صفحه 19 از 33 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 324

موضوع: برخورد آمریکایی ها با ما

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : برخورد آمریکایی ها با ما

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    ديشب فيلم امريكن اسنايپر رو ديدم و يه جاييش يكي از سربازا مافوقش رو تو يه فروشگاه ميبينه و ميره جلو بهش ميگه شما فلاني نيستين ؟ اونم ميگه اره همونم، ميگه تو جون منو نجات دادي و پاشو بهش نشون ميده كه پاي مصنوعي شده و دو ساعت با اب و تاب با يارو حرف ميزنه و اونم دقيقا عين يه ماشين كاملا ايموشنلس گوش ميده و اخرش ميگه تنك يو و ميره! و كوچكترين عكس العملي نشون نميده كه نه خوشحال و نه ناراحت! ببينيد حتي تو فيلماشونم اينطورين! اگه ايران باشيد و بين امريكاييا نبوده باشين متوجه نميشين ولي وقتي زندگي كنيد بينشون دقيقا رفتارشون همين شكليه! و اصلا نميشه ايراد بهش گرفت چون اينطوري هستن و مدلشون اينطوريه. سرد هستن كلا.
    با نگاه كردن فيلم نميشه در مورد مردم هيچ كشوري نظر داد. تجربه زندگي چند ساله من در آمريكا اصلا اين احساس رو به من نداده كه آمريكاييها (با همين كليت) سرد هستن و مدلشون اينطوريه. اتفاقا بر عكس از همون روزهاي اول ورودم به آمريكا احساس كردم توي خونه خودم هستم. آدمهاي سرد و با رفتارهاي غيردوستانه هم اينجا هستن (مثل هر كشوري) ولي به طور كلي اگه با آمريكاييها قاطي بشيد خيلي دوستي و خونگرمي ازشون مي بينيد. بديهيه كه آمريكاييهايي كه از خارجيها خوششون نمياد با خارجيها رفيق نميشن ولي همه آمريكاييها كه اونجوري نيستن. من توي اين مدت رفتارهاي دوستانه و كمكهاي فوق العاده اي ديدم كه بعضي از اون كارها و رفتارها رو آدم از يك دوست قديمي انتظار داره نه كسي كه مدت كوتاهي باهاش آشنا شده (يا در بعضي موارد بدون آشنايي خيلي زياد).
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

امریکاییها به خارجیها حس دلسوزی و ترجم ندارن؟ خصوصا اگر جهان سومی بدبخت بیچاره فراری هم باشی(به زعم اونا البته! و البته شاید به زعم خیلی از ایرانیها که ran کردن آمریکا!)
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    امریکاییها به خارجیها حس دلسوزی و ترجم ندارن؟ خصوصا اگر جهان سومی بدبخت بیچاره فراری هم باشی(به زعم اونا البته! و البته شاید به زعم خیلی از ایرانیها که ran کردن آمریکا!)
    اينكه اونها چه احساسي به آدم داشته باشن، تا اندازه اي تابع نوع رفتار خود آدمه و اينكه چه احساسي بهشون منتقل كنيد. ممكنه بعضيهاشون حس دلسوزي و ترحم داشته باشن ولي رفتارهاي دوستانه و خونگرمي و كمكهايي كه آمريكاييها مي كنن نه لزوما بعد از پرس و جو از مليت و اصل و نسب آدم هست و نه به گروه خاصي محدود ميشه. توي هر كشوري همه جور آدمي پيدا ميشه. اينجا هم آدم سرد و نچسب هست و هم آدم باحال و خونگرم ولي فرهنگ عمومي خونگرمي هست. برخي تفاوتهاي فرهنگي بين ايران و آمريكا هست كه براي برخي دوستان ممكنه حمل بر خونسردي و نچسبي بشه (مثل حريم شخصي و personal space و اينجور چيزا). حتي ممكنه بعضيها در ظاهر لبخند بزنن بدون اينكه احساس دوستي داشته باشن. ولي در اين چند ساله چيزي كه به طور كلي در معاشرتهام با آمريكاييها ديدم خونگرمي بوده.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    با نگاه كردن فيلم نميشه در مورد مردم هيچ كشوري نظر داد. تجربه زندگي چند ساله من در آمريكا اصلا اين احساس رو به من نداده كه آمريكاييها (با همين كليت) سرد هستن و مدلشون اينطوريه. اتفاقا بر عكس از همون روزهاي اول ورودم به آمريكا احساس كردم توي خونه خودم هستم. آدمهاي سرد و با رفتارهاي غيردوستانه هم اينجا هستن (مثل هر كشوري) ولي به طور كلي اگه با آمريكاييها قاطي بشيد خيلي دوستي و خونگرمي ازشون مي بينيد. بديهيه كه آمريكاييهايي كه از خارجيها خوششون نمياد با خارجيها رفيق نميشن ولي همه آمريكاييها كه اونجوري نيستن. من توي اين مدت رفتارهاي دوستانه و كمكهاي فوق العاده اي ديدم كه بعضي از اون كارها و رفتارها رو آدم از يك دوست قديمي انتظار داره نه كسي كه مدت كوتاهي باهاش آشنا شده (يا در بعضي موارد بدون آشنايي خيلي زياد).
    پس فاكتوراي شناسايي يه كشور از نظر شما چيه؟ كلا مديا كاملا dominate شده توسط امريكا بخاطر قدرت بلامنازع اش تو اين صنعت و وقتي فيلمي سريالي مستندي ميسازن بر مبناي فرهنگ و اداب و رسوم خود كشور امريكا ميان ميسازن نه هيچ كشور ديگه اي! اتفاقا من قبل از اينكه بيام، مثل همه هزاران فيلم و سريال ديدم و به جرئت ميتونم بگم ٨٠ درصد همونيه كه تو مديا ديدم. منتها تو اون زمان متوجه خيلي چيزا نميشدم( مثل همين مثال بالا) ولي الان كه بينشون هستم اين مسائل همش نمود واقعي پيدا ميكنه.

