صفحه 32 از 33 نخستنخست ... 222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 324

موضوع: برخورد آمریکایی ها با ما

Member behrad3d1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Cincinnati

پیش فرض پاسخ : برخورد آمریکایی ها با ما

نقل قول نوشته اصلی توسط mehr150 نمایش پست ها
    تشکر میکنم. بله منظورم همین بود.

یادم نبود تحقیق در کجا انجام شده ولی فکر نمیکنم موضوعیت قضیه رو تغییر چندانی بده.

یه مطلبی رو میخوام اضافه کنم, فکر میکنم ما باید بپذیریم که با یک سری انسان با دانش محدود مواجه هستیم. من چند باری پیش اومد که میخواستم بیام ایران و مرتب ازم خواسته میشد که مراقب خودم باشم و سالم برگردم و خدا کنه که اتفاقی نیفته واسم و ...
    و این حرفها از طرف اساتید دانشگاه و دکتر مهندسهای اطرافم بود (آدمهای خوب و مطلع و بی منظوری که نیت بدی ندارند) و راستش منو ناراحت میکرد که فکر میکردن ایران اینقدر ناامنه. ولی بعد فکر کردم که من چه انتظاری دارم؟ آیا ما حتی یک شبکه انگلیسی زبان بی طرف داریم که بتونیم ایران واقعی و زندگی روزمره رو به این طرفیا نشون بدیم؟ روزنامه انگلیسی بی طرف چی؟ کانال رادیویی؟ احتمالا بجز چند تا کلیپ یوتیوب چیز خاصی از ایران موجود نیست. خب اینا اطلاعاتشون رو باید از کجا بگیرن؟ هرچقدر هم عاقل باشن بهرحال تا حدی تحت تاثیر شبکه های اطلاع رسانی خودشون قرار میگیرن.
    آیا ما تونستیم نشون بدیم که ایرانیهای مؤمن و معتقدی هم وجود دارند که تبلیغ مذهب نمیکنند, آزاداندیش هستن, مذهبشون رو در چشمان طرف مقابل فرو نمیکنند و به خاطر دین و مذهب به کسی آسیبی نمیزنن؟!
    با این نکته‌ای که اشاره کردی خیلی موافقم. اینکه تعداد نه چندان کمی از افراد هستند که دید خیلی درستی ندارند رو میشه مستقیم به نبود منبع مناسب نسبت داد. وقتی توی اخبار جز بحث‌های مشکلات سیاسی و ... پخش نمیشه و توی فیلم‌ها هم یا بحثی نیست یا اگر هم هست آنچنان صحیح نیست یه شخص چجوری میتونه برداشت درست داشته باشه؟
    اما خب به خود شخص هم بر می‌گرده. اینکه شخص چقدر دنبال حقیقت باشه و چقدر ذهنش باز باشه. من توی این چند سال با همه‌جور آدمی برخورد کردم هم کسی که تعجب کرده بود چجوری اپلای کردم چون فکر می‌کرد همه مردم تو ایران تو چادر وسط صحرا زندگی می‌کنن هم شخصی که مطمئن بود که اون چیزی که مدیا از ایران نشون میده تصویر کامل و درستی نیست و از من می‌خواست بیشتر براش توضیح بدم، و هم کسی که وقتی شنید ایرانیم کلا مجلس رو از ترسش ترک کرد
    برای شرکت در پروژه‌ی "شهر من را ببین" این پست را بخونید

مهاجرگرام
    -۹ سال آمریکا زندگی کردیم حالا داریم از تجربیاتمون میگیم -
    مهاجرگرام در اینستاگرام و یوتیوب

سلام در مورد برخورد امریکاییها من تجربه خودمو مختصر میگم. کلا همه جور ادم اینجا پیدا میشه. بعضیا خوشرو هستن بعضیا نگاه عاقل اندر سفیه بهت میکنن، یه عده هم روشن فکرن و مشکلی با خارجی جماعت ندارن. در مجموع مغز کلام رو بخام بهتون بگم بعد سالها زندگی اینجا به این نتیجه رسیدم که وقتی در یک کشور خارجی زندگی میکنید "هیچ توقعی ازشون نداشته باشید هر چقدر توقعاتتون رو بیارین پایین و کار و تلاش خودتون رو بکنید هم موفق ترین هم کمتر اذیت میشین. اینجا باید در مقابل رفتار و برخورد نامناسب یه عده شلغم باشین وگرنه اذیت میشین!
    آزمودم عقل دوراندیش را بعد از این دیوانه سازم خویش را

