صفحه 11 از 33 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 324

موضوع: برخورد آمریکایی ها با ما

Junior Member shaghi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pharmacy Doctorate, Tehran University of Medical Sciences

پیش فرض پاسخ : برخورد آمریکایی ها با ما

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_p نمایش پست ها
    آره الان فهمیدم سایتش بلاکه و باید با ف شکن دانلود بشه. البته راحت لینک های دیگه هم پیدا میشه. اسم کتابش هست
    american ways a guide for foreigners in the united states
    By Gary Althen
    سلام میخواستم بابت معرفی این کتاب خیلی ازتون تشکر کنم
    یه قسمت جالبی از این کتاب که توجه منو جلب کرد رو paste میکنم
    واقعا احساس شرمندگی کردم از اینکه رفتار ما اینطور محسوب میشه...
    امیدوارم بتونم خودم رو تغییر بدم.
    Iranians and people from other coun-
    tries where forceful arguing and negotiating are commonforms of interaction risk being seen as aggressive or pushy
    when they treat Americans in the way they treat people at
    home.

Junior Member shaghi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pharmacy Doctorate, Tehran University of Medical Sciences

اینم واقعا باعث تاسفه
    The second is to
    suppose that Americans, since they cannot carry on dis-
    cussions or arguments very well, must not be very intelli-
    gent or well informed. “Americans are not as intelligent as
    we are,” said an Iranian who had been in the States for
    several years. “In all the time I’ve been here I’ve never heard
    one of them talk about anything more important than
    sports and the weather. They just don’t know anything
    about politics and they don’t understand it.”

Junior Member sepideh.1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Nebraska, Lincoln

I have been here for only 2 years, but have been through a lot and seen families in crisis here.
    I can say they strongly believe in personal space and freedom. the mother's love here is no less than a mother's love in Iran, but they have learnt to control it over the years and let their children grow and make their own decisions.
    They are very welcoming towards people of other races.
    However I find it hard for us to take the jokes that go back to movies in 50s, or understand all the football news and being able to converse with them like one of them.
    relationships are not intense like the ones in Iran, but that is the price one should pay for personal freedom I believe.

Junior Member sepideh.1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Nebraska, Lincoln

ترجمهٔ متنِ فوق :
    من تنها ۲ سال در آمریکا بوده‌ام اما با توجه به تجربیاتی که این چند وقت داشتم، خیلی‌ به زندگیشون از نزدیک اشنا شدم.
    فکر می‌کنم رعایت حریمِ شخصی‌ اینجا رکن اساسی ارتباطات اجتماعی هستش. عشقِ مادری اینجا دست کمی‌ از عشق مدارهای ایرانی‌ نداره، اما یاد گرفتند که چطور کنترلش کنن و به بچه‌هاشون آزادی انتخاب بدن تا اونها بزرگ شن و مستقل.

در قبل مردمِ نژادهای دیگه حقیقتاً روی باز دارن و مثل ما ایرانی‌‌ها تحقیرشون که نمیکنن هیچ، فک می‌کنن باید بیشتر بشنسنشون و این شانس که داره خونشونو زده تا یه ایرانی‌ رو اینجا در آمریکا ببینند.
    روابط فرق بنیادی با ایران دارن. کسی‌ برای رهایی با کسی‌ رابطه بر قرار نمی‌کنه، شاید اصطکاک و عمق و شدّت روابط ایرانی‌ رو اینجا کمبودش رو ببینید، اما این هزینه‌ای هست که برای آزادی شخصی‌ میپردازین.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

يك مكالمه بين من و يكي از دوستان اتفاق افتاد در پيغام خصوصي كه فكر كردم اين قسمت از صحبتهاي خودم رو به اشتراك بذارم از جهت آموزشي خوبه. صرفا جهت اطلاع رساني و آموزش هست، كسي برداشت خاص يا شخصي نكنه. من خودم كلا از كساني هستم كه در زمينه تيكه انداختن شديدا به جهاد با نفس نياز دارم و گاهي وقتها تيكه انداختن هام از نوع همون smartass هست كه پايين توضيح دادم.

