صفحه 27 از 33 نخستنخست ... 1718192021222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 324

موضوع: برخورد آمریکایی ها با ما

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من شک داشتم که تایپیک مناسب دارم این سوال رو مطرح می کنم یا خیر اما چون یه جوری به برخورد آمریکایی ارتباط داره فک میکنم مناسب باشه. چون تا حالا آمریکا نرفتم و الان از یکی از مذهبی ترین ایالت ها (تنسسی) در یکی از شهرهای کوچک Cookeville پذیرش و فاند دارم و احتمالا مجبور بشم برم اونجا حداقل برای طول دوره تحصیل. خوشجال میشم یه مقدار توضیح بدین در مورد جو مسیحی های مذهبی. این مذهبی شدید بودن مسیحی های اونجا چه طوره؟ یعنی مثلا دیسکو و مشروب و .. ندارن یا نه این که مثلا میان توهین می کنن به مسلمون ها و اذیت می کنن و اصلا نمیشه باهاشون به خاطر متفاوت بودن دین (حتی اگه به آداب و رسومشون احترام بذاریم) ارتباط برقرار کرد؟ خوشحال میشم در این رابطه توضیح بدین.

با تشکر و آرزوهای بهترین ها برای شما
    همونطور که دوستامون گفتن بار و مشروب و اینجا همه جا هست، چون براشون منع مذهبی نداره (مگر پیروان بعضی کلیساها مثل مورمون‌ها). مشروب رو از فروشگاه‌های بزرگ هم می‌تونین بخرین که تو هر شهری هست!
    به طور کلی ایالت‌های جنوبی خیلی مذهبی هستن و برخوردهای منفی نسبت به مسلمون‌ها (مخصوصن با اتفاقات اخیر) هم اون طرف‌ها بیشتره. اون آقایی که به کلینیک planned parenthood تو کلورادو اسپرینگز حمله کرد اهل کارولینای جنوبی بود و دلیل کارشم مخالفت با سقط جنین بود. ما تابستون امسال با ماشین از کارولینای شمالی تا کلورادو اومدیم و خب اکثر ایالت‌های سر راهمون ایالت‌های قرمز بودن. تو بعضی ایالت‌ها، عین ایران که تو اتوبان‌ها و جاده‌ها بیلبورد‌هایی با شعارهای مذهبی یا سی.اسی/مذهبی میبینین، هر چند مایل یه تابلو بود راجع به عیسا مسیح، یا بد بودن سقط جنین، یا بنیان خانواده و بد بودن هم.ج.ن.س گرایی! کاتولیک‌ها یه دوره‌ی ۴۰ روزه (اگه اشتباه نکنم) دارن که توی اون مدت الکل نمی‌خورن. کاتولیک‌هایی که خیلی معتقد باشن با تنظیم خانواده به هر شکلش مخالفن و توی شهرهای خیلی کوچیک و فارم‌ها حتا روابط ج.ن.س.ی قبل از ازدواج هم وجود نداره. اینها از جمله موارد «مذهبی شدید» بودنشونه!
    توی شهرهای بزرگ یا شهرهای دانشگاهی این جریانات کمتره. مثلن توی کارولینای شمالی که قرمزه، سه تا شهر نسبت کوچیک کنار هم هستن: دورهام، رالی و شارلوت. به این مجموعه مثلث تحقیق (research triangle) گفته میشه و با وجود اینکه شهرهای کوچیکی هستن ولی به خاطر وجود دانشگاه‌های معتبری مثل دوک، یه مقدار جو تعدیل شده. هرچند پارسال هم متاسفانه در شارلوت یه حادثه‌ای برای یه خونواده‌ی عرب پیش اومد.
    اینکه چقدر مذهب رو نشون میدین هم مهمه. به شخصه اصلن معتقد نیستم باید خودتون رو به خاطر اینا تغییر بدین، و مثلن خانم‌ها از حجابشون دست بکشن چون طبق نص صریح قانون اینجا هرکس آزاده دین خودش رو داشته باشه. ولی خب مثلن اگه کسی روسری داشته باشه قطعن احتمالش بیشتره که باهاش برخورد منفی بشه.
    تو محیط کار و دانشگاه، به خاطر قوانینی که وجود داره مشکلی براتون ایجاد نخواهد شد یا دست کم خیلی آزار دهنده نخواهد بود. ممکنه مثلن خیلی باهاتون صمیمی نشن ولی قطعن بی‌احترامی نمی‌کنن. اگه فقط برین دانشگاه/سر کار و برگردین خونه، خب مشکل خاصی نخواهید داشت. یه قسمت مثبتش اینه که اون اوایل زندگی تو یه شهر کوچیک از نظر هزینه به نفعتون میشه. ولی خب برای طولانی مدت خیلی راحت‌ترین برین شهرهای بزرگ‌تر چون شانس پیدا کردن کار به عنوان یه خارجی تو شهرهای بزرگ خیلی بیشتره.
    اینی که گفتین به آداب و رسومشون احترام بذاریم، آداب و رسوم خاصی نیست که شما ملزم باشین احترام بذارین! ماه رمضون ندارن که شما حواستون باشه غذا بیرون نخورین! ) امورات مذهبی‌شون تو کلیسا می‌گذره و کاری به بقیه نداره.
    توی ایالت‌های جنوبی علاوه بر بحث مذهب بحث نژاد هم هست. یادتون باشه این ایالت‌ها به خاطر حفظ برده‌داری وارد جنگ شدن و هنوز توی اکثر این ایالت‌های confederate flag که پرچم این ایالت‌ها در جریان جنگ داخلی امریکا بوده، استفاده می‌شه و توی پرچم بعضی ایالت‌ها هم هست (تاریخچه‌شو میتونین گوگل کنین). خلاصه اینکه اینها حتا اگه کسی مسیحی باشه ولی سفیدپوست نباشه ممکنه خیلی خوششون نیاد. اینم بگم که نژاد ما caucasion هست که در واقع سفید محسوب می‌شه ولی این عزیزان فقط به خودشون میگن white! ))
    در نهایت، اینکه چقدر بتونین با بقیه ارتباط برقرار کنین بستگی به روحیات خودتون، و یه مقدار هم شانستون داره. ولی توقعتون رو پایین نگه دارین که بعد خیلی ناراحت نشین. )