مولانا

Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر - آزاد شیراز

این مسله خیلی پارامتر داره ولی در کل خیلی برخورد خوبی دارن.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

به جرات میگم،
    هر ایرانی ای که توی ایران زندگی کرده همه عمرش رو،
    باید از ایران بیاد بیرون و بره توی بقیه کشورها زندگی کنه.
    نه که توی بقیه کشورها ریخته باشن، نه.
    مخصوصا ما مهاجرا همه چی رو از اول باید بسازیم.
    بلکه:
    1. ایرانی متوجه میشه که همه جای دنیا یه رنگه و کم و بیش به نگاه خود تو بستگی داره، گرچه من به همه بستگان پیشنهاد میکنم که هرگز توی ایران بچه نیارن چون به دنیا امدن اون بچه ظلم به اون بچه هست توی ایران (ولی امریکا کانادا اینطوری نیست)،
    2. من دوستهای ایرانی خوب الان دیگه کم ندارم. زیاد دارم. هم کانادا هم امریکا دوستهای ایرانی خوب و بامعرفت و باوفا زیاد دارم.
    ولی بدقول ترین ادمها، بی خیالترین و بی تفاوت ترین و خودخواه ترین ادمهایی که توی زندگیم دیدم ادمهایی بودن که کودکی و نوجوانی شونو توی ایران سپری کردن. همچنان تاکید میکنم: همه ایرانی ها بد نیستن و دوستهای ایرانی امریکا و کانادای من بی نهایت مهربون و بامعرفتن و به دوستی باهاشون افتخار میکنم.
    ولی بی معرفت ترین و بدقول ترین، الکی تعارف ترین، و بی تفاوت ترین ادمها نسبت به اعمالشون که تا الان دیدم، توی اون گروهی هستن که نوشتم.
    متاسفم که اینو میگم. ولی تجربه من همینه.
    تازه اومدم امریکا و ادم باید 4 سال یک جا زندگی کنه تا شناخت به دست بیاره،
    ولی تا اینجای کار امریکاییا بی نهایت مهربون، ساده، اهل کمک، باهوش و دوست داشتنی هستن.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    به جرات میگم،
    هر ایرانی ای که توی ایران زندگی کرده همه عمرش رو،
    باید از ایران بیاد بیرون و بره توی بقیه کشورها زندگی کنه.
    نه که توی بقیه کشورها ریخته باشن، نه.
    مخصوصا ما مهاجرا همه چی رو از اول باید بسازیم.
    بلکه:
    1. ایرانی متوجه میشه که همه جای دنیا یه رنگه و کم و بیش به نگاه خود تو بستگی داره، گرچه من به همه بستگان پیشنهاد میکنم که هرگز توی ایران بچه نیارن چون به دنیا امدن اون بچه ظلم به اون بچه هست توی ایران (ولی امریکا کانادا اینطوری نیست)،
    2. من دوستهای ایرانی خوب الان دیگه کم ندارم. زیاد دارم. هم کانادا هم امریکا دوستهای ایرانی خوب و بامعرفت و باوفا زیاد دارم.
    ولی بدقول ترین ادمها، بی خیالترین و بی تفاوت ترین و خودخواه ترین ادمهایی که توی زندگیم دیدم ادمهایی بودن که کودکی و نوجوانی شونو توی ایران سپری کردن. همچنان تاکید میکنم: همه ایرانی ها بد نیستن و دوستهای ایرانی امریکا و کانادای من بی نهایت مهربون و بامعرفتن و به دوستی باهاشون افتخار میکنم.
    ولی بی معرفت ترین و بدقول ترین، الکی تعارف ترین، و بی تفاوت ترین ادمها نسبت به اعمالشون که تا الان دیدم، توی اون گروهی هستن که نوشتم.
    متاسفم که اینو میگم. ولی تجربه من همینه.
    تازه اومدم امریکا و ادم باید 4 سال یک جا زندگی کنه تا شناخت به دست بیاره،
    ولی تا اینجای کار امریکاییا بی نهایت مهربون، ساده، اهل کمک، باهوش و دوست داشتنی هستن.
    حرف شما تا حدی درست هست ولی به طور کلی شرایط جوامع قابل مقایسه نیست. دو تا برادر را هم نمیشه با هم مقایسه کرد چون دو نفر متقاوت هستند و مسیر زندگی اینها متفاوت بوده. رفتار ایرانیها متفاوت هست با رفتار امریکایی ها چون مشکلات امریکایی ها یک صدم مشکلات ایرانیها هم نبوده. شاید بهتر بود تعدادی امریکایی را می فرستادند ایران و این منطقه از دنیا تا با واقعیت دنیا اشنا بشوند.