عجله در تيكه انداختن كار خوبي نيست و توي آمريكا هم با اينكه كلا تيكه انداختن خيلي fun و cool هست، از كساييكه نسنجيده تيكه مي اندازن خوششون نمياد. به خصوص وقتي كه تيكه انداختن با اين ذهنيت باشه كه القا كني طرف مقابلت خيلي سوتي داده يا از مرحله پرته و چيزاي ابتدايي رو نميدونه. به كسايي كه اينجوري تيكه ميندازن اينجا ميگن smartass يعني كسايي كه دچار خودتيزبيني هستن و اين اصلا fun يا cool تلقي نميشه. من دوستانه بهت تذكر ميدم. ولي بقيه لزوما چيزي بهت نميگن و توي دلشون بهت كارت قرمز ميدن. توي ولايت شما كه مردم بي تعارف تر هستن حتي ممكنه صاف بهت بگن: فكر كردي خيلي smartass هستي؟

در مورد چيزي هم كه گفتم، مهم نيست كه منظورت چيه. مهم اينه كه رفتارت چه جوري برداشت ميشه. وقتي كسي چيزي بهت نگه و خودت هم متوجه نباشي كه رفتارت نامناسب بوده، به مرور زمان توي ارتباطات اجتماعيت دچار مشكل ميشي. گاهي وقتها مشكلات جدي. حالا من اين همه ميگم از ايالتهاي جنوبي و فرهنگشون خوشم نمياد، اين يك مورد از مزاياشون هست كه حرف رو توي دلشون نگه نمي دارن و صاف مي زنن توي ذوقت. البته صددرصد موارد اينجوري نيست ولي كلا اينجوريان. توي ايالت هاي شمالي مردم ظاهرا به روت نميارن و لبخند ميزنن ولي نميتوني بفهمي كه توي دلشون چه خبره يا پشت سرت چكار مي كنن و چي ميگن. حالا اينها هم كلي و صددرصد نيست. هم توي شمال آدم رك و روراست پيدا ميشه و هم توي جنوب آدم مخفي كار و غيرروراست. عكسش هم هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام
    آیا ما در آمریکا شهروند درجه دوم حساب میشیم؟ و آیا این مورد توی رفتار و کردار و چیزایی که مستقیم و غیرمستقیم جلو رو یا پشت سر ما میگن ملموس هست و آدم میفهمه که فرق میکنه یا نه ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

سلام...من دقیقا نمیدونم شهروندی چند درجه داره، ولی اینجا در آمریکا تقریبا شما اگه از هر جای دیگه ی دنیا باشی بهتر از اینه که که ایرانی باشی...متاسفانه در برخورد اول با ابراز ایرانی بودن خودتون شما واقعا at disadvantage هستید؛ هرچند اگه یه مدت با یه عده افرد (مثلا اعضای بخشتون یا محیط کار) رفت و آمد نرمال داشته باشید و شخصیت خوبی از خودتون نشون بدین، بخصوص اگه بتونید ارتباط موثر کلامی برقرار کنید، اون stigma ایرانی بودنه کمرنگ و کمرنگ تر میشه، و حتی خودش میتونه اثر مثبتی روی دید اون افراد نسبت به ایرانیا داشته باشه. ولی حاصل 30 سال اخبار منفی و حساس در مورد ایران یه ذهنیت و باور منفی هست که فکر نمیکنم به این زودی ها کمرنگ بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام
    آیا ما در آمریکا شهروند درجه دوم حساب میشیم؟ و آیا این مورد توی رفتار و کردار و چیزایی که مستقیم و غیرمستقیم جلو رو یا پشت سر ما میگن ملموس هست و آدم میفهمه که فرق میکنه یا نه ؟
    Quaecumque Vera

