صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: سطح تحصیل در دانشگاه های آلمان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سطح تحصیل در دانشگاه های آلمان

سلام دوستان خسته نباشید / چون نمیتونستم تو بخش رشته های تحصیلی دانشگاه آللمان تاپیک بزنم اینجا مطلبمو مینویسم

راستش الان مشغول تحصیل زبان آلمانی هستم و پیش دانشگاهی هستم از طرف عموم بهم پیشنهاد شد که برم دانشگاه آلمان اگر خدابخواد شهر کلن
    فقط میخواستم از کسایی که تجربه دارن بپرسم که چه رشته ای اونجا بار علمیش خوبه ولی صرفا مهندسی و اینجور چیزا نباشه راستش رشتم ریاضی از بس سرم تو حساب کتاب بود خسته شدم یه رشته ساده ولی زیبا که بشه تو آلمان خوند و اینده شغلی هم تو ایران هم المان خوب باشه ؟
    من واقعا باید رشته تحصیلیم تو املمان رو پیدا کنم تا قبولی کنکور سراسری رو بگیرم پس خواهشا جواب بدید

سلام،خسته نباشين
    من دانشجوي پزشكي شيرازم،ترم ٦،ولي چون علاقه ندارم واقعا درس خوندن برام تو اين رشته سخته،دارم فكرامو ميكنم تا تصميم بگيرم كه ميتونم انصراف بدم و برم يه كشور خوب يا نه
    از بچگي و همين الانم به شدت علاقه داشتم و دارم كه طراح ماشين بشم،كه فك كنم بايد industrial design بخونم،فقط چندتا مشكل دارم،اولن نمره هاي دانشگاهم اصلا خوب نيست،ميخام با رتبه كنكور و معدل دبيرستانمو بفرستم برا اپلاي!ضمنا شنيدم كه بايد يه سال كالج درس بخونم برا يكسان كردن تحصيلات با پيش دانشگاهي اونا
    ميشه راهنماييم كنين كه اصلا كارم منطقي هست به نظر شما؟و اينكه اگه نياز به كالج دارم بايد اول به دانشگاه درخواست بدم يا نه
    ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pasargad_mse نمایش پست ها
    سلام،خسته نباشين
    من دانشجوي پزشكي شيرازم،ترم ٦،ولي چون علاقه ندارم واقعا درس خوندن برام تو اين رشته سخته،دارم فكرامو ميكنم تا تصميم بگيرم كه ميتونم انصراف بدم و برم يه كشور خوب يا نه
    از بچگي و همين الانم به شدت علاقه داشتم و دارم كه طراح ماشين بشم،كه فك كنم بايد industrial design بخونم،فقط چندتا مشكل دارم،اولن نمره هاي دانشگاهم اصلا خوب نيست،ميخام با رتبه كنكور و معدل دبيرستانمو بفرستم برا اپلاي!ضمنا شنيدم كه بايد يه سال كالج درس بخونم برا يكسان كردن تحصيلات با پيش دانشگاهي اونا
    ميشه راهنماييم كنين كه اصلا كارم منطقي هست به نظر شما؟و اينكه اگه نياز به كالج دارم بايد اول به دانشگاه درخواست بدم يا نه
    ممنون
    اینکه تصمیمتون منطقی هست یا نه به عهده خودتونه دوست عزیز. خودت باید تصمیم بگیری.
    برای کالج با توجه به اینکه 3 سال دانشگاه رفتی نیازی نیست فکر میکنم بری دیگه. بدون اون 3 سال دانشگاه باید بری آزمون ورودی کالج بدی.
    حداقل مدرک B1 یا B2 هم الان دیگه هر کالجی لازم داره.
    به نظرم بیشتر فکر کن روی کاری که میخوای بکنی.

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    اینکه تصمیمتون منطقی هست یا نه به عهده خودتونه دوست عزیز. خودت باید تصمیم بگیری.
    برای کالج با توجه به اینکه 3 سال دانشگاه رفتی نیازی نیست فکر میکنم بری دیگه. بدون اون 3 سال دانشگاه باید بری آزمون ورودی کالج بدی.
    حداقل مدرک B1 یا B2 هم الان دیگه هر کالجی لازم داره.
    به نظرم بیشتر فکر کن روی کاری که میخوای بکنی.
    ممنون بابت جوابتون
    دارم همه جوانبو بررسي ميكنم
    ولي مسئله اينه كه نمرات سه سالم خيييلي بده،تاثير ميذاره روي دانشگاهي كه بخواد پذيرش كنه،نه؟
    و اگه بخام برم كالج،چجوري بايد برم؟!مسئله ويزا و ...؟!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pasargad_mse نمایش پست ها
    ممنون بابت جوابتون
    دارم همه جوانبو بررسي ميكنم
    ولي مسئله اينه كه نمرات سه سالم خيييلي بده،تاثير ميذاره روي دانشگاهي كه بخواد پذيرش كنه،نه؟
    و اگه بخام برم كالج،چجوري بايد برم؟!مسئله ويزا و ...؟!
    همه مسایلی که اشاره کردی دخیله.
    شما باید اول سایت کالجهای مختلف رو چک کنین و باهاشون مکاتبه کنی. کورسهای مرتبط با علوم پزشکی یا M-Kurs و کورسهای مرتبط با علوم مهندسی یا T-Kurs رو به همراه شهر سرچ کنین. مثلا Bonn m-kurs.
    منبع موثق برای شما باید سایت کالج باشه.
    مسیله ویزا هم با توجه به اینکه 3 سال دانشگاه رفتین و ...باید یه جوری تو انگیزه نامه که بعدا به سفارت تحویل میدین توجیه کنین.
    * من 100 درصد مطمین نیستم که با 3 سال درس رشته پزشکی میشه رفت کالج مهندسی. ولی برعکسش امکان پذیره و قبلا پرسیدم. اینو میتونین از سایت کالج دربیارین اطلاعاتشو یا اگه نبود میل بزنین بپرسین.

