صفحه 14 از 33 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 324

موضوع: برخورد آمریکایی ها با ما

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : برخورد آمریکایی ها با ما

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    كلا دهن رو كه وا ميكنيم ميفهمن خارجي هستيم. علاوه بر اون شرايط اب و هوايي كشور ما فرق داشته و كلا از رنگ پوست و حالت ميفهمن خارجي اييم قبل اينكه صحبتي بشه
    بله می فهمند من خارجی ام

اما هیچ کس نفهمیده که من ایرانی ام. مگر این که خودم بگویم.

از همین تجربه خودم می گویم که نظر شما مبنی بر آب و هوا و رنگ پوست کاملا غلط است.
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    بله می فهمند من خارجی ام

اما هیچ کس نفهمیده که من ایرانی ام. مگر این که خودم بگویم.

از همین تجربه خودم می گویم که نظر شما مبنی بر آب و هوا و رنگ پوست کاملا غلط است.
    اصلا ایران رو میشناسن که تازه بفهمن اونجایی هستین

رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    اصلا ایران رو میشناسن که تازه بفهمن اونجایی هستین
    خیلی ها در حد اسم می شناسند! و می دانند یک کشور است ولی نمی دانند کجا هست!

تعداد کمی هستند که می دانند ایران یک کشور خاورمیانه ای است! اما همچنان در همین حد

کسانی که اسم ایران را نشنیده باشند بسیار بسیار کم هستند به طوری که (از نظر مهندسی) می توان از آن ها صرف نظر کرد

البته چون من در کالیفرنیا هستم ممکن است مشاهداتم با مشاهدات سایر کاربران در این مورد کاملا تضاد داشته باشد. بالاخره نزدیک ۱۶۰ هزار ایرانی در این ایالت زندگی می کنند! تا حدی که می توانی در DVM امتحان را به زبان فارسی بدهی!
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    خیلی ها در حد اسم می شناسند! و می دانند یک کشور است ولی نمی دانند کجا هست!

تعداد کمی هستند که می دانند ایران یک کشور خاورمیانه ای است! اما همچنان در همین حد

کسانی که اسم ایران را نشنیده باشند بسیار بسیار کم هستند به طوری که (از نظر مهندسی) می توان از آن ها صرف نظر کرد

البته چون من در کالیفرنیا هستم ممکن است مشاهداتم با مشاهدات سایر کاربران در این مورد کاملا تضاد داشته باشد. بالاخره نزدیک ۱۶۰ هزار ایرانی در این ایالت زندگی می کنند! تا حدی که می توانی در DVM امتحان را به زبان فارسی بدهی!
    بله تجربه شما کاملا متفاوت با من بوده!
    البته به نظر من هم اونهایی که میگویید IRAN و زود میگند IRAQ؟ دارند خالی میبندند اکثرا و خودشون رو به ندانستن میزنن من کاملا این رو حس کردم. به همان اندازه که اخبار از عراق میگه همانقدر هم رادیو های سیسیشون از ایران میگن.
    البه به من چه، ... اابای هر دو!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    , UC Merced, Computer Science

