صفحه 20 از 33 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 324

موضوع: برخورد آمریکایی ها با ما

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NA

به غیر کالیفرنیا در جاهای دیگر از نظر من خیلی از دوستان ایرانی نیاز به تقویت زبان انگلیسی دارند اگر میخواهند وارد جامعه شوند و رفتار دوستانه ای از امریکا ببینند و موثرترین روش کار کردن با معلم خصوصی هست که تاثیر بسیار خوبی میگذارد....من ایرانی های زیادیدیدم که بخاطر این موضوع گوشه گیر هستند یا همش با هم میچرخند...ولی عد های هم دیدم که سعی میکنند دوستان خارجی و امریکایی حداقل بتر از دوستان ایرانیشون باشه

اینکه میگن ۶ ماه امریکا باش زبانت درست میشه یک دروغ بزرگ...بله بعد ۶ ماه میتونید امورات شخصی بگردونید...ولی اگر میخاهید واقعا وارد جامع شوید وقت و تلاش و هزینه برای قوی شدن زبنتون باید کنید....حرف من بهتر میفهمید وقتی در اینجا شروع به کار میکنید
    ویرایش توسط mmsh81 : March 10th, 2015 در ساعت 12:12 AM

پیش فرض پاسخ : برخورد آمریکایی ها با ما

كسايي كه ميان امريكا دانشجويي اصولا نمرات قابل قبول تو ايلتس و تافل و جي ار ايي دارن پس مشكلي بابت زبان ندارن! اين مساله فك كنم شامل كسايي ميشه غيردانشجويي ميان
    من خودم شخصا همون روز اولي اومدم امريكا، كوچكترين مشكلي نداشتم و با همه اوكي بودم و الان بهتر از اونموقع هام شدم بخصوص دوستان امريكايي هم اخيرا پيدا كردم روز به روز تاثيرش بيشتره. اينكه عين يه امريكايي بخاد بشه زبان حداقل ده سال زمان لازمه اونم به شرطي اينكه باهاشون بر خورده باشه ادم حسابي

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    كسايي كه ميان امريكا دانشجويي اصولا نمرات قابل قبول تو ايلتس و تافل و جي ار ايي دارن پس مشكلي بابت زبان ندارن! اين مساله فك كنم شامل كسايي ميشه غيردانشجويي ميان
    من خودم شخصا همون روز اولي اومدم امريكا، كوچكترين مشكلي نداشتم و با همه اوكي بودم و الان بهتر از اونموقع هام شدم بخصوص دوستان امريكايي هم اخيرا پيدا كردم روز به روز تاثيرش بيشتره. اينكه عين يه امريكايي بخاد بشه زبان حداقل ده سال زمان لازمه اونم به شرطي اينكه باهاشون بر خورده باشه ادم حسابي
    نمزه ی زبان بالا نشانه ی مشکل زبان نداشتن نیست! کسی رو می شناسم توی تافلش فقط 2 تا غلط داشت . یه بار با هم رفتیم بعد از 1 سالی که اینجا بود فروشگاه فروشنده داشت سر خودشو می کوبید به دیوار! دیگه من کلافه شدم گفتم بیا بریم برات توضیح می دم... بی خیال شد! ایشون داشتن اینجا ارشد هم می خوندن!
    حرف زدن و نترسیدن از اینکه ای وای اگه من یه چیزی رو اشتباه بگم مسخره ام می کنن بهترین راه یادگیری زبان هست.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    نمزه ی زبان بالا نشانه ی مشکل زبان نداشتن نیست!
    کاملا موافقم

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    حرف زدن و نترسیدن از اینکه ای وای اگه من یه چیزی رو اشتباه بگم مسخره ام می کنن بهترین راه یادگیری زبان هست.
    ۱- خیلی کم پیش می آید کسی را جلو روش مسخره کنند. ترجیح می دهند غیبت کنند

۲- شاید زبان شما خوب بوده بعد آمدی اینجا
    اما وقتی حرف می زنم هر چقدر هم که اشتباه باشد کسی به من نمی گوید که اشتباه است و خودمم نمی فهمم
    فقط وقتی که اشتباهم جوری باشد که متوجه نشوند می گویند نفهمیدیم.
    یعنی اگر اشتباه بگویم ولی منظورم را بفهمند به روی خودشان نمی آورند

همان ضرب المثل «کسی که نداند که نداند در جهل مرکب خویش بماند»
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

البته بعضيها هم هستن كه اشتباه تلفظ يا كاربرد اشتباهي لغات رو به صورت دوستانه حالي آدم مي كنن و هدفشون هم فقط كمك كردن به بهبود و پيشرفت زبان شماست. اگه موارد اينجوري پيش اومد بهتون بر نخوره و به حساب حسن نيت بذاريد مگه در موارد معدودي كه لحن گفتن يا body language طرف حالت دوستانه نداشته باشه كه همونطور كه گفتن زياد پيش نمياد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    ۱- خیلی کم پیش می آید کسی را جلو روش مسخره کنند. ترجیح می دهند غیبت کنند