بنده حرفي بر مبناي خوش اومدن از خارجي و .. نزدم! كلا امريكا اساسش و ساختش توسط همين خارجي ها و مهاجرا بوده و همشون هم اين رو خوشبختانه ميدونن.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    کلا امريكا اساسش و ساختش توسط همين خارجي ها و مهاجرا بوده و همشون هم اين رو خوشبختانه ميدونن.
    خوشبختانه می دونن؟!!
    شما اگه جرات دارید این حرف رو تو SC بزنید که با shotgun از خجالتتون در میان!!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned

در باره این شناخت از روی فیلم یک نکته ای یادم اومد فکر کنم مفید باشه بگم. و همینطور قضاوت در باره نوع برخورد با ما!
    چند سال پیش یه سریالی پخش میشد (اسم نمیبرم دیگه) توش از هر ساعت شاید 55 دقیقش در مناطق شمال شهر تهران در خانه های بسیار خوب و شیک ماشین های مد روز و ..... میگذشت.
    بقیش هم مناطق سر سبز شمال. بعضی فامیل های ما که اصلا ایران نیومده بودند و از قضا! اون سریال رو بچه هاشون نگاه میکردند از یه طریقی و خوششون هم میومد وقتی اومدن ایران خیلی تعجب کردن که عجب! پس اون صحنه ها کجاست؟ اون وضعیت رو چرا در اکثر جاها نمیشه دید؟؟؟ و کلا چیز دیگری رو مشاهده کردن. در خیابانو و کوچه بازار و شهرهای دیگه.
    حالا اینکه بر اساس فیلم و سریال بخوایم انتظار رفتار اجتماعی داشته باشیم یه مقدار به نظر شخصی من(صرفا نظر شخصی) غیر منطقی هست.
    نده حرفي بر مبناي خوش اومدن از خارجي و .. نزدم! كلا امريكا اساسش و ساختش توسط همين خارجي ها و مهاجرا بوده و همشون هم اين رو خوشبختانه
    این جمله هم از نظر من صرفا میشه از نظر تئوریک و تاریخی بهش توجه کرد . البته باید دید آیا الان اون نواده های اون خارجی های مهاجر! خودشونو خارجی میدونن یا آمریکایی؟؟ که بخوان قبول کنند این مسئله رو؟

