صفحه 15 از 33 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 324

موضوع: برخورد آمریکایی ها با ما

پیش فرض پاسخ : برخورد آمریکایی ها با ما

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    این مغرور بودن در برخورد با خارجی هاست؟ یا در برخورد با ایرانی ها؟ یا در برخورد با کل پسرها؟
    اصلا منظور از مغرور بودن چی هست؟ یعنی سلام میکنی و جواب سلامت رو نمیدن؟ یا درخواست دوستی میدی و انگار که اصلا نشنیده اند؟ یا چشم هاشون رو گرد میکنن که یعنی تو به چه جراتی همچین درخواستی به من میدی؟ یا خیلی دوستانه لبخند میزنن و میگن ببخشید من دوست پسر دارم؟
    دقيقا در مورد خارجي يا امريكايي رو نميدونم
    برخوردا تو ٩٠ درصد عاليه و حتي معذرت خواهي هم ميكنن بابت ريژكت كردن ولي خب اينكه همه ميگن بوي فرند داريم مشكوك هست. اون ده درصد باقيمونده هم به نه ساده ختم ميشه. كلا بي احترامي به ديگران تعريف نشده اس انگار تو امريكا! حالا ايران بود كلي بد و بيراه و اخم و تخم و بزن بزن و ..

منظورم از مغرور بودن اينه ابدا دختري نمياد سمت ما و بهيچ عنوان eye contact رخ نميده و اگرم رخ بده در صدم ثانيه برچيده ميشه! كلا اين مساله نگاه نكردن تو اروپا و امريكا در فرهنگشون هستش و واسه ما ايرانيا عجيبه ( پرسيدم ازشون عنوان ميكنن بي ادبي هست اگر به چشم كسي نگاه كنيد)

درخواست دوستي دادن همينجوري رندوم تو ايران باب هستش ولي اينجا به اندازه ايران خير و دوستي ها تو روابط و دايره هاي دوستي بين خودشون عمدتا شكل ميگيره و تو اين دايره ها خارجي ها بدليل متفاوت بودن ميتونن جا بگيرن كه بازم اون بستگي به شانس و .. داره. از خارجي ها بخاطر different بودن و لهجه داشتن خيليا خوششون مياد و خيليا هم نه و xenophobic هستن يعني از خارجيا ميترسن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    من خودم شخصا خيلي دوست دارم با اين دختراي امريكايي اشنا و دوست و چه بسا ازدواج كنم ولي متاسفانه اصلا معلوم نيست چطوري بايد باهاشون ارتباط برقرار كرد و اينكه احساس ميكنم بي نهايت مغرور هستن و مساله بعدي ايراني بودن كه بعضي دوستان ميگن به محض اينكه بهشون ميگيم ايران حالت قيافه اشون عوض ميشه و .. و كلا چندباري پيشنهاد دادم همشون الكي ميگن بوي فرند داريم( ٥٠ درصد احتمال دروغ بودن داره) . حتي چاق بدتركيباشونم مغرورن.
    کل فلسفه پیشنهاد دادن در اینه که شما باید آماده باشید جواب منفی بشنوید و ربط خاصی به غرور نداره. همونطور که شما به یه عده شون میگید چاق و بدترکیب ممکنه خیلی از اونها هم نظر مشابهی درباره من و شما داشته باشند و خوششون نیاد و نهایتا یه بهونه بیاورند. به دنیای دوستی و پیشنهاد و ... خوش آمدید. در ایران هم خیلی متفاوت نیست.