    ببخشید ولی بسیاری از این جملات هم کلیشه هست. مثلا یک کلیشه بی منطق در جامعه ایران جا افتاده بین مردم که یک امریکایی خیلی کار می کنه ولی ایرانی نه! امریکایی عادی چکار می کنه دقیقا؟ چیزی اختراع می کنه یا زبان جدیدی ایجاد می کنه؟ ببینید چقدر این حرف بی منطق هست. مثلا یک کشاورز تو امریکا چی کار می کنه که یک ایرانی انجام نمیده؟
    یک کلیشه عجیب دیگر اینکه جوان امریکایی در 16 سالگی کار پاره وقت داره. تورم امریکا با ایران یکی هست؟ ایا نوجوان امریکایی سربازی اجباری داره؟ من به یک زبان برنامه نویسی مسلط هستم اگر شهروند امریکا بودم با همین یک زبان زندگی من تامین بود ولی این زبان برنامه نویسی در ایران کاربرد نداره و اصلا بازار برنامه نویسی ایران در مقابل امریکا یک شوخی هست.
    الان جامعه ایران انتظار داره فردی مثل که کل زندگیش درس خوانده بره گارسون بشه. فرزند بکهام یک دوره کوتاه رفت گارسون شد چون غیر از فرزند بکهام بودن دقیقا چه سودی برای جامعه داشته؟ یک فردی مثل اوکاسیو کورتز از سرو کردن نوشیدنی میشه نماینده مجلس امریکا. من کلی دس خواندم و کلی مهارت یادگرفتم بروم گارسون بشوم؟ حقوق گارسونی فقط بدرد همان نوجوانها می خوره. کی این کلیشه های خنده دار را ورد زبان ایرانی ها کرده؟
    با وجود اینها بعضی وقتها فکر می کنم که چرا زندگی من اینقدر داغون هست و اینهمه تلاش می کنم باز هم به جای خاصی نمی رسم و باید برای اینکه دستاوردی داشته باشم مهاجرت کنم. مشکل اینجاست که دارم خودم را با ثروتمندترین و موفق ترین ادمهای دنیا مقایسه می کنم. اکثر کشورهای دنیا بحران زده و فقیر هستند. اکثر مردم دنیا در قرض و بدهکاری هستند. مواقعی که فکر می کنم به نتایجی که می خواستم نرسیدم و وقتی دوباره فکر می کنم می فهمم که امکان داشت زندگی من بدتر هم بشه.
    با وجود تمام مشکلاتی که امریکا داره اقتصاد کالیفرنیا از کشوری مثل ترکیه بزرگتره.
    اکثر انسانهایی که در خاورمیانه زندگی می کنند طعم ناامنی و فقر و ... را چشیده اند. دلایل بسیاری وجود داره که نه تنها ایرانیها بلکه بسیاری از مردم جهان سوم محافظه کار هستند. جامعه امریکا جامعه بازتری هست بخاطر اینکه مردم این کشور در یک حباب زندگی می کنند. اوج مشکل امریکایی ها بیمه سلامت هست و حداقل دستمزد و قدری ناامنی که در مقابل وضعیت جامعه ای مثل افغانستان جوک حساب میشه.
    جامعه ای که نه خظر ناامنی داره و نه خطر گرسنگی گسترده. جامعه ای که فقط چهار تا ثروتمندش 500 میلیارد دلار پول دارند و این میزان به تنهایی برابر با GDP ایران هست باید بقیه مشکلاتش را حل بکنه نه اینکه با ایران مقایسه بشه.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    حرف شما تا حدی درست هست ولی به طور کلی شرایط جوامع قابل مقایسه نیست. دو تا برادر را هم نمیشه با هم مقایسه کرد چون دو نفر متقاوت هستند و مسیر زندگی اینها متفاوت بوده. رفتار ایرانیها متفاوت هست با رفتار امریکایی ها چون مشکلات امریکایی ها یک صدم مشکلات ایرانیها هم نبوده. شاید بهتر بود تعدادی امریکایی را می فرستادند ایران و این منطقه از دنیا تا با واقعیت دنیا اشنا بشوند.
    ببخشید ولی بسیاری از این جملات هم کلیشه هست. مثلا یک کلیشه بی منطق در جامعه ایران جا افتاده بین مردم که یک امریکایی خیلی کار می کنه ولی ایرانی نه! امریکایی عادی چکار می کنه دقیقا؟ چیزی اختراع می کنه یا زبان جدیدی ایجاد می کنه؟ ببینید چقدر این حرف بی منطق هست. مثلا یک کشاورز تو امریکا چی کار می کنه که یک ایرانی انجام نمیده؟
