صفحه 22 از 33 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 324

موضوع: برخورد آمریکایی ها با ما

پیش فرض پاسخ : برخورد آمریکایی ها با ما

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    به نظر من بي اساس ترين چيزي كه راجع به مردم يه كشور ميشه نسبت داد همين مسايل خاله زنكي و غيبت و ايناس! اين مسائل اصلا بيانگر ويژگي فرهنگي يه ملت نميتونه باشه و يه رفتار كاملا شخصيه و اينكه بياييم بگيم امريكايي غيبت ميكنن و نميكنن مثل اين ميمونه بگيم ايرانيا يه سريشون مسواك ميزنن يه سريشون نميزنن و به معناي واقعي بي ارزش ترين و غلط ترين مطلب راجه به يه فرهنگ كلي هستش!

اگه دنبال بيان ويژگي فرهنگي مردم امريكا هستيد يه چيز مستند بياريد مثلا همينكه امريكاييا به friendly بودن معروف هستن و واقعا هم هستن! كجاي دنيا ميتونيد بريد و بگيد از يه كشوري اومديد كه اولين چيزي كه توش به ذهن خيلياشون مياد (كه توش مرگ بر امريكا به شما ميگن و پرچمتون رو اتيش ميزنن) و اونام خيلي ريلكس و با لبخند با ادم برخورد كنند و با ادم هم دوست بشن و شما رو به خونشون دعوت كنن؟ تو ايران خودمون همچين چيزي ممكنه؟
    در مـــــــورد مساله ای که گفتین که بی اساترین چیزیه که میشه به مردم آمریکا نسبت داد میخواستم بگم تجربه ی زندگی توی چند تا کشور به من واقعا نشون داده اینکه آیا اکثریت اطافیان پشت سرت حرف میزنند یا نه میتونه مهم باشه. این موضوع هم در موفقیت علمی شما و هم پذیرفته شدن در اون جمع مهم جلوه میکنه. برای مثال مردم آمریکای لاتین فوق العاده زیاد غیبت می کنند و در یک کلمه بگم از هر فرصتی برای بدگویی استفاده میکنند که واقعا فرسایشی هست و تاثیر زیادی در از دست رفتن اعتماد به نفس شما داره. نمیشه یه آمار دقیقی از این موضوع گزارش داد اما نسبت به مردم ایران من معتقدم بین آمریکایی ها این موضوع کمتر پیدا میشه. موضوعی که من در مورد غیبت کردن مردم آمریکا بهش اشاره کردم از لحاظ رفتار شناسی و علوم اجتماعی ... خیلی موضوع مهمی هست چون تقریبا هیچ کس رفتار نادرست (حتی غیر عمدی) شما رو مستقیما به خودتون گزارش نمیده و شما باید حواستون جمع باشه خودتون زیاد بهانه دست اطرافیان ندین که پشت سر شما حرفی زده باشه. برای ایرانی هایی که میرن امریکا، قطعا یکی از چیزای مهم همین پذیرفته شدن توی جمع اونهاست و این موضوعی که من مطرح کردم صرفا یه آمار نسبی هست. موفق باشین

Member amirmortazavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

به نظر من بي اساس ترين چيزي كه راجع به مردم يه كشور ميشه نسبت داد همين مسايل خاله زنكي و غيبت و ايناس! اين مسائل اصلا بيانگر ويژگي فرهنگي يه ملت نميتونه باشه و يه رفتار كاملا شخصيه و اينكه بياييم بگيم امريكايي غيبت ميكنن و نميكنن مثل اين ميمونه بگيم ايرانيا يه سريشون مسواك ميزنن يه سريشون نميزنن و به معناي واقعي بي ارزش ترين و غلط ترين مطلب راجه به يه فرهنگ كلي هستش!

