صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: is GMAT (GRE) a MUST for management PhD all ove rthe world

Junior Member

پیش فرض is GMAT (GRE) a MUST for management PhD all ove rthe world

با سلام
    دوستان لطفا نظر بديد آيا براي PhD management واقعا GMAT همه جا لازمه؟
    در مورد دانشگاه هاي كانادا لااقل اونهايي كه جزو top 20، مثلalberta, toronto,calgary,carlton, mcgill,UCB,western ontario , .... مي دونم كه GMAT يا حالا براي بعضي گرايش ها معادلشGRE لازمه
    اما بعضي businesschool ها تو اروپا اصلا ذكر نكردن، GMAT,GRE رو
    بيشتر همون research proposal يا reserach project رو خواستن كه بايد متقاضي بفرسته طرح تحقيقاتيش رو، البته IELTS و TOEFL كه مي خوان حتما.
    حالا دوستان كلا نظر بدن ، آيا در ست مي گم؟
    كجاها هست كه نياز به GMATنباشه براي management PhD؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : is GMAT (GRE) a MUST for management PhD all ove rthe world

انشاا... هيچ كس هيچي نمي دونه؟
    مي دونم زياد بحث شده اما نظر بديد لطفا

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

یه قانون کلی نیست ولی اکثر دانشگاههای آمریکای شمالی و دانشگاههای خوب اروپایی برای مدیریت جی مت لازم دارند. دانشگاههای استرالیا معمولا حساسیتی روی جی مت ندارن. اما من دیدم دانشگاههای خوبش کم کم دارن جی مت رو الزامی می کنن. مثل دانشگاه ملبورن که گفته از فال 2009 برای دکترای مدیریت جی مت می خواد.
    به نظر من اگه شما قصد ادامه تحصیل در رشته مدیریت رو دارید متاسفانه حتما باید جی مت رو بدید. اما اگر نمره خیلی خوبی نداشتید باز هم می تونید برای دانشگاهها اقدام کنید. بعضی از دانشگاهها بخصوص اونایی که رنکشون بالا نیست معمولا نمره جی مت معمولی رو هم می پذیرن. بعضی از رشته های ترکیبی مدیریت هم نمره جی مت خیلی حساس نیست. (ولی باید داشته باشین) به هر حال خیلی نگران نباشید و روی امتحان تمرکز کنید انشاءا.. نمره خوبی کسب می کنین
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Junior Member

با سلام و تشكر
    آها تو قسمت ديگه سايت هم فكر كنم ديده بودم ديدم كه براي گرفتن فاند GMAT لازمه
    پس تو اروپا هم business school هاي خوب , و فاند دار! GMAT دارن؟ البته به اين توي official guide هم اشاره شده
    البته من مشكلي با امتحانش ندارم زياد ولي خب امتحانه ديگه استرس داره به خصوص براي verbal و خب وقت مي بره تا بخوني و ... ديدم اگه راه ميان بري باشه بهتره اين وقت رو تلف نكرد
    و به نظر شما اونهايي كه با GMAT معمولي هم مي پذيرن فاند هم مي دن؟
    سوال ديگه اي دارم در مورد فاند اما نمي دونم اينجا بپرسم يا نه؟
    بعضي دانشگاه ها مثلا هلند فاند نمي دن اما حقوق مي دن به عنوان كارمند اينا چه جوري؟

بحث بي پايان GMAT و GRE باز ادامه داره.....
    ميشه يه ليستي پيدا كرد از دانشگاه هايي كه GMAT مي خوان و دانشگاه هايي كه GMAT نمي خوان؟
    من براي كشور هاي اسكانديناوي + دانمارك مي بينم بعضي جاها اسمش هم نيست....
    مثلا Stockholm University ....
    و ضمنا آيا ميشه فهميد كه براي اون دانشگاه هايي كه مي خوان نمره اش وزنه سنگينيه؟ وقتي كه براي GMAT بايد صرف كرد رو ميشه رو كار هاي RESARECH , PAPER تلف كرد! اگر براي يه دانشگاه GMAT مهم نباشه اما بخواد خب حيفه وقت رو تلف كني بهتره بري سراغ دانشگاه هايي كه از اول راست و حسيني گفتن ما GMAT نمي خوايم و تكليف ما روشن كه بر اساس معدل و كارهاي تحقيقاتي گذشته مي خوان داوري كنند...
    نظر شما چيه؟