اینم بگم که به طور کلی توی امریکا جنوبی‌ها با وجود همه‌ی چیزایی که در موردشون میگن که نژادپرستن و ... به مهربونی هم معروفن.

اصلاحیه: مثلث تحقیق شامل رالی، دورهام و چپل هیل هست و اون تیراندازی هم در چپل هیل اتفاق افتاد.
    ویرایش توسط haley : December 24th, 2015 در ساعت 09:36 PM دلیل: ترکیب پست ها

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : برخورد آمریکایی ها با ما

نقل قول نوشته اصلی توسط yami نمایش پست ها
    این دوستمون که فرمودن «اگه date اینا بخوایید بکنید که فک نکنم شدنی باشه» بیشتر برای مردان (صد البته! مجرد) خارجی (فرقی هم نمیکنه از کدام کشور - حتی اروپا و حتی اهالی بریتانیا و استرالیا! و نژاد و فرهنگی باشند، صرفا خارجی) بیشتر صدق میکنه، ولی خانمهای مجرد از هر نوعی و تیپی که میخوان باشند، در همه آمریکا تقریبا هیچ مشکلی از بابت دیت کردن تقریبا ندارند. یعنی تنها کاری که باید بکنند، اینه که جواب آقایان رو با گشاده رویی بدن! اتوماتیک روزی حداقل پنج شش تا تقاضای دیت رو شاخشون هست.
    شما که شش سال این جا بودید باید در حرف زدن بیشتر دقت کنید!