این شهروند درجه چندم یک اصطلاحه . یعنی مثلا توی آمریکا فکر میکنم سیاه پوست ها شاملش بشند .
    من از نظر قانونی مدنظرم نیست ، از نظر دید و باور مردم میگم که آیا خودشون رو بالاتر و برتر از مهاجرها میدونن و اینو مستقیم یا غیر مستقیم ابراز میکنند یا میشه از رفتارشون فهمید یا خیر؟
    بهترین مثال هم معاجرین افعانی در ایران . حتی اگر بهترین انسان ها هم باشند و فوق دکترای آمریکا هم باشند و بیان ایران ، بازم ته ذهن ما میگه اینها افعانی اند و ما از اینها برتریم! و شاید توی برخوردها و رفتارهامونم همیشه از بالا نگاهشون میکنیم هرچند اکر روی کاغذ از اون ها خیلی پایینتر باشیم .

خواستم ببینم ما ایرانی ها هم به این دید(افغانی) دیده میشیم در آمریکا؟

یک سوال دیگه هم دارم. تا حالا مهاجری رو دیدید که بتونه اینقدر به زبان و فرهنگ آمریکایی ها مسلط بشه که اگر بگه آمریکایی هست ، خود آمریکایی ها هم باور کنند ؟

یک سوال هم در مورد برخورد آمریکاییها با افراد تحصیل کرده دارم . آیا همونقدر که تحصیلات و مدرک در ایران مهمه اونجا هم مهمه و باعث مباهات و افتخاراته و مثلا وقتی بگن فلانی دکترا داره کلا همه برخوردشون شسته رفته و مودبانه تر میشه؟

همچنین میخواستم بدونم اونجا بین عام مردم کدوم دانشگاه ها خیلی خفن محسوب میشه (مخصوصا تو مهندسی) ؟ مثل شریف و امیرکبیر و دانشگاه تهران خودمون مثلا ؟ اونا چنتا دانشگاه دارن که عموم مردم بشناسن و مدرکشون همه جا مورد قبول باشه و بشه راحت شغل خوبی باهاش پیدا کرد (یا حداقل به عنوان یه ستاره درخشان در پرونده از این مدرک در گرفتن شغل استفاده کرد)
    ویرایش توسط zebarjadi : December 25th, 2013 در ساعت 06:34 PM دلیل: ترکیب ارسال‌ها

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

اينكه با شما به عنوان يك ايراني چه برخوردي بكنن بستگي داره به طرفش. اگه طرف redneck باشه، فوق دكترا هم داشته باشيد مهم نيست و براي اون شما يك موجود درجه چندم هستيد. ولي اگه طرف آدم فهميده باشه، به شما به عنوان يك آدم نگاه مي كنه. حتي لزومي نداره طرف تحصيلكرده هم باشه. خود من توي اين پنج سالي كه آمريكا بودم و ارتباطات اجتماعي گسترده اي هم داشتم، خيلي خيلي به ندرت پيش اومده كه نسبت به ايراني بودن من واكنش منفي نشون بدن. در خيلي موارد حتي ابراز اميدواري مي كنن كه روابط ايران و آمريكا به حالت عادي برگرده.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

حالا این برادران ردنک(خدا نکنه خواهر باشن) رنج برخوردهای بدشون از چقدر تا چقدره و اینکه اگر ما هم در این نوع برخورد باهاشون مشارکت و همکاری داشته باشیم و در این بده بستان کم نیاوریم ، نتیجه به کجا میرسه؟ ممکنه به مشت و لگد و چوب بیس بال و تفنگ دولول وینچستر و شات گان و اینها بکشه ؟

من دیدم دوستان نوشته بودند برای پیگیری این موارد نیاز به شاهد هست . آیا این نیاز فقط مختص فرد مهاجر است یا برادر ردنکمون هم باید شاهد جور کنه برای اثبات حرفش؟ البته حرفش که ضدقانونی بوده ، در اصل برای اثبات دروغش!یعنی برعکس تعریف کردن ماجرا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)