صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

موضوع: is GMAT (GRE) a MUST for management PhD all ove rthe world

پیش فرض پاسخ : is GMAT (GRE) a MUST for management PhD all ove rthe world

سلام
    چند تا سوال ديگه هم دارم:
    1. ما بايد GRE General شركت كنيم يا Subject?
    2. نمره آوردن تو GRE آسونتره يا GMAT يا هم ارز هستن؟

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaraan نمایش پست ها
    سلام
    چند تا سوال ديگه هم دارم:
    1. ما بايد GRE General شركت كنيم يا Subject?
    2. نمره آوردن تو GRE آسونتره يا GMAT يا هم ارز هستن؟
    ب

1. General
    2. این سوال خیلی فلسفیه... واقعیت اینه که امتحان GMAT نیاز به یه سری مهارتها داره که نمیشه در عرض سه ماه یا 5 ماه یا یک سال کسبشون کرد... معمولاً توش (مخصوصاً verbal) از سوالاتی استفاده میشه که این مهارتهایی که به مرور زمان و در طول سالیان دراز شکل میگیره رو بسنجه... به همین دلیله که بعضی ها رو میبینی که با سطح زبان متوسط و یکی دو ماه خوندن بالای 700 میشن و بعضی با 6-7 ماه خوندن و سطح زبان advanced نمره 500 میارن
    در مورد GRE رابطه میزان خوندن و نمره ی اکتسابی یه خورده بیشتر قانونمنده... با اینکه به شخصه فکر میکنم کلماتی که انسان مجبوره برای GRE حفظ کنه از عذاب 15 سال کنکور دادن بیشتره، ولی مزیتش اینه که اگر یه برنامه ریزی بلند مدت مثلاً 6 ماهه بکنی، میتونی مطمئن باشی که نمره ی حداقل مورد نظرت رو کسب خواهی کرد
    Winners are simply willing to do what losers won't

ممنون biscuit ، خير از زندگي ببيني!
    من اصلا آدم درس خوني نيستم اونم زبان، پس فكر مي كنم براي من GMAT بهتر باشه خودم هم GMAT رو بيشتر دوست دارم (گر چه سوال هاي GRE رو نديدم) اما يه جور كلاس خاص مديريتي و business داره و ارزش فكري و دركيش خيلي به نظر من بيشتر از دونستن و حفظ كردن 4 تا لغته مثل GRE يه، حيف تو ايران نيست فقط.

كاش جواب سوال قبلي رو هم اگه مي دوني يا نظري داري بگي :

ميدوني bisciut جان!
    من گفتم اگر بشه بدون دادن gmat/gre جيم بشم برم! راستش ديگه توان اين يكي رو ندارم
    و ديدم تو اروپا هم بعضي ها مثل CBS كه به قول خودت 37 هم هست و چندان بدك نيست gmat/gre هم نمي خواد، گفتم ديگه نخواستيم دانشگاه رنك بالا هر جا فاند ميده و زياد هم سطح پايين نيست بريم ديگه!!
    حالا تو نظرت چيه؟ راهي داري بگي؟

با سپاس

راستي يادم رفت بگو من reading ام همچين يه نمه خوبه! چشم شيطان كر!
    IELTS رو تو Reading نمره 8 آوردم اما كلا زبانم خيلي خوب نيست.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaraan نمایش پست ها
    ميدوني bisciut جان!
    من گفتم اگر بشه بدون دادن gmat/gre جيم بشم برم! راستش ديگه توان اين يكي رو ندارم
    و ديدم تو اروپا هم بعضي ها مثل CBS كه به قول خودت 37 هم هست و چندان بدك نيست gmat/gre هم نمي خواد، گفتم ديگه نخواستيم دانشگاه رنك بالا هر جا فاند ميده و زياد هم سطح پايين نيست بريم ديگه!!
    حالا تو نظرت چيه؟ راهي داري بگي؟
    واقعیت اینه که اگر سوابق تحصیلی و تحقیقاتی و کاریت اونقدر برجسته نیست که بخوای حتماً یه دانشگاه رده ی بالا بری و اصل درس خوندن و همچنین خارج شدن از کشور برات مهمه، من هم پیشنهاد میکنم که GMAT و GRE رو فراموش کنی... چون این نمرات فقط و فقط یک بار در زندگی به دردت میخورن و لحظه ی بررسی شدنشون هم شاید در حد 1 ثانیه باشه، در این حد که یک نفر بهشون نگاه کنه و ببینه میزان مورد نظر رو داری یا نه!...
    Winners are simply willing to do what losers won't