به نقشه زیر نگاه کنید

جایی که دایره اش آبی باشد محیط به نفع دختران است. هر چه قدر دایره بزرگتر باشد بیشتر به نفع دختران است

اما جایی که دایره قرمز است بشتر به نفع پسران است

وقتی یک آمریکایی در محلی زندگی می کند که آبی رنگ است مجبور می شود به دختران خارجی نگاهی بیاندازد وگرنه تا آخر عمر مجرد می ماند

زمانی که هنوز آمریکا کشور نبود در خاورمیانه چند همسری عادی بود! اما با شرایط فعلی آمریکا حتی با تک همسری باز هم مردان همیشه مجرد خواهند داشت پس چه بهتر که به خارجی ها (شامل ایرانی ها) نیم نگاهی کنند!
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member

@DrHoda
    با توجه به نکته نظر دکتر هدی حدس میزنم که بیشتر در کالیفرنیا ساکن بودند چون در کالیفرنیا و معدود شهرهای با تنوع نژادی بالای آمریکا مثل شیکاگو و نیویورک، فاکتورهایی مثل لهجه بریتیش یا روشنفکر بودن امتیاز بزرگی محسوب میشه ولی به محض اینکه از این مناطق خارج بشید که میشه گفت حدودا میشه 90 درصد بقیه آمریکا، قضیه کاملا عوض میشه.

قریب به اتفاق آمریکایی ها، که دختران جوانشون رو هم شامل میشه هیچ کنجکاوی و علاقه ای به هیچ چیز خارجی ندارند! (بجز استثنای علاقه دیت کردن دختران خارجی توسط مردان آمریکایی و یا اینکه رسانه اونها رو متقاعد کنه که یک چیز خارجی محشره!). کلا هر چیزی که طرز فکر و طرز زندگی اونها رو زیر سوال ببره، به چالش بکشه یا معایبش رو خواسته ناخواسته آشکار کنه براشون یک turn off بزرگ هست. به شخصه چندین و چند بریتانیایی، استرالیایی-نیوزلندی و ایرلندی دیدم که حوالی ده سال بود در آمریکا زندگی میکردن و با قاطعیت میگفتن که درست به اندازه یک خاورمیانه ای یا آسیایی مشکل دارند! کلا برای مردانی که در آمریکا به مدرسه (حداقل سه چهار سال آخر دبیرستان) نرفتن، از هر کشوری هم که باشند، حل و هضم شدن در این کشور بینهایت سخت یا غیر ممکنه. شما اینجور تصور کنید که صحبت از برره و قهوه تلخ و خاطرات دهه شصتی قسمت اعظم مکالمات دختران ایرانی رو تشکیل بده. حالا اگه یک پسر خارجی، حتی از کشوری با زبان نزدیک به ایران در سن بیست و پنج یا سی سالگی هم به ایران بیاد باز هم در ارتباط با این دختران دچار مشکل خواهد شد! چون دقیقا نمیدونه که اینجا از چی دارند صحبت میکنند در حالیکه واقعا هم براشون مهمه و اگه کسی نتونه در این کانال مکالمه و ارتباط رو حفظ کنه، ازش عبور میکنند.

طبیعتا در مورد مردان آمریکایی، بخاطر شرایط جامعه (از حاکمیت سیستم فمینیستی گرفته یا تناسب جنسیتی جمعیت که @robotic عزیز هم بهش اشاره کردند)، اینها سطح انتظاراتشون رو تا حد زیادی پایین آوردن و چیزی معمولا بیش از پاسخ گویی به نیازهایی طبیعی شون انتظار ندارند، حالا بیشتر از آن هم شد، چه بهتر!!