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

فکر میکنم که بارها و بارها توی فروم در این زمینه بحث شده... لیست کامل دانشگاههایی که GMAT میخوان برای کلیه کشورها (البته به جز کشورهایی که تحت تحریم هستند) و کلیه برنامه های آموزشی (اعم از PhD، MBA، EMBA، Masters، Fellowship) به تفکیک گرایش اینجا ارائه شده.
    اینجا هم میتونید لیست Business Schoolهایی که GRE رو برای دوره MBA قبول میکنند مشاهده کنید، که بدون شک اگر PhD هم داشته باشند برای دوره ی PhD هم GRE رو نیاز خواهند داشت.

ولی نکته ی اساسی اینه که دانشگاههایی که برای PhD مدیریت GRE و یا GMAT نمیخوان تقریباً همه شون دانشگاههای بسیار رده پایینی هستند، مثلاً business school دانشگاه استکهلم که مثال زدید نه تنها جزو business schoolهای معتبر دنیا نیست، بلکه حتی در اروپا هم آنچنان معتبر نیست... ولی اگه مثلاً Stockholm School of Economics که از business schoolهای معتبر اروپا به شمار میره نگاه کنید، میبینید که GMAT (یا GRE ) میخواد اون هم با نمره ی 600 به بالا! ضمنا بعید میدونم در طول چند ماهی که شما میخواهید GMAT بخونید موفق بشید فعالیت تحقیقاتی خاصی انجام بدید و یا مقاله ای بنویسید که قبل از زمان ثبت نام برای دانشگاه بتونید منتشرش کنید.
    ویرایش توسط biscuitpolo : December 10th, 2009 در ساعت 12:31 PM
    Winners are simply willing to do what losers won't

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    فکر میکنم که بارها و بارها توی فروم در این زمینه بحث شده... لیست کامل دانشگاههایی که GMAT میخوان برای کلیه کشورها (البته به جز کشورهایی که تحت تحریم هستند) و کلیه برنامه های آموزشی (اعم از PhD، MBA، EMBA، Masters، Fellowship) به تفکیک گرایش اینجا ارائه شده.
    اینجا هم میتونید لیست Business Schoolهایی که GRE رو برای دوره MBA قبول میکنند مشاهده کنید، که بدون شک اگر PhD هم داشته باشند برای دوره ی PhD هم GRE رو نیاز خواهند داشت.

