صفحه 10 از 33 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 324

موضوع: برخورد آمریکایی ها با ما

پیش فرض پاسخ : برخورد آمریکایی ها با ما

آره الان فهمیدم سایتش بلاکه و باید با ف شکن دانلود بشه. البته راحت لینک های دیگه هم پیدا میشه. اسم کتابش هست
    american ways a guide for foreigners in the united states
    By Gary Althen
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_p نمایش پست ها
    انشاالله اگه ویزا درست شه 5 ماه دیگه دوست من.
    واقعا الان که دارم میخونمش میبینم نکاتی رو نوشته که اگه ندونی ممکنه اونجا به مشکل بخوری. به عنوان یک مثال خیلی کوچیک نحوه ی استفاده ی آمریکایی ها از دئودورانت ها رو نوشته و این که اگه کسی دئودورانت استفاده نکنه یا موهاش چرب باشه، این فرد رو خیلی بی نظم میدونن و سعی میکنن غیر مستقیم ازش دوری کنن! یا اینکه وقتی میرید مهمونی باید با خودتون یه هدیه کوچیک ببرید و خیلی نکات دیگه. یا اینکه چطور باید با آمریکایی ها صحبت کرد و اینکه چه موضوعاتی رو دوست ندارند راجبش بحث کنند. کتاب معروفیه در کل
    دوست عزیز امیر خان
    شما یک زحمت بکش یک نتیجه کلی از این کتاب همین جا بذار که واسه همه دوستان مفید باشه.
    والا خوندن این کتاب خیلی حوصله میخواد.
    من که در این دوران کلیرنس حوصله این کار رو ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط houtcivil نمایش پست ها
    دوست عزیز امیر خان
    شما یک زحمت بکش یک نتیجه کلی از این کتاب همین جا بذار که واسه همه دوستان مفید باشه.
    والا خوندن این کتاب خیلی حوصله میخواد.
    من که در این دوران کلیرنس حوصله این کار رو ندارم.
    بله من سعی میکنم نکات کلیدی که واقعا به درد میخوره رو خلاصه کنم وقتی کتاب تموم شد. امیدوارم به درد دوستان بخوره. الان که فعلا وسطاشه
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

Senior Member Shahab_H آواتار ها

این حرفیه که همیشه خود منم می زنم و شاکی میشم ولی از 1 طرف دیگه ی قضیه م نگاه می کنم یه جواریی بهشون حق می دم! ما تو داخل، خودمون خودمونو نمی تونیم تحمل کنیم چرا انتظار داریم یه کشور دیگه که همش بهشون توهین می کنیم راحت تر بگیره؟
    در ضمن تو کشور خودمون چه قدر بهمون احترام گذاشته میشه که از اینا انتظار داشته باشیم (در صورتی که فوق العاده خوش برخورن) من اینجا انقد همه جا برخورد خوب دیدم یادم رفته بود ایران چی می کشیدیم برای انجام کوچیک ترین چیزا، رفتم کارنامه رسمی بگیرم در جا پرینت گرفت گذاشت تو پاکت داد بهم خندم گرفته بود 6 ماه تو ایران می دوئیدم دنبال یه کارنامه ی رسمی گرفتن! این که چند روز پیش به دفتر حافظ منافع ایران تو آمریکا زنگ زدم انقد بد حرف می زد ... باز اونجا گفتم تو رو خدا اینا ببین این که هموطنه مثلا اینجوری رفتار می کنه چرا باید از بقیه انتظار بهترشو داشت؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط hmzabbasi نمایش پست ها
    خدا وکیلی این آمریکاییام شورشو درآوردن، آخه چرا اینقد بچه های ایرانیو اذیت میکنن! اونا که میدونن ما سعیمون اینه که از این وضعیت خلاص شیم پس چرا به شعارهاشون عمل نمیکنن؟ شیطلان رجیمن لابد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA, MS Computer Sc

من تازه کارم این جا ! این تاپیک رو هم از اول تا اینجا خوندم... یعنی این اعتماد به نفس و حس طلبکاری و خود برتر بینی بعضی از هموطنان گل ما رو شرمنده می کنه همیشه