اگه دنبال بيان ويژگي فرهنگي مردم امريكا هستيد يه چيز مستند بياريد مثلا همينكه امريكاييا به friendly بودن معروف هستن و واقعا هم هستن! كجاي دنيا ميتونيد بريد و بگيد از يه كشوري اومديد كه اولين چيزي كه توش به ذهن خيلياشون مياد (كه توش مرگ بر امريكا به شما ميگن و پرچمتون رو اتيش ميزنن) و اونام خيلي ريلكس و با لبخند با ادم برخورد كنند و با ادم هم دوست بشن و شما رو به خونشون دعوت كنن؟ تو ايران خودمون همچين چيزي ممكنه؟
    با حرفتون موافقم، اینکه یه سریا به این چیزها مثلن غیبت کردن خیلی اهمیت میدن خودشون به نظر بنده مشکل دارند (از این نظر که بیش از حد به نظر دیگران اهمیت میدن!) ما که هرچی از دوستان آمریکایی دیدم همین فرندلی بودن بوده. قدیمیا میگفتن هرچی بکاری همونو درو میکنی واقعن همینه!

Junior Member

در این تالار گفتگو معمولا افراد تجربه شخصی خودشون رو می گن و به طور کلی تعمیم یک تجربه به کل، بدون انجام تحقیق علمی و اثبات اون درست نیست. بنابراین اگر کسی تجربش رو می گه نباید فرض کرد که کل جامعه همون طور هستند و یا بالعکس.

کمکی که بیان این تجارب می کنه این هستش که افراد واقع بین تر می شن. این دوست نمام من، قبل از اینکه با من خودمونی بشه، چند بار جسته و گریخته از بقیه همکارامون انتقاد می کرد (که خیلی پایه و اساس درستی نداشت و به نظر من یه جورایی بچه گانه بود، ولی پیش خودم می گفتم حتما تو فرهنگ آمریکایی این خیلی بده و ...) ولی در ظاهر و جلسات اصلا بهشون چیزی در خصوص انتقادش نمی گفت و یا خیلی تو لفافه می گفت، بطوریکه فقط من متوجه می شدم، چون با توجه به حرف های قبلیش می دونستم ریشه اون اشارات و لفافه گویی هاش چیه. بر همین اساس حدس می زدم که احتمال داره پشت سر من هم حرف بزنه (هر چند اصلا برام مهم نبود). تا اینکه یه روز وقتی دوستم که خیلی زبون باز و حاضر جوابه با یکی از همکارامون جلوی من کل کل می کرد، همکارمون کم آورد و نمی دونست تو جوابش چی بگه، یه دفعه برگشت و عین بچه ها گفت: یادته پشت سر مهدی می گفتی اسکوله. رفیقم با شنیدن این حرف کپ کرد و رنگ و روش عوض شد، ولی من چون آمادگیش رو داشتم و احتمال می دادم پشت سرم چرت و پرت بگه (از طرفی مطمینم برخلاف نظر رفیقم، اونقدرها هم اسکول نیستم) اصلا ناراحت نشدم و به روی خودم نیاوردم و سریع بحث رو عوض کردم. الان هم یکی از نزدیک ترین دوستام همونه که به گفته خودش برخورد با متانت من تو اون روز بود. حتی یه جورایی اصلاح شده و کمتر پشت سر بقیه حرف می زنه.
    حداقل ۵ نفر (از ۸ نفر همکار) مستقیم من درباره یکی از همکارامون یه چیزی پشت سرش می گن. این به من کمک کرد حداق جلوی اونا حواسم بیشتر به رفتار و سکناتم باشه، هم چنین سعی می کنم نه تاییدشون کنم نه تکذیب، و معمولا می گم تا حالا این موضوع رو با خودش مطرح کردی یا نه که در بیشتر مواقع بحث همین جا تموم می شه، مگر اینکه واقعا انتقاد بجایی باشه و من باهاش موافق باشم که در اون موارد هم همیشه سعس می کنم با خود طرف موضوع رو در میون بزارم، نه اینکه پشت سرش حرف بزنم و بترسم نکنه به گوشش برسه و من خراب شم. البته آدم باید همیشه مراقب رفتارش باشه، ولی بعضی ها مریضن و از کاه کوه می سازند.
    این تجربه شخصی من بود و الزاما قابل تعمیم به کل جامعه آمریکا نیست و بالعکس، نمی شه گفت فقط تو جایی که من هستم اتفاق می یفته. هر چند خود بنده مدت خیلی زیادی نیست که دارم اینجا زندگی میکنم، ولی فکر می کنم هرچقدر زمان بیشتری رو با آدم های عادی (و بیشتر تو محیط کار) بگذرونید،تجربیات بهتر و عمیق تری در تمامی جوانب به دست خواهید آورد.