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    همه مسایلی که اشاره کردی دخیله.
    شما باید اول سایت کالجهای مختلف رو چک کنین و باهاشون مکاتبه کنی. کورسهای مرتبط با علوم پزشکی یا M-Kurs و کورسهای مرتبط با علوم مهندسی یا T-Kurs رو به همراه شهر سرچ کنین. مثلا Bonn m-kurs.
    منبع موثق برای شما باید سایت کالج باشه.
    مسیله ویزا هم با توجه به اینکه 3 سال دانشگاه رفتین و ...باید یه جوری تو انگیزه نامه که بعدا به سفارت تحویل میدین توجیه کنین.
    * من 100 درصد مطمین نیستم که با 3 سال درس رشته پزشکی میشه رفت کالج مهندسی. ولی برعکسش امکان پذیره و قبلا پرسیدم. اینو میتونین از سایت کالج دربیارین اطلاعاتشو یا اگه نبود میل بزنین بپرسین.
    مشكل من اينه كه الان الماني هيچي بلد نيستم،هرچي هم كه سرچ ميكنم سايتا همش المانيه
    ميخام اول مطمئن شم از اينكه ميتونم برم و شانسسو دارم،بعد الماني بخونم

Junior Member Mina91 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری داخلی

سلام دوستان

کسی از رشته الکترونیک در آلمان خبر داره؟ در دوره لیسانس مثل ایران که 90 درصد درسها ریاضی و فیزیک و فقط تئوری هست، و درسهای عملی و آزمایشگاهی کمه؟

درمورد روند درس و واحد ها و کلاس ها در مورد رشته الکترونیک اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون می شم راهنمایی کنه..

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mina91 نمایش پست ها
    سلام دوستان

کسی از رشته الکترونیک در آلمان خبر داره؟ در دوره لیسانس مثل ایران که 90 درصد درسها ریاضی و فیزیک و فقط تئوری هست، و درسهای عملی و آزمایشگاهی کمه؟

درمورد روند درس و واحد ها و کلاس ها در مورد رشته الکترونیک اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون می شم راهنمایی کنه..

این سرفصل رشته الکترونیک و علوم اطلاعات دانشگاه دارمشتاته. البته آلمانیه. انگلیسی رو نتونستم پیدا کنم.
    جمعا 180 واحد پاس میکنین. 52 واحدش مربوط به گرایشی خواهد شد که انتخاب میکنین. 13 واحد کارآموزی حین تحصیله ( یه چیزی مثل دروس آزمایشگاهی ایران - مثل آز مدار ).
    https://www.tu-darmstadt.de/media/zsb_zentrale_studienberatung/studieninformation/bachelor_of_science/etit_b__sc__/bsc_etit_pdf.de.pdf