    یک کلیشه عجیب دیگر اینکه جوان امریکایی در 16 سالگی کار پاره وقت داره. تورم امریکا با ایران یکی هست؟ ایا نوجوان امریکایی سربازی اجباری داره؟ من به یک زبان برنامه نویسی مسلط هستم اگر شهروند امریکا بودم با همین یک زبان زندگی من تامین بود ولی این زبان برنامه نویسی در ایران کاربرد نداره و اصلا بازار برنامه نویسی ایران در مقابل امریکا یک شوخی هست.
    الان جامعه ایران انتظار داره فردی مثل که کل زندگیش درس خوانده بره گارسون بشه. فرزند بکهام یک دوره کوتاه رفت گارسون شد چون غیر از فرزند بکهام بودن دقیقا چه سودی برای جامعه داشته؟ یک فردی مثل اوکاسیو کورتز از سرو کردن نوشیدنی میشه نماینده مجلس امریکا. من کلی دس خواندم و کلی مهارت یادگرفتم بروم گارسون بشوم؟ حقوق گارسونی فقط بدرد همان نوجوانها می خوره. کی این کلیشه های خنده دار را ورد زبان ایرانی ها کرده؟
    با وجود اینها بعضی وقتها فکر می کنم که چرا زندگی من اینقدر داغون هست و اینهمه تلاش می کنم باز هم به جای خاصی نمی رسم و باید برای اینکه دستاوردی داشته باشم مهاجرت کنم. مشکل اینجاست که دارم خودم را با ثروتمندترین و موفق ترین ادمهای دنیا مقایسه می کنم. اکثر کشورهای دنیا بحران زده و فقیر هستند. اکثر مردم دنیا در قرض و بدهکاری هستند. مواقعی که فکر می کنم به نتایجی که می خواستم نرسیدم و وقتی دوباره فکر می کنم می فهمم که امکان داشت زندگی من بدتر هم بشه.
    با وجود تمام مشکلاتی که امریکا داره اقتصاد کالیفرنیا از کشوری مثل ترکیه بزرگتره.
    اکثر انسانهایی که در خاورمیانه زندگی می کنند طعم ناامنی و فقر و ... را چشیده اند. دلایل بسیاری وجود داره که نه تنها ایرانیها بلکه بسیاری از مردم جهان سوم محافظه کار هستند. جامعه امریکا جامعه بازتری هست بخاطر اینکه مردم این کشور در یک حباب زندگی می کنند. اوج مشکل امریکایی ها بیمه سلامت هست و حداقل دستمزد و قدری ناامنی که در مقابل وضعیت جامعه ای مثل افغانستان جوک حساب میشه.
    جامعه ای که نه خظر ناامنی داره و نه خطر گرسنگی گسترده. جامعه ای که فقط چهار تا ثروتمندش 500 میلیارد دلار پول دارند و این میزان به تنهایی برابر با GDP ایران هست باید بقیه مشکلاتش را حل بکنه نه اینکه با ایران مقایسه بشه.
    من کلا بعد ازین که دوستم، پس از چندین سال زندگی در خارج از ایران بهم گفت عاقبت گرگ زاده گرگ شود، گرچه با ادمی بزرگ شود، تو هرچقدر هم با ماها بگردی اخرش شهرستانی هستی (و هرچی بدی داری به خاطر شهرستانی بودنته)، بعد ازون حتی اگه بدی هم دیدم توی سیستم، به خودم گفتم از رفتار این دوست ایرانیم با من بهتر بوده. و واقعا هم بوده. یکی از مزایای زندگی توی خارج از ایران و سر و کار داشتن با غربیها این هست، که اغلب و اکثرا تو رو به خاطر شکل قیافه ت، لپ هات، رنگ پوستت، لهجه ت، قدت و هیکلت مسخره نمیکنن و حتی سوال نمیپرسن ازت.
    توی ایران: شما لهجه نداری ولی قیافه ت شبیه ترکهاست، مال کجا هستی؟!
    یعنی چون لهجه ندارم پس باید تهرانی باشم و چون قیافه م شبیه ترک هاست پس شهرستانی هستم؟ )))
    قضاوت از ما میباره.
    خود من همین جوری هستم ولی هر روز سر خودم میزنم و به خودم میگم خجالت بکش.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط behrad3d1 نمایش پست ها
    هم شخصی که مطمئن بود که اون چیزی که مدیا از ایران نشون میده تصویر کامل و درستی نیست و از من می‌خواست بیشتر براش توضیح بدم
    یه بار رفتم سینما، حوصله جنگ ستارگان نداشتم. پاپ کورن را داغ کرد ریخت تو ظرفش و گفت بیا برو رابین هود ببین. رفتم تو سالن، عینک گذاشتم، سه نفر کلن داشتن فیلم می دیدن. یهو دیدم سیاه پوسته تو فیلم نقش یه عربستانی را بازی می کنه.... ولی کلن خیلی آدم قوی شجاع و دوست رابین هود بود. گفتم چه عجب تو یه فیلم نگفتن شرقی ها وحشی هستن.

برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

من خاستم تجربه خودم رو بگم.
    من تقریبا دو سالی هست، ساکن بوستون هستم. دوست دختر آمریکایی دارم. من هیچ جایی باهام برخورد بد نشده.
    خودمم سعی کردم، لهجه انگلسی داشته باشم و حتی ظاهر. باشگاه میرم و ...
    من رفتار بد از چندتا هندی و پاکستانی دیدم و خیلی ادمهای چیپی بودن.
    ایتالیایی ها هم تو جمع مثل ایرانیها برخورد میکنن.
    صابخونه مون یونانی هستش اصالتا، ولی همیشه باهمون شوخی میکنه و بمن میگه شاهزاده پارسی.
    عربها هم خوش برخوردن تا جایی ک من دیدم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehr150 نمایش پست ها
    تشکر میکنم. بله منظورم همین بود.

یادم نبود تحقیق در کجا انجام شده ولی فکر نمیکنم موضوعیت قضیه رو تغییر چندانی بده.

یه مطلبی رو میخوام اضافه کنم, فکر میکنم ما باید بپذیریم که با یک سری انسان با دانش محدود مواجه هستیم. من چند باری پیش اومد که میخواستم بیام ایران و مرتب ازم خواسته میشد که مراقب خودم باشم و سالم برگردم و خدا کنه که اتفاقی نیفته واسم و ...
    و این حرفها از طرف اساتید دانشگاه و دکتر مهندسهای اطرافم بود (آدمهای خوب و مطلع و بی منظوری که نیت بدی ندارند) و راستش منو ناراحت میکرد که فکر میکردن ایران اینقدر ناامنه. ولی بعد فکر کردم که من چه انتظاری دارم؟ آیا ما حتی یک شبکه انگلیسی زبان بی طرف داریم که بتونیم ایران واقعی و زندگی روزمره رو به این طرفیا نشون بدیم؟ روزنامه انگلیسی بی طرف چی؟ کانال رادیویی؟ احتمالا بجز چند تا کلیپ یوتیوب چیز خاصی از ایران موجود نیست. خب اینا اطلاعاتشون رو باید از کجا بگیرن؟ هرچقدر هم عاقل باشن بهرحال تا حدی تحت تاثیر شبکه های اطلاع رسانی خودشون قرار میگیرن.
    آیا ما تونستیم نشون بدیم که ایرانیهای مؤمن و معتقدی هم وجود دارند که تبلیغ مذهب نمیکنند, آزاداندیش هستن, مذهبشون رو در چشمان طرف مقابل فرو نمیکنند و به خاطر دین و مذهب به کسی آسیبی نمیزنن؟!
    از نظر شما ایران واقعی به چه شکلی هست؟ کجای دنیا در سال 2021 انگشت دست و پا قطع میکنند؟
    درست هست که ایرانی های مومنی هستند که به کسی عقایدشون رو تحمیل نمیکنند ولی این چرا باید مهم باشه! همه جای دنیا یه سری آدم هستند که سرشون به کار خودشون هست. نگرانی اطرافیان شما به خاطر نبود ایرانی خوب نیست بلکه به خاطر شرایط حاکم بر ایرانه.
