صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 140

موضوع: مسائل مربوط به سربازی نخبگان در مدارک و روز مصاحبه (فقط سربازی نخبگان)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به سربازی نخبگان در پروسه ی ویزا

هایزنبرگ برادر مرسی بابت راهنمایی.
    من بنیاد بودم و از پروژم دفاع کردم. اما هنوز کارتم صادر نشده و با نامه و وثیقه نخبگان پاسپورت گرفتم. میگم آیا لازمه که از بنیاد نامه ای چیزی بگیریم ببریم ترجمه تا سفارت گیر نده یا راحت تو سفارت بگم که من بنیاد بودم و هنوز کارتم صادر نشده و نامه ای هم ندارم؟؟؟
    مرسی

Junior Member

سلام دوستان
    من در مورد ویزای نخبگان سوال دارم. هرچه فروم رو گشتم صفحه مربوطه رو پیدا نکردم! برای همین اینجا سوالمو مطرح میکنم.
    میخوام بدونم کسی از شرایط دقیق ویزای نخبگان امریکا اطلاعی داری؟ یا کسی تجربه ای داره؟ منظورم سربازی نخبگان نیست، منظورم نخبگان دختر و پسری هست که امکان گرفتن گرین کارتو پیدا میکنن. متشکر میشم کمکم کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    من هفته آینده برای دبی وقت سفارت دارم. در حال حاضر مشغول انجام طرح تحقیقاتی نخبگی هستم. می خواستم بدونم اگه آفیسر سفارت ازم بپرسه سربازی رفتی یت نه چی بگم؟ اگه بگم نه، به جای سرباری مشغول انجام طرح تحقیقاتی پیشنهاد شده از طرف بنیاد ملی نخبگان هستم درسته؟ برای تایید این موضوع مدرک خاصی باید ارایه کنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid4965 نمایش پست ها
    هایزنبرگ برادر مرسی بابت راهنمایی.
    من بنیاد بودم و از پروژم دفاع کردم. اما هنوز کارتم صادر نشده و با نامه و وثیقه نخبگان پاسپورت گرفتم. میگم آیا لازمه که از بنیاد نامه ای چیزی بگیریم ببریم ترجمه تا سفارت گیر نده یا راحت تو سفارت بگم که من بنیاد بودم و هنوز کارتم صادر نشده و نامه ای هم ندارم؟؟؟
    مرسی
    سلام
    جون من خودم هم دقیقا همین مشکل رو داشتم و استرس داشتم تجربم رو میگم که دوستان در آینده (که میدونم تعدادشون کم نیست) خیالشون راحت باشه.
    من چندوقت پیش رفتم آنکارا برای ویزا. طرح نخبگانم را اسفند ماه تحویل دادم و رفت برای صدور کارت ولی هنوزم که هنوزه کارتم صادر نشده. برای سفارت کارت نداشتم و نمیدونستم چی بگم. نهایتا رفتم بنیاد و گفتم یه نامه بدند بهم که من مدرکمو از دانشگاه آزاد کنم (هرچند لازم نداشتم) و اونا هم سریع نامه را میدند. توش نوشته که فلانی اینجا طرح تحقیقاتی داره (یا تموم شده) و مدرکشو بهش بدید... بعدم همونا ترجمه کردم بردم سفارت با سلام و صلوات)
    روز مصاحبه آفیسر گفت کجا سربازی رفتی منم گفتم بنیاد نخبگان و خب معلوم بود که کاملا میدونند چیه. بعد منم توضیح دادم که نخبگان چی هست و واسه اینکه وقت بچه ها تلف نشه یه پروژه انجام میدندو... از موضوع پروژم پرسید که بهش گفتم چی بوده سعی کردم در عین اینکه حقیقتو گفتم متوجهش کنم که پروژه ها معمولا نظامی نیست. پرسید کارت که من گفتم صادر نشده چون تازه تموم شده و نامه را بهش دادم (اصلش+ترجمش). نشست کامل اول از رو اصلش فارسیش رو خوند که برام عجیب بود و بعدش هم با ترجمه مطابقت داد. بعدم پاشد یه دو دقیقه رفت اون پشت به یکی نشون داد فکنم.... نهایتا اینکه هیچ چیز دیگه از سربازیم نپرسید فقط ترجمه و کپی نامه را نگه داشت پیش خودش. بعدشم که بقیه ماجرا (کلیرنس و.....). کلا یه نامه بگیرید از بنیاد و ببرید. روزی که میخواید برای نظام وظیفه نامه بگیرید اگه همونا کپی کنید قبل تحویل دادن و بعد بدید ترجمه بهتره. اگه ام مثل من ناشی بودید و یادتون رفت، یه نامه به یه بهانه (که اصلا ازتون دلیل نمیخوان نامه را واسه چی میخوای) بگیرید و بدید ترجمه به عنوان مدرک ببرید و نگران هم نباشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrangh66 نمایش پست ها
    1) از محل انجام پروژه یک نامه می گیرید و بدون مشکل خارج می شید. مشکلی برای پروژتون پیش نمیاد
    2)اگر شما دانشجو هستید که بهترین راه اینکه بگید فقط آموزشی رو رفتم.
    3) نیروی انتظامی که هیچ مشکلی نیست. نخبگان هم اگر مکان و موضوع پروژه حساس نباشه مشکلی نیست
    سلام
    من یه سوال خیلی خیلی حیاتی و ضروری دارم
    خواهش میکنم هر کسی می تونه کمک کنه
    من 10 روز دیگه وقت سفارت دارم. دارم پروژه نخبگان انجام میدم. درخواست خروج کشور دادم ولی علی رغم اینکه مدیر پروژه موافقت کرده و پروژم هم محرمانه نیست و عادیه، حفاظت اطلاعات مخالفت کرده. هر کاری کردم مخالفت کردند و حتی نگذاشتن من باشون صحبت کنم. به ارگان بالاسری و خود نخبگان نیروهای مسلح هم تماس گرفتم همشون میگن باید قسمت مربوطه موافقت کنه. حالا چیکار باید کنم؟ کسی مورد مشابه داشته؟ چه جوری می تونم از کشور خارج بشم؟ البته می دونم آخرین راه ممکن و البته دردناک ترینش اینه که کلا انصراف بدم و وثیقه بذارم و معافیت تحصیلی بگیرم.

