صفحه 33 از 33 نخستنخست ... 2324252627282930313233
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 324 , از مجموع 324

موضوع: برخورد آمریکایی ها با ما

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برخورد آمریکایی ها با ما

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    در تایید نظر دوستان و این که متاسفانه حجم عظیمی از اخبار بر علیه ایران هست فقد کافیه یه سرچ ساده تو گوگل کنین و ببینید چه تصاویری از ایران میاره.
    من منظور شما رو نفهمیدم. ایا فکر میکنید این حجم از اخبار علیه ایران کار قدرت های خارجی هست؟ من کمی بیشتر توضیح بدم. وقتی اخبار "علیه" ایران هست که اشخاصی خبر دروغ رو به ایران نسبت بدن. اگر یک ایرانی، مثل کسی که در استرالیا گروگان گیری کرد، کار بدی انجام بده و اون رو یه خبر گذاری جوری پوشش بده که مردم خارجی فکر کنند همه ایرانی ها اینگونه هستند باز هم این میشه اخبار عامدانه منفی علیه ایران.
    ولی تصویر منفی که وجود داره بیشتر به خاطر اخبار داخل ایران هست. به خاطر رفتارهای ساختار حاکم بر ایرانه.
    چه خوشمون بیاد یا نیاد همیشه یه تناسبی بین مردم یه کشور و دولت مردان اون کشور و ساختار سیاسی اون کشور هست. من با افراد تحصیل کرده ای در خارج از ایران برخورد داشتم که حتی ناراحت میشدند چرا با خارجی ها در مورد آلودگی هوای تهران حرف میزنم! اعتراضشون هم اینه که علیه ایران فکر منفی میکنند! و اینکه همش خبر منفی در مورد ایران میشنون.
    بعضی از دوستان مثل اینکه میخان در مقابل طرف خارجی یه سطحی از "کلاس" رو داشته باشند و از اینکه اخبار منفی تصور اون فرد خارجی از یه ایرانی رو خراب کنه ناراحت میشن. دوست دارند مدام بگن ایران فضای گل و بلبل داره و ما هم که اومدم خارج از خوشی زیاد بوده!
    خارجی میپرسه چرا تو ایران اینقدر راهپیمایی مرگ بر این و اون هست و تنها جوابی که میشنوه اینه که شرایط ایران رو درک نمیکنی یا آمریکا 70 سال پیش تو ایران کودتا کرد. خود یهودی ها علیه آلمان یا ژاپنی ها علیه آمریکا هر سال راهپیمایی مرگ بر تو ننگ به نیرنگ تو ندارن!
    بله عام مردم همه جا اطلاعات کافی ندارن، چون تو زندگی مشکلی ندارند و مدام سعی میکنن لذت ببرند.
    گرچه همه انسانها برابر هستند، ولی هنوز در دنیایی زندگی میکنیم که شما رو بر اساس اخبار کشورتون قضاوت میکنند. اصولا گروه بندی کاری هست که ادما میکنند. میان مثلا حیوانات رو در بیولوژی دسته بندی کنند ولی هر از چند گاهی جانوری پیدا میشه که توی اون دسته بندی قرار نمیگیره! در مورد ملیت هم همینه. ما رو توی دسته بندی قرار میدن و متاسفانه توی گروهی افتادیم که به شدت غرور ملی ما رو تحقیر میکنه.
    اون امریکایی غرورش اینه که کشورش رفته ماه! و ما هنوز توی قرن بیست و یکم درگیر این هستیم که بعضی ها اخبار مربوط به ایران رو سانسور میکنند.
    چرا هیچ کشوری به حقوق بشر در ایران اعتنا نداره؟ چون عام مردم با دو دسته ایرانی برخورد داره، یکی میگه اوضاع ایران خوبه یکی میگه بده.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط Physics2017 نمایش پست ها