ولی نکته ی اساسی اینه که دانشگاههایی که برای PhD مدیریت GRE و یا GMAT نمیخوان تقریباً همه شون دانشگاههای بسیار رده پایینی هستند، مثلاً business school دانشگاه استکهلم که مثال زدید نه تنها جزو business schoolهای معتبر دنیا نیست، بلکه حتی در اروپا هم آنچنان معتبر نیست... ولی اگه مثلاً Stockholm School of Economics که از business schoolهای معتبر اروپا به شمار میره نگاه کنید، میبینید که GMAT (یا GRE ) میخواد اون هم با نمره ی 600 به بالا! ضمنا بعید میدونم در طول چند ماهی که شما میخواهید GMAT بخونید موفق بشید فعالیت تحقیقاتی خاصی انجام بدید و یا مقاله ای بنویسید که قبل از زمان ثبت نام برای دانشگاه بتونید منتشرش کنید.
    البته من كه گفتم اين بحث بي پايانه...
    از بابت اون 2 تا لينك ممنون اما منظور من زياد تمايز بين GMAT يا GRE نبود بلكه هر 2 رو به يك چشم ديدم ..
    من ُStockhilm University سر زدم نمي خواست اما اين Stockholm School of Economics عجيبه ميگيد معتبره، طبق سايت webometrics مه مي دونم شايد معتبر نباشه، رتبه جهاني اين دانشگاه 1360 عنوان شده اما دانشگاه استكهلم 191!
    ضمنا به نظر شما Copenhagen Business School معتبر هست تو دنيا؟ اما gmat يا gre نمي خواد يعني تو اروپا اينقدر هم ساده نيست، البته تو كانادا و آمريكا بله يه رسم جا افتاده شده كه gmat/gre حتما مي خوان اما تو اروپا فكر كنم فرق مي كنه...
    و جالبه كه Stockholm School of Economics براي پذيرش GMAT رو هم قبول مي كنه چون به نظر مي رسه اينطور دانشگاهي و رشته اي بايد GRE رو بخواد و ترجيح بده ...
    به هر حال...

سلام
    بله طبق رده بندی FT اون دانشگاهی که گفتیر ظاهرا معتبره تو اروپا رده 15! البته دانشگاه مشترک چند کشوری ...

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaraan نمایش پست ها
    البته من كه گفتم اين بحث بي پايانه...
    از بابت اون 2 تا لينك ممنون اما منظور من زياد تمايز بين GMAT يا GRE نبود بلكه هر 2 رو به يك چشم ديدم ..
    من ُStockhilm University سر زدم نمي خواست اما اين Stockholm School of Economics عجيبه ميگيد معتبره، طبق سايت webometrics مه مي دونم شايد معتبر نباشه، رتبه جهاني اين دانشگاه 1360 عنوان شده اما دانشگاه استكهلم 191!
    ضمنا به نظر شما Copenhagen Business School معتبر هست تو دنيا؟ اما gmat يا gre نمي خواد يعني تو اروپا اينقدر هم ساده نيست، البته تو كانادا و آمريكا بله يه رسم جا افتاده شده كه gmat/gre حتما مي خوان اما تو اروپا فكر كنم فرق مي كنه...
    و جالبه كه Stockholm School of Economics براي پذيرش GMAT رو هم قبول مي كنه چون به نظر مي رسه اينطور دانشگاهي و رشته اي بايد GRE رو بخواد و ترجيح بده ...
    به هر حال...
    رنکینگ کلی دانشگاهها با رنکینگ دانشگاهها بر اساس دپارتمان یا رشته متفاوته، اگر رنکینگ Financial Times رو در مورد Business School های معتبر اروپا مطالعه کنید میبینید که Stockholm School of Economics رتبه ی 15 رو توی اروپا داره. این در حالیه که دانشگاه دیگه ای از سوئد در این رنکینگ وجود نداره و copenhagen business school رتبه ی 37 رو داره.
    در رنکینگ کلی دانشگاهها فاکتورهای گوناگونی دخیل هستند مثل تعداد مقالات، سابقه ی آموزشی، بودجه تحقیقاتی و غیره که این سه موردی که گفتم مسلماً در مورد دانشگاهی که چندین دانشکده و دپارتمان داره در مقایسه با یک business school بسیار بالاتر خواهد بود.
    Winners are simply willing to do what losers won't

ميدوني bisciut جان!
    من گفتم اگر بشه بدون دادن gmat/gre جيم بشم برم! راستش ديگه توان اين يكي رو ندارم
    و ديدم تو اروپا هم بعضي ها مثل CBS كه به قول خودت 37 هم هست و چندان بدك نيست gmat/gre هم نمي خواد، گفتم ديگه نخواستيم دانشگاه رنك بالا هر جا فاند ميده و زياد هم سطح پايين نيست بريم ديگه!!
    حالا تو نظرت چيه؟ راهي داري بگي؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)