در مورد مذهب هم اگه صحبتهاي من رو با دقت مي خونديد نگفتم كه همه مسيحيها لزوما به همه كمك مي كنن. همچنين نگفتم كه غير مذهبيها از اين كارها نمي كنن. خود من دوستان بيدين داشتم و دارم كه هر كمكي از دستشون بر بياد براي بقيه مي كنن. ولي انكار كردن اينكه نيكوكاري جزء اعتقادات خط مشي زندگي روزمره مسيحيهاي معتقد هست (صرفا به دليل اينكه شما مشاهده نكرديد) واقعيت رو تغير نميده. حتي در ايالتهاي جنوبي هم كه خاستگاه مسيحيهاي بنيادگرا هست (كه اعتقاد دارن فقط معتقدان به مسيح در روز قيامت رستگار ميشن)، دوستان ايراني اين نوع رفتارهاي نيكوكارانه رو به فراواني تجربه كردن. صحبت من اين بود كه اين رفتارها جزيي از فرهنگ آمريكاييه و مستقل از مذهبه ولي در مورد مسيحيهاي مذهبي پررنگتره به دليل اينكه براي خودشون شرعا واجب مي دونن كه به بقيه كمك كنن و انگيزه شون صرفا نوعدوستي نيست.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Banned

عدم مشاهده برخي رفتارهاي جاافتاده در فرهنگ آمريكايي به معناي نبود اون چيزها نيست. تنها نتيجه گيري كه ميشه كرد اينه كه شما مشاهده نكرديد. در مورد مذهب هم اگه صحبتهاي من رو با دقت مي خونديد نگفتم كه همه مسيحيها لزوما به همه كمك مي كنن. همچنين نگفتم كه غير مذهبيها از اين كارها نمي كنن. خود من دوستان بيدين داشتم و دارم كه هر كمكي از دستشون بر بياد براي بقيه مي كنن. ولي انكار كردن اينكه نيكوكاري جزء اعتقادات خط مشي زندگي روزمره مسيحيهاي معتقد هست (صرفا به دليل اينكه شما مشاهده نكرديد) واقعيت رو تغير نميده. حتي در ايالتهاي جنوبي هم كه خاستگاه مسيحيهاي بنيادگرا هست (كه اعتقاد دارن فقط معتقدان به مسيح در روز قيامت رستگار ميشن)، دوستان ايراني اين نوع رفتارهاي نيكوكارانه رو به فراواني تجربه كردن. صحبت من اين بود كه اين رفتارها جزيي از فرهنگ آمريكاييه و مستقل از مذهبه ولي در مورد مسيحيهاي مذهبي پررنگتره به دليل اينكه براي خودشون شرعا واجب مي دونن كه به بقيه كمك كنن و انگيزه شون صرفا نوعدوستي نيست.
    نمیخوام وارد بحث مذهب بشم و میدونم بلافاصله پست من پاک میشه و به احتمال زیاد پست شما هم باقی خواهد ماند و در نتیجه نوعی وقت کشی.
    من موردی رو گفتم شما دقت نکردید! خود شما هم این مورد رو که یکی هر روز شما رو ببره دانشگاه رو مشاهده کردید؟ اگر بله لطفا توضیح بدید.
    در کمک کردن و فرهنگ بعضی (نه همه) آمریکایی ها شکی نیست (من هیچ وقت آمریکا رو بزرگ نمیکنم آنچنان که بعضی دوستان میکنن و مقایسه کشورها با هم هم اشتباهه)
    برای اینکه برای سایر دوستان هم روشن بشه لطفا هر کسی تا حالا دیده یک نفر آمریکایی شما رو هر روز ببره دانشگاه یا هرجایی خواستی لطفا تجربیاتشون رو بگن. من سر صحبتم این نیست که این دوستمون زبونم لال دروغ میگه، نه راست میگه ولی این جور تعمبم دادن ها واسه کسایی که نیومدن آمریکا و یا میخوان بیان یکم گرون تموم بشه!
    امیدوارم منظورم واضح بوده باشه!