    من منظور شما رو نفهمیدم. ایا فکر میکنید این حجم از اخبار علیه ایران کار قدرت های خارجی هست؟ من کمی بیشتر توضیح بدم. وقتی اخبار "علیه" ایران هست که اشخاصی خبر دروغ رو به ایران نسبت بدن. اگر یک ایرانی، مثل کسی که در استرالیا گروگان گیری کرد، کار بدی انجام بده و اون رو یه خبر گذاری جوری پوشش بده که مردم خارجی فکر کنند همه ایرانی ها اینگونه هستند باز هم این میشه اخبار عامدانه منفی علیه ایران.
    ولی تصویر منفی که وجود داره بیشتر به خاطر اخبار داخل ایران هست. به خاطر رفتارهای ساختار حاکم بر ایرانه.
    چه خوشمون بیاد یا نیاد همیشه یه تناسبی بین مردم یه کشور و دولت مردان اون کشور و ساختار سیاسی اون کشور هست. من با افراد تحصیل کرده ای در خارج از ایران برخورد داشتم که حتی ناراحت میشدند چرا با خارجی ها در مورد آلودگی هوای تهران حرف میزنم! اعتراضشون هم اینه که علیه ایران فکر منفی میکنند! و اینکه همش خبر منفی در مورد ایران میشنون.
    بعضی از دوستان مثل اینکه میخان در مقابل طرف خارجی یه سطحی از "کلاس" رو داشته باشند و از اینکه اخبار منفی تصور اون فرد خارجی از یه ایرانی رو خراب کنه ناراحت میشن. دوست دارند مدام بگن ایران فضای گل و بلبل داره و ما هم که اومدم خارج از خوشی زیاد بوده!
    خارجی میپرسه چرا تو ایران اینقدر راهپیمایی مرگ بر این و اون هست و تنها جوابی که میشنوه اینه که شرایط ایران رو درک نمیکنی یا آمریکا 70 سال پیش تو ایران کودتا کرد. خود یهودی ها علیه آلمان یا ژاپنی ها علیه آمریکا هر سال راهپیمایی مرگ بر تو ننگ به نیرنگ تو ندارن!
    بله عام مردم همه جا اطلاعات کافی ندارن، چون تو زندگی مشکلی ندارند و مدام سعی میکنن لذت ببرند.
    گرچه همه انسانها برابر هستند، ولی هنوز در دنیایی زندگی میکنیم که شما رو بر اساس اخبار کشورتون قضاوت میکنند. اصولا گروه بندی کاری هست که ادما میکنند. میان مثلا حیوانات رو در بیولوژی دسته بندی کنند ولی هر از چند گاهی جانوری پیدا میشه که توی اون دسته بندی قرار نمیگیره! در مورد ملیت هم همینه. ما رو توی دسته بندی قرار میدن و متاسفانه توی گروهی افتادیم که به شدت غرور ملی ما رو تحقیر میکنه.
    اون امریکایی غرورش اینه که کشورش رفته ماه! و ما هنوز توی قرن بیست و یکم درگیر این هستیم که بعضی ها اخبار مربوط به ایران رو سانسور میکنند.
    چرا هیچ کشوری به حقوق بشر در ایران اعتنا نداره؟ چون عام مردم با دو دسته ایرانی برخورد داره، یکی میگه اوضاع ایران خوبه یکی میگه بده.
    شما بیاید اینجا، ببینید این امریکاییا چقدر از کشورشون انتقاد میکنن (چون میخوان کشور بهتری بسازن و رو به جلو باشن) پرهاتون میریزه.
    من تا حالا ندیدم امریکایی غرور داشته باشه.
    ولی من خودم خیلی به امریکاییا حس خوب دارم (چون همه ش خوبی دیدم اینجا، امریکا منو بغل کرده و با من راه رفته و راه میره و دست منو گرفته، امریکا واقعا the land of dreamers هست).