در مورد توقعات آقایون که فرمودید کاملا با شما موافقم و البته طرفدار همان توقعات! جامعه آمریکا به شدت و سرعت از Gender Role داره فاصله میگیره یا گرفته و عملا مردیت و زنیت دیگه داره معنای خودش رو از دست میده. در اینچنین شرایطی دست برداشتن از این توقعات و تفکرات (چه انتظارات و چه وظایف متقابل در برابر آن انتظارات) به معنای همگام شدن با این بی جنسیتی شدن جامعه هست. در جامعه ای هم که Gender Role نباشه، سطح رابطه و انتظارات دو جنس از یکدیگر تا حد صرفا پاسخگویی به نیازهای طبیعی پایین میاد و بعدش هر کسی میره پی کارش چون دیگه مرد در زن Femininity نمیبینه که برای بیشتر از اون نیاز طبیعی برای با اون بودن مایه بذاره و زن هم همینطور در مرد Masculinity نمیبینه که انگیزه ای برای با اون بودن داشته باشه.

دلیل اینکه مردان آمریکایی علاقه زیادی به دیت کردن با دختران خارجی دارند صرفا قضیه زیبایی نیست، بلکه اینها احساس میکنن اینا فمینین تر هستن، هنوز در جامعه آمریکا به آن شدت که باید تفکرات فمینیستی مسموم نشدن و میشه مثل یک زن کامل (و نه یک نصفه زن نصفه مرد) روشون حساب کرد و در عوض خودشون هم حس مردانگی بیشتری پیدا میکنن که در این جامعه به شدت سرکوب شده. البته که این تصور معمولا زیاد دوام نمیاره چون بخاطر همان عامل عدم تناسب جنسیتی در جامعه و سیستم فمینیستی تقریبا هر زن تازه واردی در عرض چند ماه تقریبا به یک دختر آمریکایی تمام عیار تبدیل میشن!! دلیلش هم آمار بسیار بالای طلاق در بین اونهایی هست که با ویزای ازدواج به امریکا وارد شدن.
    از طرفی هم همانطور که شما قید کردید، دختران آمریکایی بسیار پر خرج و پر توقع هستند و حتی مردان دست و دلباز آمریکایی هم در کوتاه مدت از دستشون عاصی میشن. در کلابهای اینجا دیدن اینکه یک آقایی برای یک خانمی با همراهانش که اصلا نمیشناسه ممکنه نزدیک به شصت هفتاد دلار یا حتی صد دلار درینک بخره، چیزی بسیار عادی هست! این رفتار ممکنه یک زن خارجی رو بسرعت و بشدت تحت تاثیر قرار بده ولی یک زن آمریکایی براش عادی هست. نوشیدنی شو میخوره، یک تشکر سه چهار سیلابی میکنه! و میره سراغ نفر بعدی!!

البته عمومیت دادن زن خارجی یا دختر خارجی هم کار درستی نیست. مثلا یک زن از جامعه عربی (اصلا هم بحث مذهبی بودن و محجبه بودن ملاک نیست) ممکنه بسیار به سختی با یک آمریکایی دیت کنه و سالها طول بکشه که از نظر اخلاقی تبدیل به یک زن آمریکایی بشه اما در مقابل مثلا دختران ایرانی از نظر آمریکایی ها بسیار Easy و حتی از نظر هزینه رابطه Low Maintenance (در مقایسه با دیگر دختران هم رده خود) بوده و برای سازگاری با فرهنگ آمریکایی، بسیار سریع السازگار!!! حساب میشن. (به شخصه این رو نه یک توهین میدونم و نه ایراد چون یک انتخاب شخصی از طرفشون هست و در هر حال محترم و حداقل در جهان حال حاضر به کسی هم مربوط نیست).
    دلایلش هم بسیار متنوع است. از ضعف هویت ملی در ایرانیها گرفته تا بیگانه دوستی و حتی حس انتقام گرفتن از آنچه به اسم محدودیت در ایران داشته اند. در مقابل ممکن هست که برای یک زن عرب ساپورت کامیونیتی عربی که ممکن هست با دیت کردن یک مرد آمریکایی از دست بره تا حس ناسیونالیزم بسیار قوی در یک دختر کره ای باعث بشه که بسیار به سختی به دیت کردن با یک غیر هموطن رضایت بدهند.