رشته و دانشگاه

اگه مشكل شما فقط با همين حل ميشه كه بگم مواردي ديدم كه طرف هر روز ماشينش رو براي كمك كردن به بقيه (دانشگاه، خريد و كارهاي ديگه) استفاده كنه، بله. موارد متعدد ديدم. خود من در اين چند سال دوستاني داشتم (مسيحي و غيرمسيحي) كه حاضر بودن هر روز و هر زمان كه در دسترس باشن با ماشينشون منو به هر جايي كه نياز دارم ببرن. تعارف الكي هم نبوده و واقعا آدمهاي اينجوري هستن. به طور مشخص همكلاسيهايي داشتم كه بهم گفتن مي تونن من رو هر روز ببرن دانشگاه (كه البته همه اين سالها با دوچرخه رفتم دانشگاه). حتي مواردي ديدم كه طرف به قول اينجا bending backward براي اينكه كار بقيه رو راه بندازه.

من يك دوست كشيش دارم (از نوع بنيادگرا كه حتي توي پيغامگير موبايلش هم ميگه مسيح تنها راه رستگاريه) كه كار راحت كشيشي در كليسا رو گذاشته كنار و در تمام سال كارش اينه كه از اينور و اونور اثاثيه و لوازم منزل جمع آوري كنه (در صورت لزوم تعمير كنه) و ببره بذاره توي خونه دانشجويان خارجي كه تازه ميان آمريكا. اصلا هم چشمداشت مادي نداره و صرفا براي رضاي خدا اين كارها رو مي كنه و قويا به اين گفته حضرت مسيح ايمان داره كه هر كسي براي خوشايند مردم كاري انجام بده، اجرش رو هم از همون مردم مي گيره نه از خدا. براي خود من كه اثاثيه آورد با كلي شوخي و مسخرگي راضيش كردم كه به "كاميونش" يك كارت بنزين به عنوان "كيك تولد" هديه بدم وگرنه عمرا چيزي از من قبول مي كرد به عنوان جبران زحمتش. تازه كلي روش كار فرهنگي كردم كه وقتي مياد خونه من (يا هر ايراني ديگه) نمي تونه بدون اينكه چيزي بخوره بره بيرون. اين دوست كشيش من هم منحصر به فرد نيست و آدمهاي اينجوري زيادن. بماند كه برخي هموطنان فكر مي كنن دارن ازش سواري مي گيرن و به ريشش هم مي خندن كه چقدر ساده است و داره حمالي مي كنه براشون.

در اينكه دوستان نبايد با انتظارات غيرواقعي بيان آمريكا (كه متاسفانه برخي هموطنان اينجوري هستن) با شما موافقم. هيچ وقت هم در پستهام سعي نكردم از آمريكا تصوير بهشتي و آرماني ارائه بدم. به اندازه كافي از بديهاي آمريكا هم نوشتم. ولي براي اجتناب از ايجاد توقعات غيرواقعي نبايد برخي واقعيات مثبت و پررنگ جامعه آمريكا رو كمرنگ يا انكار كرد.
    ویرایش توسط Mehrad : December 26th, 2014 در ساعت 02:34 AM

Banned

اگه مشكل شما فقط با همين حل ميشه كه بگم مواردي ديدم كه طرف هر روز ماشينش رو براي كمك كردن به بقيه (دانشگاه، خريد و كارهاي ديگه) استفاده كنه، بله. موارد متعدد ديدم. خود من در اين چند سال دوستاني داشتم (مسيحي و غيرمسيحي) كه حاضر بودن هر روز و هر زمان كه در دسترس باشن با ماشينشون منو به هر جايي كه نياز دارم ببرن. تعارف الكي هم نبوده و واقعا آدمهاي اينجوري هستن. به طور مشخص همكلاسيهايي داشتم كه بهم گفتن مي تونن من رو هر روز ببرن دانشگاه (كه البته همه اين سالها با دوچرخه رفتم دانشگاه). حتي مواردي ديدم كه طرف به قول اينجا bending backward براي اينكه كار بقيه رو راه بندازه.