۲- شاید زبان شما خوب بوده بعد آمدی اینجا
    اما وقتی حرف می زنم هر چقدر هم که اشتباه باشد کسی به من نمی گوید که اشتباه است و خودمم نمی فهمم
    فقط وقتی که اشتباهم جوری باشد که متوجه نشوند می گویند نفهمیدیم.
    یعنی اگر اشتباه بگویم ولی منظورم را بفهمند به روی خودشان نمی آورند

همان ضرب المثل «کسی که نداند که نداند در جهل مرکب خویش بماند»
    کلا این بر می گرده به فرهنگ فزدگرایی اینجا. جون همیشه این امکان وجود داره که طرف بهش بر بخوره، ترجیح می گن نگن و به نظر من فرهنگ پسندیده ایه. کسی مسئول آموزش زبان به یه غریبه نیست.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

در آمریکا به خصوص شهرهای بزرگ یا دانشجویی چون خارجی (مهاجر یا مسافر) زیاد هست عادت دارند که افراد انگلیسی رو خوب صحبت نکنند و کسی رو هم به خاطرش مسخره نمی کنند. یادمه یکی از آشناها که از ایران اومده بود با انگلیسی متوسط با یک آمریکایی مکالمه نسبتا طولانی داشتند و بعد هم عذرخواهی کرد به خاطر ضعف زبان و اون آمریکایی گفت چرا غذرخواهی؟ من فقط یک زبان بلدم که باهاش بزرگ شدم شما همین الان از من جلوتر هستی. چون ایران مهاجری به اون صورت نداره (تقریبا همه مهاجرها در ایران از افغانستان هستند که فارسی بلد هستن) ما خودمون اصلا آشنایی نداریم در زندگی روزمره با افرادی رفت و آمد داشته باشیم که فارسی رو خوب بلد نیستند و فکر می کنیم عالی صحبت نکردن زبان اول یک کشور چیز خیلی عجیبی است در حالی که در کشورهایی که خارجی زیاد هست اصلا چیز عجیبی نیست.

حالا بحث زبان و .. شد يه سوال

به نظرتون امريكاييا از لهجه ما خوششون مياد؟ من شخصا از يكي دوتاشون پرسيدم و گفتند باحال و خنده داره و شبيه المانيه يكم ولي بقيه رو نميدونم! و اينكه تو اينترنتم سرچ كردم يه مقاله بود نوشته بود از لهجه هلنديا و سوئديا و فرانسويا خوششون مياد و از لهجه هاي مربوط به كشوراي جهان سومي خوششون نمياد! ( حالا شايد اون مقاله غرض ورزي نسبت به جهان سوميا داشته يا شايدم واقعيت بوده)
    من خودم شخصا از لهجه هندي و بنگلادشي و .. متنفرم ولي پاكستاني يه همكلاسي داشتم ( البته پاكستاني هندي زبان نبود و پنجابي صحبت ميكرد ) كه از خنده روده بر ميشدم وقتي حرف ميزد!

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

لهجه بریتیش که فوق العاده طرفدار داره بین خانومها. (منظور مردهایی که بریتیش حرف می زنن). من تا الان مثال نقضی برای برای این مورد ندیدم. لهجه ی کانادایی رو دیدم یه مقدار باهاش مهربون نیستن!

اصولا وقتی می خواید بدونید چی تو آمریکا چه جایگاهی داره بهتره تو میدیا دنبالش بگردید. تقریبا هز چیزی که تو میدیای آمریکایی بهش بها داده نشه بین public آمریکایی هم بها نداره. (حتی اگر چیزی باشه که تو کل دنیا بها داشته باشه.)
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    لهجه بریتیش که فوق العاده طرفدار داره بین خانومها. (منظور مردهایی که بریتیش حرف می زنن). من تا الان مثال نقضی برای برای این مورد ندیدم. لهجه ی کانادایی رو دیدم یه مقدار باهاش مهربون نیستن!

اصولا وقتی می خواید بدونید چی تو آمریکا چه جایگاهی داره بهتره تو میدیا دنبالش بگردید. تقریبا هز چیزی که تو میدیای آمریکایی بهش بها داده نشه بین public آمریکایی هم بها نداره. (حتی اگر چیزی باشه که تو کل دنیا بها داشته باشه.)
    برعكسش تو استرالياس.. استراليياييا بدشون مياد از بريتيش. من بيشتر ميخام بدونم ايران چطوريه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)