به شخصه معتقدم که به جز کالیفرنیا و معدود شهرهای بزرگ مثل نیویورک و شیکاگو عملا در بقیه مناطق آمریکا نباید روی دوستی آمریکایی ها حساب کنید. اولا که اینا با خودشون هم نمیدونن چند چندن!! آقایون به ندرت بعد از دوران مدرسه و دانشگاه به دایره دوستانشون کسی رو اضافه میکنن و اگه بقیه هم و غم شون میشه دیت کردن!
    خانمها خوب کمی در این زمینه معتدل تر هستن و من میبینم که اجتماعی تر برخورد میکنن و در محیطهای کاری خیلی عادی هست براشون که با خانمهای دیگه حتی از کشورهای دیگه دوست صمیمی بشن.

@robotic
    ربوتیک عزیز، عکسی که شما گذاشتید تقریبا و تحقیقا در راستای تایید همان حرفی هست که بنده نوشتم!! حالا نمیدونم چرا شما فکر کردید که من دقیقا دارم برعکسش رو میگم!!
    تازه این نمودار نشون میده که همینجوریش این به ضرر مردان آمریکایی هست. چه برسه به مردان غیر امریکایی!! بعد تازه جمعیت دختران با کیفیت (زیبایی اخلاق منش) در امریکا هم به نسبت دیگر کشورها بسیار کمتره! یعنی یک جمعیت وحشتناکی از مردان امریکایی و غیر امریکایی برای دیت کردن با جمعیتی کوچک از زنان قابل دیت کردن دارند رقابت میکنند!!
    ویرایش توسط yami : December 25th, 2015 در ساعت 06:30 AM

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

سلام دوستان
    من شک داشتم که تایپیک مناسب دارم این سوال رو مطرح می کنم یا خیر اما چون یه جوری به برخورد آمریکایی ارتباط داره فک میکنم مناسب باشه. چون تا حالا آمریکا نرفتم و الان از یکی از مذهبی ترین ایالت ها (تنسسی) در یکی از شهرهای کوچک Cookeville پذیرش و فاند دارم و احتمالا مجبور بشم برم اونجا حداقل برای طول دوره تحصیل. خوشجال میشم یه مقدار توضیح بدین در مورد جو مسیحی های مذهبی. این مذهبی شدید بودن مسیحی های اونجا چه طوره؟ یعنی مثلا دیسکو و مشروب و .. ندارن یا نه این که مثلا میان توهین می کنن به مسلمون ها و اذیت می کنن و اصلا نمیشه باهاشون به خاطر متفاوت بودن دین (حتی اگه به آداب و رسومشون احترام بذاریم) ارتباط برقرار کرد؟ خوشحال میشم در این رابطه توضیح بدین.

God bless you
    especially if you typical middle eastern look

the best thing you can do is to spend your weekends in your room or in Nashville
    Nashville is way better since Vanderbilt is there
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ,UCD,MD/MPH

یهو نه گذاشتی نه برداشتی زدی تو ملاج بنده خدا .

ابولفضل اگه کاری به کار کسی نداشته باشی معمولا کاری باهات ندارن. ولی کلا به نظرم تو هر شهری یگه بار میخوای بری بهتره تا دیر وقت که ادما بیشتر مست هستن نمونی. این توصیه کلیه و ربطی به ایالات جنوبی نداره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    God bless you
    especially if you typical middle eastern look

the best thing you can do is to spend your weekends in your room or in Nashville
    Nashville is way better since Vanderbilt is there

نقل قول نوشته اصلی توسط nina_nina نمایش پست ها
    یهو نه گذاشتی نه برداشتی زدی تو ملاج بنده خدا .