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

یک چیزی که خیلی مهمه! اینه که امریکا اندازه یک قاره هست! وقتی شما تجربه ای دارید، فکر نکنید همه جای امریکا اون شکلیه یا همه مردم امریکا اینطوری رفتا میکنند! به هزاران عامل بستگی داره!
    همه چی صفر و یک نیست! این که طرف کجای امریکا زندگی کرده پدر مادرش کی بودند! کجاها بزرگ شده و هزاران فاکتور دیگه! بنابراین به نظرم نتیجه گیری کلا در این زمینه غلطه! و این موضوع فقط میتونه بیان یک تجربه شخصی در یک شهر مشخص با آدمهای مشخص باشه، به قول امریکاییها یه heads up برای بقیه دوستان که بتونند از تجربه شما استفاده کنند.

سلام دوستان گل.در مورد اعتقادات مذهبی چی مثلا مشروب نخوری یا گوشت خوک نخوری نمیگن این امله یا رابطشونو باهات کم کنن یا به عقاید هم احترام میزارن؟

Member amirmortazavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_amir_21 نمایش پست ها
    سلام دوستان گل.در مورد اعتقادات مذهبی چی مثلا مشروب نخوری یا گوشت خوک نخوری نمیگن این امله یا رابطشونو باهات کم کنن یا به عقاید هم احترام میزارن؟
    بستگی به آدمش داره بازم ولی کلن مشکلی نیست، البته این نکته رو در نظر بگیرید خیلی از افراد غیر مسلمان هم نمیتونن الکل مصرف کنند مثلن به علت بارداری، اعتیاد به الکل، بیماری های کبدی و ...
    حالا شما توی یه جمع الکل مصرف نکنی اول این چیزا میاد تو ذهنشون بعدش اعتقادات مذهبی.
    آیا وقت آن نرسیده که از کسانی که به ما کمک میکنند با دادن امتیاز قدردانی کنیم؟ نه نرسیده واقعن؟!؟!

Junior Member

من وقتی به دوستام (که بیشتر دانشجوهای ورزشکار تیم و مربی دیگه ی تیم) گفتم Bacon (گوشت خوک) که تو صبحانه در کنار تخم مرغ می یارن نمی خورم تعجب کردند و دلیلش رو پرسیدن. البته اگر خودمونی باشند دلیل رو می پرسن، وگرنه حتی ازت سوال نمی کنند. بعد از اون همه دوست دارن موقع صبحانه کنار من بشینند تا سهم Bacon من نصیبشون بشه.

ApplyAbroad Guru

دربین امریکایی ها بخصوص در شهرهای بزرگ هم افراد vegetarian و کسانی که الکل مصرف نمیکنند کم نیست.

Junior Member

دوستان تجربه زندگی با یک خانواده آمریکایی رو داشتین؟

چه مزایا و معایبی داره؟

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

سلام دوست عزیز
    به هیچ عنوان این طرز فکر رو ندارن و براشون طبیعی هست. کلا در امریکا کسی به زور وارد باورها و انتخابات بقیه نمیشه و به استقلال یکدیگر احترام میذارند.
    اما متاسفانه ایرانی هایی که در امریکا هستند اکثرا این طرز فکر رو دارند. یعنی دقیقا به افرادی که مشروب نمیخورن از بچه ها میگن "امل". برای همین زندگی با یه امریکایی ایده آل تر از زندگی با ایرانی ای بدون خط و مرز هست.
    ارادتمند
    امیر
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)