صفحه 7 از 33 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 324

موضوع: برخورد آمریکایی ها با ما

Senior Member mdemehri آواتار ها

پیش فرض پاسخ : برخورد آمریکایها با ما

هیچ وقت آدمهایی رو که توی محیط آکادمیک هستن با آدمهای عادی توی مغازه و جاهای دیگه مقایسه نکنید...زمین تا آسمون فرق دارن.
    اینجا ادمهایی خیلی عجیب و غریب تر از ایران پیدا می شن.... افرادی که با تمام پولداری و تحصیلاتشون فقط طلب کار هستن.
    افراد فوقِ racism که باورتون نمی شه اینها هم وجود خارجی دارن.....
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : برخورد آمریکایی ها با ما

من شنیده بودم که آمریکایی اهل تعارف، ... نیستند و کاملا رک می گویند و رک می شنوند و ناراحت نمی شوند

اما به یکی یک ایمیلی زده بودم و سوالی پرسیده بودم به هیچ کدام جواب نداده بود و نوشته بود

کد:
    FYI (for your information), as you go forward you should rethink your  form letter.  I  found the tone of your email to be very rude.
    آیا سایر اعضا هم تجربه مشابهی دازند یا خیر ؟

اگر این طوری هستند از این به بعد به مدل ایرانی نامه بزنم
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

یک چیزی در رابطه با آمریکایی ها هست که واقعا به نظرم باید توی ذهن تون داشته باشید وگرنه یک جاهایی بد میخوره تو ذوق آدم.
    اینجا همون طور که آدم سوپر نایس ممکنه به طورتون بخوره، آدم سوپرعوضی هم الی ماشاء الله به پستتون می خوره، واقعا من نمی دونم باید چه برخوردی باهاشون باید بکنم. یک بار یکی از شاگردام رسما بهم توهین کرد، ولی واقعا نمی دونستم چطوری باید جوابش رو بدم، من از رو مسئله رد شدم چون اونقدر هم مسئله جدی نبود، ولی این چند وقته که ذهنم رو مشغول کرده که اگه توهین بزرگی بهم شد، مناسب ترین عکس العمل چیه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    من شنیده بودم که آمریکایی اهل تعارف، ... نیستند و کاملا رک می گویند و رک می شنوند و ناراحت نمی شوند

اما به یکی یک ایمیلی زده بودم و سوالی پرسیده بودم به هیچ کدام جواب نداده بود و نوشته بود

کد:
    FYI (for your information), as you go forward you should rethink your  form letter.  I  found the tone of your email to be very rude.

واقعا که!!!

ApplyAbroad Guru

کد:

حالا تن ایمیل تون چه جوری بوده؟ اگرمتن ایمیل تون رو بگذارید بهتر میشه قضاوت کرد که کجاش رو توهین آمیز تلقی کرده.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    یک چیزی در رابطه با آمریکایی ها هست که واقعا به نظرم باید توی ذهن تون داشته باشید وگرنه یک جاهایی بد میخوره تو ذوق آدم.
    اینجا همون طور که آدم سوپر نایس ممکنه به طورتون بخوره، آدم سوپرعوضی هم الی ماشاء الله به پستتون می خوره، واقعا من نمی دونم باید چه برخوردی باهاشون باید بکنم. یک بار یکی از شاگردام رسما بهم توهین کرد، ولی واقعا نمی دونستم چطوری باید جوابش رو بدم، من از رو مسئله رد شدم چون اونقدر هم مسئله جدی نبود، ولی این چند وقته که ذهنم رو مشغول کرده که اگه توهین بزرگی بهم شد، مناسب ترین عکس العمل چیه؟
    دوست عزیز..نمیدونم میتونید بگید یا نه..ولی منظورتون از توهینی که امکان داره به ایرانی بشه چیه ؟ به خاطر نژاده ؟ دین و مذهبه ؟ یا مثلا اونام پیش فرض این را دارن که ایران دشمنشونه ؟ یا مثلا میگن ایرانی تروریست ؟...چیه ؟..

رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

گاهی اوقات اصلا طرف حساب یک آدمی نیستی که دید روشنی نسبت به عالم داره، همین که بفهمه تو آمریکایی نیستی، تو دیدش تبدیل به زامبی یا چه می دانم جذامی میشی، ازت توی عمق وجودش می ترسه و شروع می کنه به کارهایی که ممکنه حتی بعدا خودش هم پشیمان بشه. بعضی هاشون، مخصوصا اونایی که سنشون پایینه هیچ دیدی نسبت به عالم ندارند، فقط می دونن که آمریکایی، اروپایی، استرالیایی خوبه و بقیه بدن. همین، با همین یک جمله تصمیم می گیره که از حالا به بعد باهات خوب باشه یا بد.
    تعدادشون کمه، ولی از اونجاییکه ماها زمان زیادی رو اینجا می گذرونیم، خواه ناخواه به پست یکی شون بالاخره می خوریم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    دوست عزیز..نمیدونم میتونید بگید یا نه..ولی منظورتون از توهینی که امکان داره به ایرانی بشه چیه ؟ به خاطر نژاده ؟ دین و مذهبه ؟ یا مثلا اونام پیش فرض این را دارن که ایران دشمنشونه ؟ یا مثلا میگن ایرانی تروریست ؟...چیه ؟..
    واقعا که!!!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    گاهی اوقات اصلا طرف حساب یک آدمی نیستی که دید روشنی نسبت به عالم داره، همین که بفهمه تو آمریکایی نیستی، تو دیدش تبدیل به زامبی یا چه می دانم جذامی میشی، ازت توی عمق وجودش می ترسه و شروع می کنه به کارهایی که ممکنه حتی بعدا خودش هم پشیمان بشه. بعضی هاشون، مخصوصا اونایی که سنشون پایینه هیچ دیدی نسبت به عالم ندارند، فقط می دونن که آمریکایی، اروپایی، استرالیایی خوبه و بقیه بدن. همین، با همین یک جمله تصمیم می گیره که از حالا به بعد باهات خوب باشه یا بد.
    تعدادشون کمه، ولی از اونجاییکه ماها زمان زیادی رو اینجا می گذرونیم، خواه ناخواه به پست یکی شون بالاخره می خوریم.
    آهان...پس همینکه بفهمه امریکایی نیستیم را میفرمایید..فک کردم با فرض اینکه بدونن "ایرانی " هستیم برخورد خاصی میکنن..همین..جالبه ..این همه ملیتهای مختلف، فرهنگهای مختلف، رنگ پوست ها ی مختلف، نژادهای مختلف تو آمریکا دور هم سالیان سال هست دارن زندگی میکنن اونجا ..ولی بازم خیلی هضم نشده انگار این قضیه ی آمریکاییی نبودن یا بودن ..ابته خب همه جور آدمی همه جا هست...اینم میشه گفت خب..

رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

نژادپرستی فقط ریشه توی خود بزرگ تر بینی که نداره الزاما، می بینی طرف از کار بی کار می شه، رسانه ها هم که راه و بی راه می گن چینی ها شما رو از کار بی کار کردند، توی راه گذرش می خوره به یک چینی و حالا از بدشانسی اون چینی اگه یک وقت کنتاکتی بین شون رخ بده، بدترین توهین ها نثار طرف چینی می شه. به هر حال همه جا این مسئله هست. پلیس هم اگه این مسئله رو ببینه یا اگه شواهدی داشته باشی که این مسئله رو ثابت کنه، دهن طرف مقابل رو سرویس می کنه، ولی معمولا ماها نمی تونیم زندگی مون رو متوقف پیگیری حقوقی این مسئله کنیم که مثلا انتقام دو تا حرف چرت اون آدم رو گرفته باشیم. خلاصه داستان خیلی چند لایه است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    آهان...پس همینکه بفهمه امریکایی نیستیم را میفرمایید..فک کردم با فرض اینکه بدونن "ایرانی " هستیم برخورد خاصی میکنن..همین..جالبه ..این همه ملیتهای مختلف، فرهنگهای مختلف، رنگ پوست ها ی مختلف، نژادهای مختلف تو آمریکا دور هم سالیان سال هست دارن زندگی میکنن اونجا ..ولی بازم خیلی هضم نشده انگار این قضیه ی آمریکاییی نبودن یا بودن ..ابته خب همه جور آدمی همه جا هست...اینم میشه گفت خب..
    واقعا که!!!

ApplyAbroad Veteran

کد:

اول، اگه ممکنه مدل ایرانی و آمریکایی رو که تو ذهنتون هست تعریف کنید.!

دوم، ببینید اصل مهم تو روابط آدم های همه جای دنیا احترام متقابل هست. این اصل احترام تو نوشتن ایمیل هم صادقه، مخصوصا برای کسی که نمیشناسید و برای اولین بار باهاش ارتباط برقرار می کنید. در مورد شما هم اگه متن ایمیلتون رو بگذارید بهتر میشه نظر داد، ولی در کل اساتید در همه جای دنیا از جایگاه و موقعیت اجتماعی بالایی برخوردار هستند و نوع رفتار و ادبیاتی که استفاده می کنند هم متفاوت هست. پس بهتره فرض شما بر احترام متقابل باشه مخصوصا با چنین انسان هایی و همیشه ایمیل رو با Dear شروع کنید و با Regards ببندید. این فرمت ایمیل رسمی به کسی است که با روحیاتش آشنایی ندارید و برای اولین بار یا چندمین بار باهاش تماس می گیرید، بعد ها که به محیط آمدید و نوع برخوردها رو متوجه شدید میتونید نوع ایمیل زدن رو تغییر بدید. مثلا تو آمریکا مرسوم اینه که هنگام ایمیل زدن به کسی که مشناسند ابتدا اسمش رو مینویسند و سپس متن ایمیل و در انتها با یک Thank you یا بسیاری از موارد بدون closing اسم خودتون رو مینویسید و ایمیل رو میبندید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

کد:

منم اخیراً تجربه های جالبی از نامه نگاری امریکایی ها دارم !

این هفته به دو تا از بچه های دپارتمان ریاضی یکی از دانشگاهها ایمیل زدم جوابا جالب بود ...

متن سوال من :

سلام
    من لیسانس ریاضی با معدل پایین ** دارم ؛اگه فوق رو معدلم بالای 3.8 بشه شانس پذیرش در دکتری دپارتمان شما رو دارم به نظرت؟

با سپاس
    امضا

جوابا :
    نفر اول:

بدون سلام
    اره شانس داری ولی الان ددلاین تموم شده باید برای سال بعد اقدام کنی
    بدون خداحافظی

نفر دوم
    سلام
    اره میتونی... خوشحال میشم اگه سوال دیگه ای داتی جواب بدم
    بدون خداحافظی

علاقه مندی ها (Bookmarks)