ابولفضل اگه کاری به کار کسی نداشته باشی معمولا کاری باهات ندارن. ولی کلا به نظرم تو هر شهری یگه بار میخوای بری بهتره تا دیر وقت که ادما بیشتر مست هستن نمونی. این توصیه کلیه و ربطی به ایالات جنوبی نداره.
    با تشکر از تمام دوستانی که نطراتشون رو گفتن و این مایه خوشحالی بود که در رابطه با جامعه آمریکا بیشتر بدونیم. البته هدف اصلی من از این دوستی که سوال کردم تقویت زبان بود که به نظرم بهترین راهش همون ارتباط و دوستی با افراد نیتو هست. البته خانم Dr.Hoda یه مقدار توضیح دادن. دیگه حالا علاقه ای به ارتباط نداشته باشن زیاد مهم نیس چون بالاخره چند تا خارجی پیدا میشه که...
    خارجی ها مثل هندی ها و عرب ها و چینی ها چه طور؟ اونها هم همین دید بد رو به ایران اونجا دارن؟ چون یادمه به یکی از کشورهای آسیایی که رفته بود تا فهمید ایران ازم پرسید چی می کشی!!!؟؟ ایرانی ها خفن هستن تو مواد!! دیگه بنده خدا احتمالا چند تا ایرانی که به تورش قبلا خورده شاید این طوری بودن و یا تو اخبار چیزی هایی شنیده که به نظرم اصلا دیدش بد بود.

جناب پیمان در رابطه با قیافه Middle eastern نظری ندارم ولی یه بار که تو یه جمع اروپایی ها بودم اونها فک نمی کردن تا زمانی که پرسیدن اهل کجایی که خودم گفتم ایران و برام جالب بود که طرف یه تکنسین بود از اسلوونی حتی پایتخت ایران رو هم بلد بود! که به نظرم تحت تاثیر همین مدیا هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ,UCD,MD/MPH

اگه بخوای با کسی دوستی کنی واسه زبانت بهترین راه پیدا کردن دوست تو دانشگاه هست یا همسایه هات. افراد اکادمیک تو محیط دانشگاه بهترین کیس ها برای دوستی هستند . و توی محیط دانشگاه که شما بیشترین وقتتون اونجا میگذره حتی اگه از خارجی خوششون نیاد نمیان رک بهت بگن و تو تو برخوردشون میفهمی. به هر حال حتی تو ایرانم تو ی شهر غریب میری ممکنه باهات خیلی گرم نگیرن . خوب نگیرن اصلا مهم نیست که میخوان خیلی تحویلت بگیرن یا نه. تو داری به هدفت میرسی که درس خوندنه و درستو میخونی و با گذشت زمان هم دوست پیدا میکنی.

تجربه شخصی من اینه که هندی ها بیشتر به فکر استفاده ازت هستن و خیلی خیری ازشون به ادم نمیرسه. من تو شروع ترم دو تا دوست امریکایی پیدا کردم و با هم study group داشتیم که خیلییی خوب بود. شاید بدون کمک اونها خیلی برام سخت بود که بفهمم سیستم درس خوندن اینجا چه جوریه و بتونم راه بیفتم. الان بیشتر از کنار خانواده بودن لذت ببر . دغدغه چیزی رو که نمیتونی از الان براش پلان بذاری رو نداشته باش.

شاد باشید

با تشکر از تمام دوستانی که نطراتشون رو گفتن و این مایه خوشحالی بود که در رابطه با جامعه آمریکا بیشتر بدونیم. البته هدف اصلی من از این دوستی که سوال کردم تقویت زبان بود که به نظرم بهترین راهش همون ارتباط و دوستی با افراد نیتو هست. البته خانم Dr.Hoda یه مقدار توضیح دادن. دیگه حالا علاقه ای به ارتباط نداشته باشن زیاد مهم نیس چون بالاخره چند تا خارجی پیدا میشه که...
    خارجی ها مثل هندی ها و عرب ها و چینی ها چه طور؟ اونها هم همین دید بد رو به ایران اونجا دارن؟ چون یادمه به یکی از کشورهای آسیایی که رفته بود تا فهمید ایران ازم پرسید چی می کشی!!!؟؟ ایرانی ها خفن هستن تو مواد!! دیگه بنده خدا احتمالا چند تا ایرانی که به تورش قبلا خورده شاید این طوری بودن و یا تو اخبار چیزی هایی شنیده که به نظرم اصلا دیدش بد بود.