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    من ترم آخر دوره کارشناسی در آلمان هستم؛ با توجه به اینکه تجربه درس خوندن در دانشگاه دولتی ایران رو هم دارم، باید بگم ساده ترین قسمت (و به نظرم کم اهمیت ترین نسبت به بقیه) درس خوندن در آلمان شاید همون نمره گرفتن در پایان ترم باشه! البته نه به این دلیل که خیلی ساده میگیرن و با یه روخونی بتونین نمره بگرین، نه. بلکه اینقدر در طول ترم ازتون کار میکشن که پایان ترم کاملا واستون اوکی میشه. معمولا در پایان ترم توی امتحانا چیزای عجیب و غریب نمیاد، بلکه باید اساس و پایه مطلب رو به خوبی فهمیده باشید. . توی طول ترم باید تلاش فراوانی بکنین، به هیچ عنوان مثل ایران نیست که یک جزوه بدن و از روی اون تدریس کنن. معمولا چند کتاب معرفی میشه و یه ترکیبی از تمام اون کتابها در طول ترم تدریس میشه. واسه شخص من همیشه سخت ترین زمان، شروع ترم بوده. چون ناگهان با مفاهیم زیادی روبرو میشین و برای اینکه واستون جا بیفته، معمولا خیلی باید باهاشون کلنجار برین. البته این مطلب در دوره کارشناسی بسیار شدید تره نسبت به مستر.
    از تمام اینها که بگذریم، وقتی تحقیق روی پروژه ای رو شروع میکنید تازه میفهمید که درس خوندن و امتحان دادن یک بخش خیلی جزئی از کارتون توی آلمانه. چرا که پروژه ها معمولا مستلزم صرف وقت و انرژی خیلی زیادیه. البته نتیجه ای که از اون هم در میاد بسیار در خور توجه هست معمولا. در یک کلام اگه بخوام بگم، اگه اینجا تلاش کنین (احتیاج به هیچ استعداد عجیب و غریبی هم ندارین)، سیستم آموزشی به شما کمک میکنه و شما رو بالا میکشه. در غیر اینصورت خیلی زود سرخورده میشین.
    البته این نکته رو اضافه کنم که ایشون لیسانس بودن یعنی از پایه بهشون یاد داده شده و هیچ پیشنیازی جز ریاضی دبیرستان نیاز نداشتن،اما وقتی برای فوق لیسانس میاید آلمان باید پایه تون یعنی درسای لیسانستون خیلی خوب باشه و اگر در یه سری رشته ها خوب نیست باید دوباره برید و اونارو بخونید که سختیه کار اینجاس،به عنوان مثال یکی دو تا از درسای سخته رشته مهندسی:
    Finite Elemente
    Numerische Mechanik
    اینارو اکثر رشته های مهندسی دارن که واقعا سخت هستن با توجه به اینکه ما تو ایران معمولا انتگرال اینارو میپیچوندیمو نمیخوندیمش برامون سخته.و البته یه سری درسای دیگه هم هستش که تخصصی برای هر رشته هست دیگه نگفتم اینجا و البته رشته کسایی که مثل من عمران میخونن و تو ارشد هم سازه میخونن یه سختی بیشتر داره اونم اینه که ما تو ایران مقررات ملی خوندیم و اینجا DIN هستش و یعنی کلی ضوابط و ضرایب و روش محاسبه و... همه چی فرق داره.
    این چیزاس که سختش میکنه وگرنه چیز غیر عادی نمیتونن بخوان که.

و دقیقا نکته خوبی که این دوستمون اشاره کردن،اینحا جزوه نداره مثل ایران خودمون باید از چندتا کتاب همه چیز رو یاد بگیریم و از گفته های استاد سر کلاس نکته ها رو بنویسیم.(که این کار یعنی همزمان شنیدن و سریعا فهمیدن و نوشتن روی کاغذ از سخنرانی ای که کلی کلمات تخصصی آلمانی رشتتون رو داره و این یعنی باید زبان آلمانیتون(همچنین کلمات تخصصی رشتتون) کاملا قوی باشه)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_boy نمایش پست ها
    البته این نکته رو اضافه کنم که ایشون لیسانس بودن یعنی از پایه بهشون یاد داده شده و هیچ پیشنیازی جز ریاضی دبیرستان نیاز نداشتن،اما وقتی برای فوق لیسانس میاید آلمان باید پایه تون یعنی درسای لیسانستون خیلی خوب باشه و اگر در یه سری رشته ها خوب نیست باید دوباره برید و اونارو بخونید که سختیه کار اینجاس،به عنوان مثال یکی دو تا از درسای سخته رشته مهندسی:
    Finite Elemente
    Numerische Mechanik
    اینارو اکثر رشته های مهندسی دارن که واقعا سخت هستن با توجه به اینکه ما تو ایران معمولا انتگرال اینارو میپیچوندیمو نمیخوندیمش برامون سخته.و البته یه سری درسای دیگه هم هستش که تخصصی برای هر رشته هست دیگه نگفتم اینجا و البته رشته کسایی که مثل من عمران میخونن و تو ارشد هم سازه میخونن یه سختی بیشتر داره اونم اینه که ما تو ایران مقررات ملی خوندیم و اینجا DIN هستش و یعنی کلی ضوابط و ضرایب و روش محاسبه و... همه چی فرق داره.
    این چیزاس که سختش میکنه وگرنه چیز غیر عادی نمیتونن بخوان که.

و دقیقا نکته خوبی که این دوستمون اشاره کردن،اینحا جزوه نداره مثل ایران خودمون باید از چندتا کتاب همه چیز رو یاد بگیریم و از گفته های استاد سر کلاس نکته ها رو بنویسیم.(که این کار یعنی همزمان شنیدن و سریعا فهمیدن و نوشتن روی کاغذ از سخنرانی ای که کلی کلمات تخصصی آلمانی رشتتون رو داره و این یعنی باید زبان آلمانیتون(همچنین کلمات تخصصی رشتتون) کاملا قوی باشه)
    قبل از اینکه برای مستر بیایم درسای کارشناسی رو که پاس کردیم دوباره بخونیم؟
    بهتر نیست درسای مستر رو بخونیم تا راحت تر باشیم؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)