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    واقعیت اینه که اگر سوابق تحصیلی و تحقیقاتی و کاریت اونقدر برجسته نیست که بخوای حتماً یه دانشگاه رده ی بالا بری و اصل درس خوندن و همچنین خارج شدن از کشور برات مهمه، من هم پیشنهاد میکنم که GMAT و GRE رو فراموش کنی... چون این نمرات فقط و فقط یک بار در زندگی به دردت میخورن و لحظه ی بررسی شدنشون هم شاید در حد 1 ثانیه باشه، در این حد که یک نفر بهشون نگاه کنه و ببینه میزان مورد نظر رو داری یا نه!...
    مآيوسم كردي!
    GRE آره بي خيال، گفتم من اصلا درس خون نيستم، اونم چيزي مثل لغات زبان، همينم هست تو زمينه هاي تحقيقي يا مقاله اينا واقعا نتونستم كاري كنم يعني پشتكار (جدا از نداشتن توان فكري)، اما GMAT كه ديگه بيشتر هوشيه، ببين من ليسانس شريف بودم، و خب بالاخره آدم بر اساس گذشته اش يه حساب هايي با يه مقدار TOLERANCE رو خودش باز مي كنه كه تا چه حد توان داره ، بدم هم نمياد تا جايي كه ميشه دانشگاه و محيط بهتري پيدا كنم، من دانشگاه هاي مختلفي ديدم و بودم، اما خب يه محيط علمي درست حسابي كجا با آدم هايي هم رديف تو و .....
    GMAT، درسته يك بار در زندگي به درد مي خوره، اما 5 سال اعتبار داره!
    به هر حال، دست شما درد نكنه كه اطلاعات SHARE كردي و راهنمايي، نمي دونم شما چي مي خوني، ايران هستي يا رفتي، GMAT امتحان دادي يا نه و ...... اميدوارم موفق باشي، ممنونم
    (فقط در صورتي كه GMAT امتحان دادي يا دقيقا با نحوه امتحان در سر جلسه و ريز جزئيات آشنا باشي، بعدا باز مزاحم مي شم
    با سپاس
    (
    (

Junior Member itmanager آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    سلام
    واقعا مي شه بي خيال GMAT شد من معدل ليسانسم 17 و فوقم 17/50 است اولي از شيراز و دومي از تهران رزومه بدي ندارم بيشتر از 10 تا مقاله كنفرانسي و ژورنالي بين المللي دارم . دو تا كتاب نوشتم و 4-5 سال هم سابقه كار دارم و 2 دوره پژوهشگر برگزيده شدم ولي GMAT امتحان ندادم فكر مي كنيد بتونم با اين وضعيت جاي خوبي تو كانادا يا امريكا با فاند پذيرش بگيرم؟

ApplyAbroad Hero

Question پاسخ : is GMAT (GRE) a MUST for management PhD all ove rthe world

سلام
    نمره AW تو روند پذيرش چقدر تأثير داره؟ و اينكه چند درصد دانشگاه ها سقف خاصي براش تععيين كردند؟ مثلا تو TOP20 كانادا و TOP100 آمريكا؟
    البته آمار دقيق مهم نيست مي خوام ببينم اگر نمره خيلي پرت نباشه كافيه براشون؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    سلام
    نمره AW تو روند پذيرش چقدر تأثير داره؟ و اينكه چند درصد دانشگاه ها سقف خاصي براش تععيين كردند؟ مثلا تو TOP20 كانادا و TOP100 آمريكا؟
    البته آمار دقيق مهم نيست مي خوام ببينم اگر نمره خيلي پرت نباشه كافيه براشون؟
    تو اغلب دانشگاهها اگه پرت نباشه معمولا کافیه براشون. اما بعضی دانشگاه ها توجه خاص می کنن، مثل آلبرتا.

در ضمن TOP20 کانادا یعنی کل کانادا دیگه!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)