من در یک شهر کوچیک در کالیفرنیا زندگی می‌کنم و باید بگم بله، بعنوان یه ایرانی بارها احساس درجه دوم بودن کردم. این اتفاق بارها برای من افتاده: با دوستهای اروپاییم که اونها هم انگلیسی زبان اولشون نیست به یک رستوران یا یک محل عمومی می‌ریم و فروشنده می‌پرسه اهل کجا هستید،‌وقتی طرف مقابل جواب می‌ده،‌اتریش، آلمان، اسپانیا، فروشنده کلی استقبال می‌کنه و تحویل می‌گیره. ولی وقتی می‌گم ایران، انگار نقطه سر خط گذاشته شده. هیچ حرفی رد و بدل نمی‌شه و سریع حرف عوض می‌شه. بعضی مواقع هم طرف مقابل در مورد احمدی نژاد یه سوالی می‌پرسه اگر خیلی آدم مطلع و به روزی باشه. ولی برخورد عموم واقعا جالب نیست. در این حد که گاهی طفره می‌رم از جواب این سوال که اهل کجایی یا مثلا می‌گم اهل ترکیه. یه بار توی یه جمعی از آمریکایی‌ها تو دانشگاه پرسیدن کجایی هستم و من گفتم ایرانی. یه دختره گفت من یه دوست پسر ایرانی داشتم بهم خیانت کرد. کلا تصور شایع از ایرانی‌ها آدم‌های سطح پایین از نظر فرهنگی هستش و یک آمریکایی تیپیکال معمولا از بالا به ما نگاه می‌کنه. واقعا تصورشون اینه که ما از تو بیابون اومدیم. هفته‌ی پیش رفته بودم برای یه جلسه رقص اینترنشنال. حتی یکیشون هم از من درمورد رقص ایران نپرسیدن با اینکه دوست اسپانیاییم رو سوال بارون کردن. میانگین سنی افراد در اون جلسه حدود هفتاد سال بود! یه عده آدم علاقه مند که سالهاست باهم جمع میشن و رقص فولک کشورهای مختلف رو تمرین می‌کنن. یکی از خانم‌ها پرسید گفتی ایران یا عراق. گفتم: ایران. بعد یکی از مردها گفت it should be Iran because they say I ran from Iran. کلن همچین بساطیه تو کالیفرنیا!
    نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام
    آیا ما در آمریکا شهروند درجه دوم حساب میشیم؟ و آیا این مورد توی رفتار و کردار و چیزایی که مستقیم و غیرمستقیم جلو رو یا پشت سر ما میگن ملموس هست و آدم میفهمه که فرق میکنه یا نه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط disguise نمایش پست ها
    من در یک شهر کوچیک در کالیفرنیا زندگی می‌کنم و باید بگم بله، بعنوان یه ایرانی بارها احساس درجه دوم بودن کردم. این اتفاق بارها برای من افتاده: با دوستهای اروپاییم که اونها هم انگلیسی زبان اولشون نیست به یک رستوران یا یک محل عمومی می‌ریم و فروشنده می‌پرسه اهل کجا هستید،‌وقتی طرف مقابل جواب می‌ده،‌اتریش، آلمان، اسپانیا، فروشنده کلی استقبال می‌کنه و تحویل می‌گیره. ولی وقتی می‌گم ایران، انگار نقطه سر خط گذاشته شده. هیچ حرفی رد و بدل نمی‌شه و سریع حرف عوض می‌شه. بعضی مواقع هم طرف مقابل در مورد احمدی نژاد یه سوالی می‌پرسه اگر خیلی آدم مطلع و به روزی باشه. ولی برخورد عموم واقعا جالب نیست. در این حد که گاهی طفره می‌رم از جواب این سوال که اهل کجایی یا مثلا می‌گم اهل ترکیه. یه بار توی یه جمعی از آمریکایی‌ها تو دانشگاه پرسیدن کجایی هستم و من گفتم ایرانی. یه دختره گفت من یه دوست پسر ایرانی داشتم بهم خیانت کرد. کلا تصور شایع از ایرانی‌ها آدم‌های سطح پایین از نظر فرهنگی هستش و یک آمریکایی تیپیکال معمولا از بالا به ما نگاه می‌کنه. واقعا تصورشون اینه که ما از تو بیابون اومدیم. هفته‌ی پیش رفته بودم برای یه جلسه رقص اینترنشنال. حتی یکیشون هم از من درمورد رقص ایران نپرسیدن با اینکه دوست اسپانیاییم رو سوال بارون کردن. میانگین سنی افراد در اون جلسه حدود هفتاد سال بود! یه عده آدم علاقه مند که سالهاست باهم جمع میشن و رقص فولک کشورهای مختلف رو تمرین می‌کنن. یکی از خانم‌ها پرسید گفتی ایران یا عراق. گفتم: ایران. بعد یکی از مردها گفت it should be Iran because they say I ran from Iran. کلن همچین بساطیه تو کالیفرنیا!
    سلام و تشکر از بیان تجربیاتتون
    اتفاقا من الان به طور اتفاقی اومدم که سوالی مشابه توضیحات شما بپرسم که دیدم به پست قبل من هم پاسخ دادید. خواستم ببینم برخورد دخترهای آمریکایی با پسرهای خارجی چطوره؟ به کدوم پسرها(مال کدوم کشورها) بیشتر روی خوش نشون میدن و باهاشون دوست میشن و ....؟
    از پست شما اینطور برمیاد که از ایرانی ها باید فراری باشند(البته شایدم برعکسش باشه چون اون دختر خانوم با یک ایرانی دوست شده و بعدا که فکر کرده بهش خیانت شده فراری شده- پس برای دوست شدن مشکلی نداشته)