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

کار ندارم آمریکا یا آمریکایی ولی دمش گرم همه رو بغل میکنه
    یادمه گفته بودی آمریکا تنها جاییه که دوست داری توش بچه بیاری
    نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    شما بیاید اینجا، ببینید این امریکاییا چقدر از کشورشون انتقاد میکنن (چون میخوان کشور بهتری بسازن و رو به جلو باشن) پرهاتون میریزه.
    من تا حالا ندیدم امریکایی غرور داشته باشه.
    ولی من خودم خیلی به امریکاییا حس خوب دارم (چون همه ش خوبی دیدم اینجا، امریکا منو بغل کرده و با من راه رفته و راه میره و دست منو گرفته، امریکا واقعا the land of dreamers هست).
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    کار ندارم آمریکا یا آمریکایی ولی دمش گرم همه رو بغل میکنه
    یادمه گفته بودی آمریکا تنها جاییه که دوست داری توش بچه بیاری
    بچه اوردن تو این دنیا کار غلطی هست.
    یادمه یک ایرانی دست شوهرشو گرفته بود اومده بود همین بلین (یا یکی از شهرهای نزدیک مرز توی بی سی)، یک شهر توی امریکا ولی نزدیک مرز.
    که بچه ش پاسپورت امریکایی بگیره. چون توی امریکا به دنیا اومد. و چون پدر و مادرش کانادایی شده بودن پس پاسپورت کانادا هم داشت.
    بعد خب نمیشه این رو برای اون خانم توضیح داد چون اون ادم ته توان فکریش این بوده و کاریه که شده.
    ولی پارتنرم بعد ازینکه ما به اون خانم به دنیا اومدن اون بچه رو تبریگ گفتیم و اومدیم بیرون، ازم پرسید کمیس چرا فکر میکنی کار غلطی هست به دنیا اوردن بچه کانادایی تو امریکا؟
    براش توضیح دادم که:
    فکر کن بچه 18 سال دیگه از پدر و مادرش بپرسه چرا با اینکه کانادایی بودید منو امریکا به دنیا اوردید؟
    میخواد بگه:
    خواستیم دو تا پاسپورت داشته باشی.
    خواهد پرسید پوینت دو تا پاسپورت چیه وقتی پاسپورت کانادایی به حد کافی خوب و عالی هست؟
    که اونجا یا باید بگی من میرم بمیرم، یا باید بگی نه پاسپورت امریکایی بهتر هست،
    باز اون بچه برمیگرده میپرسه اگه پاسپورت امریکایی بهتره و امریکا بهتره پس چرا منو تو امریکا بزرگ نکردی؟ چرا گذاشتی کانادا بمونم؟
    و در جواب یا باید بگی ببین خودمون پاسپورت امریکایی نداشتیم و از پس هزینه توریستی هم برنمیومدیم که ببریم امریکا بزرگ شی.
    یا باید بگی تنبل بودیم نرفتیم ویزای کار بگیریم و سختی بکشیم تو امریکا که تو زندگی بهتری داشته باشی.
    یا باید بگی به عقلم نرسید.
    که در اون صورت باز بچه میتونه بپرسه چطور به عقلت رسید منو امریکا ب دنیا بیاری که پاسپورت بگیرم، یعنی میدونستی امریکا پاسپورتش معتبرتره، پس منو اونجا به دنیا اوردی، ولی به عقلت نرسید که بفهمی امریکا برای زندگی هم جای بهتریه؟
    یا اون بچه میتونه بپرسه: اگه از پس هزینه برنمیومدی، اگه میگی از کشوری مثل ایران میای که داغون بود، وقتی خودت از شرایطتت ناراضی بودی، چرا منو به دنیا اوردی؟ چرا حاضر شدی یکی دیگه رو به دنیا بیاری در حالی که خودت از وضعیت خودت ناراضی بودی و مجبور شدی جاتو عوض کنی؟ چرا تکثیر کردی؟
    و باز در اون صورت ادم نمیدونه به بچه چی بگه.
    برای همین ته دلم ارزو کردم اون بچه توی میزان هوش به پدرر و مادرش بره که این چیزها رو هرگز نفهمه و نپرسه.
    دقیقا. امریکا اگه قرار باشه تفنگ بذارن توی سرم و بگن بچه بیار، بهترین جای بچه اوردنه.
    ولی دنیا توی این شرایطته و اوردن یک انسانن دیگه به این دنیا حماقت مطلقه.
    و اون بچه اگه یه ذره عقلش کار کنه هرگز شما رو نخواهد بخشید و شما تا اخر عمرت با عذاب و درد وجدان زندگی خواهید کرد.
    نسل هایی که یه کوچولو از ما بزرگتر بودن طفلک ها اینقدر توی فرهنگ غلط و سختی و بدبختی گرفتار بودن که من هرگز بهشون خرده نمیگیرن.
    دوستای ایرانی من تو امریکا و کانادا بچه اوردن.
    به همه شون افتخار میکنم. و هرگز سرزنششون نمیکنم.
    ولی من به شخصه هرگز نمیخوام بچه بیارم.
    ولی اره امریکا بهترین جا برای فانتزی بزن هاست.
    من همیشه فانتزیم بود برم ازمایشگاه یک ادمی که نوبل گرفته کار کنم.
    نوبل بگیرم.
    و بتونم دنیا رو توی جهت خوبش عوض کنم.
    هنوزم باورم نمیشه که اخیرا یک فرصت برام پیش اومده برم توی گروه یک ادم که جایزه نوبل برده کار کنم و از شدت هیجان مخم داره میترکه. یعنی حتی اگه منجر به نتیجه نشه این کار، باز هم همین که یک دختر پوست رنگی ایرانی توی ساینس در بدو ورودش به یک کشور همچین موقعیتی گیرش میاد نشون میده که این از خوبی امریکاست نه من.
    یعنی من تا همین جا اینقدر به فانتزیام رسیدم اینجا که دارم دچار کمبود فانتزی میشم.
    امیدوارم بتونم به درد بقیه بخورم.
    و میدونید عجیب تر چیه؟
    دوستای کانادایی من همیشه حمایتم میکردن ولی دوست ایرانی من تو کانادا بهم میگفت تو فانتزی بزن و متوهمی.
    و این فانتزی و توهم منو به همه ارزوهام داره میرسونه.
    این زیبا نیست که امریکا اینقدر زیباست؟
    میدونم که ادم میتونه بدشانس باشه و دیدی یهو سرطان گرفتی مردی یا افتادی موقع اسکای دایوینگ مردی یا از دره افتادی مردی یا اصلا سکته کردی مردی (من همیشه لب دره و اقیانوسم در مواقع تعطیلی)، ولی ایا این زیبا نیست که دوست ایرانیت بهت اینو میگه و امریکا تو رو در اغوش میکشه؟
    عمر کوتاه هست. و یک سیب هزاران چرخ میزنه تا میفته.
    ولی همین که یک دختر پوست رنگی که دیروز اومده اینجا شانسش برابر با همه ادمای ساکن اونجاست، اگه خوبی اون کشور و مردمش رو به صورت جنرال نمیرسونه، پس نشونه چی هست؟

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)