صفحه 11 از 14 نخستنخست ... 234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 140

موضوع: مسائل مربوط به سربازی نخبگان در مدارک و روز مصاحبه (فقط سربازی نخبگان)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE, FUM

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به سربازی نخبگان در مدارک و روز مصاحبه (فقط سربازی نخبگان)

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmech نمایش پست ها
    سلام
    من پروژه ام تمام شده ولی هنوز کارت پایان خدمتم رو نگرفتم
    حالا میخواستم برای مصاحبه سفارت از کشور خارج بشم، میخواستم ببینم برای بنیاد مصاحبه سفارت رو قبول میکنه و اجازه خروج میده یا باید بهونه دیگه ای بیارم (مثلا امتحان زبان) تا بهم اجازه خروج بدن
    ممنون
    سلام دوست عزیز

بله، به شما یه نامه میدن که ببری نظام وظیفه و مجوز خروج برات صادر بشه. ولی با این کار صدور کارتت متوقف میشه تا بری و برگردی.
    به نظر من با سرهنگ صحبت کن ببین صدور کارتت در چه مرحله ای هستش. اگر بتونی صبر کنی تا کارتت بیاد خیلی خوب میشه، چون در مصاحبه سفارت باید در مورد خدمت سربازی یه مدرکی داشته باشی و اگر کارت پایان خدمت داشته باشی خیلی بهتره. البته باید حواست به زمان هم باشه، چون هر چه زودتر واسه مصاحبه بری بهتره.
    تجربه خودم: اتمام خدمت: 2 اردیبهشت، دریافت کارت درب منزل: 2 خرداد (دیروز )

موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به سربازی نخبگان در مدارک و روز مصاحبه (فقط سربازی نخبگان)

سلام
    من در حال انجام پروژه نخبگان هستم. برا ویزا هم قراره برم ارمنستان. توی فرم DS-160 چیزی در مورد سربازیم نگفتم. الان اگه بخوام بهشون نگم که دارم سربازیم رو میرم چه مدرکی بهشون بدم.
    اجازه خروج از کشور هم گرفتم. اجازه رو بدون وثیقه دادن فقط ضامن میخواست. الان من هیچی در دستم نیست که بتونه نشون بده کسی برام ضامن شده. اگه برم دفتر خونه و یه چیزی بگیرم که اینو نشون بده به نظرتون ریسک نیست که اونو تو سفارت نشون بدم؟ یعنی شک نمیکنن که چرا وثیقه نذاشتی؟ در ضمن اونا فارسی می تونن بخونن؟ یعنی این رو باید بدم ترجمه یا لازم نیست؟

با سلام خدمت دوستان ، من چند روز دیگه مصاحبه دارم ، سربازی 17 ماه ارتش بودم نیروی زمینی و 4 ماه به خاطر یک پروژه ای که مربوط به هنر دفاع مقدس می شد کسری گرفتم (پروژه برای وزارت علوم بود)، به نظرتون آفیسر اصلا متوجه این 4 ماه کسری میشه ؟ و اینکه بگم این پروژه رو مشکلی ممکنه پیش بیاد؟

Junior Member

سلام
    من سرباز هیات علمی پزشکی بودم که چند سال پیش تموم شد و چند ماه قبل درخواست ویزای j1 کردم تا الان سه بار ایمیل زده که نوع برنچ را اعلام کن و من هر دفعه گفتم که بخاطر رتبه در دانشگاه گذروندم سربازیمو ولی دوباره برنچ را پرسیده بنظرتون بگم که س... بودم اموزشیمو یا بجاش بگم ارتش؟ کسی تجربه منو داشته؟

Junior Member

توضیح بدم که من بیست روز در پادگان س کرج اموزشی بودم وچهار سال در دانشگاه بعنوان سربازی مشغول بودم

Junior Member

سلام
    ظاهرا خیلی از بچه ها این مشکلو دارن که در حال انجام پروژه نخبگان هستن و الان نمیدونن واسه سفارت چی بگن. تا اونجا که من یادمه یکی از خدماتی که خود بنیاد ملی نخبگان (و نه ستاد نخبگان نیروهای مسلح) ارائه میداد دادن مجوز خروج موقت بدون وثیقه بود. پس میشه یه نامه خروج از ستاد نخبگان نیروهای مسلح گرفت و بعد از نظام وظیفه سند تعهد محضری رو دریافت کرد و بعد از تکمیل، اونو ترجمه کرد و سپس اصلشو به نظام وظیفه برای خروج تحویل داد. در مصاحبه سفارت هم بگید یکی از خدماتی که بنیاد ملی نخبگان میده مجوز خروج بدون وثیقست. توی نامه ستاد هم هیچ اسمی از ستاد نخبگان نمیاد پس کسی نمیفهمه این خدمتو بنیاد به شما داده یا ستاد. اگر ازتون تو روز مصاحبه پرسیدن چرا سربازیتو با بنیاد انجام ندادی میگی کار عضویتم در بنیاد دیر درست شد و چون پذیرش داشتم وقت انجام دوره سربازی از طرف بنیاد رو نداشتم و لذا صرف نظر کردم. درضمن اگه فرصت یکساله بعد از تحصیلتون نگذشته و تو سیستم سربازی نخبگانتون ثبت نشده میتونید یک برگه وضعیت نظام وظیفه هم از پلیس +10 بگیرید واسه محکم کاری. لطفا درمورد این راهکار نظر بدید.