من يك دوست كشيش دارم (از نوع بنيادگرا) كه كار راحت كشيشي در كليسا رو گذاشته كنار و در تمام سال كارش اينه كه از اينور و اونور اثاثيه و لوازم منزل جمع آوري كنه (در صورت لزوم تعمير كنه) و ببره بذاره توي خونه دانشجويان خارجي كه تازه ميان آمريكا. اصلا هم چشمداشت مادي نداره و صرفا براي رضاي خدا اين كارها رو مي كنه .و قويا به اين گفته حضرت مسيح ايمان داره كه هر كسي براي خوشايند مردم كاري انجام بده، اجرش رو هم از همون مردم مي گيره نه از خدا. براي خود من كه اثاثيه آورد با كلي شوخي و مسخرگي راضيش كردم كه به "كاميونش" يك كارت بنزين به عنوان "كيك تولد" هديه بدم وگرنه عمرا چيزي از من قبول مي كرد به عنوان جبران زحمتش و . تازه كلي روش كار فرهنگي كردم كه وقتي مياد خونه من (يا هر ايراني ديگه) نمي تونه بدون اينكه چيزي بخوره بره بيرون. اين دوست كشيش من هم منحصر به فرد نيست و آدمهاي اينجوري زيادن. بماند كه برخي هموطنان فكر مي كنن دارن ازش سواري مي گيرن و به ريشش هم مي خندن كه چقدر ساده است و داره حمالي مي كنه براشون.

در اينكه دوستان نبايد با انتظارات غيرواقعي بيان آمريكا يا انتظار حمالي گرفتن از بقيه داشته باشن (كه متاسفانه برخي هموطنان اينجوري هستن) با شما موافقم. هيچ وقت هم در پستهام سعي نكردم از آمريكا تصوير بهشتي و آرماني ارائه بدم. به اندازه كافي از بديهاي آمريكا هم نوشتم. ولي براي اجتناب از ايجاد توقعات غيرواقعي نبايد برخي واقعيات مثبت و پررنگ جامعه آمريكا رو كمرنگ يا انكار كرد.
    در مورد برخی هموطنان واقعا جای تاسف هست و فکر میکنن مثلا اون فرد رو که کمک میکنه ... کردن و داره براشون حمالی میکنه. در حالی که خود اون طرف همه اینا رو میدونه.
    در اینکه خوب مذهبی هاشون و غیر مذهبی هاشون جالا به هر دلیلی کمک میکنن شکی نیست ولی بحث من اینست که نمیشه گفت همه اینطورین. البته برای اینکه شما هم خاطر جمع بشید از اینکه من از خودم حرف در نمیاورم من دو تا همخونه ای دارم در آپارتمان هیچ کدوم تا حالا تعارفی نکردن. تا جایی که میدونم یکیشون هم شنبه ها میره کلیسا .مواردی شده که واقعا میتونستم بگم منم ببرین ولی دوچرخه رو ترجیح دادم و کلا اهل این نیستم که مزاحم دیگران بشم. هر چقدر هم اونا حس نکنن بلاخره آدم ته دلش میدونه که نباید این کار رو بکنه. بالا هم تکرار کردم یکبار ok هست ولی دیگه همیشه خبر.
    پاراگراف آخر هم خیلی خوشحال شدم دقیقا زدین به خال! چون وقتی یه نفر میشنوه مثلا یه آمریکایی هر روز همسایش رو میبرده دانشگاه یا والمارت یا هرجای دیگه کمی ممکنه دچار misunderstanding بشه!
    بر عکس اصلا حرف بزنیم. من یه شب برفی خسته بودم در شهر خودم در ایران و متاسفانه تا خونه هم 10 کلیومتر فاصله داشتم، ماشین هم هر یک ساعت رد میشد. اولین ماشینی که منو دید اصلا بدون اینکه من درخواستی بدم من رو سوار کرد برد در خونه بدونه هیچ چشم داشتی که واقعا برای من جای تعجب داشت. اصلا یک کلمه هم حرف نزد طرف. حالا من بیام بگم آرمانشهره اونجا و یه آمریکایی این رو بخونه و البته بفهمه چی نوشتم دنبال گرین کارد ایرانی میره؟!!

پ.ن: البته در خود ایران هم درسته مردم خیلی به هم کمک نمیکنن ولی تفاوت کمک اونجا و اینجا اینه که اونجا معمولا افراد از هم انتظار دارن .مثلا به یکی کمک کردیم فردا انتظار داریم فلان کار رو بکنن نمیکنن ما هم کلا قید کمک به هر کسی رو میزنیم. ولی آمریکا بعید میدونم اینطوری باشه. اهل تعارف نیستن. یا کمک نمیکنن یا اگر هم بکنن که شما گفتید قصش رو.
    کجا بودیم و به کجا رفتیم!

همین!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)