منظورم از مغرور بودن اينه ابدا دختري نمياد سمت ما و بهيچ عنوان eye contact رخ نميده و اگرم رخ بده در صدم ثانيه برچيده ميشه! كلا اين مساله نگاه نكردن تو اروپا و امريكا در فرهنگشون هستش و واسه ما ايرانيا عجيبه ( پرسيدم ازشون عنوان ميكنن بي ادبي هست اگر به چشم كسي نگاه كنيد)

درخواست دوستي دادن همينجوري رندوم تو ايران باب هستش ولي اينجا به اندازه ايران خير و دوستي ها تو روابط و دايره هاي دوستي بين خودشون عمدتا شكل ميگيره و تو اين دايره ها خارجي ها بدليل متفاوت بودن ميتونن جا بگيرن كه بازم اون بستگي به شانس و .. داره. از خارجي ها بخاطر different بودن و لهجه داشتن خيليا خوششون مياد و خيليا هم نه و xenophobic هستن يعني از خارجيا ميترسن.
    بله اگه در محل کار و ... شروع کنید به eye contact بی ادبی است، اگه در پارتی و کلاب این کار رو بکنید صرفا یک نشانه برای علاقه است. مهم محل انجام کارهاست. همونطور که شما هم گفتید پیشنهاد رندوم دادن به خصوص در جاهایی که برای این کار نیست در آمریکا نتیجه نخواهد داد و اونها فردی که این کار رو می کنه رو به خاطر بی ادبی یا عدم آگاهی رد می کنند (نه غرور). پیشنهاد دوستی دادن به افراد بدون حداقل یک شناخت ابتدایی هم در اکثر موارد مستقیما مساوی ریجکت شدن است.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    کل فلسفه پیشنهاد دادن در اینه که شما باید آماده باشید جواب منفی بشنوید و ربط خاصی به غرور نداره. همونطور که شما به یه عده شون میگید چاق و بدترکیب ممکنه خیلی از اونها هم نظر مشابهی درباره من و شما داشته باشند و خوششون نیاد و نهایتا یه بهونه بیاورند. به دنیای دوستی و پیشنهاد و ... خوش آمدید. در ایران هم خیلی متفاوت نیست.

بله اگه در محل کار و ... شروع کنید به eye contact بی ادبی است، اگه در پارتی و کلاب این کار رو بکنید صرفا یک نشانه برای علاقه است. مهم محل انجام کارهاست. همونطور که شما هم گفتید پیشنهاد رندوم دادن به خصوص در جاهایی که برای این کار نیست در آمریکا نتیجه نخواهد داد و اونها فردی که این کار رو می کنه رو به خاطر بی ادبی یا عدم آگاهی رد می کنند (نه غرور). پیشنهاد دوستی دادن به افراد بدون حداقل یک شناخت ابتدایی هم در اکثر موارد مستقیما مساوی ریجکت شدن است.

پس شما از این جهت فرقی بین دخترای ایرانی و آمریکایی نمیبینید؟ (در نوع برخورد)
    در مورد طرز نگاه به رابطه(دختر-پسر) چطور؟ بازم دیدگاهشون مشابه هست؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

از این قسمت آخر فرمایش شما ، و با این پیش فرض که آمریکا کشوری مهاجرپذیر است و تعداد مهاجرین آن بالاست، اینطور میشه برداشت کرد که مهاجرین معمولا به صورت کلونی وار و بسته زندگی میکنند در آمریکا و تعاملشون با جامعه اینقدر کم هست که بعد از اینهمه سال هنوز برای عده ای ترسناک یا ناشناخته باشند!

به نظرتون از 100% افراد یک ملیت که میان آمریکا ، چند درصدشون قاطی جامعه آمریکا میشن و چند درصدشون در کلونی بسته ی مربوط به ملیت خودشون زندگی میکنند؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

Banned

دقيقا در مورد خارجي يا امريكايي رو نميدونم
    برخوردا تو ٩٠ درصد عاليه و حتي معذرت خواهي هم ميكنن بابت ريژكت كردن ولي خب اينكه همه ميگن بوي فرند داريم مشكوك هست. اون ده درصد باقيمونده هم به نه ساده ختم ميشه. كلا بي احترامي به ديگران تعريف نشده اس انگار تو امريكا! حالا ايران بود كلي بد و بيراه و اخم و تخم و بزن بزن و ..