    وقتی در ایران سن ازدواج با حکم دادگاه از نه سال هست٬ انگشت قطع میکنند٬ به خاطر نداشتن دین اعدام میکنند٬ مردم اجازه ندارن لباسشون رو انتخاب کنند٬ به خاطر توهم واکسن وارد نمیشه٬ حق هیچ گونه اعتراضی نیست٬ صبح تا شب مرگ بر این مرگ بر اون میگن٬ و مردم از شدت فقر میوه و غذای مناسب ندارن
    چرا انتظار دارید ایران چهره ی مثبتی در دنیا داشته باشه؟ همین یه قلم خبر قطع انگشت کافی هست تا تمام نکات مثبتی که شما ممکنه برای ایران در نظر داشته باشی رو از بین ببره.
    ایران که فقط طبیعتش (که اون هم چیزی ازش نمونده) و غذاهاش (که خیلی ها دسترسی ندارن) نیست که؟
    از شما ممنون میشم که اون تصویری از ایران رو که دوست دارید مردم دنیا باهاش اشنا باشن رو اینجا برای من هم توصیف کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Physics2017 نمایش پست ها
    از نظر شما ایران واقعی به چه شکلی هست؟ کجای دنیا در سال 2021 انگشت دست و پا قطع میکنند؟
    درست هست که ایرانی های مومنی هستند که به کسی عقایدشون رو تحمیل نمیکنند ولی این چرا باید مهم باشه! همه جای دنیا یه سری آدم هستند که سرشون به کار خودشون هست. نگرانی اطرافیان شما به خاطر نبود ایرانی خوب نیست بلکه به خاطر شرایط حاکم بر ایرانه.
    وقتی در ایران سن ازدواج با حکم دادگاه از نه سال هست٬ انگشت قطع میکنند٬ به خاطر نداشتن دین اعدام میکنند٬ مردم اجازه ندارن لباسشون رو انتخاب کنند٬ به خاطر توهم واکسن وارد نمیشه٬ حق هیچ گونه اعتراضی نیست٬ صبح تا شب مرگ بر این مرگ بر اون میگن٬ و مردم از شدت فقر میوه و غذای مناسب ندارن
    چرا انتظار دارید ایران چهره ی مثبتی در دنیا داشته باشه؟ همین یه قلم خبر قطع انگشت کافی هست تا تمام نکات مثبتی که شما ممکنه برای ایران در نظر داشته باشی رو از بین ببره.
    ایران که فقط طبیعتش (که اون هم چیزی ازش نمونده) و غذاهاش (که خیلی ها دسترسی ندارن) نیست که؟
    از شما ممنون میشم که اون تصویری از ایران رو که دوست دارید مردم دنیا باهاش اشنا باشن رو اینجا برای من هم توصیف کنید.
    در تایید نظر دوستان و این که متاسفانه حجم عظیمی از اخبار بر علیه ایران هست فقد کافیه یه سرچ ساده تو گوگل کنین و ببینید چه تصاویری از ایران میاره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)