سلام دوستان
    با توجه به صحبت های بالا، امکانش هست که در مورد محل سازمانی که معرفی شدیم سوال بپرسن. با این توصیف، میشه اسم یه سازمان دیگه رو به جای سازمان های مورد دار آورد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hoszam نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال خیلی خیلی حیاتی و ضروری دارم
    خواهش میکنم هر کسی می تونه کمک کنه
    من 10 روز دیگه وقت سفارت دارم. دارم پروژه نخبگان انجام میدم. درخواست خروج کشور دادم ولی علی رغم اینکه مدیر پروژه موافقت کرده و پروژم هم محرمانه نیست و عادیه، حفاظت اطلاعات مخالفت کرده. هر کاری کردم مخالفت کردند و حتی نگذاشتن من باشون صحبت کنم. به ارگان بالاسری و خود نخبگان نیروهای مسلح هم تماس گرفتم همشون میگن باید قسمت مربوطه موافقت کنه. حالا چیکار باید کنم؟ کسی مورد مشابه داشته؟ چه جوری می تونم از کشور خارج بشم؟ البته می دونم آخرین راه ممکن و البته دردناک ترینش اینه که کلا انصراف بدم و وثیقه بذارم و معافیت تحصیلی بگیرم.
    به نظر من اين كار را نكن. برو ب ن ن م و موضوع را به سرهنگ هروي بگو!!! شايد يه تماسي باهاشون گرفت ولي اين را بدون كه وظيف سرهنگ نيس ولي آدم خوبيه و شايد اين كار را بكنه. نكته ي ديگه اينكه از شخصي كه شما از طرف ب ن ن م بهش معرفي شديد اگر نامه اي بگيريد مي تونيد برويد ب ن ن م و نامه برا ناجا بگيريد. التماس دعا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s_farzad نمایش پست ها
    به نظر من اين كار را نكن. برو ب ن ن م و موضوع را به سرهنگ هروي بگو!!! شايد يه تماسي باهاشون گرفت ولي اين را بدون كه وظيف سرهنگ نيس ولي آدم خوبيه و شايد اين كار را بكنه. نكته ي ديگه اينكه از شخصي كه شما از طرف ب ن ن م بهش معرفي شديد اگر نامه اي بگيريد مي تونيد برويد ب ن ن م و نامه برا ناجا بگيريد. التماس دعا
    سلام مجدد
    الحمدالله مشکلم حل شد
    بیان تجربه برای کسایی که بعدا ممکنه به این مشکل بخورن شاید مفید باشه. رفتم ب ن ن م مشکلم رو گفتم. سرهنگ حاتمی به مسئول حفاظتشون گفت و اون هم با مسئول حفاظت اون ارگانی که من در اون پروژه داشتم صحبت کرد و بش گفت که رضایت بده. مسئول حفاظت اون ارگانی که من توش پروژه داشتم هم بهونه اورد که برای ما محرز نشده بود ایشون نخبه هستن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    به هر حال نیم ساعته امضا کرد و من بقیه روال رو طی کردم.

Junior Member

دوستان یه سوال دیگه
    الان که با تعهدنامه محضری خارج میشیم و باید بعد از ورود به کشور بریم نظام وظیفه ورودمون رو اعلام کنیم، حتما باید بریم نظام وظیفه تهران؟ آخه من اصفهانی هستم. میشه رفت نظام وظیفه اصفهان؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hoszam نمایش پست ها
    دوستان یه سوال دیگه
    الان که با تعهدنامه محضری خارج میشیم و باید بعد از ورود به کشور بریم نظام وظیفه ورودمون رو اعلام کنیم، حتما باید بریم نظام وظیفه تهران؟ آخه من اصفهانی هستم. میشه رفت نظام وظیفه اصفهان؟
    ممنون
    نخیر حتما باید بری همون تهران. پنجشنبه ها هم تعطیلن مثل من نشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)