دقیقا. این مساله در چند ثانیه برچیده میشه عالی بود
    ببینید در هر مملکتی دوستی بین اعضا و خانواده همون مملکت هستش و به خصوص در کشوری مثل ایران و جهان سومی ها که به نظر خود من صمیمیت بیشتر احساس میشه چون احساسی هم هستن. کلا قبلا هم گفتم صمیمیت موند تو مملکت خودت.
    درباره مغرور بودن هم خود دخترها در ایران کم مغرور نیستن ولی اینجا بیش از اندازه احساس میشه. البته بستگی به ایالتش هم داره و درصد شهریتشون. مثلا در منطقه ما چون شهریت کمتره دخترهاش هم انگار آدم ندیدن و بیشتر با سگ ها رابطه دارن تا آدما
    در حالت کلی وقتی فردی به عنوان دانشجو میاد اینجا آنقدر سرش شلوغ میشه که کلا تا مدت ها این مسایل براش فراموش شدس! من خودم قبل اومدن مثل این افرادی بودم که در باره این سوالها زیاد میپرسیدم ولی حالا میبینم ولش کن بابا!

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

منظورم از مغرور بودن اينه ابدا دختري نمياد سمت ما و بهيچ عنوان eye contact رخ نميده و اگرم رخ بده در صدم ثانيه برچيده ميشه! كلا اين مساله نگاه نكردن تو اروپا و امريكا در فرهنگشون هستش و واسه ما ايرانيا عجيبه ( پرسيدم ازشون عنوان ميكنن بي ادبي هست اگر به چشم كسي نگاه كنيد
    کاری به مسئله دختر یا پسر یا دوستی ندارم به صورت کلی می گویم

تجربه من کاملا برعکس می گوید

من طبق عادت ایران ، به کسی نگاه نمی کردم که طرف پر رو نشود ، و فکر نکند که خبر خاصی است.

بدون این که من سوالی بکنم تا حالا سه نفرشان به صراحت ، برعکس حرف شما را گفتند

یعنی گقتند وقتی طرف مقابل دارد حرف می زند ادب آن است که به چشم طرف نگاه کنی. اگر به جای دیگر بدنش نگاه کنی بار جنسی دارد و بسیار بی ادبی است. اگر به اشیا مثلا زمین دیوار و ... نگاه کنی معنی این را می دهد که حرف های شما برای من ارزشی ندارد و به قول ایرانی ها: زیادی زر نزن
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    کاری به مسئله دختر یا پسر یا دوستی ندارم به صورت کلی می گویم

تجربه من کاملا برعکس می گوید

من طبق عادت ایران ، به کسی نگاه نمی کردم که طرف پر رو نشود ، و فکر نکند که خبر خاصی است.

بدون این که من سوالی بکنم تا حالا سه نفرشان به صراحت ، برعکس حرف شما را گفتند

یعنی گقتند وقتی طرف مقابل دارد حرف می زند ادب آن است که به چشم طرف نگاه کنی. اگر به جای دیگر بدنش نگاه کنی بار جنسی دارد و بسیار بی ادبی است. اگر به اشیا مثلا زمین دیوار و ... نگاه کنی معنی این را می دهد که حرف های شما برای من ارزشی ندارد و به قول ایرانی ها: زیادی زر نزن
    نظر شما کاملا صحیح است و در هنگام مکالمه باید حتما به طرف مقابل نگاه کنید و eye contact داشته باشید.
    فکر میکنم نظر دوستان در مورد حالتی بود که دو غریبه عبور میکنند یا مثلا در کلاس و اتوبوس نشسته اند که در این صورت خیره شدن بدون صحبت مناسب نیست.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

من خودم شخصا خيلي دوست دارم با اين دختراي امريكايي اشنا و دوست و چه بسا ازدواج كنم ولي متاسفانه اصلا معلوم نيست چطوري بايد باهاشون ارتباط برقرار كرد و اينكه احساس ميكنم بي نهايت مغرور هستن و مساله بعدي ايراني بودن كه بعضي دوستان ميگن به محض اينكه بهشون ميگيم ايران حالت قيافه اشون عوض ميشه و .. و كلا چندباري پيشنهاد دادم همشون الكي ميگن بوي فرند داريم( ٥٠ درصد احتمال دروغ بودن داره) . حتي چاق بدتركيباشونم مغرورن.
    بنده به شما گارانتی میدم تا وقتی همکلاسی یا همکار خانم نداشته باشی احتمال اینکه این قضیه برات اتفاق بیفته خیلی پایینه

اتفاقا دختراهای آمریکایی اصلا به اونصورت مغرور نیستن. (ظاهرشون اینطوریه!) فقط از آدم creepy خوششون نمیاد!! و خب رفتارهای creepy از تازه واردا بیشتر سر میزنه و هر چه فرهنگ اولیه از نرم آمریکا دورتر باشه بدتر.