چند سال پیش بود من یک بار با چند تا از دوست ها از سر بی کاری تصمیم گرفتیم لباس عربی بپوشیم (یک بنده خدایی از مکه آورده بود) بریم توی خیابان (تهران) گشت بزنیم و ادای عربی حرف زدن در بیاریم بخندیم یکم ! فحش و بد و بیراه و متلک بود که چپ و راست از ملت سوار و پیاده شنیدیم ! البته قصدمان هم خنده بود و به هدفمان هم رسیدیم اما این مثال را زدم که بگم خودمان در ایران بدجوری نژادپرست هستیم... فکرش را می کنم اگر یک توریست عرب آمد ایران لباس عربی هم پوشید رفت توی خیابان چه خاطراتی از کشور "آریایی!" ما با خودش یادگاری می بره !

حالا بحث رو باز نمی کنم چوم به این تاپیک مستقیما مربوط نمی شه ولی خداییش یکمی هم که شده منصف باشید ! خودمان ته نژادپرستیم کافی هست که اعتماد به نفس و حس برتریمان نسبت به یک قوم/نژاد/ملیت گل کند دهن طرف را سرویس می کنیم !

Member jandaghi1987 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی، دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    برای شکایت هم باید شاهد داشته باشید. بعد از اون توی امریکا اول حق با سیتیزن هست بعد با فردی که گرین کارت داره. حتی اگه وکیل هم بگیرید نمی تونید دادگاه رو قانع کنید....تموم شد رفت!

کسی رو می شناسم که 18 سال اینجا بود ( از 1 سالگی) و به خاطر استفاده از الکل موقع رانندگی دستگیر شد و دادگاه دیپورتش کرد! گرین کارت هم داشت اما سیتیزن نبود! حتی هیئت منصفه گفتن 1 سال توی زندان بمونه اما دیپورت نشه...قاضی قبول نکرد... باز هیئت منصفه دادگاهی تشکیل داد با چند قاضی و تنها حرفشون این بود: توی کتاب قانون نوشته سیتیزن!!!! و این شخص سیتیزن نیست...پس دیپورت!
    نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    مستی در حین رانندگی جرم کوچیکی نیست. توی بعضی روزا شاید ببینید پلیس واستاده و راننده ها رو داره چک می کنه برای مست بودن. خودم پارسال این موضوع رو دیدم... یه دختر رو هم گرفته بودن.
    وقتی یه نفر مست هست موقع رانندگی جون خودش + چندین نفر دیگه رو به خطر می ندازه.

خیر...توی کتاب های قانونشون تا اونجایی که من می دونم اکثراً نوشته US citizen....
    در ضمن من نگفتم هیچ حقی نداریم...حقمون خیلی ناچیز تر از یه سیتیزن هست.
    آقا این چه حرفیه
    ما(ویزاهای غیر اقامتی) یا حتی کسی که گرین کارت داره یعنی داره به عنوان یه مهمان که دولت بهش لطف کرده اونجا زندگی میکنه. دولت کلی بررسی کرده که اون فرد میتونه به عنوان یه کسی که چیز خوبی وارد کشور کنه یه شهروند بشه.
    بعد میخوای یه جرم جنایی انجام بده دیپورتش نکنن؟
    با لگد میندازنش بیرون هیچی جد و آبادشم ممنوع الورود باید بکنن!
    معلومه که سیتیزنو نمیندازن بیرون!!! مملکته خودشه. مثل این می مونه که یه ایرانی رو از ایران بندازن بیرون!!!! کجا بندازنش؟ افغانستان؟ مکزیک؟
    اینجاییم که به هم کمک کنیم.
    رسم تشکر تو این فروم اینه که اضافه به امتیاز کاربر رو در سمت راست هر پست و بعدش اضافه به امتیاز رو بزنین. (اینجوری پست ها کوتاه تر و بازدهی بیشتر میشه)

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hystaspes_87 نمایش پست ها
    من تازه کارم این جا ! این تاپیک رو هم از اول تا اینجا خوندم... یعنی این اعتماد به نفس و حس طلبکاری و خود برتر بینی بعضی از هموطنان گل ما رو شرمنده می کنه همیشه

چند سال پیش بود من یک بار با چند تا از دوست ها از سر بی کاری تصمیم گرفتیم لباس عربی بپوشیم (یک بنده خدایی از مکه آورده بود) بریم توی خیابان (تهران) گشت بزنیم و ادای عربی حرف زدن در بیاریم بخندیم یکم ! فحش و بد و بیراه و متلک بود که چپ و راست از ملت سوار و پیاده شنیدیم ! البته قصدمان هم خنده بود و به هدفمان هم رسیدیم اما این مثال را زدم که بگم خودمان در ایران بدجوری نژادپرست هستیم... فکرش را می کنم اگر یک توریست عرب آمد ایران لباس عربی هم پوشید رفت توی خیابان چه خاطراتی از کشور "آریایی!" ما با خودش یادگاری می بره !