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

دوستان عزیز
    وقتی بحث امریکا رو میکنیم، لطفا اسم شهر و ایالت رو هم بیاریم که misleading نباشه. تنوع فرهنگی و "طرز برخورد امریکایی ها با ما" شهر به شهر و حتی محله به محله فرق میکنه.
    عموما شهرهایی که بزرگ و مهاجر پذیر ترند، خارجی بودن توش کمتر احساس میشه. امریکایی ها هم به این موضوع عادت کردن و دیگه بایاس نیستند. من تاحالا اینجا ندیدم کسی بعد از شنیدن ایران لبخند از صورتش محو شه. من تنها ایرانی تو رشتم هستم اینجا (شایدم تنها ایرانی تو اتمسفر تو امریکا)، برعکس بقیه دپارتمان ها اکثرا نیتیو هستند اینجا. از روز اول تا الان بسیار عالی منو پذیرفتند. از ته راه رو که منو میبینن "نیششون" باز هست و بای بای میکنن تا آخر راه رو. بارها کمک های بشر دوستانه هم نسبت به من داشتن. خصوصا یه بار لپ تاپ رو جا گذاشته بودم و لپ تاپ خودشو طرف بهم داد و گفت بعدا بیار من امروز لازم ندارم. این شهر مثل جنوبی های خودمون، مرد خونگرمی داره، ولی من جرات ندارم مثلا برم تو خیابون Scott و انتظار برخورد مناسب داشته باشم؟! و یا اینکه بگم کلا نگزاس آدمهای خونگرم و نایسی داره، چون دوستانی از بقیه شهرهای ایالت دیدم که به طرز برخورد مردم (با تعدد بالا) گیر میدن.
    نکته دیگه ای هم که مهمه، طرز فکر خودمون هست، چون از قبل فکر میکنیم خارجی هستیم، پس هر برخورد سرد رو از اون سمت میبینم. مثلا من از مسئول مالی دپارتمان خوشم نمیاد چون خیلی خشک هست. فکر کردم به خاطر منه ولی بعدا امریکایی ها هم گفتند که آره این کلا اینطوریه و به دل نگیر! مسئله بعدی هم اینه که "زبان انگلیسی" در سطحی ارتباط های عمیق تر و دوستانه، یه بحث بسیار مهمی هست که واقعا باید بهش توجه کرد. من گوشه گیری ایرانی هارو، بیشتر از ضعف زبان میبینم تا کشور، حداقل در شهرهایی که مردم خارجی زیاد هستند.
    ارادتمند
    امیر
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Souri_RS نمایش پست ها
    د من گوشه گیری ایرانی هارو، بیشتر از ضعف زبان میبینم تا کشور، حداقل در شهرهایی که مردم خارجی زیاد هستند.
    این رو کاملا تایید می کنم. من خودم چند تا رفیق رد نک دارم که اوایل خیلی بد بودیم ولی الان با همون اصطلاحات خودشون دستشون میندازم و کلی هم حال می کنن!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    این رو کاملا تایید می کنم. من خودم چند تا رفیق رد نک دارم که اوایل خیلی بد بودیم ولی الان با همون اصطلاحات خودشون دستشون میندازم و کلی هم حال می کنن!
    دوست عزیز قصد جسارت ندارم اما استفاده از واژهredneck تحقیرآمیز هست دقیقا مثل این است که به یک سیاه پوست بگید nigger. کلا فکر نمیکنم صحیح باشه تز این لغات استفاده کرد.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ienjf2 نمایش پست ها
    دوست عزیز قصد جسارت ندارم اما استفاده از واژهredneck تحقیرآمیز هست دقیقا مثل این است که به یک سیاه پوست بگید nigger. کلا فکر نمیکنم صحیح باشه تز این لغات استفاده کرد.
    منظور خاصی نداریم دوست عزیز ما که از این لغت استفاده میکنیم... در ضمن اینجورم نیس که شما میفرمایید . خیلی از همین دوستان , افتخار میکنن که خودشون را ردنک بنامد ..جندین و چند بار تو جمع خودم این را شنیدم....تحقیر آمیز نیس...به حصوص وقتی باهاشون خودمونی میشید.... حتی گفتن همون نیگر ! (گرچه من حالا خوب یا بد اینجا باب کردم که به جا این واژه,اگه نیاز به گفتن هست, بهتره بگیم "گردن سرخ", واسه احتیاط مستحب, که کسی دور و بر نشنوه )

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)