چن وقت پیش یه آقای هندی تو دانشگاه ما معروف شده بود. گویا این آقا دم در کتابخونه وایمستاده هر روز و هر دختری که رد میشده رو به شام دعوت می کرده!!!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ممنون از نظراتتون. من فك ميكنم به ايالت از همه چي بيشتر ربط داشته باشه! خودم شخصا سه روز اول اومدم امريكا رفتم نيويورك اونجا فوق العاده بود! بعد اومدم ممفيس و كانزاس سيتي با اين معضلات مواجه شدم

ميگم مغرورن چون ٣ ماه خوابگاه بودم طبقه بالامون دخترا بودن هر روز اينارو ميديدم و با اخلاقاشون اشنا شدم و اينكه از خيليا پرسيدم و حتي تو ياهو انسر چندبار مطرح كردم و گفتم از ايرانم و جواب كلي اين بود كه دختراي اينجا خيلي مستقل و خيلي assertive يا همون پر فيس افاده هستن! ( يعني اكثر جوابا همين بود )

Junior Member chrome آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط disguise نمایش پست ها
    من در یک شهر کوچیک در کالیفرنیا زندگی می‌کنم و باید بگم بله، بعنوان یه ایرانی بارها احساس درجه دوم بودن کردم. این اتفاق بارها برای من افتاده: با دوستهای اروپاییم که اونها هم انگلیسی زبان اولشون نیست به یک رستوران یا یک محل عمومی می‌ریم و فروشنده می‌پرسه اهل کجا هستید،‌وقتی طرف مقابل جواب می‌ده،‌اتریش، آلمان، اسپانیا، فروشنده کلی استقبال می‌کنه و تحویل می‌گیره. ولی وقتی می‌گم ایران، انگار نقطه سر خط گذاشته شده. هیچ حرفی رد و بدل نمی‌شه و سریع حرف عوض می‌شه. بعضی مواقع هم طرف مقابل در مورد احمدی نژاد یه سوالی می‌پرسه اگر خیلی آدم مطلع و به روزی باشه. ولی برخورد عموم واقعا جالب نیست. در این حد که گاهی طفره می‌رم از جواب این سوال که اهل کجایی یا مثلا می‌گم اهل ترکیه. یه بار توی یه جمعی از آمریکایی‌ها تو دانشگاه پرسیدن کجایی هستم و من گفتم ایرانی. یه دختره گفت من یه دوست پسر ایرانی داشتم بهم خیانت کرد. کلا تصور شایع از ایرانی‌ها آدم‌های سطح پایین از نظر فرهنگی هستش و یک آمریکایی تیپیکال معمولا از بالا به ما نگاه می‌کنه. واقعا تصورشون اینه که ما از تو بیابون اومدیم. هفته‌ی پیش رفته بودم برای یه جلسه رقص اینترنشنال. حتی یکیشون هم از من درمورد رقص ایران نپرسیدن با اینکه دوست اسپانیاییم رو سوال بارون کردن. میانگین سنی افراد در اون جلسه حدود هفتاد سال بود! یه عده آدم علاقه مند که سالهاست باهم جمع میشن و رقص فولک کشورهای مختلف رو تمرین می‌کنن. یکی از خانم‌ها پرسید گفتی ایران یا عراق. گفتم: ایران. بعد یکی از مردها گفت it should be Iran because they say I ran from Iran. کلن همچین بساطیه تو کالیفرنیا!

دوستان هیچی کسی نمی خواد در مورد نظر ایشون حرف خاصی بزنه، یا رد و تکذیبش کنه؟
    خیلی برام جالب و مهمه که بیشتر در این مورد بدونم.
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)