Junior Member

سلام
    من پست های افراد را میخوندم ، گفتم بیام عضو شم سوالم را بپرسم.
    من متوجه نمیشم ، این همه ادم تو ایران سربازی رفتن ، نمیدونم آماری چند تا ، ولی حتما خیلی هاشون سپا بودن. یعنی هیچ کدوم نمیتونن ویزا بگیرن؟
    من پروژه با دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله داشتم ، هیچ ربطی هم به نظامی نداره.
    احتمالا چون با سپ.. مرتبط هست ، میگین مشکل داره. درسته؟
    الان یعنی چه اتفاقی می افته؟

دوستان سلام
    من سربازیم بنیاد ملی‌ نخبگان بود .پروژه داشتم با نیروی زمینی‌ و با اینکه آمریکا درس خواندم واسه ویزا توریستی که اقدام کردم هنوز بعد شش ماه کلرنس نشده.اولا کسی‌ از بین بچها تجربه درخواست ویزا توریستی داره که نخبگان بود باشه و توی فرم DS نوشته باشه بنیاد ملی‌ نخبگان
    دوما فکر می‌کنم بچها برای اینکه کلرنس مثل مال من طولانی نشه بهتره توی DS نیویسید چیزی دربارهٔ نخبگان.حالا این موضوع واقعا باید بررسی بشه توی گروه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط duke_arash_esi نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من سربازیم بنیاد ملی‌ نخبگان بود .پروژه داشتم با نیروی زمینی‌ و با اینکه آمریکا درس خواندم واسه ویزا توریستی که اقدام کردم هنوز بعد شش ماه کلرنس نشده.اولا کسی‌ از بین بچها تجربه درخواست ویزا توریستی داره که نخبگان بود باشه و توی فرم DS نوشته باشه بنیاد ملی‌ نخبگان
    دوما فکر می‌کنم بچها برای اینکه کلرنس مثل مال من طولانی نشه بهتره توی DS نیویسید چیزی دربارهٔ نخبگان.حالا این موضوع واقعا باید بررسی بشه توی گروه
    سلام ، ظاهرا دیگه زیاد کسی به این فروم سر نمیزنه من بعضا چک میکنم.
    من تجربه ویزا ندارم هنوز. ولی به این نتیجه رسیدم واقعا در مورد ویزا فقط توصیه های کلی مهمه و اصلا نمیشه به توصیه های افراد در موارد جزئی توجه کرد. من ده ها توصیه متناقض از افراد مختلف شنیدم. مورد شما الزاما ربطی به این که گفتین نخبگان نداره. من تو همین فروم های فارسی ، افراد معمولی بدون سابقه خاصی هم دیدم که نزدیک سال طول کشیده . هرچند میگن ، اشاره به نخبگان کلیرنس را طولانی تر میکنه.( که قابل تایید یا رد نیست) این ها بیشتر نظرات شخصی ماست مثلا الان که به جای ارتش ، سپا بودین میگفتن به خاطر اون طولانی شده. ولی من نمیدونم چه جوری میشه نگفت. اخه اگه دروغ اول را بگیم ، بعد مثلا طرف بگه کجا بودی؟ و....؟ قضیه پیچیده تر نمیشه؟ نمیدونم واقعا.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

من یه سوال در مورد امریه سربازی دارم که مربوط به نخبگان نیست ولی مشابه نخبگان هست و جایی پیدا نکردم مطرحش کنم. تنها فرق امریه با نخبگان اینه که برای امریه بعد از دوره آموزشی توی یه اداره دولتی (مثل جهادکشاورزی) زمان خدمت رو میگذزونین و بجای کارهای پژوهشی، کارهای اداری انجام میدید. حالا سوالم اینه که تاحالا کسی زمان مصاحبه گفته سربازی امریه بودم و اصلا آفیسر متوجه شده امریه یعنی چی؟ اگر سوال رو جای اشتباهی مطرح کردم عذرخواهی می کنم لطفا راهنمایی کنید. چون شرایط مشابه بود اینجا مطرح کردم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)