جناب پیمان در رابطه با قیافه Middle eastern نظری ندارم ولی یه بار که تو یه جمع اروپایی ها بودم اونها فک نمی کردن تا زمانی که پرسیدن اهل کجایی که خودم گفتم ایران و برام جالب بود که طرف یه تکنسین بود از اسلوونی حتی پایتخت ایران رو هم بلد بود! که به نظرم تحت تاثیر همین مدیا هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NA

حرفتون کاملا درست هست ....من دیدم خیلی منفی به جوناشون..فقط مخواهم یک چیز اصلاح کنم که حتی اگه مومشکی و از ایران اومدی.... اگر دختر باشی خیلی بیشتر تحویل میگرن تا پسر ایرانی که کاملا طبیعی...اگه دختر های ایرانی یک کم اخبار و ورزش تو امریا دنبال کنند ودر حد متوسط به بالا زبان بلد باشند...شک ندارم کلی دوست امریکایی پیدا میکنند....این قضیه در مورد هندی ها و چینی ها ودختران محجبه کاملا منتفی.......تو همین پست ها قبلی میشه راحت فهمید که دختر ها تجربه بهتری داشتند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NA

سلام دوستان

شهر کوچک قسمت میدوست امریکا ترجیحا نرو.......جای جالبی نیست و اذیت میشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NA

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    بيشتر نكاتي كه ميخواستم بگم دوستمون به اختصار گفت. خود من هم تجربيات خودم رو با تيپهاي مذهبي اينجا در پستهاي قديمي تر همين تاپيك و همچنين تاپيك تجربيات و مشاهدات آمريكا به تفصيل نوشتم. يك تاپيك هم بود زيرمجموعه مسائل فرهنگي خارج از كشور در مورد مهاجرت و ايرانيها (اسم دقيق تاپيك يادم نمياد). اونجا هم در اين مورد بحث شده.

در مورد اين شهري كه گفتيد تجربه يا اطلاعات شخصي ندارم ولي با بررسي مختصري كه كردم به نظر نمياد جاي خوبي براي زندگي يك خارجي باشه. به طور كلي هر شهر كوچكي كه ١) اكثريت غالب (يعني ٩٠ درصد به بالاي جمعيت) سفيد هستن و ٢) در هم آميختگي نژادي وجود نداره و ٣)شهرهاي بزرگي در نزديكيش نيست، براي يك ايراني زياد جاي خوبي براي زندگي نيست. مگه اينكه سرتون رو بندازيد توي درس و دانشگاه و هر چه زودتر بريد سراغ دكترا در يك دانشگاه بهتر يا اينكه در يك شهر بزرگتر كار پيدا كنيد بعد از اتمام تحصيل. بين فاكتورهاي بالا روي فاكتور سوم تاكيد مي كنم. يعني اگه شهر كوچك باشه و در مجاورت شهرهاي بزرگ باشه، تاثير فاكتورهاي ١ و ٢ كمرنگتر ميشه و اون شهر ممكنه قابل زندگي باشه. ولي اگه شهر كوچكي هر ٣ فاكتور فوق رو داشته به خصوص فاكتور سوم، بهتره كه يا اونجا نريد يا اگه انتخاب ديگه اي نداريد، هر چه زودتر با اتمام درس به فكر انتقال به يك جاي بهتر باشيد.
    این حرف اقا مهراد باید با طلا نوشت هر شهری در میدوست ١) اكثريت غالب (يعني ٩٠ درصد به بالاي جمعيت) سفيد یا سیاه هستن و ٢) در هم آميختگي نژادي وجود نداره و ٣)شهرهاي بزرگي در نزديكيش نيست، براي يك خارجی جاي اصلا خوبي براي زندگي نيست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)