به هرحال با توجه به شرایط عجیب و غریبی که اونور ممکنه برای یک دانشجوی ایرانی پیش بیاد(و هر روز بابت عواملی که خودش در اونها دخیل نیست وضعیتش تغییر میکنه) شاید ازدواج یکی از کم ریسک ترین راه ها باشه(که البته نمیدونم واقعا هست یا خیر؟). برای همین میخوام بدونم اگر یک پسر ایرانی به فکر ازدواج با دختر آمریکایی بیفته ، برخورد های طرف مقابل به صورت تیپیگال چطوری خواهد بود؟

>>>>در مورد اون جمله انگلیسی هم واقعا متاسفم از سفیران(هموطنان) عزیزی که اینطوری گل به خودی میزنن که فرضا جایگاه بهتری پیدا کنن در جامعه آمریکا ، ولی هنوز درک نمیکنن کسی که به کشور و ملت خودش پشت میکنه یقینا ارزشش پیش سایر مردم دنیا کمتر میشه نه بیشتر.
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

رشته و دانشگاه
    مهندسی

برای همین میخوام بدونم اگر یک پسر ایرانی به فکر ازدواج با دختر آمریکایی بیفته ، برخورد های طرف مقابل به صورت تیپیگال چطوری خواهد بود؟
    بحث ازداوج فرای بحث نژادی ، یک بحث فرهنگی است.

بسیاری از ایرانی ها (هر چند اقلیت باشند) ازدواج کردند اما آن ها با فرهنگ آمریکایی مشکلی نداشتند به قولی دیگر ایرانی نیستند یک آمریکایی (فرهنگی) هستند

این جا تاپیک «ازدواج ایرانی ها با امریکایی ها» نیست. اگر سوال بیشتر داشتی حتما تاپیک جدا بزن.
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Guru

برای همین میخوام بدونم اگر یک پسر ایرانی به فکر ازدواج با دختر آمریکایی بیفته ، برخورد های طرف مقابل به صورت تیپیگال چطوری خواهد بود؟
    بستگی داره از چه راهی برای ازدواج اقدام بشه. من می شناختم یک تازه مهاجر رو که از یک دختر آمریکایی خوشش میاد و با خانواده با دسته گل میره منزل پدر اون دختر برای خواستگاری و وقتی بهش میگن چه خبره میگه این فرهنگ ماست و بهش پایبندم و به کل دوستی های پسر و دختر خارج از ازدواج رو بد می دونم. واضحه این شخص اگه برخورد منفی داشته باشه مقصر خودش است.

شخص ایرانی اگه خودش رو بطور فرهنگی با نرم جامعه آمریکا هماهنگ کنه مشکل خاصی در دوستی و ازدواج وجود نخواهد داشت (این همه ازدواج بین ملیت ها در آمریکا داره رخ می ده).

من خودم شخصا خيلي دوست دارم با اين دختراي امريكايي اشنا و دوست و چه بسا ازدواج كنم ولي متاسفانه اصلا معلوم نيست چطوري بايد باهاشون ارتباط برقرار كرد و اينكه احساس ميكنم بي نهايت مغرور هستن و مساله بعدي ايراني بودن كه بعضي دوستان ميگن به محض اينكه بهشون ميگيم ايران حالت قيافه اشون عوض ميشه و .. و كلا چندباري پيشنهاد دادم همشون الكي ميگن بوي فرند داريم( ٥٠ درصد احتمال دروغ بودن داره) . حتي چاق بدتركيباشونم مغرورن.

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    من خودم شخصا خيلي دوست دارم با اين دختراي امريكايي اشنا و دوست و چه بسا ازدواج كنم ولي متاسفانه اصلا معلوم نيست چطوري بايد باهاشون ارتباط برقرار كرد و اينكه احساس ميكنم بي نهايت مغرور هستن و مساله بعدي ايراني بودن كه بعضي دوستان ميگن به محض اينكه بهشون ميگيم ايران حالت قيافه اشون عوض ميشه و .. و كلا چندباري پيشنهاد دادم همشون الكي ميگن بوي فرند داريم( ٥٠ درصد احتمال دروغ بودن داره) . حتي چاق بدتركيباشونم مغرورن.
    این مغرور بودن در برخورد با خارجی هاست؟ یا در برخورد با ایرانی ها؟ یا در برخورد با کل پسرها؟
    اصلا منظور از مغرور بودن چی هست؟ یعنی سلام میکنی و جواب سلامت رو نمیدن؟ یا درخواست دوستی میدی و انگار که اصلا نشنیده اند؟ یا چشم هاشون رو گرد میکنن که یعنی تو به چه جراتی همچین درخواستی به من میدی؟ یا خیلی دوستانه لبخند میزنن و میگن ببخشید من دوست پسر دارم؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)