حالا بحث رو باز نمی کنم چوم به این تاپیک مستقیما مربوط نمی شه ولی خداییش یکمی هم که شده منصف باشید ! خودمان ته نژادپرستیم کافی هست که اعتماد به نفس و حس برتریمان نسبت به یک قوم/نژاد/ملیت گل کند دهن طرف را سرویس می کنیم !
    والا ما که بودیم بدی ازشون ندیدیم و عمدتا هر کس حواب کار خودش رو میگرفت.
    یادتون باشه چند سال پیش یه دانشجوی ایرانی رو توی متابخونه ucla حسابی نوازش کردند که اخبار ایران ظاهرا گفته بود اون هیچ کاری نکرده که بعدا کاشف به عمل اومد سه بار بهش گفتند "پیلیز! آی دی کارت" اما ایشون ظاهرا فکر کرده کتابخونه سر کوچشونه سرشو بندازه پایین بره تو بعد هم باهاش برخورد کردند طلبکار هم بود.
    بعضی هموطنان هم احساس میکنند امریکایی ها بدهکار هستند و دارند این فاند رو بجای بدهیشون پرداخت میکنند!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_p نمایش پست ها
    سلام دوستان خوبم. من خودم خیلی دنبال یه کتاب بودم که تو فرصت چند ماهه قبل رفتنم بخونمش و وقتی رفتم آمریکا بدونم با چه جور مردمی طرفم و چطور باهاشون رفتار کنم.
    در نهایت کتاب زیر رو که خیلی جاها توصیه شده بود پیدا کردم. خودم 50 صفحه اولشو خوندم و به نظرم خیلی مفیده. فقط بعضی جاها خیلی توضیح داده که خودتون متوجه میشین و رد بشین.

http://syayidss.files.wordpress.com/...states-327.pdf

با آرزوی موفقیت
    اینا روبنای اجتماعشون هستند و چیزی که بنده تجربه کردم نوع رفتار و اداب طیف رسمی با افراد سطح اجتماع خیلی فرق میکنه.
    این نکته رو نباید فراموش کرد.

Member jandaghi1987 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی، دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    اینا روبنای اجتماعشون هستند و چیزی که بنده تجربه کردم نوع رفتار و اداب طیف رسمی با افراد سطح اجتماع خیلی فرق میکنه.
    این نکته رو نباید فراموش کرد.
    فرقش چیه؟ یعنی معمولی تر و صمیمی ترن؟ یا کلا متفاوتن؟
    اینجاییم که به هم کمک کنیم.
    رسم تشکر تو این فروم اینه که اضافه به امتیاز کاربر رو در سمت راست هر پست و بعدش اضافه به امتیاز رو بزنین. (اینجوری پست ها کوتاه تر و بازدهی بیشتر میشه)

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط jandaghi1987 نمایش پست ها
    فرقش چیه؟ یعنی معمولی تر و صمیمی ترن؟ یا کلا متفاوتن؟
    نوع ادبیات . اداب و روسم معاشرت. پوشش و.... همگی در زمره مسایل پیوسته با طبقه اجتماعی دسته بندی میشند. من بین همکلاسهای خودم اونجاکامل اینو به عینه میدیدم. شما میتونی یه مقایسه انجام بدی برای اینکه منظورم رو متوجه بش. ادبیات و سبک زندگی بازاریها مثلا با طبقه پزشکان. خیلی احتمالش کمه با هم معاشرت چندانی بتونند داشته باشند. یا پوشش های معمولا رسمی (نه اون رسمی توی ایران منظورم آراستگی همیشگی ظاهری و .... هست) در مقابل پوشش عادی طبقه های پایین. توجه به کلمات و گفتار و در مقابل همینجوری تو حرف پریدن و ....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)